Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

YelenaC, hvala puno na razumevanju i savetima :rolleyes:

Nema na cemu, draga. Kazem ti, znam kako je meni bilo. ;)

Bili danas da snimamo kukove... Kaze mi zena u cekaonici dok smo cekali pregled- Ja njoj dajem meso, a ja cu na to - o pocele ste, i mi cemo jos malo, a onda ona - uuu jede onna sve, dajem joj i virslu, kroasan kiflu, pored starija dva deteta, plazmu kojom cesa zube pa joj ona omekne i odlomi se parce, pa ne mogu deca tako lako da se zadave... I jos mi kaze staaavljaj mu malo soli, onako im je bljutavo... Ja rekoh mi so ne koristimo... Inace beba ima 5 meseci i 3 dana... :blink:

Inace, mama nam je spremila zecetinu, spakovala u kese i zaledila. Smem li da mu dam (ne mislim vec sad vec kad sa dzigericom budemo krenuli) i dzigericu od zeca?

To sta druge mame daju deci ces tek da se naslusas. Volela bih da je ta majka probala svoje mleko kojim je dojila bebu(ako je doji) pa da nam kaze kako to majcino mleko nije bljutavo. :lol:

Ovo nema veze sa tobom, ali me je ponukalo ovo tvoje danasnje iskustvo:

BEBE NE ZNAJU NISTA O UKUSIMA. NJIMA NISTA NIJE BLJUTAVO JER SE UKUS HRANE STICE HRANJENJEM.

Zecetina , ako je proverena je bolja i od indrustrijske piletine. Prema tome, krkajte zecetu ako nije zasoljena. ;) Inace, uz zeca ide lepo bosiljak i majcina dusica od zacina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na cemu, draga. Kazem ti, znam kako je meni bilo. ;)

To sta druge mame daju deci ces tek da se naslusas. Volela bih da je ta majka probala svoje mleko kojim je dojila bebu(ako je doji) pa da nam kaze kako to majcino mleko nije bljutavo. :lol:

Ovo nema veze sa tobom, ali me je ponukalo ovo tvoje danasnje iskustvo:

BEBE NE ZNAJU NISTA O UKUSIMA. NJIMA NISTA NIJE BLJUTAVO JER SE UKUS HRANE STICE HRANJENJEM.

Zecetina , ako je proverena je bolja i od indrustrijske piletine. Prema tome, krkajte zecetu ako nije zasoljena. ;) Inace, uz zeca ide lepo bosiljak i majcina dusica od zacina.

Ma on se ne buni, svidja mu se, sto da mu guram so, ni ja je ne jedem, mogu bez nje.

Inace imamo mi i domace pilence i zecetinu, a zec nije spremljen u smislu skuvan i sl. vec zaklan, sredjen i spakovan u kesice, zamrznut, cini mi se da se nismo razumele :D Mislis da bi smo mogli da krenemo sa bujonom prvo, a onda i sa mesom? On vec ima dva nemlecna obroka (mada mu ja ipak ponudim malo mleka posle njih), pojede oko 200g, pupu da ne ureknem. Samo da napomenem da mu nisam mnogo forsirala i gurala na silu nista. Poceli smo da rucamo oko 11h zitarice i voce, odvojeno ili kombinacija, a tamo poslepodne povrce.

Konacno sam mu kupila palentu, danas kad smo do grada isli, u selu kod nas je nema, tako da za sutra planiramo malo palente+malo mleka+neko voce, mozda jabuka, kruska, a onda sto se povrca tice boranija+krompir+persun(rekoh da ga sutra prvi put probamo, takodje domaci)+malo putera ili maslinovog. Pocela sam uvece da smisljam meni za sutra, hehe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za tebe! Prava domacica i majka!

Slobodno mu skuvaj bujon od zeca. Isto je kao piletina sto se tice varenja, a zdravije je.

Samo mu uvod sve novo pre podne.

Mleko nemoj da mu nudis ako ti pojede 200ml i ne kuka za jos. daj mu posle pola sata vodu. Nek vari bez mleka klopu. Probaj pa vidi reakciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za tebe! Prava domacica i majka!

Slobodno mu skuvaj bujon od zeca. Isto je kao piletina sto se tice varenja, a zdravije je.

Samo mu uvod sve novo pre podne.

Mleko nemoj da mu nudis ako ti pojede 200ml i ne kuka za jos. daj mu posle pola sata vodu. Nek vari bez mleka klopu. Probaj pa vidi reakciju.

Jaojjjjjjjj, hvala ti za ovo prava domacica, A PRE SVEGA ZA "PRAVA MAJKA"! Srce ce mi puci :D

Ok, pokusacu tako sutra, pa javljam kako smo prosli. Hvala tiiii! :D :****

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaojjjjjjjj, hvala ti za ovo prava domacica, A PRE SVEGA ZA "PRAVA MAJKA"! Srce ce mi puci :D

Ok, pokusacu tako sutra, pa javljam kako smo prosli. Hvala tiiii! :D :****

Hajde, molim te!? Pa ne smes da sumnjas u sebe, sta ti je? To nama majkama nije dozvoljeno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde, molim te!? Pa ne smes da sumnjas u sebe, sta ti je? To nama majkama nije dozvoljeno. :)

Bez i jednog saveta doktora i večitih savetnika, mi smo jedine osobe koje su UVEK upravu kad su u pitanju naša deca jer mi sa njima živimo njihov život a i one i te kako osećaju naše srce.

Izvinjavam se za OT, ali valja nam malo samopouzdanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez i jednog saveta doktora i večitih savetnika, mi smo jedine osobe koje su UVEK upravu kad su u pitanju naša deca jer mi sa njima živimo njihov život a i one i te kako osećaju naše srce.

Izvinjavam se za OT, ali valja nam malo samopouzdanja.

Tako je! Nikada ne sumnjaj u sebe jer ce sutra i dete sumnjati u tebe. Odluke donosis sama i moras da budes spremna da se boris sa posledicama svojih odluka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bebcu uvela dve kasice dnevno, ali kad je vec jedo oko 10tak razlicitih namirnica i to sa oko mesec i po dana posle uvodjenja prve kasice. Je l' ti je doktorka rekla da uvedes jos jednu kasicu? Ja bebi ne bih uvodila dve kasice tako brzo, a da pre toga osim kukuruza i pirinca nije jeo nista... :unsure:

Ostali smo na tome da popodne jede kasicu, sve ostalo je mleko, dok ne odemo na redovnu kontrolu za 10ak dana... Posle cemo videti kako cemo dalje, sta ce reci doktorka, pa cemo i mi da pocnemo sa povrcem i vocem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do sad smo jeli jabuku i krusku,a sutra cemo probati i sljivu.Super do sada rucki.Jedino sto kad je drugi dan jeo krusku imao mnogo retku(vodenu) stolicu.Da li je to ok?Da li je to zato sto sam mu malo vise dala ili je to reakcija na krusku?I pored toga sto je bila redja,bila je zelene boje.Jel tako treba ili znaci da mu nije odgovaralo? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas krecemo sa mesom. Da skuvam komadic mesa, pa pred kraj da ubacim sargarepu i krompir, pa da izmiksam sve zajedno (pocela bih sa teletinom)?

Jako bitno je da sve mi znamo - uz mesni obrok nikako ne smijemo davati mlijeko zbog razlaganja gvozdja u organizmu!

Inace, beba mi je juce samo malo kakila (ova dva dana je jela po malo banane uz vec isprobane namirnice). Mozda je zbog toga, praticu danan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do sad smo jeli jabuku i krusku,a sutra cemo probati i sljivu.Super do sada rucki.Jedino sto kad je drugi dan jeo krusku imao mnogo retku(vodenu) stolicu.Da li je to ok?Da li je to zato sto sam mu malo vise dala ili je to reakcija na krusku?I pored toga sto je bila redja,bila je zelene boje.Jel tako treba ili znaci da mu nije odgovaralo? :unsure:

Ne odgovara mu...napravi pauzu, pa vidi da li će se stolica normalizovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas krecemo sa mesom. Da skuvam komadic mesa, pa pred kraj da ubacim sargarepu i krompir, pa da izmiksam sve zajedno (pocela bih sa teletinom)?

Mi smo prvo počeli sa piletinom (belo meso - kockica)...ona je mekša, brže se skuva i po meni lakše vari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima, moj bebac ce sad 5 meseci, na dohrani mi je od drugog meseca, na poslednjoj kontroli imao je 5 900, a na kontroli sa dva meseca 5 200, slabo mi napreduje, pije humanu 1, doktorka je predlozila da krenemo sa cvrstom hranom. Uvela sam mu prvo hipp-o kasu sa rizom, i lepo je to prihvato, davala sam mu i kasu sa sargarepom, lepo mi je i to prihvatio. Desava se da povrati, pun mi je nekog slajma od kako smo dosli iz porodilista, mislim da mu to previ smetnje i tera ga na povracanje, ne moze da popije vise od 120ml, ako mu dam vise izbaci sve, pa sam pocela da ga hranim na tri sata i to je kao sad ok. Totalno sam pogubljena, imam devojcicu od dve godine sa njom nisam imala nikakvih problema jel mi je sisala do 11 meseci, ovo mi je sve novo. Mozda gresim negde, nemam vise pojma, zanima me Vase misljenje.

HVALA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima, moj bebac ce sad 5 meseci, na dohrani mi je od drugog meseca, na poslednjoj kontroli imao je 5 900, a na kontroli sa dva meseca 5 200, slabo mi napreduje, pije humanu 1, doktorka je predlozila da krenemo sa cvrstom hranom. Uvela sam mu prvo hipp-o kasu sa rizom, i lepo je to prihvato, davala sam mu i kasu sa sargarepom, lepo mi je i to prihvatio. Desava se da povrati, pun mi je nekog slajma od kako smo dosli iz porodilista, mislim da mu to previ smetnje i tera ga na povracanje, ne moze da popije vise od 120ml, ako mu dam vise izbaci sve, pa sam pocela da ga hranim na tri sata i to je kao sad ok. Totalno sam pogubljena, imam devojcicu od dve godine sa njom nisam imala nikakvih problema jel mi je sisala do 11 meseci, ovo mi je sve novo. Mozda gresim negde, nemam vise pojma, zanima me Vase misljenje.

HVALA

I ja se pitam st dr. kaze povodom tog slajma posle 5 meseci od rodjenja. Da li ti je iko savetovao da bebi od rodjenja ispiras nos fizioloskim rastvorom pre i posle jela?

Sto se tice cvrste hrane, pokusaj da mu pravis redje kasice i da mu dajes kasicicu po kasicisu sporije. Neka hranjenje traje i sat vremena, ali vidi koliko ce tada pojesti i da li ce povratiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve hocu da pitam ali zaboravim...Jel se vocne kasice daju hladne ili mlake??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mlake, ako sama kuvas voce. Kupovne se obicno daju na sobnoj T.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima puno postova pa bih vas molila da mi odgovorite:

moja mala ima 4 meseca i dojim je, ali mi je zbog boljeg varenja savetovano da pocnem sa pirincanim kasama.

Kako to da spremim :) i da li moze integralni pirinac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima puno postova pa bih vas molila da mi odgovorite:

moja mala ima 4 meseca i dojim je, ali mi je zbog boljeg varenja savetovano da pocnem sa pirincanim kasama.

Kako to da spremim :) i da li moze integralni pirinac?

Najjednostavnija varijanta su ti milupa pahuljice koje ces spremati sa svojim mlekom, a svakako mozes kuvati i integralni pirinac. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znate kako fizioloski mu stavljam od rodjenja, i ja sam mislila da se cisti od plodove vode, ali to i dalje traje. Doktorka nema neko specijalno misljenje oko toga, u sustini stalno prica da mu stavljam fizioloski, i davala sam mu beli slez na kasicicu ali je i dalje isto, tj. kao malo bolje. kad mu stavim fizioloski pre jela, to je strasno, da li ga iritira ta slanoca, strasno kako kaslje i normalno je da se ispovraca toliko, cak mi i spava sa podignutim naslonom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se pitam st dr. kaze povodom tog slajma posle 5 meseci od rodjenja. Da li ti je iko savetovao da bebi od rodjenja ispiras nos fizioloskim rastvorom pre i posle jela?

Sto se tice cvrste hrane, pokusaj da mu pravis redje kasice i da mu dajes kasicicu po kasicisu sporije. Neka hranjenje traje i sat vremena, ali vidi koliko ce tada pojesti i da li ce povratiti.

Buba, ja ne razumem dr. koja nema neko misljenje o sekretu koji beba ima od rodjenje i to 5 punih meseci. Pri tome, mogu da zamislim koliko se nerviras zbog iste stvari,a ni beba ne jede kako treba. Ja bih doktoru 'sela na kicmu' da mi resi problem. Ti ne mozes puno toga sama da uradis, ali je logicno da doktori mogu.

OK je da mu uvedes cvrstu hranu, ali sa takvim problemom, po men,i zdravstvene prirode, treba biti pazljiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najjednostavnija varijanta su ti milupa pahuljice koje ces spremati sa svojim mlekom, a svakako mozes kuvati i integralni pirinac. :)

не бих ја те куповне

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

не бих ја те куповне

Integralni pirinac skuvas na vodi, izblendas i dodas svoje mleko. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Khm..a koliko dugo se pece bundeva..? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sigurno sat vremena. Umotaj je u foliju, stavi u rernu i posle 45 minuta do sat, bocni viljuskom kroz foliju odozgore. Ako ti viljuska ulazi kao 'u puter' gotovo je. Bundevica ce da ti pusti sok pri pecenju, pa i taj sok ubaci u kasicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.