Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

I nemoj da se izvinjavas ;) Mi smo tu da pomognemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala obema na informacijama! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I drugi put ;)

Pisi nam kako ste prosli sa drugim pahuljicama i tvojim mlekom...da budemo u toku. Vazi? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas prelazimo na jabuke,jupi.Nadam se da ce je lepo prihvatiti.Juce je smazao jednu i po sargarepu i jos je i sikio.Kao da ne moze bez sike,koliko god da jede odjednom vise nece,pocinje da se buni sve dok mu ne dam da siki.Posle je spavao dva sata sto znaci da se lepo naruckao.U petak je ceo dan sikio na sat i po,tako da sam posle jucerasnjeg dobrog ruckanja pomislila da je bio gladan.Danas prelazimo na jabuku,prvo cu mu dati kasicicu,dve pa me interesuje kako da mu zadovoljim glad jer primecujem da mu treba jos cvrste hrane,da li da mu dam kasu od rize?!Sve mislim da mu moje mleko odgovara samo posle dobrog ruckanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da. Daj mu malo jabuke, a ostalo kasicu od rize koliko god hoce. ;) Neka siki posle klope. To je njegov ritam.Proci ce i to. Bice dana da ce da siki samo minut da bi se pomazio posle klope. Nema zurbe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji puter da uzmem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imlekov u plavom pakovanju je sasvim dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U nasem dz uvek govore da cvrsta hrana krece od 4 meseca. I nama su rekli, a to je za koj dan. Pripremila sam cinijice, kasicice, milupa pir. pahuljice... Ali nesto sad zakljucujem da bi mogli da odlozimo malo. Imala je 2 puta proliv u zadnje 2 nedelje ( jednom 4, jednom 2 dana), jos ponekad primetim kao da je grcici po malo muce... Bojim se da ona jos nije spremna za tu vrstu ishrane. A ona je jos i smanjila klopu. Napreduje bas, bas dobro... Ima preko 7 kg a rodjena je sa 2400!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da, ako je ona rodjena ranije 1 mesec, zar nije logicno da sacekam jos jedan mesec da njeni organi za varenje budu zreliji???

P.S. uvek preslisavam doktore :unsure: , i cesto mislim da su povrsni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Logicno je da sacekas jos mesec dana. Ti najbolje znas da li je spremna ili nije. Cak, uvek mozes da probas, pa ako vidis da ne ide, odlozis za nedelju, dve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

marijavlada svako poznaje svoje dete najbolje tako da se slazem sa tobom.Oni sami na neki nacin pokazu da su spremni.Vuk se cesce budio,stalno je gladan,cesce siki sto je i bio znak da predje na drugu vrstu hrane.

Dala sam Vuku jabuku,3-4kasicice i lepo je prihvatio.Posle sam mu dala rizu i nije hteo puno,a zato kad se dohvatio sike,kao da nista nije jeo.Interesuje me da li kad mi ostane kase od jabuke mogu da je razblazim pa da mu dajem kao sokic.Ne odmah danas,nego za 2,3dana kad se navikne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes, mada ne valja uciti dete da pije 'hranu' na flasicu. Mesaj mu jabuku sa pirincem, pa probaj. Ako nije srecan sa jabukom, daj mu nesto drugo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok.Ja ni ne koristim flasicu,sve mu dajem kasicicom(kase,vodu).A kad bi trebala da ga navikavam na flasicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako mozes, nikad :lol:

Prvo joj nudi vodu na flasici i to da ti bude osnovno. Flasica ce mozda dobro da ti dodje tek kada krenes sa odvikavanjem od dojenja, pa ces mu mleko davati. Sokovi bebama uopste nisu potrebni. Jedu voce, uskoro ce jesti i sveze voce. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas klopali šargarepu i blitvu, sa malo kukuruznih pahuljica i jogurtom. Izgleda sam stavila malo više jogurta pa joj je bilo malo čudno pošto ga je juče prvi put probala, te je pojela malo više od polovine uobičajene količine :D Ali je sita i zadovoljna zaspala odmah posle :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stavi joj malo putera ili maslinovg ulja bez obzira na jogurt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra cu uvesti Jani grasak....pa Jeco, pitanje za tebe, posto si mi pisala da je najbolje da ispasiram grasak kako bi ljuskica ostala sa strane........e sad mene interesuje, posto mi je to smor da radim :lol: , mogu li ja u blender, pa ako se neka ljuskica ne izblenda dobro samo da je odvojim kasnije sa strane.....????? Tj zanima me jel ne treba tu ljusku da jede samo zato sto je tvrdja malo pa joj je tesko da guta, ili zato sto nadima ili stvara gasove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbog nadimanja. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

citam kako vi lepo napredujete sa hranom kod nas je to MNOGO teze,od 4,5 meseca sam pocela da mu dajem pirincane pahuljice,to je prihvatio,kukuruzne isto voli malo meso sa krompirom i to je to...sve drugo je pljuvanje covek voli da sisa!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbog nadimanja. ;)

Tako je.

citam kako vi lepo napredujete sa hranom kod nas je to MNOGO teze,od 4,5 meseca sam pocela da mu dajem pirincane pahuljice,to je prihvatio,kukuruzne isto voli malo meso sa krompirom i to je to...sve drugo je pljuvanje covek voli da sisa!!!

Sad ce on da se 'pomeri' ;) Mora da se raste. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stavi joj malo putera ili maslinovg ulja bez obzira na jogurt.

Nisam htela da joj ubacujem za ručak, jer sam ga planirala za večeru :) Pravila sam joj pire od jabuke sa puterom i vanilinim štapićem (mislim jabuku sam kuvala sa njim) i bilo je opšte oduševljenje :D

Probaću sledeći put pa ćemo videti. Mada, pravila je face i popodne dok je jela, mada joj se jako svidelo, pa sve nešto mislim da je svrbuckaju desni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze biti. Ubaci joj sa jogurtom persun ;)

Ja samPetru uvela jogrt rano, odmah kad i palentu, ali sam psole brzo presla na pavlaku i vise je voleo. Naravno, zacini sada treba da se nadju u vasoj klopi pod obavezno.

Da li mozes da pretpostavis koji je omiljeni zacin moga deteta kad je bio beba? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze biti. Ubaci joj sa jogurtom persun ;)

Ja samPetru uvela jogrt rano, odmah kad i palentu, ali sam psole brzo presla na pavlaku i vise je voleo. Naravno, zacini sada treba da se nadju u vasoj klopi pod obavezno.

Da li mozes da pretpostavis koji je omiljeni zacin moga deteta kad je bio beba? :D

Muskatni orah? :D Ili cimet. Ovo drugo kažem onako iz svog meraka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muskatni orah? :D Ili cimet. Ovo drugo kažem onako iz svog meraka :)

:lol: Nikad ne bi pogodila:

BIBER ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Nikad ne bi pogodila:

BIBER ;)

O pa on je moj drugar. Ja bih biber i šmrkala ako treba :D Ako je post OT ili suviše dvosmislen, briši slobodno, al' morala sam zarad ljubavi prema biberu! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.