Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

kakili smo posle 10 dana :) ,doktor mi je rekao da kupim mikrolax i jesam posle 5 min je kakio

I mi smo ga koristili kad nista drugo nije pomoglo a bila je tad bas mala i kakvih pet minuta minut je mnogo i bomba :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Avokado je odlican, ali ja ne volim da ga spominjem jer treba imati iskustva kupti ga pravo zrelog,a nutritivne vrednosti su mu slicne nasoj domacoj bundevi, samo ima malo vise biljnog ulja od bundeve.

Avokado se daje uvek svez i moze da se mesa sa vocem, a moze i uz meso da se lepo uklopi.

Avokado mora da bude onako blago mekan,ali i ako se kupi tvrd (što i nije tako loše),treba ga uviti u papir (novinski) i ostaviti preko noći na sobnoj temperaturi! Ja ga oguim,isečem na tanke komade poprskam limunom i ostavim,poklopljenog u frižideru....tako da dete može 2 puta taj dan da ga jede....a inače za nas odrasle ostalu količinu izgnječim viljuškom,polimunim,pobiberim i mažem na crni hleb,odlično je ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam bila u Aksi da kupim kasice za Janu, od Milupinih za uzrast od 6 meseci je bila samo jedna jedina, zove se Mixed Fruits. Ja sam je uzela. Dosla kuci, i citam sastav, pise da izmedju ostalog sadrzi secer i narandze u prahu (a jos je ta narandza i nacrtana na kutiji, ne znam kako nisam videl). A pise na kuiji od 6 meseci!!!

Da li da joj dajem ovu kasicu ili da ne?

Inace Jana jedino povrce koje nije htela da jede je tikvica, ali od juce jedemo junetinu i persun, i smazala je uz rucak i juce i danas celu tikvicu i bila odusevljena!!!

Sutra cu joj cveklu dati. Ako joj cveklu za rucak, tj uz rucak dajem, sa cim da previm cveklu, tj ono meso, cvekla i koje jos povrce? Ili samo cveklu da joj dam u nekom medju-obroku, ili za dorucak mozda cveklu i jabuku???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek gledaj da uvodis nove namirnice za dorucak. To smo vec puno puta ponovili.

Ja sam protivnik bilo kakvih mesavina instant zitarica sa vocem i povrcem. Tu vec ne moze niko da me ubedi da nisu vestacke arome u pitanju ili, ako nisu, koji je to procenat voca i povrca??!?!

Nestle ima zitarice bez dodatka secera, a Milupa, koliko znam, samo Milupa 7 corn nema nikakve dodatke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek gledaj da uvodis nove namirnice za dorucak. To smo vec puno puta ponovili.

Ja sam protivnik bilo kakvih mesavina instant zitarica sa vocem i povrcem. Tu vec ne moze niko da me ubedi da nisu vestacke arome u pitanju ili, ako nisu, koji je to procenat voca i povrca??!?!

Nestle ima zitarice bez dodatka secera, a Milupa, koliko znam, samo Milupa 7 corn nema nikakve dodatke.

YelenaC, ja Jani nesto novo od namirnica kada je u ptanju voce dam za dorucak, a kada je u pitanju povrce ili meso - onda za rucak! Ona meni ruca u 13:00, tako da mi je to dovoljno rano da ispratim eventualno neku reakciju dok ne legne da spava...

I jos jedno pitanjce, kupila sam ovao baby mix povrce, nisam joj jos dala......sta ti mislis???

jtv-baby-m.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC, ja Jani nesto novo od namirnica kada je u ptanju voce dam za dorucak, a kada je u pitanju povrce ili meso - onda za rucak! Ona meni ruca u 13:00, tako da mi je to dovoljno rano da ispratim eventualno neku reakciju dok ne legne da spava...

I jos jedno pitanjce, kupila sam ovao baby mix povrce, nisam joj jos dala......sta ti mislis???

jtv-baby-m.jpg

Ako misliš na brokoli, karfiol i šargarepu - samo napred! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC, ja Jani nesto novo od namirnica kada je u ptanju voce dam za dorucak, a kada je u pitanju povrce ili meso - onda za rucak! Ona meni ruca u 13:00, tako da mi je to dovoljno rano da ispratim eventualno neku reakciju dok ne legne da spava...

I jos jedno pitanjce, kupila sam ovao baby mix povrce, nisam joj jos dala......sta ti mislis???

jtv-baby-m.jpg

rekoh ti, duso, da sam protivnik tih mixova ;)

I povrce mozes za dorucak, zasto samo voce za dorucak? ;)

I meso ujutro prvi put i ne vise od jedne kasicice. Sutradan za rucak je OK.

Tako je mm jedan dan uveo nasem Petru za rucak curetinu. Dete pojelo odjednom oko 40 grama nove namirnice. Htela sam u top da ga stavim. :lol: srecom nije mu nista bilo, ali svaka nova namirnica mora da se bar prvi put da u sto manjoj kolicini, tj. oko 1-2 kafene kasicice. Ukoliko bi doslo do alergijeske reakcije, organizam ce se izboriti lakse sa manjom kolicinom alergena. kapiras me?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

rekoh ti, duso, da sam protivnik tih mixova ;)

I povrce mozes za dorucak, zasto samo voce za dorucak? ;)

I meso ujutro prvi put i ne vise od jedne kasicice. Sutradan za rucak je OK.

Tako je mm jedan dan uveo nasem Petru za rucak curetinu. Dete pojelo odjednom oko 40 grama nove namirnice. Htela sam u top da ga stavim. :lol: srecom nije mu nista bilo, ali svaka nova namirnica mora da se bar prvi put da u sto manjoj kolicini, tj. oko 1-2 kafene kasicice. Ukoliko bi doslo do alergijeske reakcije, organizam ce se izboriti lakse sa manjom kolicinom alergena. kapiras me?

Si si si, kapiram te!!!

Ja kada prvi put uvodim nesto naravno dam jako malo, samo da proba.... A povrce za dorucak, ne znam, ja to ne bih jela pa ne dajem ni njoj...... Ne dajem joj ja samo voce za dorucak, kasicu, palentu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako misliš na brokoli, karfiol i šargarepu - samo napred! ;)

Hahahahaha!!!! Ma znam to, nego da li mi je svejedno da li dajem ovo zamrznuto ili sveze, to sam pitala, a ne da li moze brokoli, karfiol i sargarepa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahaha!!!! Ma znam to, nego da li mi je svejedno da li dajem ovo zamrznuto ili sveze, to sam pitala, a ne da li moze brokoli, karfiol i sargarepa!

Ja sam uvek za sveže, ali se u ovo doba godine teško nalazi.

YelenaC, zašto ti se ne sviđa ovaj miks? To je obično, najobičnije smrznuto povrće, čak ne znam ni zašto se zove Baby mix... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon, nisam izgleda razumela. Ja sam mislila na zitarice sa povrcem i vocem...instant. Mislim da sam tako i napisala u prvom odgovoru.

Ma da, smrznuto voce i povrce je OK jer se smrzava na jako niskoj T u kratkom periodu i tako zadrzava sve nutritivne vrednosti. Kazu da je bolje nego kad sami smrzavamo namirnice, osim ako nemamo opciju na zamrzivacu "trenutno zamrzavanje".

Baby, bebici je tako sve jedno da li jede povrce ili voce za dorucak. Razmilsli samo da ce mozda, kad poraste radije jesti jaja sa paprikom nego jabuku. ;)

Na kraju krajeva, ja sam pobornik jakog dorucka...mada to ne vazi bar do godinu dana starosti deteta.

U svakom slucaju, ja sam mom detetu davala za dorucak karfiol sa puterom i zitaricama i slicne stvari.

Baby, a zumance?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon, nisam izgleda razumela. Ja sam mislila na zitarice sa povrcem i vocem...instant. Mislim da sam tako i napisala u prvom odgovoru.

Ma da, smrznuto voce i povrce je OK jer se smrzava na jako niskoj T u kratkom periodu i tako zadrzava sve nutritivne vrednosti. Kazu da je bolje nego kad sami smrzavamo namirnice, osim ako nemamo opciju na zamrzivacu "trenutno zamrzavanje".

Baby, bebici je tako sve jedno da li jede povrce ili voce za dorucak. Razmilsli samo da ce mozda, kad poraste radije jesti jaja sa paprikom nego jabuku. ;)

Na kraju krajeva, ja sam pobornik jakog dorucka...mada to ne vazi bar do godinu dana starosti deteta.

U svakom slucaju, ja sam mom detetu davala za dorucak karfiol sa puterom i zitaricama i slicne stvari.

Baby, a zumance?

Nama je cesce povrce za dorucak, zitarice, nego voce, generalno slabo jede slatko, vocke joj najbolje prolaze posle rucka. Isto tako, karfiol ili tikvica uz zitarice, zumance, itd. Povrce mi je ok zato sto svaki dan mogu da joj spremim nesto drugo jer jos uvek imam sirok izbor povrca na pijaci, dok od voca mogu samo jabuku krusku bananu ( ako gledamo sveze ), a to moze i preko dana da zvace, dok karfiol bas i ne moze da gricka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A taj Baby mix zamrznuti, uzela sam ga jednom jos ranije nama, i koliko sam ja skontala to se zove "baby" jer je kao mlado povrce, mada u principu isto kao kad uzmes sve to ponaosob zamrznuto, ja bar nisam videla neku razliku, mladja mrkvica i sitniji karfiol i brokoli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baby, a zumance?

Bas mi je danas svekrva donela 10 jaja specijalno za Janu, domacih. Tako da treba i jaje da uvedem ovih dana......tj zumance ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefan voli kad mu za dorucak pomesam zumance i kremsi. i sa tim mu dajem po malo sredine od hleba i posle pije jogurt. danas je pio jogurt iz case. stalno sam mu davala na kasicicu i danas mu malo po malo naginjala i on je tako lepo pio, nista nije prosuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefan voli kad mu za dorucak pomesam zumance i kremsi. i sa tim mu dajem po malo sredine od hleba i posle pije jogurt. danas je pio jogurt iz case. stalno sam mu davala na kasicicu i danas mu malo po malo naginjala i on je tako lepo pio, nista nije prosuo.

Bravp za Stefija!!!! Veliki decak!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam par pitanja vezanih za ZUMANCE :)

Prvo - Uvodi se 1/8, pa 1/4, pa 1/2, pa celo, e sad, jel se jednom da 1/8 pa odmah sledeci put moze 1/4 i tako dalje, ili prvo nekoliko puta 1/8 pa se postepeno tako povecava?

Drugo - obzirom da se ne daje meso taj dan kada se daje zumance, da li se misli na celo zumance, ili cak i kada dam 1/8, 1/4 i 1/2 onda isto ne ide meso?

Trece - zumance se daje 2 puta nedeljno? A kada se tek uvodi, daje se svaki drugi dan, ili isto samo dva puta nedeljno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice zumanceta, ja ti ne mogu pomoci jer ga nisam uvodila tako 'knjiski' kao vecina. Malo mi je glupo da savetujem ono sto sam ja radila, a stvarno nema blage veze sa tim 1/8, 1/4 itd. B) To je zato sto je moje dete imalo nizak hemoglobin pa nam je zumance bilo preko potrebno. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i ja sam zumance udarila polovinu prvi put, pa kad sam videla da joj je i fino i ne skodi, davala sam joj celo. Oko dva puta nedeljno, pa kasnije i cesce, a i redje :) kako -kad.

Svega smo se pridrzavali, i nikada nije bilo problema, bitno je da pratis kako tvom detetu sta prija i pogoduje.

Mi se jos uvek mucimo sa mesom, iako ima skoro sve zube, to jedina namirnica koju ne uspeva da sazvace ako nije sitno, sitno iseckano i pomesano sa nekim sosem da ne bude suvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako da obezbedim dovljan unos vitamina C, sokice vise nece ni da omirise svakakve kombinacije voca sam probala i nece, a generalno mnogo vise jede povrce i meso nego voce, bas je slaba sa vockama, mesam sa zitaricama pa tako ponekad hoce mada stvarno slabo. A zima je i svi su smrcavi, pa da bar hoce te sokice kao ranije da pije, kupovne joj nisam ni davala, ne znam mozda bi htela a ne znam ni koliko su oni bogati vitaminom C? Znam da ga ima i u povrcu ali dosta toga ode kad se povrce obari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne da ode dosta toga kad se obari nego ode asv vitamin C.

Mozes joj davati sveze povrce i samo sveze voce. da li si probala da u sveze voce staviljas instant zitarice? da li si probala da joj stavis malo cimeta sa svezom kruskom ili jabukom?

Ako nista od toga ne uspevas, imas da kupis vitamin C u prahu za decu. Mozes ga mesati sa vodom jer ne menja ukus vodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne da ode dosta toga kad se obari nego ode asv vitamin C.

Mozes joj davati sveze povrce i samo sveze voce. da li si probala da u sveze voce staviljas instant zitarice? da li si probala da joj stavis malo cimeta sa svezom kruskom ili jabukom?

Ako nista od toga ne uspevas, imas da kupis vitamin C u prahu za decu. Mozes ga mesati sa vodom jer ne menja ukus vodi.

Jesam ali to sve bude bukvalno 3-4 kasikice i nece, jedino sto hoce nekad da joj u jogurt ugnjecim krusku i malo banane, pa to pojede, ali samo zato sto je jogurt u pitanju... evo vec danima nema sta nisam probala, i cimet, cak sam joj i secerila ali nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ostaje ti samo da joj u slanu kasicu dodajes puno svezeg persuna. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ostaje ti samo da joj u slanu kasicu dodajes puno svezeg persuna. ;)

Jaaaaao pa ja na to zaboravila, eto, sta bih da tebe nije. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uveli smo zumance!!! :) Polako i postepeno, ali stigli smo do celog! Nismo imali nikakve rekcije, sto je superiska!

Danas joj uvela malo rotkve, mada teska je rotkva za stomak, nadam se da ce je lepo svariti..... Za koji dan sam mislila celer da joj uvedem, pa boranijicu. I generalno nakon toga pojma nemam sta vise da joj uvodim......

Imam problem sa njenim mlekom......ranije ga je pila u 16:00, sada nece ni da cuje preko dana da ga pije, ma ni 10 mililitara. I pred spavanje muku mucimo, uvek je borba da popije malo, ali kako kad, nekada ne popije nista, uglavnom popije samo pola flasice, a retko retko retko celu. Mleko pije jedino nocu u polu svesnom stanju, tj kroz san....i to sad oko 01:00, pa oko 05:00 i tada popije po 200 mililitara, a ja joj tokom dana pravim Milupa 7 zitarica sa mlekom, pa joj tako malo mlekca "podvalim".

Imam pitanjce jedno, sto se tice dorucka i vecere. Posto sam citala da ako se zitarice daju za dorucak da ih ne treba davati i za veceru.....meni se cesto desi da jede zitarice i za dorucak i za veceru. Za veceru to budu cisto zitarice neke, ili ta 7 zitarica, ili neka druga, ali ne ubacujem nista unutra, u za dorucak napravim voce pa pmesam malo sa zitaricama, ili joj palentu napravim pa dodam sir, pavlaku......a sa palentom me zeza, uvek pojede do pola, i nece vise, pa ja uzmem Hippovu sljivu u teglici i dodam unutra i onda smaze do kraja!

Hehhehe, dugo nisam pisala ovde, pa sam se sada raspisala..... ;)

Ona meni doruckuje oko 9, lepo jede, pa ruca u 13:00 opet lepo jede, pa u 16:00 se borimo da pije mleko, ona nece uglavnom, pa joj oko 17 dam zitarice, i pred spavanje opet borba oko mleka. Sto mu dodje da ona dnevno jede SAMO 3 puta i to sve cvrste obroke!!!! A nocu mleko dva puta popije. Da li je to uredu???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.