Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Znam ja da se ti zezas ali sam ja ovo napisala za sve, samo me je ponukalo tvoje 'bljak' od krompira :lol:

Btw, videla sam negde na forumu da neko bebi daje sa 6 meseci malo Vegete. Cuj, moram da pisem i da opominjem, to je jace od mene. ;)

Imamo temu o Vegeti, margarinu, a opet se desava kao da se uvek nadje neko ko ne cita te teme, na zalost i nema pojma koja je stetnost takvih stvari.

Vidi, ja obožavam i Vegetu i margarin, ali sam sad od kad sam počela malo više da čitam i razmišljam oko hrane, rešila da ih izbacim (čim potrošim poslednje pakovanje, šmrc). Ali naravno da ih bebi ne bih davala. Ali, samo ti opominji, nije na odmet da pročitamo i koji put više nešto pametno :rolleyes:

pre 5 dana smo poceli da uvodimo cvrstu hranu pirincanu kasu,jabuku e sad pre toga nije kakio 4 dana i jos uvek nije...pocela sam da se brinem ima gasove ali nikako da kaki vec 9 dana ima li ko sl.iskustvo

Joj ne znam stvarno, mi od kad klopamo čvrstu hranu kakimo obavezno jednom a nekad i dva puta dnevno. Jednom nedeljno se desi da preskoči jedan dan, ali zato sutra nadoknadi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pre 5 dana smo poceli da uvodimo cvrstu hranu pirincanu kasu,jabuku e sad pre toga nije kakio 4 dana i jos uvek nije...pocela sam da se brinem ima gasove ali nikako da kaki vec 9 dana ima li ko sl.iskustvo

Mi smo u tom problemu bili. Uvela sam suvu sljivu i bilo je bolje. Medjutim, ispostavilo se da nam je dete imalo nizak hemoglobin, pa tek kad smo krenuli sa sirupom imao je stolicu svaki dan. sljiva je pomogla utoliko sto nije bilo zatvora-tvrde stolice i sto se desavalo da ima stolicu na 3 dana od prilike. Kasnije smo kupovali kasice od breskve i to je uticalo na stolicu.

Iskljuci jabuku i sargarepu iz ishrane tj. ne uvodi sargarepu,a jabuku zaboravi neko vreme. uvedi krusku i povrce.

Javljaj kako napredujete, dacu ti jos saveta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo u tom problemu bili. Uvela sam suvu sljivu i bilo je bolje. Medjutim, ispostavilo se da nam je dete imalo nizak hemoglobin, pa tek kad smo krenuli sa sirupom imao je stolicu svaki dan. sljiva je pomogla utoliko sto nije bilo zatvora-tvrde stolice i sto se desavalo da ima stolicu na 3 dana od prilike. Kasnije smo kupovali kasice od breskve i to je uticalo na stolicu.

Iskljuci jabuku i sargarepu iz ishrane tj. ne uvodi sargarepu,a jabuku zaboravi neko vreme. uvedi krusku i povrce.

Javljaj kako napredujete, dacu ti jos saveta.

ok hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baby, od voca, suva sljiva je 100 puta korisnija od suvih kajisja.

Sutra idem po suve sljive ;)!!! A kako, odstoje u vodi preko noci, i sta dalje, kuvam ne kuvam, blendam, skidam kozicu????

A vidim napisalasi i dunja da moze, a vidjala sam dunju po radnjama, pa cu i to uzeti.

Nego sam da te pitam, rekla si da dajem svezu jabuku i krusku i dajem joj i odusevljena, e zanima me sad kada joj uvodim novo voce, tipa dunja, dinja, suva sljiva itd.......odmah sveze dam ili kuvam prvo par dana???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suvo voce uvek kuvaj. Dunja uopste nije za jelo ako nije kuvana ili pecena. Sezonsko voce sveze, a ti posle sljive mozes da joj uvedes bananu. izmedju voca obavezno i neko povrce. Dokle si stigla od povrca?

Suvu sljivu ostavi u hladnoj vodi preko noci, ujutro je skuvaj i dobro izblendaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suvo voce uvek kuvaj. Dunja uopste nije za jelo ako nije kuvana ili pecena. Sezonsko voce sveze, a ti posle sljive mozes da joj uvedes bananu. izmedju voca obavezno i neko povrce. Dokle si stigla od povrca?

Suvu sljivu ostavi u hladnoj vodi preko noci, ujutro je skuvaj i dobro izblendaj.

Jede ona meni bananu vec uveliko, bannau, krusku i jabuku i kupovne sljiva, breskva i kajsija.

Od povrca, khm khm khm, ovako: sargarepa, krompir, tikvica, karfiol, brokoli, keleraba, paskanat, bundeva, spanac....nesto mi ovo malo, ali ne mogu sada da se stim da je jos nesto jela......

meso: piletina, teletina, junetina...sledeca nam je curetina

jede i palentu sa kiselim lekom

zitarice razne

puter i maslinovo ulje

jednom pravili u sokovniku sok jabuka-sargarepa, nije odusevljena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vreme je za cveklu (ako niste) ,boraniju, karfiol, pa brokoli. ;)

I cveklu mozes u sokovnik svezu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vreme je za cveklu (ako niste) ,boraniju, karfiol, pa brokoli. ;)

I cveklu mozes u sokovnik svezu. :)

karfiol i brokoli cepa bas lepo, znaci sad cvekla i boranija....znam da ima negde samo gdeeeeeeeee, za tu boraniju, kako se ona bese cisti i kuva, i koju da uzmem, onu Frikom zaledjenu ili svezu, i ima li uopste sveze sada???

Jesi videla nasu krvnu sliku, jel ok to po tebi???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma super vam je krvna slika. vidis da je Ivancica stavila na pocetku teme referentne vrednosti. Zasto si tako nesigurna?

Boranija zaledjena frikomova zelena je super. ;)

Cveklu zamotaj u foliju i peci u rerni kao bundevu ako si pekla. Tako i dunju, a mozes i jabuku...to je prava poslastica.

Cvekla sveza samo u sok i to da mesas. Ma vi ste cool! Sve jedete.

I jos od zacina sta si koristila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

karfiol i brokoli cepa bas lepo, znaci sad cvekla i boranija....znam da ima negde samo gdeeeeeeeee, za tu boraniju, kako se ona bese cisti i kuva, i koju da uzmem, onu Frikom zaledjenu ili svezu, i ima li uopste sveze sada???

Jesi videla nasu krvnu sliku, jel ok to po tebi???

Ja sam davala i zutu boraniju Uni .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma super vam je krvna slika. vidis da je Ivancica stavila na pocetku teme referentne vrednosti. Zasto si tako nesigurna?

Boranija zaledjena frikomova zelena je super. ;)

Cveklu zamotaj u foliju i peci u rerni kao bundevu ako si pekla. Tako i dunju, a mozes i jabuku...to je prava poslastica.

Cvekla sveza samo u sok i to da mesas. Ma vi ste cool! Sve jedete.

I jos od zacina sta si koristila?

Sad nisam vise nesigurna kad ti kazes da nam je dobra krvna slika ;)

Od zacina nista posebno, cimet i vanilin stapic uz voce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boranija zaledjena frikomova zelena je super. ;)

znaci boraniju samo takoiz kese skuvam i izblendam???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena, sa cime bi bilo najbolje da mesam oslic?

A zasto oslic? Jeste jeli neku bolju ribu do sada?

Oslic mozes da spremas sa kojim god povrcem hoces, plus pirinac i moze pavlaka.Obavezno persun ;) i maslinovo ulje.

znaci boraniju samo takoiz kese skuvam i izblendam???

Jeste. Moze i zuta, sve jedno. Meni je samo lepsa zelene ova smrznuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto oslic? Jeste jeli neku bolju ribu do sada?

Oslic mozes da spremas sa kojim god povrcem hoces, plus pirinac i moze pavlaka.Obavezno persun ;) i maslinovo ulje.

Ne, danas sam joj prvi put spremila ribu i dala par kasicica cisto da vidim kako ce da reaguje pa sutra opet... A dodala sam malo ruzmarin... Sutra persun i m.ulje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, danas sam joj prvi put spremila ribu i dala par kasicica cisto da vidim kako ce da reaguje pa sutra opet... A dodala sam malo ruzmarin... Sutra persun i m.ulje ;)

Naravno, moze i ruzmarin, ali on je bas jak. Sustina je da ti proba ribu bez zacina pravi put. No, oslic nema neki ukus pa nije ni vazno. Next time, ti lepo spremi skusu, pa par zalogaja samo sa maslinovim uljem. Posle kako hoces. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad nisam vise nesigurna kad ti kazes da nam je dobra krvna slika ;)

Od zacina nista posebno, cimet i vanilin stapic uz voce...

persun, bosiljak, mirodjiju, vlasac, majcinu dusicu? ccccc :lol:

Sad sam tamo na temi o zacinima stavila tekst,pa pogledaj...studiraj... i kuvaj za tebe i dragog nesto lepo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

persun, bosiljak, mirodjiju, vlasac, majcinu dusicu? ccccc :lol:

Sad sam tamo na temi o zacinima stavila tekst,pa pogledaj...studiraj... i kuvaj za tebe i dragog nesto lepo. ;)

E da te pitam sad ja nesto, dugo nisam ;), sto se tice zacina..... Ja sam kupila Aventov aparat koji kuva i blenda hranu, i u njemo pravim Jani ruckic. Kunem se u taja aparat, treba dici spomenik osobi koja ga je izmislila!!! Nista prakticnije u zivotu nisam imala. E sad, posto je to sve zatvoreno dok se kuva......kako ja da dodam zacine unutra......ne kuva se u vodi nego na pari.....bude tu vodice koje puste meso i pvrce, ali nije sad da se kuva bas u vodi..... Da minut-dva pred kraj iskljucim aparat, otvorim, dodam zacin, zatvorim, pa pustim da zavrsi kuvanje, ili kako???

Inace ja sam od danas na kupus dijeti, tako da nista od kuvanja za dragog za sada ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako, svaki zacin stavis 2,3 minuta pred kraj kuvanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kakili smo posle 10 dana :) ,doktor mi je rekao da kupim mikrolax i jesam posle 5 min je kakio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro, ali nemoj ga cesto koristiti.Pokusaj sa ishranom da pospesis stolicu i da ide prirodnim putem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro, ali nemoj ga cesto koristiti.Pokusaj sa ishranom da pospesis stolicu i da ide prirodnim putem.

naravno,trudicemo se,nasla sam u kaki moje dlake od kose :blink::blink::blink: ne mogu da verujem da je progutao mozda zato nije mogao da kaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama se javio problem sa tvrdom stolicom.Pre uvodjenja nemlecne hrane,bilo je svaki treci daan.

U pocetku je bila normalna,ali vec cetri dana nekoliko puta po malo i tvrdo.Jadna se toliko napne a ne izadje skoro nista.

Da li smem da joj i ja skuvam suve sljive ili sokic ili kasicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci boraniju samo takoiz kese skuvam i izblendam???

Mi isto jedemo tu iz kese, ni nema je sad sveze, bar ja nisam videla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama se javio problem sa tvrdom stolicom.Pre uvodjenja nemlecne hrane,bilo je svaki treci daan.

U pocetku je bila normalna,ali vec cetri dana nekoliko puta po malo i tvrdo.Jadna se toliko napne a ne izadje skoro nista.

Da li smem da joj i ja skuvam suve sljive ili sokic ili kasicu?

Mozes i da kuvas suve sljive i da joj prvo dajes sok od kompota, a i ksaicu da ublendas, po malo. Mozes i kupovnu od sljive, nije losa uopste,pogotovo hippova.

Kupovna kasica od breskve i kajsije isto dobra za te probleme, ali ne znam dokle ste stigli sa klopom...mali ste jos. Sljiva je zakon!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.