Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Zenske, niste me nesto dobro razumele.........nisam izbacila jabuku i krusku, nego sam napisla da ih ne kuvam vise nego ih dajem sveze, kao i bananu!

Sto se kupovnih tice dajem joj i sljivu, breskvu, kajsiju.

Nego kupila sam danas bundevu, pa sam pitala da li to da joj dam ;)

aaa, def. te nisam ok skontala... ;)

Što se tiče bundeve, samo napred!!! Volja ti je da je kuvaš a još bolje da je pečeš ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske, niste me nesto dobro razumele.........nisam izbacila jabuku i krusku, nego sam napisla da ih ne kuvam vise nego ih dajem sveze, kao i bananu!

Sto se kupovnih tice dajem joj i sljivu, breskvu, kajsiju.

Nego kupila sam danas bundevu, pa sam pitala da li to da joj dam ;)

Bundevu ili dinju? Sto sam ja mislila da si pitala za dinju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi jedemo sve :) i sa 6 meseci imamo 9 kg :lol: :lol:

oooo razbijač!!! :D Mašala, što bi rekle babe :)

Dinja ili bundeva?! Joj žene ovde kao u igri "gluvi telefoni" :)

Bundeva: DA

Dinja: gde si uspela sad da kupiš dinju? :lol: U svakom slučaju zašto da ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bundevu ili dinju? Sto sam ja mislila da si pitala za dinju...

Hahahahhahah, koji sam ja izlapeli slucaj!!!!

Bundevu klopamo vec mesec dana..........za dinju sam pitala!!!

Joj umrecu od blama i od smeha!

Hvala Jacka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bundeva: DA

Dinja: gde si uspela sad da kupiš dinju? :lol: U svakom slučaju zašto da ne.

Dinju nasla u nekoj privatnoj radnji kod mene u ulici!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dinju nasla u nekoj privatnoj radnji kod mene u ulici!!!!

Dinja nije alergena tako da sa te strane nema pojaznosti. Ma slobodno daj malo... pa isprati reakciju u naredna 24h ;)

Ali pre nego što sutra njoj daš probaj je večeras ti, za svaki slučaj. Ja sam jednom kupila na početku sezone i zažalila pare... Ništa odvratnije nisam jela od toga. Tvrda i bezukusna skroz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li možda neko zna kada bi bilo najbilje uvesti kravlje mleko ako nećeš da koristiš formule i da li je pametno koristiti 2/3 ćinsko kao nekada što se koristilo ....pzdrav svima :lol:

ma naravno ja sam svojim blizancima uvela dvotrecinsko sa dva mjesea super su podneli i onda smo polako smalnjivali vodu super napreduju sad imaju 4 mjeseca i 2 nedelje i jedu plazmu u mleku i pored toga svasta nest pomalo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li možda neko zna kada bi bilo najbilje uvesti kravlje mleko ako nećeš da koristiš formule i da li je pametno koristiti 2/3 ćinsko kao nekada što se koristilo ....pzdrav svima :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto sam posle tri dana klopanja sad definitivno sigurna da moja Tisa obožava bundevu, danas sam ispela baš poveće parče i sve usitnila i napravila porcije za narednih osam dana. Sve naravno stavila u zamrzivač, pa da fino samo izvadim kad mi treba jer mi inače treba sat vremena da je ispečem. Danas sam joj pomešala sa jabukom i baš je lepo njupala. Sad se razmišljam da li sledeće da joj uvedem krompir ili breskve koje isto imam u zamrzivači. Nekako sam pre za breskve jer mi je krompir malo dosadnjikav :rolleyes:

A sad ću da reskiram da ispadnem gluMpava, ali me interesuje da li sam u pravu što mislim da se banana termički ne obrađuje? Mislim, malo mi je bezveze da je pečem, na kuvanje ni ne pomišljam, ali mi nije onda logično kako se ona uvodi u prvom mesecu kad u onoj tabeli piše da se sve termički obrađuje? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezdo,a sta cemo sa glutenom u plazmi?

MOJE misljenje je da si prerano uvela to mleko i keks.

Ali dobro,svako ima pravo na svoj izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja prvi put cujem da se banana termici obradjuje?! :blink:

Ja sam je davala uvek i iskljucivo svezu, samo propasiranu viljuskom ili u blenderu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja prvi put cujem da se banana termici obradjuje?! :blink:

Ja sam je davala uvek i iskljucivo svezu, samo propasiranu viljuskom ili u blenderu!

Pa to i ja mislim, samo me malo zbunila ona tabelica u kojoj kaže da se sve termički obrađuje. A ja sam naravno kao i svaka isprepadana majka sve shvatila bukvalno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ruska,sto ti je krompir dosadan?

Mislim,jeste breskva lepsa,al ja obozavam i krompir. :D

Ja sam prvo uvela krompir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

P sta mi ostaje ako izbacim bananu i krusku, jabuka samo??? :(

Sunce moje, napravile smo ti pometnju skroz!!! ;)

Ako si nasla dinju, da joj dinju. Ja sam samo navela primer da je isto tako banana kod nas vansezonska. Opsuteno.

Pošto sam posle tri dana klopanja sad definitivno sigurna da moja Tisa obožava bundevu, danas sam ispela baš poveće parče i sve usitnila i napravila porcije za narednih osam dana. Sve naravno stavila u zamrzivač, pa da fino samo izvadim kad mi treba jer mi inače treba sat vremena da je ispečem. Danas sam joj pomešala sa jabukom i baš je lepo njupala. Sad se razmišljam da li sledeće da joj uvedem krompir ili breskve koje isto imam u zamrzivači. Nekako sam pre za breskve jer mi je krompir malo dosadnjikav :rolleyes:

A sad ću da reskiram da ispadnem gluMpava, ali me interesuje da li sam u pravu što mislim da se banana termički ne obrađuje? Mislim, malo mi je bezveze da je pečem, na kuvanje ni ne pomišljam, ali mi nije onda logično kako se ona uvodi u prvom mesecu kad u onoj tabeli piše da se sve termički obrađuje? :)

Polako! polako!!! Banana se termicki ne obradjuje, a vi jos niste ni za bananu ni za breskvu. Jos ste mali. Uvodi povrce po tabeli. Nemoj mi reci da si joj dala sad sve od korenastog povrca pre krompira. :)

Pre breskve definitivno ide kruska, ako ima jos dunja i dunja, sto se voca tice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ruska,sto ti je krompir dosadan?

Mislim,jeste breskva lepsa,al ja obozavam i krompir. :D

Ja sam prvo uvela krompir.

Ma volim i ja krompir, ali kad se lepo peče u rerni na masti sa nekim rebarcima, pa u pireu, pa u krompir salati. Ovako kad je sam jadan, nekako mi deluje tužno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to i ja mislim, samo me malo zbunila ona tabelica u kojoj kaže da se sve termički obrađuje. A ja sam naravno kao i svaka isprepadana majka sve shvatila bukvalno :lol:

:lol:

Ko zna, mozda i treba da se obradjuje.... nista me ne bi vise iznenadilo! :lol:

Uglavnom, banana je malo teza za bebin stomacic, ponekad izaziva zatvor tako da je polako uvodi, cisto da vidis reakciju! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sunce moje, napravile smo ti pometnju skroz!!! ;)

Ako si nasla dinju, da joj dinju. Ja sam samo navela primer da je isto tako banana kod nas vansezonska. Opsuteno.

Polako! polako!!! Banana se termicki ne obradjuje, a vi jos niste ni za bananu ni za breskvu. Jos ste mali. Uvodi povrce po tabeli. Nemoj mi reci da si joj dala sad sve od korenastog povrca pre krompira. :)

Pre breskve definitivno ide kruska, ako ima jos dunja i dunja, sto se voca tice.

Nisam, nisam :) Za sada smo jeli jabuku, šargarepu i bundevu. Onda ćemo sledeći krompirić, iako je dosadan :P :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

krompir + ad mlekce. B)

Ona tabela je za uvodjenje hrane od 6.meseca ili se varam?

Pitam zbog pavlake i jogurta u drugom mesecu uvodjenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

krompir + ad mlekce. B)

Ona tabela je za uvodjenje hrane od 6.meseca ili se varam?

Pitam zbog pavlake i jogurta u drugom mesecu uvodjenja.

Krompir + rebarca :D

Nisam sigurna za tabelu, sad si me zbunila :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

krompir + ad mlekce. B)

Ona tabela je za uvodjenje hrane od 6.meseca ili se varam?

Pitam zbog pavlake i jogurta u drugom mesecu uvodjenja.

Tabela se odnosi i na uvodjenje od 4.tog i na uvodjenje od 6. meseca. zato smo u tabeli i pisali sta se daje nakon prvog meseca(drugog,treceg itd.) uvodjenja da ne bi bilo zabune.

Moram jos jedanom da ponovim svim mamama koje gledaju na hranu kroz svoje ukuse koji su steceni godinama:

Bebe nemaju steceni ukus za hranu. Bebama se daje raznovrsna hrana kako bi u organizam postepeno unosile sve vitamine, minerale, ugljene hidrate i belancevine. Bebama je hrana koja nije mleko zanimljiva i rado ce je jesti.

Nikada nemojte bebama da dodajete so i secer u hranu da bi licila na vasu ishranu. To remeti rad organa kod beba. Vodite racuna da beba u prvih godinu dana jede zdravo! Ne brinite o ukusima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tabela se odnosi i na uvodjenje od 4.tog i na uvodjenje od 6. meseca. zato smo u tabeli i pisali sta se daje nakon prvog meseca(drugog,treceg itd.) uvodjenja da ne bi bilo zabune.

Moram jos jedanom da ponovim svim mamama koje gledaju na hranu kroz svoje ukuse koji su steceni godinama:

Bebe nemaju steceni ukus za hranu. Bebama se daje raznovrsna hrana kako bi u organizam postepeno unosile sve vitamine, minerale, ugljene hidrate i belancevine. Bebama je hrana koja nije mleko zanimljiva i rado ce je jesti.

Nikada nemojte bebama da dodajete so i secer u hranu da bi licila na vasu ishranu. To remeti rad organa kod beba. Vodite racuna da beba u prvih godinu dana jede zdravo! Ne brinite o ukusima.

Znam Jelo, ja se malo šalim sa tim dosadno, rebarca i ostalo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam, nisam :) Za sada smo jeli jabuku, šargarepu i bundevu. Onda ćemo sledeći krompirić, iako je dosadan :P :P :P

Nemoj onda da izmisljas sta bi joj davala ako nije bas po redu jer moze da se desi da joj opteretis stomak i da imate problem. Nije samo opsanost od alergije problem vec i do varenja. Ako bebi dajes u pocetku lakse varljivu hranu navicices joj stomak da radi kako treba te ces joj davati i nesto teze kasnije.

Baby, od voca, suva sljiva je 100 puta korisnija od suvih kajisja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj onda da izmisljas sta bi joj davala ako nije bas po redu jer moze da se desi da joj opteretis stomak i da imate problem. Nije samo opsanost od alergije problem vec i do varenja. Ako bebi dajes u pocetku lakse varljivu hranu navicices joj stomak da radi kako treba te ces joj davati i nesto teze kasnije.

Baby, od voca, suva sljiva je 100 puta korisnija od suvih kajisja.

Razumela :rolleyes: Treba mene nekad malo motkom po glavi, da mućem i razmislim zbog čega je nešto tako kako jeste :rolleyes: Malo sam brzopleta i nestrpljiva, priznajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam Jelo, ja se malo šalim sa tim dosadno, rebarca i ostalo :rolleyes:

Znam ja da se ti zezas ali sam ja ovo napisala za sve, samo me je ponukalo tvoje 'bljak' od krompira :lol:

Btw, videla sam negde na forumu da neko bebi daje sa 6 meseci malo Vegete. Cuj, moram da pisem i da opominjem, to je jace od mene. ;)

Imamo temu o Vegeti, margarinu, a opet se desava kao da se uvek nadje neko ko ne cita te teme, na zalost i nema pojma koja je stetnost takvih stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pre 5 dana smo poceli da uvodimo cvrstu hranu pirincanu kasu,jabuku e sad pre toga nije kakio 4 dana i jos uvek nije...pocela sam da se brinem ima gasove ali nikako da kaki vec 9 dana ima li ko sl.iskustvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.