Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Verovatno u pogresnoj temi pisem...ali ne mogu da nadjem temu sa povracanjem! Jako sam se uplasila sada...dala sam Jani za rucak spanac, krompir i piletinu, to je vec vise puta do sada klopala, i ubacila sam malo praziluka, 1cm od onog belog dela. To sve skuvala na pari, izblendala...bilo malo gusto pa sam dodala 30ml mleka adaptiranog, pa je cak malo redje ispalo... Ona je super klopala, otvarala usta brze nego sto ja stignem novu kasicicu da pripremim, govorila mmmmm, ma sve super. I onda kada je pola pojela, krenula kao da se gusi malo, kao da ne moze da proguta, i krenulo da izlazi iz nje i da izlazi, izlazi.... Puno dno one plasticne portikle, sve sto je pojela :(! Zacrvenela se sva bila i uplasila. A tek ja kako sam se prepala!!! Kada se to zavrsili bila je raspolozena, nije plakala, cak je opet otvarala usta kao da hoce da klopa, ali ja nisam smela da joj dam vise..,

Eno je spava sada, a ja je obilaxim svaki cas :(

Ne znam da li se to ona zagrcnula nesto pa joj je krenuo nagon za povracanje, ili joj nije prijalo nesto... To sto je izbzcila iz sebe je identicno onome sto je u tanjiru ostalo, ista boja, gustina, tekstura....

Sta je to bilo???? Zasto se to tako desilo???

Sutra idemo kod doktora, ali sadd sam bas zabrinuta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je brzopleto jela...da je od toga povratila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baby, vrlo moguće da je Filipa u pravu. Ako do kraja dana bude normalno jela, nema potrebe da je vodiš kod lekara samo zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je brzopleto jela...da je od toga povratila.

Joj mislis da je to???? Joj daj Boze da je tako, bas sam se uplasila... Mada nije nesto mnooogo halapljivije klopala nego obicno....jedino sto je malo redje ispala kasica nego sto je inace! Da nije taj gluuupi praziluk?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baby, vrlo moguće da je Filipa u pravu. Ako do kraja dana bude normalno jela, nema potrebe da je vodiš kod lekara samo zbog toga.

Kod lekara a vakcinu idemo sutra, a ujedno i da joj kazem sta se desilo :(!!!

Hvala ti, nadam se iskreno ds je nesto bezazleno, da je halapljivica mala prebrzo gutala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj mislis da je to???? Joj daj Boze da je tako, bas sam se uplasila... Mada nije nesto mnooogo halapljivije klopala nego obicno....jedino sto je malo redje ispala kasica nego sto je inace! Da nije taj gluuupi praziluk?

Ja iskreno sumnjam da bi bilo od praziluka. Do sada nisam čula da je neko imao alergijsku reakciju na to.

To što je povratila iste boje kao i ono što je jela, je znak da čak nije počelo ni da se vari kako treba a već je sve izbacila napolje.

Slažem se da nema potrebe da ide kod dr.a ako je samo zarad toga a ne redovna kontrola.

Da nije sedela malo "presavijenog" stomaka?! U svakom slučaju nemoj se brinuti i plašiti. Zapamti šta si joj davala pa za dva dana ponovi jednu po jednu od navedenih namernica, čisto da ipak budeš sigurna da nije jedan od oblika reakcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod lekara a vakcinu idemo sutra, a ujedno i da joj kazem sta se desilo :(!!!

Hvala ti, nadam se iskreno ds je nesto bezazleno, da je halapljivica mala prebrzo gutala..

Samo opušteno! :)

I nemoj tako brzo da je hraniš, iako traži. Pravi joj pauze između zalogaja.

Slažem se sa Anom*, ni ja nikad nisam čula da je neko imao reakciju na praziluk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da ce biti da je ovo, preretko pa joj se slivao niz grlo i previse nakupila ustima pre nego je probutala i to to, jel samo tu hranu povratila bez slajma i nesto sto je pre jela ili samo taj trenutni nesvareni rucak ??

Ma da, samo rucak....bez slajma ili nekih drugih znakova povracanja...ali je grozni bilo dok joj se to vracalo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno u pogresnoj temi pisem...ali ne mogu da nadjem temu sa povracanjem! Jako sam se uplasila sada...dala sam Jani za rucak spanac, krompir i piletinu, to je vec vise puta do sada klopala, i ubacila sam malo praziluka, 1cm od onog belog dela. To sve skuvala na pari, izblendala...bilo malo gusto pa sam dodala 30ml mleka adaptiranog, pa je cak malo redje ispalo... Ona je super klopala, otvarala usta brze nego sto ja stignem novu kasicicu da pripremim, govorila mmmmm, ma sve super. I onda kada je pola pojela, krenula kao da se gusi malo, kao da ne moze da proguta, i krenulo da izlazi iz nje i da izlazi, izlazi.... Puno dno one plasticne portikle, sve sto je pojela :(! Zacrvenela se sva bila i uplasila. A tek ja kako sam se prepala!!! Kada se to zavrsili bila je raspolozena, nije plakala, cak je opet otvarala usta kao da hoce da klopa, ali ja nisam smela da joj dam vise..,

Eno je spava sada, a ja je obilaxim svaki cas :(

Ne znam da li se to ona zagrcnula nesto pa joj je krenuo nagon za povracanje, ili joj nije prijalo nesto... To sto je izbzcila iz sebe je identicno onome sto je u tanjiru ostalo, ista boja, gustina, tekstura....

Sta je to bilo???? Zasto se to tako desilo???

Sutra idemo kod doktora, ali sadd sam bas zabrinuta...

Nista ne brini, nama se to desava kad je gladna bas pa samo guta, isto tako halapljivo sigurno se naguta i vazduha pa je zbog toga. Nama se nije desilo da povrati, jednom kad se tako zacrvenela ja sam je samo izvadila iz stolice i prebacila preko kolena da ispljune koliko sam se uplasila da ce se ugusiti, dzaba ja polako dajem kad ona guta, mada je to uglavnom bilo ranije, sad je skontala da ipak mora malo da mulja ustima pre gutanja :) nek podrigne, das joj malo vodice i nastavite s jelom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Viki, nije neko pogresno protumacio nego mnogo njih odjednom i napravise zabunu oko toga. No, bilo i proslo.

Ja i dalje ne mogu da verujem da svoje dete nazivas smotanom, ali cu da ti se obratim povodom toga na adekvatnoj temi. :lol:

Super sto si dala preporuke za kolicine hrane. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas prvi put klopali teletinu! Bas joj se dopalo :) Baka nam je napunila zamrzivac sa teletinom pakovanom po 30-50 grama, tako da smo mirne!

Sutra za dorucak uvodimo palentu.......konacno....znam da smo i ranije mogli, ali eto, jos nismo....sutra, pa nakon dva-tri dana i malo pavlakice u palentu!

Nesto smo usporili sa uvodjenjem novih namirnica, pa nam je teletina prva nakon sigurno 10 dana.....

Dala sam joj malkice praziluka juce uz rucak (prvi put), i povratila mi je ruckic, tako da izbacujem praziluk iz upotrebe, za sada! Mozda i nije od toga povratila, ali sta ja znam......necu joj davati neko vreme.

Nisam Jani davala do sada ni caj ni sok.....samo vodicu. Da joj uvedem???

A zumance isto uskoro da joj dam? Kada zumance uvodim, znam ono osmina, sestina, cetvrtina, polovina svaki drugi dan i ne dajem tada meso.....tako nekako, nego to jaje koliko dugo kuvam???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baby prvo praziluk se ne daje bebama bar do sedmog,osmog meseca kao ni luk jer moze da osteti sluzokozu zeluca kod beba koja je jos uvek jako osetljiva.I kad se daje daje se iskljucivo bareno,da bi se 'ubili' ti jaki sokovi.

Sto se tice caja i soka mozes slobodno da joj uvedes.Prvo pocni sa cajem,ako ga lepo prihvati sokic i ne moras davati (nije obavezno).Sok mozes davati i razblazen sa dve trecine vode.Postoji tema o cajevima tako da se tamo bolje informisi koji caj.Ono sto ti ja mogu reci sada pa za uvek je da za dete uvek kupujes caj u refuzi u apoteci,znaci cistu biljku koja se procedi.Kesicu izbegavaj i caj da bude za pocetak jako blag,za pocetak moze kamilica.

Sto se tice zumanceta to je obavezno tvrdo kuvano.Mozes poceti od jedne cetvrtine.Das joj danas npr,pa cekas reakciju,ako je sve u redu,das joj nakon dva dana opet.Zatim posle dva puta mozes preci na jednu polovinu i tako redom.Belance ne bi trebalo da se daje negde do 11,12 meseci.

Inace zumance joj mozes gnjeciti u krompir pire sa kasicicom putera,jednostavno u gnjeceno povrce,bice jos ukusnije.Znaci u svaku slanu kasicu.

E sad ti si malo preskocila redosled,jer se zumance uvodi pre mesa,no dobro nista joj nece biti.Moj ti je savet da sada pauziras sa teletinom,dok zumance nacisto ne uvedes,pa onda tek predjite na meso.Sada dok joj uvodis zumance mozes joj to povrce sto joj dajes kuvati zajedno sa mesom.To 'meso' moze biti i npr,krilce od koke ili neka teleca koskica,batak i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Milice i CICANA!!!

Pa nama doktorka rekla prvo meso pa onda zumance :huh: pa smo tako i uveli......

Ona meni jede piletinu vec dve nedelje, a od danas i teletinu......

A za sok, bas planiram sutra da u sokovniku jabuku i sargarepu napravim pa da joj dam....

Odoh u temu cajevi sokovi da procitam malo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Milice i CICANA!!!

Pa nama doktorka rekla prvo meso pa onda zumance :huh: pa smo tako i uveli......

Ona meni jede piletinu vec dve nedelje, a od danas i teletinu......

A za sok, bas planiram sutra da u sokovniku jabuku i sargarepu napravim pa da joj dam....

Odoh u temu cajevi sokovi da procitam malo....

Baby ja nisam bas pratila sta ste sve uveli,ali ako je tako onda kreni sa zumancetom,pa taj dan kad dajes zumance nemoj meso i tako redom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, molim vas za savet u vezi palente.....

Ja joj napravim, ubacim malo putera..... Ona lepo klopa u pocetku, prvih desetak kasikica poklopa super......ali onda palenta krene da se hladi i da bude gusta, i ona pocne da se davi! I naravno ni ona nece vise niti joj ja dajem.

Kako prevazici taj problem? Nparaviti skroz skroz retko, pa da u startu bude malo vise redje, ali da ne stigne toliko da se stegne do kraja obroka? Ili kako???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dodaj jogurt ili mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi isto papamo palentu sa jogurtom, ili onako malo vise pavlake.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, molim vas za savet u vezi palente.....

Ja joj napravim, ubacim malo putera..... Ona lepo klopa u pocetku, prvih desetak kasikica poklopa super......ali onda palenta krene da se hladi i da bude gusta, i ona pocne da se davi! I naravno ni ona nece vise niti joj ja dajem.

Kako prevazici taj problem? Nparaviti skroz skroz retko, pa da u startu bude malo vise redje, ali da ne stigne toliko da se stegne do kraja obroka? Ili kako???

Kada sam joj uvodila ja sam pravila sa vodicom od skuvane jabuke a jabuku pasirala i dodavala tome i naravno može i malo cimeta. Ili skuvam na vodi pa dodam ili jogurt ili kis.pavlaku (kiselo mleko) šta već mi se zatekne u frižideru. A sad je kuvam sa malo mleka i malo vode, malo ulja i kad bude gotovo dodam pavlaku ili jogurt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dodaj jogurt ili mleko.

Adapitrano mleko? Dodala sam bila 30 mililitara, i malo kremsi sira (samo to imala u frizideru), ali je i pored toga bilo gusto kada se ohladilo....

Mi isto papamo palentu sa jogurtom, ili onako malo vise pavlake.

I bude ok, ne bude gusto kada se ohladi??? Mozda ja previse palente stavim, pojma nemam.....

Kada sam joj uvodila ja sam pravila sa vodicom od skuvane jabuke a jabuku pasirala i dodavala tome i naravno može i malo cimeta. Ili skuvam na vodi pa dodam ili jogurt ili kis.pavlaku (kiselo mleko) šta već mi se zatekne u frižideru. A sad je kuvam sa malo mleka i malo vode, malo ulja i kad bude gotovo dodam pavlaku ili jogurt.

E super si mi rekla, znaci moze i palenta sa vockom! ja bas htela danas tako da dam, a posle razmisljam nesto kao ne ide to....pa sam dala palentu, pa posle kruskicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, molim vas za savet u vezi palente.....

Ja joj napravim, ubacim malo putera..... Ona lepo klopa u pocetku, prvih desetak kasikica poklopa super......ali onda palenta krene da se hladi i da bude gusta, i ona pocne da se davi! I naravno ni ona nece vise niti joj ja dajem.

Kako prevazici taj problem? Nparaviti skroz skroz retko, pa da u startu bude malo vise redje, ali da ne stigne toliko da se stegne do kraja obroka? Ili kako???

Rijetko napravi..da ti pri kuhanju sa kašika pada kao..hm...kao šta...kao jogurt...

Ili napravi čvrsto pa odmah pomiješaj sa jogurtom..

Prijedlog: Kada kuham Filipu palentu ubacim susam i sada ražene pahuljice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I bude ok, ne bude gusto kada se ohladi??? Mozda ja previse palente stavim, pojma nemam.....

Ma ja palentu uvek drugacije skuvam, posto nit merim vodu nit palentu nego onako odokativno sipam, pa mi nekad bude gusca nekad redja, a pogotovo kad njoj pravim tako malu kolicinu. Cim se skuva stavim kasiku pavlake, i sipam jogurta malo, i nije se zgusnulo dok jede, dosta brzo ona i pojede, u principu ona sto pojede u prvih deset minuta to je i pojela, sve ono posle su moji pokusaji da pojede jos ali jok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

baby ko kuva hranu za tebe i tm?

Mama i svekrva, i narucujemo hranu cesto........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama i svekrva, i narucujemo hranu cesto........

Volis li da kuvas ,imas li zelju nekada sama nesto da spremis,experimentises sa hranom i sl. ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 5 meseci i 2 dana od 4 meseca vec jede krompir,sargarepu,brokoli,jabuku i krusku i naravno pije sokice, sta sada smem da joj uvedem,ne sisa samo pije adaptirano mleko NAN1 a uskoro prelazi i na NAN2 :) Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.