Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Smijem li svojoj bebi dati japansku jabuku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako si uvela zumance i ako ste jeli psenicu, zbog glutena,onda mozes da joj pravis griz knedle. Mozes knedle da pravis i od projinog brasna,tj.kukuruznog griza. Naravno, u supici od povrca, ako nisi uvela meso.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ni sta je japanska jabuka :lol: Ima nasih jabuka toliko,ima dunja,krusaka,bundeve kao sezonski namirnica koje su jako zdrave.

Btw, ja milupine zitarice nisam bacala posle 3 nedelje. Uvek sam ih drzala i drzim u staklenim teglama. Mislim da je rok od 3 nedelje napisan radi cesce kupovine. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Japanska jabuka je crvena koliko znam koliko znam.Znam da se jede kasikom. I znam da je 250 din kg,sta sve nece naci da prodaju na nasem trzistu <_< Ja ne bih eksperimentisala s obzirom da dolazi sa dalekih prostora,a tvoja beba je jos uvek mala da bi eksperimentisala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ni sta je japanska jabuka :lol: Ima nasih jabuka toliko,ima dunja,krusaka,bundeve kao sezonski namirnica koje su jako zdrave.

Btw, ja milupine zitarice nisam bacala posle 3 nedelje. Uvek sam ih drzala i drzim u staklenim teglama. Mislim da je rok od 3 nedelje napisan radi cesce kupovine. ;)

Joj i ja sam ovo prvo pomislila,mislim realno zar zitarice mogu da imaju rok?

Ja Jani dajem i posle 2 meseca,nista joj ne fali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e hvala vam za ovo za zitarice, ja sam prve dvije kutije bacila posle 3 nedelje. Ovu trecu necu. Da prespem u staklenu teglu odmah, je li YELO? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu sa dunjom da pocnem? Kako da je spremim?

Sta bih ja bez vas ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesmo i zumance vec klopamo vise od mes.dana meso, takodje i griz je jela jeli smo nekih Milupa zitarica sa glutenom, tako da sutra mama pravi knedle :D

Pravi supu kao za vas samo knedle sa zumancetom. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno! Dunja je zdravija i od jabuke. Odavno si mogla, samo joj je sad sezona. Mozes da pravis kompot, to je naidealnoje jer su tvrde, mozes da je peces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e hvala vam za ovo za zitarice, ja sam prve dvije kutije bacila posle 3 nedelje. Ovu trecu necu. Da prespem u staklenu teglu odmah, je li YELO? ;)

Ma da. Cim otvorim kutiju, ja prebacim u teglu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada bebe pocinje da uvodi u ishranu i gluten? I kako? Tj sta to prvo klopa sto sadrzi gluten?

Htela sam da joj kupim Milupinu kasu 7 zitarica, i na kutiji pise da sadrzi gluten.....pa mi sad nije jasno dal sme to ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uglavnom se ne preporucuje pre punih 6 meseci. Neki su gluten izbegavali do navrsenih 8. Meni je dr. rekla sa 5 meseci da mu dam zito da jede i da ne brinem, pa sam mu dala.

Mlela sam zito(belija, ono sto se kupuje na kg za slave) u mlinu za kafu i kuvala ga na vodi, a onda dodavala uz povrce ili voce. Od tad imam uvek mlevenog zita u tegli kod kuce. Sad znam i da ga prepecem na suvom tiganju, da pozuti malo. Tada ima odlican ukus i brze se skuva.

Milupa sa 7 zitarica ili Nestle 8 zitarica koristim kad mi treba nesto da spremim na brzinu. Nisu mi one osnovne zitarice u kuci. Sve imam u zrnu od zitarica. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uglavnom se ne preporucuje pre punih 6 meseci. Neki su gluten izbegavali do navrsenih 8. Meni je dr. rekla sa 5 meseci da mu dam zito da jede i da ne brinem, pa sam mu dala.

Mlela sam zito(belija, ono sto se kupuje na kg za slave) u mlinu za kafu i kuvala ga na vodi, a onda dodavala uz povrce ili voce. Od tad imam uvek mlevenog zita u tegli kod kuce. Sad znam i da ga prepecem na suvom tiganju, da pozuti malo. Tada ima odlican ukus i brze se skuva.

Milupa sa 7 zitarica ili Nestle 8 zitarica koristim kad mi treba nesto da spremim na brzinu. Nisu mi one osnovne zitarice u kuci. Sve imam u zrnu od zitarica. ;)

Ti si stvarno genije!!! A gde ja da nabavim mlin za kafu ;)??? Ne stvarno, svaka cast kada tako radis! A kupis zitarice u zdravoj hrani, pa ih sameljes, i tako cuvas u teglicama? Jao, ekstra! Tako znas 100% da je pojeo zitarice,a ovako kada kupis kasicu ni ne znas sta dete jede.... Bas mi je to interesantno. Samo znas ti mene, ja ne znam ni kako bi te zitarice kasnije pripremila detetu! Na kutiji mi pise ovoliko vode, ovoliko ovoga, cap-cap-gotovo, a kako se samlevene zitarice prave....hmmmm???

Ona je meni za sada od zitarica jela Milupinu rizu i kukuruz, i to je to! Sta dalje da joj dam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, stvarno nisam upoznata sta jos ima od tih instatnt zitarica.

I blender moze da ti posluzi za mlevenje semenki. ;) Kad kuvas, u pocetku sipas vode toliko da prekrijes zitarice, a onda dodajes po malo dok se ne skuvaju,tj. pretvore u finu, mekanu kasu. Ja nikad nista nisam kuvala po receptu nego odokativno. Jedino tako stices iskustvo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena, da li bih mogla npr da ne pravim milupine zitarice tako kako se prave vec da ako izrendam voce i u njemu ima vec vodice, tj pusti dosta soka da onda samo umesam malo zitarica koliko je potrebno da se dobije odgovarajuca smesa, kao npr kad se voce sprema sa plazmom, mada je on jos mali za plazmu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidis, Ivana, ja nikad nisam do sada detetu dala udrobljen keks u nesto. ;) Svuda sam stavljala i stavljam zitarice. Keks mu dam da gricka, a zitarice stavljam gde god stignem. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo uveli i meso,piletinu belo i pileću džigericu... lepo mi je jela da kucnem u drvo... i da uveli smo i jogurt...... :) Ja ubacujem njoj plazmu mlevenu u voće... ne uvek ali ponekad da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

heh, mi meso vec uveliko tamanimo. curetinu kako sam termicki obradjenu zamrzla na komade, izvadim i kad ispecem bundevu stavim tu curetinu na bundevu, komadic maslaca, zatvorim foliju i vratim u rernu,koja je vec ugasena ali tek toliko da se ugreje i meso. bude tako lepo, socno i on to bas lepo jede. skuvam uglavnom i brokoli i ubacim u to. zumance sad dajemo polovinu. sledece nedelje cu poceti celo.

da, poceli smo i palentu sa kremsijem i bas mu se svidja. to mu nekad za veceru a nekad za dorucak.. i vocni jogurt smo ubacili..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas pojeli prvu pirinčanu kašicu! :D Pojela je nekih desetak kašičica, sve je coktala i grabila :rolleyes: Ja sam mislila da će biti više problema, ali moje dete kao da se rodilo sa kašikom :P Sad ćemo još dan dva to, pa idemo na šargarepicu! Totalno sam odlepila za tom klopicom, samo čitam, smišljam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas pojeli prvu pirinčanu kašicu! :D Pojela je nekih desetak kašičica, sve je coktala i grabila :rolleyes: Ja sam mislila da će biti više problema, ali moje dete kao da se rodilo sa kašikom :P Sad ćemo još dan dva to, pa idemo na šargarepicu! Totalno sam odlepila za tom klopicom, samo čitam, smišljam...

Samo isprati kako ce stomak da joj reaguje i kako ce da kaki. Ako je sve OK, povecaj sutra kolicinu na duplo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo isprati kako ce stomak da joj reaguje i kako ce da kaki. Ako je sve OK, povecaj sutra kolicinu na duplo. ;)

Ja sam sad napravila po onom receptu sa kutije, ali duplo manju količinu. I od toga mi je pojela nešto malo manje od pola, tako da kontam da je ne forsiram previše. Sutra ću još da smanjim na pola, dakle na jednu i po kašiku Milupe i 50 ml Humane, pa ćemo videti. Za sad je sve super, eno je spavki k'o zmaj :rolleyes: A reci mi molim te, sad kad joj napravim šargarepicu, da joj dam samu ili da pomešam sa ovom pirinčanom kašicom? Ja bih radije samu, da bolje oseti ukus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sad napravila po onom receptu sa kutije, ali duplo manju količinu. I od toga mi je pojela nešto malo manje od pola, tako da kontam da je ne forsiram previše. Sutra ću još da smanjim na pola, dakle na jednu i po kašiku Milupe i 50 ml Humane, pa ćemo videti. Za sad je sve super, eno je spavki k'o zmaj :rolleyes: A reci mi molim te, sad kad joj napravim šargarepicu, da joj dam samu ili da pomešam sa ovom pirinčanom kašicom? Ja bih radije samu, da bolje oseti ukus.

Nikad nemoj da te brinu ukusi. Bebe su male da bi pamtile ukuse, a jedu sve sto im se servira, manje vise. Vazno je da joj dajes "cistu" namirnicu zbog reakcije, zbog varenja. Cim pomesas vise namirnica(mleko,zitarice,povrce) moze da se desi da teze vari jer njen stomak nije navikao na sve sastojke odjednom.

Vrlo je vazno da od sada nove namirnice ne dajes prvi put u toj kolicini koliko si joj dala pirincane pahuljice. Samo 2-3 kafene kasicice, pa iz dana u dan povecavas kolicinu. Tako velika kolicina moze da joj preotereti ceo sistem za varenje i da budete u problemu. To sto si joj danas dala je previse. Ne mozes prvu hranu da joj das da pojede koliko hoce.

To sto pise na kutiji nije kolicina za uvodjenje vec reper za odnos zitarica i mleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad nemoj da te brinu ukusi. Bebe su male da bi pamtile ukuse, a jedu sve sto im se servira, manje vise. Vazno je da joj dajes "cistu" namirnicu zbog reakcije, zbog varenja. Cim pomesas vise namirnica(mleko,zitarice,povrce) moze da se desi da teze vari jer njen stomak nije navikao na sve sastojke odjednom.

Vrlo je vazno da od sada nove namirnice ne dajes prvi put u toj kolicini koliko si joj dala pirincane pahuljice. Samo 2-3 kafene kasicice, pa iz dana u dan povecavas kolicinu. Tako velika kolicina moze da joj preotereti ceo sistem za varenje i da budete u problemu. To sto si joj danas dala je previse. Ne mozes prvu hranu da joj das da pojede koliko hoce.

To sto pise na kutiji nije kolicina za uvodjenje vec reper za odnos zitarica i mleka.

Ups! :blink: Još se ja radujem u fazonu ma nek' ćopa dete :rolleyes: Oke, hvala da znam za ubuduće. Sad mislim da joj nisam mnogo naškodila, nije se bunila, lepo je kakila posle tri sata od klopice, lepo spavala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ups! :blink: Još se ja radujem u fazonu ma nek' ćopa dete :rolleyes: Oke, hvala da znam za ubuduće. Sad mislim da joj nisam mnogo naškodila, nije se bunila, lepo je kakila posle tri sata od klopice, lepo spavala...

Nisi, ali nemoj preterivati bar dok ne prodje jedno 2 nedelje hranjenja, da sistem proradi kako treba i da se navikne na 'svakodnevni' rad. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bravo za Tisu nasu drugaricu, krupim koracima u cvrste namirnice :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.