Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Interesuje me zasto vecina majki uvodi hranu pre 6 meseca? Ja imam preporuku od perijatra da ako dete sisa (ne znam za ad mleko) i dobro napreduje nema razloga za ranije uvodjenje hrane. Objasnjava da digestivni sistem jos uvek nije dobro sazreo, pa se usled ranijeg davanja nemlecne hrane, kasnije cesce javljaju alergije...

Hvala unapred...

moje starije dete je samo dojeno 6 meseci. uvek je pomalo anemican bio a verujem da bih to sprecila ili bar smanjila da smo ranije uveli cvrstu hranu jer gvozdje im je potrebno i potrosi se zaliha koju "naprave" dok su u stomaku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima na odgovorima... Imamo jos vremena. Tako me sve sa hranom zbunjuje i bas se bojim da ne pogresim. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima na odgovorima... Imamo jos vremena. Tako me sve sa hranom zbunjuje i bas se bojim da ne pogresim. <_<

Razumem te skroz!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam joj onda izgnjecila pola banane (bprvi put je bananu klopala danas), i dodala malo mlekca u nju, i smazala je sveeee

Meni je banana finija od mlijeka, a vjerovatno i njoj...mljac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC, opet ja <_<

Ovako, jela je sinoc u 20:30, pa u 01:00, pa u 06:00 - to je sve bilo mlekce.

Probudila se neki minut pre 9, i ja kao ajde necu da joj dam odmah mlekce posto prethodnih par dana nije htela u to vreme, i sacekam do 10. Dam on ni da cuje, i tako jedno pola sata, i nece!

Ja uzmem svo ono mleko (180 ml), prespem u njen tanjiric, dodam pirincane pahuljice, i celu bananu, i dam joj i ona to sveeee pojede, do poslednje kasike je otvarala usta i vikala mmmmmmmm!!! Mislila sam da ce eksplodirati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je banana finija od mlijeka, a vjerovatno i njoj...mljac :)

Hahahaha!!!! Mora da moja beba vuce neke tvoje gene ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC, opet ja <_<

Ovako, jela je sinoc u 20:30, pa u 01:00, pa u 06:00 - to je sve bilo mlekce.

Probudila se neki minut pre 9, i ja kao ajde necu da joj dam odmah mlekce posto prethodnih par dana nije htela u to vreme, i sacekam do 10. Dam on ni da cuje, i tako jedno pola sata, i nece!

Ja uzmem svo ono mleko (180 ml), prespem u njen tanjiric, dodam pirincane pahuljice, i celu bananu, i dam joj i ona to sveeee pojede, do poslednje kasike je otvarala usta i vikala mmmmmmmm!!! Mislila sam da ce eksplodirati.

Jeste da nisam Yelena ;) , ali po svemu sudeći njoj se više sviđa kruta hrana za doručak nego čisto mlijeko i tu ništa nije čudno...i ne treba da se zamaraš...

Ona ga ipak popije, pa nije bitno u kom obliku...Ali ja iskreno mislim i da je previše mlijeka, odnosno ona ga popije u 6 i kasnije cura ima uredan doručak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste da nisam Yelena ;) , ali po svemu sudeći njoj se više sviđa kruta hrana za doručak nego čisto mlijeko i tu ništa nije čudno...i ne treba da se zamaraš...

Ona ga ipak popije, pa nije bitno u kom obliku...Ali ja iskreno mislim i da je previše mlijeka, odnosno ona ga popije u 6 i kasnije cura ima uredan doručak.

Pa da, upravu si, verovatno joj je previse mlekca.....nego do sada mi je uvek tako klopala, pa me sada buni posto je odjednom promenila ritam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, upravu si, verovatno joj je previse mlekca.....nego do sada mi je uvek tako klopala, pa me sada buni posto je odjednom promenila ritam!

Nije to nista cudno detetu se visa svidja kasika ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, upravu si, verovatno joj je previse mlekca.....nego do sada mi je uvek tako klopala, pa me sada buni posto je odjednom promenila ritam!

Rastemo mama, rastemo....još malo pa će ti sama otvarati frižider...biće ti ovo sve smješno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC, opet ja <_<

Ovako, jela je sinoc u 20:30, pa u 01:00, pa u 06:00 - to je sve bilo mlekce.

Probudila se neki minut pre 9, i ja kao ajde necu da joj dam odmah mlekce posto prethodnih par dana nije htela u to vreme, i sacekam do 10. Dam on ni da cuje, i tako jedno pola sata, i nece!

Ja uzmem svo ono mleko (180 ml), prespem u njen tanjiric, dodam pirincane pahuljice, i celu bananu, i dam joj i ona to sveeee pojede, do poslednje kasike je otvarala usta i vikala mmmmmmmm!!! Mislila sam da ce eksplodirati.

:lol: :lol: :lol: Sve su ti zene objasnile!

Pri tome, Filipa jeste Jelena ;)

Super, sad imate dorucak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol: Sve su ti zene objasnile!

Pri tome, Filipa jeste Jelena ;)

Super, sad imate dorucak.

Ah da...ja zaboravila, ali fakat stvarno :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: Sve su ti zene objasnile!

Pri tome, Filipa jeste Jelena ;)

Super, sad imate dorucak.

Da, super sto imamo dorucak.......a sta da oj dajem za dorucak??? Voce, pirincanu i kukuruznu kasu? I to je to? Ili sme jos nesto? Jos nam je rano za palentu, jel da? Dajte neke ideje, ona meni uskoro puni 6 meseci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, super sto imamo dorucak.......a sta da oj dajem za dorucak??? Voce, pirincanu i kukuruznu kasu? I to je to? Ili sme jos nesto? Jos nam je rano za palentu, jel da? Dajte neke ideje, ona meni uskoro puni 6 meseci!

Bolje povrće, a onda polako dodaješ maslinovo ulje, meso, žumance...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje povrće, a onda polako dodaješ maslinovo ulje, meso, žumance...

Ali mi povrce sa maslinovim uljem jedemo za rucak!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Palenta moze, pavlaka, puter moze da se uvede za dorucak, zumance.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali mi povrce sa maslinovim uljem jedemo za rucak!!!

:lol:

Izvini, nisam pažljivo čitala, učinilo mi se da pitaš za ručak! :lol:

Možeš da praviš kombinacije voća, žitarica i mleka ili jogurta. Nama je omiljeni doručak bila i ostala dinstana bundeva sa malo mleka + kako ili cimet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Izvini, nisam pažljivo čitala, učinilo mi se da pitaš za ručak! :lol:

Možeš da praviš kombinacije voća, žitarica i mleka ili jogurta. Nama je omiljeni doručak bila i ostala dinstana bundeva sa malo mleka + kako ili cimet.

Moracemo da probamo tu bundevicu na vas nacin ;) A kako dinstas bundevu, samo u vodi prokuvas ili prvo malo na puteru pa sipas vodu? Ja sam ti nikakva kuvarica, pa su mi i najlogicnije stvari totalna enigma!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Palenta moze, pavlaka, puter moze da se uvede za dorucak, zumance.

Stvaaaaaaaaaaaaaaarno??? Sve to vec mozemo?????

A mi nismo ni meso jos klopali, a citala sam da prvo meso pa zumance??? Cekam da napuni 6 meseci pa da joj dam mesce.

A ladno i palentu i pavlaku vec mozemo?!?!?! A koja pavlaka, ona najmasnija imlekova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moracemo da probamo tu bundevicu na vas nacin ;) A kako dinstas bundevu, samo u vodi prokuvas ili prvo malo na puteru pa sipas vodu? Ja sam ti nikakva kuvarica, pa su mi i najlogicnije stvari totalna enigma!

Samo na malo vode(ako iskipi, dodaš malo po potrebi), ili dinstaj na pari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavlaku od 20%mm, jogurt isto, sto masniji.

Moje misljenje je da moze zumance pre mesa. To nije nikakav problem. Vi vec dugo jedete, uveli ste masnoce i imate 'prostora' da zapocnete sa malo zumanceta(1/4 da proba zbog alergije) a sto se mesa tice, mozes da joj skuvas samo supicu od bataka ili krilca. Ne moras da se drzis tacnog datuma.

Imas temu:

Recepti za bebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavlaku od 20%mm, jogurt isto, sto masniji.

Moje misljenje je da moze zumance pre mesa. To nije nikakav problem. Vi vec dugo jedete, uveli ste masnoce i imate 'prostora' da zapocnete sa malo zumanceta(1/4 da proba zbog alergije) a sto se mesa tice, mozes da joj skuvas samo supicu od bataka ili krilca. Ne moras da se drzis tacnog datuma.Imas temu:

Recepti za bebe

Hehehehhe, ma znas mene, mora da se zna neki red ;););)

Hvala ti!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi i dalje odbijamo "slatko" za dorucak, tipa zitarice i voce, to hoce tek popodne. Palentu ponekad i to onako kroz "zube". A zitarice generalno odbija, pa ih uvek maskiram popodne sa nekom vockom, mada sam danas nekako uspela da joj podvalim za dorucak, a sto se mesa, zumanceta i dzigerice tice to bi joj mogao biti svaki obrok u bilo koje doba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da joj das za dorucak zitarice sa jogutrom ili pavlakom, dodaj sveze seckanog perusna i malo bibera. Probaj da joj dajes kuvano povrce sa puterom i zitaricama. ;)

Uvedi parmezan ako nisi. Kao zacin, malo u obe kasice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvaaaaaaaaaaaaaaarno??? Sve to vec mozemo?????

A mi nismo ni meso jos klopali, a citala sam da prvo meso pa zumance??? Cekam da napuni 6 meseci pa da joj dam mesce.

A ladno i palentu i pavlaku vec mozemo?!?!?! A koja pavlaka, ona najmasnija imlekova?

Mi smo uveli prvo žumane pa tek ćemo meso... Tako nam je i doktorka rekla,pa smo je i poslušali,nije ni bitno šta ćeš prvo od to dvoje...

Ona meni ništa novo još ne jede,slane kašice mi baš slabije jede nego ranije,od kada je bila bolesna neće slane,a slatke jede... :unsure: I ne uspevamo da zamenimo jedan obrok,uzme par kašičica i buni se,neće više... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.