Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Ja jos uvek dajem jednom nedeljno... Vidis cak nisam nutricionisu ni pitala da li da joj uvedem i drugi put. Posto ima ok krvnu sliku ostavicu joj za sada tako.

A jel bebicama dajete zumance za rucak ili dorucak?

Ja do sada samo za rucak, uz povrce. Mozda bi bilo bolje da prebacim za dorucak?! Kako je vase misljenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draganessa, a zvezdice od Barille jel u sebi sadrze i belance? Posto joj jos nisam ubacila belance pa onda ta varijanta testenine otpada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je bolje za rucak jer zamenjuje meso,mada ne znam kakav dorucak dajete bebama,ja samo jogurt dajem i svi smo srecni :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko znam ne sadrzi belance,ja mu to dajem vec vise od mesec dana i lud je za zvezdicama,jos mu namestim i da bude gusce :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja Vukasinu sada vec dajem polovinu, dva puta nedeljno.

Za sada samo za rucak uz povrce. Tako izgleda svi preporucuju - umesto mesa, pa da poslusamo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne kupujem nista u kesicama, pa tako ni supe :rolleyes:

Maloj kuvam domacu sa piletinom ili junetinom povrcem tipa paskanat, sargarepa, dodam persun, rezance i ona to obozava.

Dajem joj i belu corbicu sa krompirom umesto rezanaca.

Takodje pravim i one guste supe, samo od povrca i omiljena nam je od paskanata, ali jedemo i od paradajza, sargarepe isl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draganessa, a zvezdice od Barille jel u sebi sadrze i belance? Posto joj jos nisam ubacila belance pa onda ta varijanta testenine otpada.

testenina iako ima jaje celo moze se davati , nama je pedijatar rekla da tako prvo probamo, kroz supicu ili makaronu zapecenu sa sirom, kroz pitu il sl, pa tek posle toga cisto belance u neku kasicu ispasirano, malo po malo dok ne pojede celo. Uglavnom treba pre one vakcine sa god dana da se proba i celo jaje i riba.

a one gotove supe iz kesica nikako davati deci, mislim stvarno pored toliko povrca koje se moze naci u kuhinji davati cist vestak po meni je apsurdno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negde sam citala da su te supice prava "infuzija" u pojedinim situacijama kada se ne osecamo dobro.

Da, meni ih je lekar u Srbiji preporucio kod stomacnih virusa... Navodno imaju aditive koji pomazu... Jednom sam probala, ali davno je bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, meni ih je lekar u Srbiji preporucio kod stomacnih virusa... Navodno imaju aditive koji pomazu... Jednom sam probala, ali davno je bilo...

Da,da leti pogotovo..zbog natrijuma,ako se ne varam....čak mi je pedijatar savetovao da u tu supicu umešam malo onog kupovnog paradajz-pirea!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo krenuli sa 6,5 meseci po 1/8 zumanceta 2 puta nedeljno,a onda se povececa iz meseca u mesec,1/4,1/2 i na kraju celo!i receno nam je da kada dajemo zumanac nedajemo meso,mi tako i radimo,inace ja joj ga dajem za rucak uz povrce,moze i sa pavlakicom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam žumance davala za doručak sa pavlakom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mom akiju ispekla celo jaje sa hlebom i to kad je imao 7 meseci. Nisam slušala savete ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To Marice-carice!

I, ja da dodam da sam odmah dala celo kuvano žumance...imali su tada oko 8 meseci...znači, nisam ga davala postepeno po malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To Marice-carice!

I, ja da dodam da sam odmah dala celo kuvano žumance...imali su tada oko 8 meseci...znači, nisam ga davala postepeno po malo...

Ma ja sam i belance i žumance odmah.... a da si videla kako je počeo da plače kad je skontao da grebem šerpicu i da nema više.... a ja šta ću brže bolje još jedno ispekla... :)

I ona čokolina i tako te kašice sam mu pravila odmah sa tetra mlekom, nisam ništa razblaživala, niti mu davala ad mleka.... to su meni čiste gluposti, kao neka istraživanja.... garant... samo gledaju kako će da nam uzmu pare....i šta će novo da izmisle ??? g150.gif

Uh sorry, malo sam omašila temu, al šta sad.... :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marice...kao da sebe slušam...tj...isto smo postupili. Međutim ja sam prvo žumance, ali mlijeko iz tetrapaka sam sa 5 mjeseci počela upotrebljavati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh.... čime su naše mame nas hranile????

Ja sam sa 9 meseci jela i slaninu :)

Ja sam mleko koristila sa 6 meseci, a pre toga sam mu kupovala milupine žitarice koje se prave sa vodom :)

A i vodu sam mu prokuvavala prvih mesec dana i onda mu počela davati flaširanu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je mama šopala sa uprženim brašnom...od 4 mjeseca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem da bi beba jela sve sto mu gurnamo u usta,ali ustvari se radi o njihovom zdravlju,sada kao i kada budu odrasli,nisu zabadzaba smislili najbolji nacin kako bebca hraniti,jedna moja drugarica je isto davala svasta nesto da jede bebac dok je bio mali,sad ima 7 godina,stomak mu je kao kod coveka,jede za dvoje i ima 69kg! Sto je preterano,preterano je,ali svako radi kako najbolje misli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem da bi beba jela sve sto mu gurnamo u usta,

Kako koja :lol: . Moja je retko šta htela, a i sada je teška po tom pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako koja :lol: . Moja je retko šta htela, a i sada je teška po tom pitanju.

Xexe,tvoja bebica je redak slucaj,ima svoj princip :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mamike evo da podelim jednu veoma bitnu stvar sa vama, tice se kuvanog kupusa .

Nekada davno (posle I porodjaja), procitah ja da se kupus i pasulj, kada se spremaju za dete, kuvaju u skroz otvorenom sudu, kako dete ne bi imalo problema sa stomacicem.

Sinu sam to postovala nekad po nekad, nije nikad imao grceve niti bolove posle konzumiranja istih namirnica, i ja sam to potisnula negde u daleki mali mozak. Kako se toga nisam setila kada sam maleckoj uvodila kupus nemam pojma, jer je ona posle svakog rucka , tu noc imala takve grceve, da sam joj i sad velikoj davala espumisan kapi da joj pomognu.

Do pre neki dan kada mi se "upalila lampica" i ja se setim tog saveta za kuvanje u otvorenoj posudi. Tako skuvan kupus dala sam maleckoj za rucak i to vece je proslo bez grceva, po prvi put od kako je pocela jesti isto.

Zbog ovih grcica pasulj joj jos nisam ni dala, ali sada cu i njega uvesti, i kuvati na isti nacin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put cujem za kupus i pasulj! Odlicno! Mi nismo imali problema jer jedino kupus nije do sad hteo da jede, a pasulj sam mu vecito cistila od ljuske koja je najhranljivija :rolleyes: Sad cu i zbog sebe da kuvam tako. Hvala na savetu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

matea ima 4.5 meseca i poceo je sa kasicama...problem je sto je dobio temperaturu 38 a ne znam da li je od tikvice.....pomalo place ali plasim se da nije nesto drugo...da li je moguce da je od toga dobio ....posto do tada mu nije bilo nista...pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S druge strane pazljivo sa citrusnim i sa zubima jer znamo kakav uticaj ima na zubnu gledj.

:unsure: ovo nisam imala pojma... Ostecuje ih jel?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

matea ima 4.5 meseca i poceo je sa kasicama...problem je sto je dobio temperaturu 38 a ne znam da li je od tikvice.....pomalo place ali plasim se da nije nesto drugo...da li je moguce da je od toga dobio ....posto do tada mu nije bilo nista...pomoc

Matea, cisto sumnjam da mu je od tikvice jer je ona slabo alergena povrckica (e sad ne znam da li su ovo dobre ili lose vesti :( ) Obicno se lergija ispoljava u vidu "crvenih pecata" (koprivnjace), crvenila po licu ili cak i gusenja (kod tezih oblika alergije), promena u boji stolice i sl... Mada nikad se ne zna... bebice su razlicite i uvek moze da se pojavi neki "izuzetak".

Vidi da li temperatura raste a u medjuvremenu daj mu Febricet (cim predje 38). I "posmatraj" ga. Daj mu malo cesce da siki (ili kako ga vec hranis) pa vidi kako ce odmicati dan... Cuvaj se veceri... Ako je pokupio neki viruscic predvece najcesce skoci temperatura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.