Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Posto je sad pijaca prepuna fenomenalnog svezeg voca (kruska, jabuka, breskva, naktarina) uglavnom to i ubacujem a ubacim i bananu, davala sam joj i svezu smokvicu ubacenu u jogurt i izmixanu DOBRO, zbog onih bobicica sto ima u njima... Ma svako voce (koje dajes Nikoli) mozes ubaciti, izmixas dobro pa cak mozes i na flasicu da das ( ja tako radim i zato mi je dosta praktican takav dorucak)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od ovih doktora da posizis..bili u savetovaliste i prosli put nam savetovali da uvedemo kasice, sad kaze a sto tako rano

Posle je pametnica skontala da je slabije napredovala pa zato...

i rece mi da ne uvodim dalje nista!

Jede jabuku, sargarepu krompir... i da se zadrzimo na tome do 5 meseca ( pogotovo sto se tice voca) ...i da uvedemo jedan nemlecni obrok!

Pa zar to nije rano za uvodjeneje 1 obroka? I da moze slobodno pojesti za taj obrok 130 gr ( to je ona jedna bocica..kupovne kasice(na kojoj inace pise 1 obrok za bebu od 6 mes))

Pa koliko ce onda jesti za 6 meseci ????????????????????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Njanjice, sta da ti kazem. Ja kad odem u I smenu i bude jedan nutricionista on nam prica jednu pricu a u II smeni kod drugog nutricioniste druga prica. :wacko:

I onda ti usvojis samo ono sto ti se svidja i sto ti se cini logicnim.

U tvom slucaju, ja bih ubacila Milupinu pirincanu kasu (tako sam ja uradila Emiliji). A sa nemlecnim se u potpunosti slazem sa tobom (jos je radno) o tome bi mogla da razmisljas tek kasnije, za koji mesec.

Dakle u 4 mesecu mi smo koristili i dalje podoj kao glavni izvor hrane, a tek posle podoja sam joj pocela davala Milupinu kasicu i to par kascica (jer nije bila njihov ljubitelj, pa smo je pravili sa vodicom od skuvane jabuke). U tome nam je prosao ceo 4 mesec.

Naravno, ovde navodim moje iskustvo i naravno i sam nutricionista (jedan od ona dva, ciji mi se savet najvise cinio logicnim) je to predlozio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od ovih doktora da posizis..bili u savetovaliste i prosli put nam savetovali da uvedemo kasice, sad kaze a sto tako rano

Posle je pametnica skontala da je slabije napredovala pa zato...

i rece mi da ne uvodim dalje nista!

Jede jabuku, sargarepu krompir... i da se zadrzimo na tome do 5 meseca ( pogotovo sto se tice voca) ...i da uvedemo jedan nemlecni obrok!

Pa zar to nije rano za uvodjeneje 1 obroka? I da moze slobodno pojesti za taj obrok 130 gr ( to je ona jedna bocica..kupovne kasice(na kojoj inace pise 1 obrok za bebu od 6 mes))

Pa koliko ce onda jesti za 6 meseci ????????????????????

Rano je,nego šta,beba u tom uzrastu treba da je na mleku SAMO I ISKLJUČIVO...a negde oko 5 meseca(najranije) možeš da joj uvedeš žitarice! Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma pisala sam da sam uvela kasice krajem 3 meseca ... ne preterujem sa kolicinom ali da uvedem ceo obrok... to mi je prerano... nista ja lekarima vise ne uzimam za sigurno!

Ona voli da rucka jabuku jako i pirincane pahuljice... mesala sam joj malo i sargarepe s jabukom... bas voli da rucka ... zadrzacemo se na tome!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pocela sam matei davati sokice ima 4 meseca...pedijatar kaze rano a patr.sesta daj mu...sta raditi?kada ste vi davali vasim bebama?inace samo sisa...sokice mu iskljucivo pravim ja..nista jos uvek kupljeno u ambalazi...neki savet i za prve kasice....sa koliko mes ste davali...hvala :rolleyes:

post-30100-1284564960_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da postoji bar tri teme na forumu (ne računajući ovu) sa istim ili sličnim sadržajem - kad dati bebi sokić ili kašicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DA LI JE POTREBNO BEBI DAVATI KASICE ILI SOKICE ,IAKO BEBA DOJI??OSJETIM DA MOJOJ BEBICI TREBA NEKI DODATAK..POZZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala svima na savete ali ipak ona nece ni voda ni caj da pie a sa mleko malo smo bolji sad za sada pie samo kad spava :blink:

i aj sam svojoj pocela s kasicama 5 mjeseci joj je,i nadam se da nece odbijati da doji..a sokice bolje zamijeni s vodom u svako slucaju ..a pazi s kamilicom jer od zasecerene kamilice beba moze dobiti proliv..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada se bebama smije dati kivi?Znam da se narandze i limun ne preporucuju do godinu dana,pa me interesuje je li ista stvar sa kivijem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko znam kivi se takodje ne sme davati do 12mes.,medjutim ja se nisam bas strogo tome pridrzaval,dala sam mu negde sa 10 meseci,i kad sam videla damu se dopada i danema reakcija... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma,da...i ja ne volim striktno da se pridrzavam nekih stvari kad znam da nema indicija za kontraindikacije,cak sam Nikoli dala cijedjenu narandu i limun kada sam ja bila prehladjena i naravno,nista mu nije bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eto vidis, ovde se maltene prva uvodi pomorandza a limun cim se uvede teletine da bi ubilo tu masnocu...tako da smo mi pomorandzu krkali vec sa 6. meseci kao i sva grcka deca:)

a kivi smo u 8.poceli, po preporuci pedijatra. ma najjaca stvar...narocito ako imaju problema sa kakenjem, kivi sve resava!!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eto vidis, ovde se maltene prva uvodi pomorandza a limun cim se uvede teletine da bi ubilo tu masnocu...tako da smo mi pomorandzu krkali vec sa 6. meseci kao i sva grcka deca:)

a kivi smo u 8.poceli, po preporuci pedijatra. ma najjaca stvar...narocito ako imaju problema sa kakenjem, kivi sve resava!!!! :)

Hvala,Seceru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi citrusno i bobicasto voce kao ni kivi nismo jeli do godine. Sto je sigurno-sigurno je! :rolleyes: Vise smo se koncentrisali na ono svakodnevno tipa banane, jabuke, kruske, kajsije, nektarine, sljive, dinju a i mango, avokado, papayu i slicne egzoticne vrste...

Ima danas svakakvog voca da se kupi a da ti bude mirna glava bez pomisli i rizika od alergija. Ne vidim potrebu za zurbom jer sve sto je u citrusnom se moze i preko drugih namirnica uneti. Recimo ako je do unosa vitamina C alternativa citrusnom i kiviju su dinja, papaya, sipak i crna ribizla od voca i brokoli, paprika, krompir, spanac i karfiol od povrca.

S druge strane pazljivo sa citrusnim i sa zubima jer znamo kakav uticaj ima na zubnu gledj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DA LI JE POTREBNO BEBI DAVATI KASICE ILI SOKICE ,IAKO BEBA DOJI??OSJETIM DA MOJOJ BEBICI TREBA NEKI DODATAK..POZZ

Ja sam mojom maloj od cetvrtog meseca pocela sa kasicama i sokicima.Jednostavno je pocela da odbija moje mleko,trazi nesto drugo,pa sam u tome i mleko izgubila,ali nema veze,sada vec jede dosta razlicitih namirnica uz to joj dajem Aptamil i nema problema,cak joj se i stolica regulisala. Dok je dojila imala sam mnogo problema sa stolicom i bez Nurse harveys sirupa nije imala stolicu po nedelju dana. Znam da je normalno,ali bas se mucila. Svaka beba je prica za sebe,samo treba naci ravnotezu u svemu sto se sa njom radi. Znam da mnoge mame odbijaju sokice,ali jabuka ili kruska su mi odlicne za pocetak. Ja sam joj i kasice mesala sa mlekom,da ne odbija i dalje mleko i nema problema. Sada jede jednom dnevno kasicu i pije cetiri puta mleko,dobro napreduje,to mi je najbitnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O)vakve teme već postoje!!!

Ovde novi članovi uopšte ne čitaju ništa, već momentalno postavljaju novu temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ima cerkicu od tri i po godine i sad sincica od mesec i po dana.Cerkica je od sedmog dana na adptiranom mleku bila a sin je od dvadeset drugog dana jer ja nisam imala mleka jednostavno je stalo.Cerkici sam sa tri meseca pocela uvoditi supicu kuvanu sa pilecom dzigericom i spinat jer su tako doktori preporucili,bila je anemicna jer sam i ja u trudnoci sa njom bila anemicna pa kazu nije imala iz mene sta povuci.Inace oni ne savetuju pre sestog meseca da se to uvodi ali ja sam pocela pomalo i iz razloga sto njoj adaptirano leko sa tri meseca nije bilo dovoljno,non stop je bila gladna.|Sokice sam joj isto davala sa tri meseca ali sve domace,NISTA IZ AMBALAZE,samo u manjim kolicinama i obavezno do tri ili cetiri sata po podne,uvek su mi doktori govorili da posle toga dajem samo leko jer to moze biti tesko za zeludac pa ce nocu imati problema.Sad jedva cekam da sin napuni tri meseca pa da predje na cvrscu hranu jer je beba posle dosta mirnije,a verujte i zadovoljnija....Spavanje nocu je zagarantovano..... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

Kada ste i na koji nacin uvele zumance u ishranu vase bebe?

Kako sam ja razumela ne treba davati meso i zumance u istom danu, bar u pocetku.

Kakva su vasa iskustva?

veliki pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo vise od 6 meseci. Tvrdo kuvano jaje, prvo cetvrtinu, pa polovinu pa sa nekih 8 meseci celo zumanjce. Jedan dan zumanjce, drugi dan meso. Sada mu nedeljno tri dana dajem zumanjce sa povrcem, tri dana meso sa povrcem, jedan dan samo povrce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi sa sedam meseci. Isti timepo kao sto je i Legenda navela dakle, prvo 1/4 (negde oko velicine graska) zatim sve povecavas za jos 1/4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VIRSLE NIKAKO!!! Ne znamda li znas, one jesu maloj deci omiljena hrana, ali u njih se stavlja sve isto sto i u pastetu, a to su svi moguci otpaci od zivotinja koje se neiskoriste! Uzas!!! Iako ti je bebac, zdravi raspolozen, pa i lepo napreduje, trebala bi poceti sa mesom kako joj ne bih oslabila krvna slika pa da ne bue problema ne daj Boze! Kreni polako sa piletinom i curetinom, pa kasnije junetina, teletina! Sve to u kombinaciji sa povrcem, sada je dovoljno velik bebac da moze puno povrca da jede, pa kombinuj! Srecno !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, kada ste krenule da dajete zumance bebicama? (poznato mi je kojim tempom se daje, ali da li je rano da se pocne u 6-om mesecu?)

Mi smo sa punih 7 meseci, ali smo kasice poceli uvoditi sa 5.5 pa sad zavisi i od toga, jer smo do 6 uvodili smao vockice, onda sam presla na povrce pa sa 6.5 na meso, tako da je sa punih 7 tek zumance stiglo na red :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ok, hvala!

mi tek sad krenuli sa tim pa rekoh bolje da pitam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li dajete bebama cveklu,kako je pripremate i od kog meseca moze da se daje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.