Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

ja još nisam kupila te žitarice.... još uvek joj dajem ove pahuljice u voćni jogurt...

@Miva nisam ni ja uvodila tri dana, smara to... često sam joj samo ubacila novu namirnicu u kašicu kao da nije nova :D

inače, ona samo to hoće da jede... povrće i meso ič, par kašičica na prevaru i kraj... plače... uvela sam joj i začine, mirođiju, peršun i bosiljak, pa sam joj i to stavljala da kao zamiriše, ma neće, pa joj dodavala pavlaka, neće ni tako.... neće ni slatke kašice bez jogurta... ne znam šta da radim :( taman smo kao uveli tri obroka, a ona neće da ih jede, pa onda joj dam da sisa, pa smo sad sve poremetile :(

Znam kako ti je, evo danas ni Vuk nece da jede, vodu nece da pije, samo da sisa. A sta sam mu sve ubacila u rucak... I bas je bio ukusan <_<

Samo jogurt dolazi u obzir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja javim na ovu temu, konsultovala sam se sa pedijatrom i rekao mi je da počinjem lagano sa čvrstom hranom. Nisam htela da žurim i da išta uvodim na svoju ruku, međutim pošto je dete sad samo na AD mleku, kaže da nema razloga da ne počinjem lagano sa žitaricama, najbolje pirinčem. Posle toga on predlaže mrkvu, krompir i bundevu, pa onda zeleno povrće, voće tek posle. Razlika je što ovde preporučuju pauzu od najmanje 5 dana pre uvođenja nove namirnice. Probaću pa ćemo videti, držite nam palčeve. Nešto mi se javlja da ću počesto tražiti savete na ovoj temi :)

dobrodosli :)

sigurno ces traziti savete ovde, i treba... mi smo vec veterani , evo skoro godinu dana imamo a redovni smo ovde sa pitanjima :D

ja još nisam kupila te žitarice.... još uvek joj dajem ove pahuljice u voćni jogurt...

@Miva nisam ni ja uvodila tri dana, smara to... često sam joj samo ubacila novu namirnicu u kašicu kao da nije nova :D

inače, ona samo to hoće da jede... povrće i meso ič, par kašičica na prevaru i kraj... plače... uvela sam joj i začine, mirođiju, peršun i bosiljak, pa sam joj i to stavljala da kao zamiriše, ma neće, pa joj dodavala pavlaka, neće ni tako.... neće ni slatke kašice bez jogurta... ne znam šta da radim :( taman smo kao uveli tri obroka, a ona neće da ih jede, pa onda joj dam da sisa, pa smo sad sve poremetile :(

nista posebno, da cekas da prodje leto i ove vrucincine pa ce jesti normalnije...

koliko vidim svima se ovde bebe malo ulenjile sto se tice klopanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam kako ti je, evo danas ni Vuk nece da jede, vodu nece da pije, samo da sisa. A sta sam mu sve ubacila u rucak... I bas je bio ukusan <_<

Samo jogurt dolazi u obzir.

možda im on hladi desni... i prija na ovoj toploti... ali opet, ja se brinem što neće još nešto, sve se plašim te anemije :D

nače, dala sam joj žumance pre dva dana, jel mogu danas 1/4? ili da čekam još par dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobrodosli :)

sigurno ces traziti savete ovde, i treba... mi smo vec veterani , evo skoro godinu dana imamo a redovni smo ovde sa pitanjima :D

nista posebno, da cekas da prodje leto i ove vrucincine pa ce jesti normalnije...

koliko vidim svima se ovde bebe malo ulenjile sto se tice klopanja...

ma i ja sve mislim da je od vrućine, ali keva ko keva mora da paniči :

@Nice dobrodošla :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

možda im on hladi desni... i prija na ovoj toploti... ali opet, ja se brinem što neće još nešto, sve se plašim te anemije :D

nače, dala sam joj žumance pre dva dana, jel mogu danas 1/4? ili da čekam još par dana?

A sto da ne? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma i ja sve mislim da je od vrućine, ali keva ko keva mora da paniči :

@Nice dobrodošla :D

normalna stvar :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih uvela puter,al koji vi preporučujete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imlekov, onaj u plavom pakovanju ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, hvala na dobrodošlici :)

Da, ovde ide na 5 dana nova namirnica, i meni je to delovalo mnogo, ali s obzirom na to da je hrana ovde u SAD khm malo drugačija nego kod nas, mislim da to nije bezveze. Tako da ću za početak poštovati tu preporuku pa ćemo videti.

Evo mene odmah sa pitanjem koje je možda i glupo ali se ne setih da pitam dr a na pakovanju ne piše. Te rižine pahuljice, sa koliko toplim AD ili majčinim mlekom treba da se mešaju? Da li se greje onoliko koliko i obično (tj. kad se daje samo mleko) ili može sobne temperature?

Pitanje jeste možda glupo ali mi je najzgodnije da pitam vas, mama je daleko a i davno je bilo vreme kad je ona uvodila čvrstu hranu, tad se prvo davala plazma s mlekom :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na ovim nasim zitaricama pise da temperatura kasice bude oko 37stepeni. znam samo da treba da bude toplo jer se bolje uguste zitarice kada ih mesas, ali nije nista to strikno odredjeno.. probaj i ako tebi prija temperatura daj, znaci niti nesto vruce niti hladno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih uvela puter,al koji vi preporučujete?

Mi smo jeli onaj plavi, imlekov.

imlekov, onaj u plavom pakovanju ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li smem bebcu u rucak da ubacim jednu maslinu?Ukoliko smem da li je to uvodjenje nove namirnice ukoliko smo koristili maslinovo ulje,i da li sme cela maslinka da se stavi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako bese ono za ribu...prvo oslic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sme keleraba?

Koliko dugo drzite milupa pirinac otvoren? Ja sam drzala 6 nedelja i bacila. Pise tri nedelje, ali mi nije jasno zasto. Pa to je pirinac.

Odluka je pala, sutra jedemo zumance! :lol: Pa cemo onda meso. Pa onda jecam ;) Pa onda 7 zitarica. Pa onda bananu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za masline i ribu nemam pojma... verovatno prvo oslić i mislim da može masline, što da ne...

ja sam kelerabu davala negde na početku, još nismo imali dva obroka... a od milupiniog pirinča sam nama napravila puding, nisam ih bacila :D

a što bananu tako kasno? ja sam dala bananu posle jabuke, kajsije i breskve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno vreme ga je mucio zatvor pa smo zaboravili na bananu. Sada, posto hocu da mu uvedem ove malo bitnije namirnice, ostavicu je za kasnije. Meni je onaj pirinac delovao ok, ali sam ga ipak bacila, ne mogu da razmisljam. Ostalo je pola kese. Ja mu u obrok stavim dve supene kasike. koliko ti stavljas? Koliko kolicinski u obrok stavis ovih 7 zitarica? Sada je rucao slatku kasicu i mnogo bolje prihvata slatke nego slane kasice. Popodne cu probati brokoli sa puterom i tikvicom da vidim da li ce hteti. Brokoli mu se bas i ne svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sme keleraba?

Koliko dugo drzite milupa pirinac otvoren? Ja sam drzala 6 nedelja i bacila. Pise tri nedelje, ali mi nije jasno zasto. Pa to je pirinac.

Odluka je pala, sutra jedemo zumance! :lol: Pa cemo onda meso. Pa onda jecam ;) Pa onda 7 zitarica. Pa onda bananu :lol:

Meni su u Tirsovoj rekli da se zumance ne daje pre 8 meseca,jer je veliki alergen.Mi smo zumance uveli sada u 8om mesecu,i gluten takodje.Meso i bananu smo uveli u 6om mesecu.sada ne znam kada su ostali uvodili zumance.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno vreme ga je mucio zatvor pa smo zaboravili na bananu. Sada, posto hocu da mu uvedem ove malo bitnije namirnice, ostavicu je za kasnije. Meni je onaj pirinac delovao ok, ali sam ga ipak bacila, ne mogu da razmisljam. Ostalo je pola kese. Ja mu u obrok stavim dve supene kasike. koliko ti stavljas? Koliko kolicinski u obrok stavis ovih 7 zitarica? Sada je rucao slatku kasicu i mnogo bolje prihvata slatke nego slane kasice. Popodne cu probati brokoli sa puterom i tikvicom da vidim da li ce hteti. Brokoli mu se bas i ne svidja.

ja nisam milupin pirinac koristila skoro uopšte, malo samo, sa njim smo počeli... posle sam joj kuvala integralni i pravila kačamak os brašna koje sam napravila od integralnog pirinča... a ove 7 žitarica nisam ni kupila još, stalno zaboravim... dajem joj one pahuljice ječma, raža i ovasa....

i mi se natežemo sa slanim kašicama, voćne i sa jogurtom krka lepo, ali ove povrćkice su nam problem... jbg, i ja više volim slatko nego nesoljene povrćkice :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su u Tirsovoj rekli da se zumance ne daje pre 8 meseca,jer je veliki alergen.Mi smo zumance uveli sada u 8om mesecu,i gluten takodje.Meso i bananu smo uveli u 6om mesecu.sada ne znam kada su ostali uvodili zumance.

ja sam ga uvela pre tri dana :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, kad ste počinjale da uvodite bebama žitarice, tj. one rižine kašice, jeste li im davale koliko hoće da pojedu ili na početku samo malo, tek toliko da probaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo danas ruckali proso, krusku i borovnicu

bas vole

i popodne cemo nesto "slano"

bananu smo uveli odavno, ali retko jedemo cistu, mesam sa jabukom kruskom itd. tada nema problema sa zatvorom

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boze, zasto ovde nema nikooog?! Pocinjem da brinem :lol::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, kad ste počinjale da uvodite bebama žitarice, tj. one rižine kašice, jeste li im davale koliko hoće da pojedu ili na početku samo malo, tek toliko da probaju?

Nice posto ti kreces sa hranicom tek sada,kreni prvo sa pirincanim pahuljama koje ces mesati sa svojim mlekom ili ad,ne znam sta ti pije.Napravis kasicu da ti pada sa kasicice i tako dva dana,a onda pocinjes da zgusnjavas kasicu.Prvi dan das dve,tri kasicice,pa onda svaki dan povecavas za duplo,takodje i gustinu.To daj tri dana,pa onda npr,sargarepicu skuvaj,ispasiras,das joj isto dve kasicice,pa treci dan pomesaj sargarepicu i pirinac i das joj npr.oko deset kasicica.i obavezno dajes vodu pola sata posle obroka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, hvala :D Evo sad upravo smo jeli prvi put pirinčanu kašicu (kod nas je jutro :) ), napravila sam retko kako mi je savetovao dr i pojeo je neke tri kašičice, nije se nešto bunio. Vodu mu i inače dajem pošto je već neko vreme samo na AD. Sutra malo više i idemo dalje, javljam kako napreduje B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam mu dala osminu zumanceta! Ko kaze da sam panicar, aha!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.