Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Nama je popodne izasao jos jedan crveni pecat na nozi,a oni na celu polako blede,jeo je milupa zitarice i kakao kao nove namirnice,e sad da li je od ad mleka koje se nalazi u njima ili od nemama pojma ni sama od cega.Ja mu vise nijedan kupovni proizvod ne smem dati,do sad smo sve sami pravili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad se uvodi drugi obrok?moja nikako da zameni jedan podoj

mi smo posle mesec dana.... jel baš sisa posle jela, ili je možda žedna?

Mene je mnogo strah da se ne zadavi. Inace, lubenicaq mislim da nema nikakvih nutritivnih vrednosti, dacu mu cisto iz njegove radoznalosti.

e i ja sam se oko zadavljivanja paranoisala, pa mi onda nije blender lepo ispasirao šargarepu jednom, ja joj slučajno dala komadić, ona ga sažvakala i od tad nemam više strah :D sad joj više ne blendiram, malo izgnječim, meso sitno naseckam, ona žvaćka i svi zadovoljni :D

Poceli smo da jedemo meso :) Davala sam joj belo meso i danas junece ali cini mi se da nije bas osoba koja voli meso,jedva pojede par kasicica a npr. kad joj dam tikvicu i pavlaku ona se odusevi i sve se vuce da joj dam jos.U nedelju idemo na Zlatibor pa cu joj tamo kupiti mladi kajmak da probamo.

ni moja Sara nije oduševljena mesom, naročito teletinom... kao da joj je teško to da jede... nekako se naprave neke grudvice, jer je ona onako vlaknasta, pa nju to smara :D

mi smo gluten uveli greskom, nestle integralne zitarice sadrze gluten, nikakve reakcije nije bilo

danas smo opet jagnjetinu nisu bas odusevljeni, al nema veze, probacemo sledece nedelje teletinu

a kako si davala jagnjetinu? barenu? ja too planiram ovih dana :D

Nama je popodne izasao jos jedan crveni pecat na nozi,a oni na celu polako blede,jeo je milupa zitarice i kakao kao nove namirnice,e sad da li je od ad mleka koje se nalazi u njima ili od nemama pojma ni sama od cega.Ja mu vise nijedan kupovni proizvod ne smem dati,do sad smo sve sami pravili.

možda je od tih novih žitarica... probaj da mu prvo daš svaku posebno, kupiš u zdravoj hrani po 100 gr od svake i kakao sa nečim što je već jeo, pa prati od čega izlaze tačkice... da znaš od čega ima reakciju, ako je uopšte od hrane... možda je i vrućina, možda prašak za veš, možda omekšivač... isprobaj sve varijante....

nego... ja imam problem :D jako malo jede... juče smo krenuli sa još jednim obrokom, međutim danas ga nije htela... danas je bukvalno jela na 4 sata... sisala oko 8, ručkala oko 12h, pa ništa nije htela do 16h, iako sam joj ja nudila kašicu oko 15, ona plakala :D i posle se sa sikom uspavala oko 16... ali ni tad nije jela, već se samo bukvalno uspavala... i onda tek oko 19h par kašičica kašice i malopre sika za uspavljivanje...

baš se brinem da joj je to jako malo.... mada ima bar 3 noćna klopanja, samo što ja onako pospana ne mogu da se setim da li lepo sisa ili se samo uspava... brinem se <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jako malo jede... juče smo krenuli sa još jednim obrokom, međutim danas ga nije htela... danas je bukvalno jela na 4 sata... sisala oko 8, ručkala oko 12h, pa ništa nije htela do 16h, iako sam joj ja nudila kašicu oko 15, ona plakala :D i posle se sa sikom uspavala oko 16... ali ni tad nije jela, već se samo bukvalno uspavala... i onda tek oko 19h par kašičica kašice i malopre sika za uspavljivanje...

baš se brinem da joj je to jako malo.... mada ima bar 3 noćna klopanja, samo što ja onako pospana ne mogu da se setim da li lepo sisa ili se samo uspava... brinem se <_<

Ne brini se, zubici rade posao verovatno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a kako si davala jagnjetinu? barenu? ja too planiram ovih dana :D

nego... ja imam problem :D jako malo jede... juče smo krenuli sa još jednim obrokom, međutim danas ga nije htela... danas je bukvalno jela na 4 sata... sisala oko 8, ručkala oko 12h, pa ništa nije htela do 16h, iako sam joj ja nudila kašicu oko 15, ona plakala :D i posle se sa sikom uspavala oko 16... ali ni tad nije jela, već se samo bukvalno uspavala... i onda tek oko 19h par kašičica kašice i malopre sika za uspavljivanje...

baš se brinem da joj je to jako malo.... mada ima bar 3 noćna klopanja, samo što ja onako pospana ne mogu da se setim da li lepo sisa ili se samo uspava... brinem se <_<

barenu sa krompirom, sargarepom i brokoli, izgleda da ne vole miris jagnjetine

a mi smo imali fazu kad su slabije jeli, pa su sad opet navalili :rolleyes: mada bi ona plakala da je gladna... vruce je a mozda i zubici....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam pocitala na kutiji ,e jesam debil.Ove zitarice imaju keks i jaja u keksu,garan mu to ne prija,tj.celo jaje.Sto posto je od toga posto je do sada jeo sve zitarice i nista mu nije falilo,a kakao sam mu isto uvela ali ne verujem da je od toga.

Sto se tice apetita ima 3 obroka cvrste hrane samo sto rucak nesto brljavi.Mozda nije gladan ,a i zubi mu nicu,oba odjednom donja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

miq, a jel si mu davala jaje do sad? Ili mislis kad kazes celo jaje da ima i belance? Onda je sigurno od toga.

A i moja T je par dana dok su joj nicale obe jedinice gore slabo jela, narocito rucak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

miq, a jel si mu davala jaje do sad? Ili mislis kad kazes celo jaje da ima i belance? Onda je sigurno od toga.

A i moja T je par dana dok su joj nicale obe jedinice gore slabo jela, narocito rucak.

Da zumance,a tamo pise sadrzi celo jaje i jos podebljano crnim slovima,a zasto onda prave takvu hranu za bebe ako to ne smeju da jedu do godinu dana.Sad sta je tu je,pravicemo kasice kao i do sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da zumance,a tamo pise sadrzi celo jaje i jos podebljano crnim slovima,a zasto onda prave takvu hranu za bebe ako to ne smeju da jedu do godinu dana.Sad sta je tu je,pravicemo kasice kao i do sad.

Ni meni to nije jasno.Prije neki dan tražim Milupine pirinčane pahuljice,a ona mi daje nešto sa čokoladom.Koliko ja znam ne smeju čokoladu do prve godine.Svuda sam tražila bez ukusa,na kraju sam kupila integralni pirinač.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam pitanje za YelenaC

ne mogu da nadjem odgovor kontam da je na ovoj temi (mada mozda i nije), secam se da je jedna mama pitala sta da radi sa kupovnim sokicima koje je dobila jer ne daje jos sokice pa si joj ti dala neke savete koji su meni zvucali skroz super ali ih nisam bas zapamtila, da li bese nesto tipa da ih sipa u zitarice da omeknu ili mozda moze i u palentu (a mozda sam upraVo i odgovorila na svoje pitanje :) ) ... dacu joj malo da pije,ali nesto , nemam pojma sto, imam odbojnost prema sokicima iako familija hoce da me lincuje zbog toga...

dobili smo u onom DM paketicu 2 flasice,koje mi stoje u frizideru vec 2 dana i cekaju da se smislim sta cu sa njima. jedan je od breskve, pa kada ga bude probala da li mogu smatrati da je breskva uvedena jer je jos nismo ruckali

hvala svima koji su procitali ovaj gigant post, a vi koji niste razumem vas :)

Da. odgovorila si sama :lol: Breskva se uvodi i kao sok tako da nema frke.

Ja sam pisala da je zgodno imati flasicu soka i u teglici zitarica, pa kad se ide negde u setnju,imas obrok za 2 minuta spremljen. ;)

kad se uvodi drugi obrok?moja nikako da zameni jedan podoj

Kada bude prestala da sisa posle prvog obroka, a to ce da bude kada ONA bude htela. Ne pozuruj stvari. Svaka beba ima svoj ritam i metabolizam.

TOGA SE JA BOJIM AAAAAA KOJI SAM JA PARANOIK!!!

Ni Vuk. Yela nam je rekla da jede par dana ovako i da uvodim drugi, ali on dasa ponjupa sve sto mu spremim, vodu ni da lizne, a sisi se raduje :rolleyes:

Spremi obrok da kad ponjupa koliko hoce, bar ti ostane 2-3 kasicice ne pojedene. jedino ces tako znati da li je jeo koliko je hteo.

Sad sam pocitala na kutiji ,e jesam debil.Ove zitarice imaju keks i jaja u keksu,garan mu to ne prija,tj.celo jaje.Sto posto je od toga posto je do sada jeo sve zitarice i nista mu nije falilo,a kakao sam mu isto uvela ali ne verujem da je od toga.

Sto se tice apetita ima 3 obroka cvrste hrane samo sto rucak nesto brljavi.Mozda nije gladan ,a i zubi mu nicu,oba odjednom donja.

Ma koje su to zitarice? Kakav keks? Kakvo jaje?

Ima beba koje su u periodu rasta zuba osetljivije i na rezne namirnice. Vodi racuna o svemu i sve citaj 3 puta.

Ivanchice, svaka vam cast. Samo gurajte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spremi obrok da kad ponjupa koliko hoce, bar ti ostane 2-3 kasicice ne pojedene. jedino ces tako znati da li je jeo koliko je hteo.

Znas kada ja prekinem obrok. Kada krene da se "zapovracuje". On fino mljacka i guta, a onda krene na svaki zalogaj da pravi face kao da ce da povraca, ali guta. Tada prekinem. Da li gresim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace, bas ga polako hranim, kao sto si mi rekla. Po pola sata jede :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec sam pisala ovde o problemu sa uvodjenjem cvrste hrane.Moja beba od skoro 9 meseci,nece da jede,samo hopce da se doji :( od samog pocetka imam problem sa uvodjenjem cvrste hrane.Po savetu pedijatra dojila sam ga 6 meseci,znaci sa 6 meseci sam pocela sa uvodjenjem kasica od krompira,sargarepe,tikvica...pa sve ostalo,pre toga jedno 10 dana sam uvela pirincanu kasicu,sto je lepo prihvatio,ali sa povrcem je od pocetka bilo problem.Nekako smo mi isprobali povrce,po jednu ..dve kasike,desilo se da nekad pojede i sve sto spremim(npr 10 kasika) uvela sam i voce,ali tesko,nekad hoce bananu,breskvu,kajsiju,sljivu...nekad ne.primetila sam da sad pre hopce da uzme bananu kad mu das da gricka nego kad spremim kasicu,sljivu hoce da uzme malo iz moje ruke onako svezu,ali na kasiku ispasirano sa malo keksa, ne.uvela sam ja i meso(pilece,teletinu,zumance) ali nece ...preskace rucak :( pravim onako kako mi je pedijatar rekao...skuvam ispasiram,cak malo dodam soli,maslaca,da ne bude bljutavo...ali nece.Nece ni da okusi...stisne usta i buni se...kmeci izvija se ,,bezi.i tako evo vec vise od mesec dana.Vadili smo krv,,,krvna slika je za sad ok.bila sam i kod drugog pedijatra,kaze da je sad to problem,da je beba u nekoj psihickoj opstrukciji(ako sam dobro razumela)kao...kasno je uvedena crsta hrana,trebalo je pre 5 meseca,pa ce sad to biti problem.Savetuje sve ispocetka....kasice povrca sa mojim mlekom,ja sam to vec probala,ali nije pomoglo,jer on cim vidi kasiku vristi.Probala sam i hranjenje u stolici,ali kad vidi kasiku bezi iz stolice.evo sad jede samo kasice milupine sa keksom za veceru,pirincanu kasicu milupinu,ponekad uspem da mu dam kasicu od bundeve(kupovnu)ponekad neko voce pojede ali iz moje ruke onako sveze (kasicu nece),vodu uzme jer su vrucine,sok nece ( bas ni jedan) dorucak nekad uzme( jabuka ili banana sa keksom) ali jako jako retkonudim ga po sto puta.rucak nije pojeo vec mesec dana) poludecu...zumance sam par puta u pirincanu kasicu stavila pa je pojeo ,ali sad je provali izgleda pa nece,,... u svemu tome njemu su izlazili zubici ,pa sam mislila da zato odbija ali evo izasli su odavno...ali i danlje nece da jede,,,samo hoce da sisa.Sve sam probala,.ne dam mu da sisa nego ga nudim sa hranom,ali bude samo jos gore...bude jos nervozniji i nece,hoce samo da se doji...to kao da ga smiruje.U svemu tome je izbacio i cuclu-varalicu,nece vise ni nju.nekad sam ga uz nju uspavljivala,sad nema sanse...samo uz dojenje zaspi,sve ostalo je vristanje,jednostavno mi se kida u rukama.Bas sam iscrpljena....budi se po noci,,da malo sisa.Trazila sam savete,citala svuda...isprobala puno toga,ali nista nije upalilo...jel imao neko slican problem...da me posavetuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas kada ja prekinem obrok. Kada krene da se "zapovracuje". On fino mljacka i guta, a onda krene na svaki zalogaj da pravi face kao da ce da povraca, ali guta. Tada prekinem. Da li gresim?

Prekini, ponudi mu vode, sacekaj 10ak minuta, pa mu opet ponudi vode, pa ponovo klopu. Moras da probas razne nacine.

Duskans, ja mislim da tvoju bebu muce zubi, i pored toga sto ste kasno krenuli sa klopom, i da zato odbija. Hoce da sisa jer je gladna, ali je kasika problem. probaj da joj dajes sve sa prsta da jede i ne forisraj. Sve si joj uvela skoro, pa sada mozes polako iz pocetka i po malo.

Ujutro neka sisa, sledeci obrok kasica sa tvog prsta ma sta bilo, pa sledeci put podoj, pa opet kasica i tako redom.

Moj savet jos je i da proba neko drugi da je hrani,a da ti ne budes prisutna ako je to moguce.

Inace, po ovim vrucinama mnoge bebe jedu tek kasnije uvece. I deca.

Vi imate dobru krvnu sliku sto je dobro.

Sve sto mozes da joj das u ruku da glodje neka glodje ako hoce po ceo dan i sto vise vode. Sokove izbaci skroz i ne brini sto ih uopste nece. Ni ne trebaju.

Izbaci so i secer obavezno! To opterecuje organe za varenje i bubrege.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mame, hocete li sa malinama cekati prvi rodjendan ??? ja kupila malo juce pa bi da joj daaam maloo :))) mada je nama prvi rodjendan za 15ak dana, pa kolika je to zapravo razlika, mogu valjda i danas, sutra da joj dam jednu da proba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na savetima,imamo vec 6 zubica..4 gore ,dva dole. probacemo i hranjenje iz ruke.Nema niko da me zameni za hranjenje..svekrva bas i nije nesto od pomoci,gleda sa strane i naravno,...ja sam kriva,pa kad ona proba ..beba naravno nece ni od nje. ali bez obzira snaja je ta koja je kriva i gresi :) suprug je na poslu po ceo dan,dolazi u 18h umoran,radi u kancelariji za kompom,pa ga sacekamo malo da prosetamo i kuci na kupanje,igraju se pred spavanje i to je sve,vikendom mi pomogne,ali nema pomaka,jedino sto smo provalila tada da hoce da gricka poneku vocku.Moja mama je u drugom gradi,pommogne mi kad odemo,ali sta moze..da ga nudi cesce pa ponekad uspe poneku kasiku da mu ubaci.Primetila sam da kad mu i ubacim neku kasiku,on pocne kao da se grci da izbaci to,ladno neki refleksni nagon za povracanje,pa moram da ga vadim iz hranilice i okrecem naopacke,da pljune. I tako to traje vec nekoliko meseci. dosta setamo,vozamo se,pa probam i u parku da ga nahranim ,ali sve zavrsi sa odbijanjem,mozda koju kasiku uspe da uzme nekad.pozdrav i hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ja znam ne smeju čokoladu do prve godine.

Ne smeju. Reče mi dr nikako. A ja imam komšinicu čija se svekrva hvali kako eto njena beba (mlađa od Lane svege par nedelja) jede "Životinjsko carstvo". I sva srećna i ponosna. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mame, hocete li sa malinama cekati prvi rodjendan ??? ja kupila malo juce pa bi da joj daaam maloo :))) mada je nama prvi rodjendan za 15ak dana, pa kolika je to zapravo razlika, mogu valjda i danas, sutra da joj dam jednu da proba :)

Mi smo jeli i jagode sa 11 meseci. Probaj, namazi oko usta pa vidi da li ima reakciju uopste.

Duska, nista ti drugo ne preostaje nago da probas po malo, na vrh prsta da mu dajes klopu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poceli smo da pijemo vodu. Na kasicicu doduse :rolleyes: 10 kasicica popijemo :) Mislim da sam mu na glavu sela sa tom vodom, nudila sam je non stop, verovatno je dete pomislilo da sam caknuta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma koje su to zitarice? Kakav keks? Kakvo jaje?

Ima beba koje su u periodu rasta zuba osetljivije i na rezne namirnice. Vodi racuna o svemu i sve citaj 3 puta.

To su milupa zitarice sa keksom,za bebe od 8 meseci.I na kutiji pise sadrze celo jaje i gluten.

Od sad citam sve sto puta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne verujem?! Ustvari nikad nisam 'mrdnula' dalje od Nestle sa Kakaom i Milupa 7 corn. Nije me interesovalo... a svasta se prodaje. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne verujem?! Ustvari nikad nisam 'mrdnula' dalje od Nestle sa Kakaom i Milupa 7 corn. Nije me interesovalo... a svasta se prodaje. :unsure:

Uvek pored datuma treba čitati sastav.

Ja sam joj danas narendala jabuku,celu jabuku je pojela,al je ipak sisala u 14.I odmah je kakala,više nema problem sa stolicom.Al ja imam problem,što perem pelene :lol: samo da su zdravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC, postavila sam pitanje na prosloj strani, ali mi niko nije odgovorio pa ako mozes ti da mi pomognes i kazes sta da radim sa vecom kolicinom skuvanog ovasa? Koliko mogu da ga cuvam u frizideru? Hvala i pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes ovas skuvan da zamrznes. Mislim da u frizideru ne moze da traje duze od 3 dana, kao i sve kuvane zitarice.

Sorry, previdela sam pitanjce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk je dobio proliv od breskve i jogurta. Sutra cu mu dati krompir i brokoli.

YelenaC, sutra bih mu uvela brokoli, da li smem onda da uvedem i maslinovo ulje istog dana? Skuvala bih mu krompir i brokoli i pelila maslinovim uljem. Brokoli i mas. ulje nije jeo do sada. Da prelijem jednom kasicicom ako smem uopste da dam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes ovas skuvan da zamrznes. Mislim da u frizideru ne moze da traje duze od 3 dana, kao i sve kuvane zitarice.

Sorry, previdela sam pitanjce.

Aha, da zamrznem. To mi nije palo na pamet :lol: Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.