Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Pomagajte.Moja Tea ima 3 meseca i 6 dana na prirodnoj ishrani je.Medjutim,danas smo bili na pregledu i za mesec i par dana je napredovala 600 g.Meni se cini da imam manje mleka ali nisam sigurna jer nocu odspava i do 5 sati.Grudi su mi se dosta smanjile,imam mleka ali ne kao ranije,Pedijatar mi je rekao da pijem caj za dojilje(HIPP) radi povecanja kolicine mleka,i sto vise tecnosti.Takodje je rekla da cvrstu hranu ne uvodim do 5 meseci.Ja licno smatram da je to kasno.Dobro bi mi dosao neki savet.Hvala

Sto se tice mleka Phoenix je u pravu. To sto su ti sada grudi manje nabrekle to je dobro. To znaci da ti sada zlezde proizvode mleka koliko bebi treba. Jedini pravi parametar da li porodilja ima dovoljno mleka je napredovanje bebe. A tvoja bebana PRELEPO napreduje. To je idealno.

Sto se tice uvodjenja cvrste hrane tu su misljanja podeljena i naravno svako ima za sebe opravdanje. Tako da si ti ta koja na kraju mora da odluci da li ce bebi poceti da daje pre 5 ili posle 6 meseca....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sa 9 i po meseci....malo pljuje malo sisa....ali nije nesto specijalno odusevljena.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo mu dali 1.put kad je imao 6-7meseci,obozava lubenicu,cim nadjem postavicu sliku da vidite koji je to rat bio(posto smo mu mi sve dali sam da drzi i grize)! :D

Mi smo uvodili prvo povrce i voce,pa tek onda meso,ali smo bili dosta opusteni,nije ni na sta alergican,i ako se pitate kako smo smeli tako malom detetu da grize sve sam-pa cak i jabuku,NIKAD se nije zagrcnuo ili slicno,i vec odavno jede sam... ;) Onda su babe pocele sve da mu rendaju,jer su mislili da mi nismo normalni i jako puno smo se svajdali oko toga,pa jedno vreme nije hteo nista da jede ako nije kao kasa.Mrzim ih jos uvek zbog toga,ali polako smo se navikli ponovo na grickanje... :)

Pozz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ima sest i po meseci. Mi smo poceli sa pilecim belim, a posle nedelju dana i sa teletinom. Nutricionista nam je rekao da mogu da mu dajem i curece belo i jagnjetinu (ako je ne nadjem, kaze da su Hippove kasice sa jagnjetinom dobre). Dzigericu mi nije ni pominjala, mada sam citala da ako nije od domacih pilica da je bolje da se i ne daje. Tako da mislim da cu dzigericu da preskocim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame,kada ste uvele cvrstu hranu svojim malisanima?Ovde sam procitala da se preporucuju prvo,zitarice,pirinac i kukuruz!Interesuje me koje zitarice su namjenjene Bebama kako se kukuruz daje Bebi?Mi za nekih 20-ak dana planiramo prelazak na cvrstu hranu,jer do sad iskljucivo dojim bebu,pa nam treba savjet sa cim prvo da krenemo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vasa deca uglavnom imaju preko 12 meseci a moja beba ima 8 meseci i ne voli mlecne kase za dorucak koje su mi preporucene ujutru. Sta ste vi davale svojim bebama za dorucak ? Tokom dana jedemo vocne kashe za uzinu ( oko 12 i 18h) i povrce sa mesom za rucak!! P.S. Vec sam pocela da joj dajem malo proje sa pavlakom, ne znam da li gresim!!

Ne gresis sa projom. Ja sam isto tako primetila kad mi je bebac imao 8 meseci da je radije za dorucak jeo 'slano' nego slatko. Sa 9 meseci je najradije jeo kuvano zumance sa zitaricama i jogurt sto je jak dorucak ali mu je verovatno takav trebao. Sve se to menja. Sad, jedno jutro, cim ustane jede zitarice sa jogurtom i vocem, jedno jutro kajmak i hleb, jedno jutro jaje, a ponekad pojede samo bananu. Ne brinem, lepo raste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke da li sam ja malo ciju-ciju u glavici kada se pridrzavam sledecih pravila u ishrani moje Emilije:

1. nema grickalica (smoki, stapici)

2. nema slatkisa (cokoladica, eurokremica i cokoladnih bananica)

3. nema mleka

4. nema kupovnih sokica

Naime, u poslednjih nekoliko dana sam dolazila u kontakt sa majkama koje imaju bebice priblizno Emilijinog uzrasta i one sve ovo daju svojim bebama... Takodje sad ovih dana (posto sam u Loznici kod svojih raoditelja) pitaju me jel sme ovo, jel sme ono.... I malo se zacude kada im sve kazem ne, ne, ne.... I navode, da treba da se malo opustim i da se ne pridrzavam bas svega "po knjigama". Tako da dolazim u situaciju da moram sebe da pravdam zasto to ne dajem Emiliji da jede...

Pa se i ja zapitam da mozda stvarno ne preterujem i da je ne drzim "pod staklenim zvonom"?!

Mirjana886 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako sam i ja ,ali kasno je bilo... Moja majka je starijeg navukla na smoki ,ma svakave grickalice i zato dete nece da jede hranu.. ON je dosta vremena provodio kod njih pa su ga blago receno upropsatili sa njoihovim grickalicama :angry::angry:

Ali zato ovog nisamm dala !!! Niko nije smeo nista da mu da ,aki mu slucajno tutnu u usta ja mu to izvadim !!! Pa nek se oni ljute koliko hoce !!! To je moje dete i ja cu da ga hranim kako ja hocu,po netu,knjigama ,kako se meni hoce... Moj svekar se cudio zasto ja nikad ne kupujem smoki ,cips ,lizalice itd ,ja mu kazem ,ja to mojoj deci ne dajem !! Ko to jede nek si kupi ,ali ja da moje pare bacam na neke gluposti od kojih deca nemaju bas nikakve koristi NE PADA MI NA PAMET !!! Svadjala sam se sa njima mnogo puta ,jedino sam bila ne mocna kad sam odlazila u grad ,tad su mogli da im daju... Zamisli ovo ,dete ustaje ujutru i oni sta mu prvo daju _GRISINE_ ja sam blago receno POLUDELA !!!! Evo sad sam uzela deci lizalice iz ruku jer nisu dobro doruckovali ,ali i da jesu ne bi im dala jer sve se ulepe i posle treba da ih kupam,.. Dajem im ja ponekad ove slatkise sto imamo ,ali samo ako dobro jedu ... Vise im mm daje nego ja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdrava ishrana je jako bitna..lagal bih kad bih rekla da moje dete ne pojede nesto nezdravo ali eto moja cerka ima 7 godina i u zivotu nije probala pastetiu i mesne preradjevine...pojede ona ponekad smoki i sl ali jako retko...sokove joj dajem jer je velika,ali mislim da bi cokoladu morali da djemo po malo cisto zbog pravilnog funkcionisanja nervnog sistema i eliminisanja alergijskih reakcija uoliko nem alergiju na istu, ali naravno da to ne bude cela tabla

supica je jako bitna i moja cerka bih je mogla jesti svih 5 obroka dnevno,kao i raznorazne pa makar i ,,klin,,corbe....povrce voli svo sem spanaca,ali voce malo slabije jede,ali dobro.ja sam zadovoljna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomagajte.Moja Tea ima 3 meseca i 6 dana na prirodnoj ishrani je.Medjutim,danas smo bili na pregledu i za mesec i par dana je napredovala 600 g.Meni se cini da imam manje mleka ali nisam sigurna jer nocu odspava i do 5 sati.Grudi su mi se dosta smanjile,imam mleka ali ne kao ranije,Pedijatar mi je rekao da pijem caj za dojilje(HIPP) radi povecanja kolicine mleka,i sto vise tecnosti.Takodje je rekla da cvrstu hranu ne uvodim do 5 meseci.Ja licno smatram da je to kasno.Dobro bi mi dosao neki savet.Hvala

@Dora

Javi kako si se snašla!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke da li sam ja malo ciju-ciju u glavici kada se pridrzavam sledecih pravila u ishrani moje Emilije:

1. nema grickalica (smoki, stapici)

2. nema slatkisa (cokoladica, eurokremica i cokoladnih bananica)

3. nema mleka

4. nema kupovnih sokica

Naime, u poslednjih nekoliko dana sam dolazila u kontakt sa majkama koje imaju bebice priblizno Emilijinog uzrasta i one sve ovo daju svojim bebama... Takodje sad ovih dana (posto sam u Loznici kod svojih raoditelja) pitaju me jel sme ovo, jel sme ono.... I malo se zacude kada im sve kazem ne, ne, ne.... I navode, da treba da se malo opustim i da se ne pridrzavam bas svega "po knjigama". Tako da dolazim u situaciju da moram sebe da pravdam zasto to ne dajem Emiliji da jede...

Pa se i ja zapitam da mozda stvarno ne preterujem i da je ne drzim "pod staklenim zvonom"?!

Moje dete ima skoro 16 meseci i ja se i dalje pridrzavam istih pravila, sem pod 3. Smoki NIKADA nije probao, stapice sam mu dala jedino kad je 3 nedelje imao proliv, pa nije smeo nista, sem krompira, sargarepe, po malo mesa, jogurt i suvi keks, pa sam mu dala i stapice par puta, da promeni ( kad je vec smeo keks, ajde malo i to, nije mnogo gore).

Cokoladicu je skoro probao (7 days cake bar), ozario se, dobio jos malo, i vise nikad nije hteo ni da pogleda.

Samo napred, sa 7 meseci tvom detetu nista dobro nece uraditi grickalice, cokolade i slicno... VIdim da sve to znas, ali i ja te potpuno podrzavam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti Sunshine na podrsci... Samo sam se plasila da ja u tome mozda ne preterujem... Jer zaista ne zelim da stvorim devojcicu koja zivi pod staklenim zvonom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti Sunshine na podrsci... Samo sam se plasila da ja u tome mozda ne preterujem... Jer zaista ne zelim da stvorim devojcicu koja zivi pod staklenim zvonom.

naravno da ne preterujes bice vremena kad ce jesti gluposti,kad poraste i ne budes mogla da kontrolises ...tako da opusteno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naravno da ne preterujes bice vremena kad ce jesti gluposti,kad poraste i ne budes mogla da kontrolises ...tako da opusteno

E,da . Tako i ja razmisljam... Da joj sad koliko toliko stvorim bar neku "podlogu" dok mogu koliko toliko da kontrolisem sta jede a posle kako joj se prohte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tako je jer navike se stvaraju u detinjstvu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se slazem sa tim. Upravo zato se i trudim oko ishrane bas, bas ( i dalje se svi cude sto mu ne dajem cokolade, smooookiii i slicno i gledaju me kao da sam pala sa marsa!), ali racunam da ce to svakako probati kad tad, a dok ja mogu da uticem na to sta ce jesti, zelim da to bude najbolje sto mogu da mu pruzim, pa ce, nadam se, i on steci zdrave navike i kasnije u zivotu radije izabrati jabuku nego cokoladu (nemojte da se smejete, moguce je :P )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se slazem sa tim. Upravo zato se i trudim oko ishrane bas, bas ( i dalje se svi cude sto mu ne dajem cokolade, smooookiii i slicno i gledaju me kao da sam pala sa marsa!), ali racunam da ce to svakako probati kad tad, a dok ja mogu da uticem na to sta ce jesti, zelim da to bude najbolje sto mogu da mu pruzim, pa ce, nadam se, i on steci zdrave navike i kasnije u zivotu radije izabrati jabuku nego cokoladu (nemojte da se smejete, moguce je :P )

mada opet ponavljam malo prave crne cokolade ne moze da skodi..ipak su to deca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je dovolno samo reci SLAZEM SE SA VAMA ZENE

!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mada opet ponavljam malo prave crne cokolade ne moze da skodi..ipak su to deca

ma naravno... ne mislim da ga drzim pod staklenim zvonom, ni do sada nije bio... samo smatram da je jos mali da bi jeo sve to... mada sam bas danas u prodavnici razmisljala da uzmem crnu cokoladu da mu malo dam, ali necu jos. ako gresim, ispravite me. jos razmisljam da mu dam kakao, to jos nije probao na flasicu (jeste onaj corn flakes nesquick, ali mu se nije nesto dopalo mleko iz toga, a to je zapravo kakao)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a lilika, svaka ti cast za pastetu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma naravno... ne mislim da ga drzim pod staklenim zvonom, ni do sada nije bio... samo smatram da je jos mali da bi jeo sve to... mada sam bas danas u prodavnici razmisljala da uzmem crnu cokoladu da mu malo dam, ali necu jos. ako gresim, ispravite me. jos razmisljam da mu dam kakao, to jos nije probao na flasicu (jeste onaj corn flakes nesquick, ali mu se nije nesto dopalo mleko iz toga, a to je zapravo kakao)

zavisi od starosti bebe,ali ne bi trebalo biti problema sto se tice alergije,ali ipak sacekaj jos malo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala, hvala :) od silne price o ishrani, i ja ogladneh :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala, hvala :) od silne price o ishrani, i ja ogladneh :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još uvijem mu blendam hranu...konstantno se bojim da mu dam nešto što nije kašasto!m1809.gif Kako da riješim taj svoj problem??????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.