Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Polako duso :D Molim te, zapamti bas kao sto je i pisalo: tabela je napravljena po analizi ove teme sa ovog foruma. Nije striktna niti je nekakav zakon koje smo mi pametnice izmislile. :)

Ja nisam uvodila po toj tabeli, sto znaci da je ona ustvari samo dobra smernica kad sta i kako. Zato mi ovde intenzivno piskaramo kako bi se ta tabela prilagodila svakoj bebi ponaosob.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisala sam u nekom postu o 'hrani za prste', finger food.

Mame koje su uvele zumance vec neko vreme, da li ste probale svojim bebama da napravite omlet od zumanca?

Jok ja. Jela je prženice sa sve belancem tako da ću recimo sutra da joj napravim omlet od žumanca i pola belanca :) Da gI stavim na puter ili da pečem u onom Spajder penu bez ikakve masnoće?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stavi trunku putera, bice lepse. :) Ja obavezno stavim vlasac ili perce mladog lukca i omlet. Mutim ga sa sve zitaricama i onda ne dajem hleb ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stavi trunku putera, bice lepse. :) Ja obavezno stavim vlasac ili perce mladog lukca i omlet. Mutim ga sa sve zitaricama i onda ne dajem hleb ;)

O mudrosti moja pregolema, sviraću ti bluz do kraja života! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame koje su uvele zumance vec neko vreme, da li ste probale svojim bebama da napravite omlet od zumanca?

mogu da probam jedno jutro, u glavi mi je ta ideja vec neko vreme kao i przenice samo od zumanaca,ali sam kao cekala zubice.... koliko zumanaca da stavim? i kako si stavljala zitarice, mislim u kom obliku? (skuvane,predpostavljam, pa samo ubacis u razmuceno zumance i przis na puteru)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jok. milupine zamutim sa jajima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako dajete bebama przenice ili omlet? Izmrvljene, izblendane...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam malopre prvi put dala kiflu sa jogurtom (sredinu).. prvo sam umakala sitne parcice u jogurt pa davala iz ruke , islo je ok, pa sam kao ajde da promenim pa na kasicicu male komadice isto natopljene... tako bih i przenicu, otkidam parcence po parcence ,umacem u jogurt i direkt u usta, dala bih i njoj da uzima i da se sama hrani (ima da se umazemo ko zidari).....

a za omlet mi Yeca ne odgovori koliko jaja, predpostavljam jedno, to bih isto parcence po parcence pa u usta ,uz jogurt na kasicicu...

iznenadila me malopre, ume da sazvace zalogaje sa svoja citava 2 donja zubica :) mislim,vidim da mulja po ustima nije samo da odmah proguta kao sto radi sa izblendanim kasama..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jok. milupine zamutim sa jajima ;)

a jel ih prvo napravis pa umutis ili odmah sipas prah u jaja pa zamutis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a jel ih prvo napravis pa umutis ili odmah sipas prah u jaja pa zamutis?

Sipaš direkt u jaja.

Ja sam jutros napravila najbolji omlet na svetu, jedno žumance 1/4 belanceta, ovsena kaša. Sve to lepo ispekla na puteru i dodala krem sir na kraju. Ma mljac do neba! Kad ova moja ispljunu sve posle četvrte kašičice. Tjah! Ona i njene blitva i tikvica nesoljene su najbolje drugarice. Ne zna dete šta je prava 'rana :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sipaš direkt u jaja.

Ja sam jutros napravila najbolji omlet na svetu, jedno žumance 1/4 belanceta, ovsena kaša. Sve to lepo ispekla na puteru i dodala krem sir na kraju. Ma mljac do neba! Kad ova moja ispljunu sve posle četvrte kašičice. Tjah! Ona i njene blitva i tikvica nesoljene su najbolje drugarice. Ne zna dete šta je prava 'rana :D

hahah, to i mene ceka garant :)

e a koji krem sir jedete? to nikako da se setim da uvedem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad da joj dam hleb...rekli mi sa punih 7 meseci...Yeco rekla si za susam Milenici, ja puno volim susam dobra ideja da i to pocnem...

i ja sam za to da se napravi neka tabela za bebe sto ne mogu sve...i neki recepti :rolleyes:

planiram i meso od iduce nedelje...kako bese, prvo corbicu, je l?

kako se spremaju te druge zitarice ovas, jecam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako dajete bebama przenice ili omlet? Izmrvljene, izblendane...?

Kao komadice pa na tacnu od hranilice da uzimaju same. Ili kako Ivana kaze, komadice iz vase ruke.

kad da joj dam hleb...rekli mi sa punih 7 meseci...Yeco rekla si za susam Milenici, ja puno volim susam dobra ideja da i to pocnem...

i ja sam za to da se napravi neka tabela za bebe sto ne mogu sve...i neki recepti :rolleyes:

planiram i meso od iduce nedelje...kako bese, prvo corbicu, je l?

kako se spremaju te druge zitarice ovas, jecam....

nemam stvarno vremena da pravim tu tabelu jer za to bas treba puno vremena a nisam bas imala taj problem da sam to prostudirala kako treba. pisite vi, koji imate taj problem spisak namirnica koje dajete, pa cemo zajedno nesto smisliti. Ne mogu puno da vam pomognem ovako nespremna i bez slobodnog vremena. Sorry!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel smem od svezeg voca (mislim ne skuvanog) da joj pravim rucak?Danas sam joj kuvala bundevu,jabuku i krusku pa sam primetila da je kruska dosta mekana a i jabuku bi mogla lepo da izblendiram.Jel im tako tesko za stomak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel smem od svezeg voca (mislim ne skuvanog) da joj pravim rucak?Danas sam joj kuvala bundevu,jabuku i krusku pa sam primetila da je kruska dosta mekana a i jabuku bi mogla lepo da izblendiram.Jel im tako tesko za stomak?

Ja sam mesec dana davala kuvano pa sam krenula sa svez

Lena je tada imala 6 meseci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam mesec dana kuvano pa sveze, imao je 6 i po kad je jeo sveze prvi put.

Nisam primetila da mu je smetalo mada krusku uvek dam bar sa jabukom a ne samu jer mene boli stomak kad jedem krusku ujutru ili ako nisam jela pre toga :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mesec dana davala kuvano pa sam krenula sa svez

Lena je tada imala 6 meseci

I ja sam mesec dana kuvano pa sveze, imao je 6 i po kad je jeo sveze prvi put.

Nisam primetila da mu je smetalo mada krusku uvek dam bar sa jabukom a ne samu jer mene boli stomak kad jedem krusku ujutru ili ako nisam jela pre toga :(

Ok,onda cemo kuvati jos neko vreme! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sta je sa lukom? kad sme luk... ja sam danas stavila trunčicu kada sam kuvala šargarepu i paštrnak i krompir, čisto da zamiriše, pa ga izvadila nisam smela da joj dam...

ali kako sam ispala glupava danaaas.... čitam danima ovde na forumu, svi deci dajete paštrnak... ja u životu nisam čula za to... odem ja u tempo da kupim paštrnjak... kao, nema na pijaci sigurno, to mora da je neka egzotika :D :D :D kad ono, bela šargarepa, pun mi frižider toga.... znači blam :D:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sta je sa lukom? kad sme luk... ja sam danas stavila trunčicu kada sam kuvala šargarepu i paštrnak i krompir, čisto da zamiriše, pa ga izvadila nisam smela da joj dam...

ali kako sam ispala glupava danaaas.... čitam danima ovde na forumu, svi deci dajete paštrnak... ja u životu nisam čula za to... odem ja u tempo da kupim paštrnjak... kao, nema na pijaci sigurno, to mora da je neka egzotika :D :D :D kad ono, bela šargarepa, pun mi frižider toga.... znači blam :D:P

Ja opusteno dajem luk crni kuvani.Prvo sam malo ubacivala a sad jde ceo,bas da slast kasici.Takodje i sveze voce je poceo da jede sa 5 meseci,mesec dana je jeo kuvano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok,onda cemo kuvati jos neko vreme! :rolleyes:

Prvih mesec dana se ne daje sveze zbog navikavanja organizma na bakterije iz hrane, da bi se postigao imunitet, ne zbog probave i varenja. Naravno, ne treba ni duze od toga jer deca treba da unose vitamin C.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sipaš direkt u jaja.

Ja sam jutros napravila najbolji omlet na svetu, jedno žumance 1/4 belanceta, ovsena kaša. Sve to lepo ispekla na puteru i dodala krem sir na kraju. Ma mljac do neba! Kad ova moja ispljunu sve posle četvrte kašičice. Tjah! Ona i njene blitva i tikvica nesoljene su najbolje drugarice. Ne zna dete šta je prava 'rana :D

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj ja nikako Vuka da odvojim od sike.

Nama je dorucak oko 8h,sika i voda oko pola 11h,rucak u 13h,vocka i sika oko 16 i vecera 18-19h.Posto mu ne dajem mlecno za dorucak obicno ide neka zitarica sa puterom i rendanim vocem.Za rucak je meso 5 dana,zumance 2 dana a vecera opet zitarice sa vocem ili povrcem.Izmrvim mu i keksic,bez glutena mada sam u poslednje vreme mrvila i plazmu.

Budi se jos po 2 puta nocu,ne mogu da ga zavaram ni sa vodo,sokicima,samo sika dolazi u obzir.

Yelena probala sam da mu dam kravlje mleko,razblazila sam vodom i nije imao reakcije.Pitala sam doktoricu da li postepeno da mu uvodim ona kaze nista do godinu dana.Kako to da ima reakcije na jogurt,kase koje sadrze ad mleko,a na domace krtavlje mleko nema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On ima rekaciju na jogurt tako sto mu se zactveni oko usta, jel tako? ne znam da li sam pomesala tvpj problem sa jos necijim. Mozda je samo osteljiv na kisleost jogurta. Jesi li probla kisleo mleko, pavlaku? Uzmi, namai mu kiselo mleko na sune i malo okolo pa vidi. To uradi i sa jogurtom pa ces znati.

Ako ti je za utehu, moje dete se budilo sve do 2. rodjendana. Dojla sam ga 20 meseci,a posle smo nocu pili nezasladjen caj neko vreme. Moras da se pomiris sa tim.

Ako se budi 2 puta nocu, obavezno mu pogledaj pelenu, da nije mokra. Mnoge bebe se bude jer su se upiskile, pa posle traze siku da se opet uspavaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On ima rekaciju na jogurt tako sto mu se zactveni oko usta, jel tako? ne znam da li sam pomesala tvpj problem sa jos necijim. Mozda je samo osteljiv na kisleost jogurta. Jesi li probla kisleo mleko, pavlaku? Uzmi, namai mu kiselo mleko na sune i malo okolo pa vidi. To uradi i sa jogurtom pa ces znati.

Ako ti je za utehu, moje dete se budilo sve do 2. rodjendana. Dojla sam ga 20 meseci,a posle smo nocu pili nezasladjen caj neko vreme. Moras da se pomiris sa tim.

Ako se budi 2 puta nocu, obavezno mu pogledaj pelenu, da nije mokra. Mnoge bebe se bude jer su se upiskile, pa posle traze siku da se opet uspavaju.

Samo sam probala jogurt,moram videti za ostale mlecne proizvode.

Ja sam mislila da Vuka dojim do godinu jer tad pocinjem da radim i desice se da ga moram ostaviti na ceo dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa godinu dana svedi podoje na ujutro i uvece. Mnoge mame su radile i dojile. Jutarnji podoj je jako vazan za imunitet posle godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.