Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

mi pitali za kivi, odlicno sutra cemo i njega, posto imamo skoro 9m ;) i sto se tice tikvice, jako su ukusne sveze, ali ove mlade :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi pitali za kivi, odlicno sutra cemo i njega, posto imamo skoro 9m ;) i sto se tice tikvice, jako su ukusne sveze, ali ove mlade :D

Ja sam kivi sa nekih osam meseci i sve ok, baš ga voli. Danas baš pročitah u nekom kuvaru kao da treba kivi "procediti" kroz cediljku kako bi se odstranile sve one male crne "koštice". Ja to nisam radila a i malo mi je suludo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi pitali za kivi, odlicno sutra cemo i njega, posto imamo skoro 9m ;) i sto se tice tikvice, jako su ukusne sveze, ali ove mlade :D

Molim te sacekaj da ti jos neko kaze misljenje za kivi.

Po ovim tabelama ja sve previse rano uvodim bebi. Njemu nista ne fali sada od kivija, ali bolje sacekaj da procitas misljenje jos nekoga... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim te sacekaj da ti jos neko kaze misljenje za kivi.

Po ovim tabelama ja sve previse rano uvodim bebi. Njemu nista ne fali sada od kivija, ali bolje sacekaj da procitas misljenje jos nekoga... ;)

Aha, evo i SanjaRuska se slaze sa kivijem. Dakle sutra ga jedemo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenice ako neka zna od vas:jel kasno davati sedmomesecnoj bebi veceru oko 19-19 i 30h.

Hvala.

zavisi kada lezete, mi smo do 21h u krevetu pa nam je vecera oko 19h... izuzetno ako se ja negde zablentavim pa mi ode vreme pa bude oko 19.30h ali izbegavam da dajem hranu posle 19h, samo mlekce pred spavanje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam do skoro (reicmo 6m) otkuvavala rosu, i onda ste mi vi ovde rekle da se kupovna voda ne prokuvava... i kad sam ha resila da prestanem, CVRC! muz nece... :o

ja se secam da mi je patronazna sestra rekla , kada je dolazila ono prvih dana, da se te vode ne prokuvavaju jer se onda minerali ili sta vec kristalisu i nije dobro da bebani piju vodu sa tim sitnim,sitnim kristalcicima... uff, al ga objasni ja lepo.... tako sam zapamtila pricu,u svakom slucaju... mi smo na prokuvanoj cesmusi od prvog dana, a izuzetno se radujem prestanku prokuvavanja vode... ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zavisi kada lezete, mi smo do 21h u krevetu pa nam je vecera oko 19h... izuzetno ako se ja negde zablentavim pa mi ode vreme pa bude oko 19.30h ali izbegavam da dajem hranu posle 19h, samo mlekce pred spavanje..

I mi oko 21h idemo na spavanje.Pitala sam se da nije kasno,jer nikako ne mogu da se uklopim sa ostalim obrocima i da mu je dajem pre.

Jos jeno pitanje,Znaci li to da Moj bebac treba da siki samo ujutru i uvece?Jer ima rucak veceru i dve vocne kasice,znaci po pravilu ja mu ne treba da dajem da sisa izmedju tih obroka?Jer ja ako mu ne dajem siku on mi bolje jede ostalu hranu i obrnuto.Al opet bojim se da on pije sam malo mleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se secam da mi je patronazna sestra rekla , kada je dolazila ono prvih dana, da se te vode ne prokuvavaju jer se onda minerali ili sta vec kristalisu i nije dobro da bebani piju vodu sa tim sitnim,sitnim kristalcicima... uff, al ga objasni ja lepo.... tako sam zapamtila pricu,u svakom slucaju... mi smo na prokuvanoj cesmusi od prvog dana, a izuzetno se radujem prestanku prokuvavanja vode... ..

Mm je kupio tetrapak Hummana vode za bebe jos pre nego sto smo dosli iz porodilista i kutiju Hummana hrane (jer su nam u porodilistu rekli da je beba toj dohrani), da se nadje...

Kad nam je dosla patronozna rekla nam je da ne bacamo pare za tu vodu, nego da kupimo Rosu i prokuvamo. Od tada je i prokuvavamo... :blink:

I da se pohvalim, imamo napredka! Danas sam ubedila muza da pocnemo sa neprokuvanom rosom... spremio mu je mlekce sa pola prokuvane, pola neprokuvane... kao, da ne pocne da pije odjednom... eeeeeee kad bi on znao da mu ja uvek dajem rosu bez kuvanja, covek bi se slogirao :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm je kupio tetrapak Hummana vode za bebe jos pre nego sto smo dosli iz porodilista i kutiju Hummana hrane (jer su nam u porodilistu rekli da je beba toj dohrani), da se nadje...

Kad nam je dosla patronozna rekla nam je da ne bacamo pare za tu vodu, nego da kupimo Rosu i prokuvamo. Od tada je i prokuvavamo... :blink:

I da se pohvalim, imamo napredka! Danas sam ubedila muza da pocnemo sa neprokuvanom rosom... spremio mu je mlekce sa pola prokuvane, pola neprokuvane... kao, da ne pocne da pije odjednom... eeeeeee kad bi on znao da mu ja uvek dajem rosu bez kuvanja, covek bi se slogirao :lol:

:lol::lol: Moram da OT ali andjelce,mnogo volim tvoje postove da citam. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm je kupio tetrapak Hummana vode za bebe jos pre nego sto smo dosli iz porodilista i kutiju Hummana hrane (jer su nam u porodilistu rekli da je beba toj dohrani), da se nadje...

Kad nam je dosla patronozna rekla nam je da ne bacamo pare za tu vodu, nego da kupimo Rosu i prokuvamo. Od tada je i prokuvavamo... :blink:

I da se pohvalim, imamo napredka! Danas sam ubedila muza da pocnemo sa neprokuvanom rosom... spremio mu je mlekce sa pola prokuvane, pola neprokuvane... kao, da ne pocne da pije odjednom... eeeeeee kad bi on znao da mu ja uvek dajem rosu bez kuvanja, covek bi se slogirao :lol:

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi oko 21h idemo na spavanje.Pitala sam se da nije kasno,jer nikako ne mogu da se uklopim sa ostalim obrocima i da mu je dajem pre.

Jos jeno pitanje,Znaci li to da Moj bebac treba da siki samo ujutru i uvece?Jer ima rucak veceru i dve vocne kasice,znaci po pravilu ja mu ne treba da dajem da sisa izmedju tih obroka?Jer ja ako mu ne dajem siku on mi bolje jede ostalu hranu i obrnuto.Al opet bojim se da on pije sam malo mleka.

pa znas kako, mi imamo mleko ujutru i uvece (humana) i tako imamo od kad smo uveli dorucak(negde od 7og meseca), do tad nam je dorucak bio mlekce, a prvi nemlecni obrok je bio tek oko 14-15h... e sad prednost u neku ruku ad mleka je sto uvek znas koliko je mleka popijeno i miran si. pored toga imamo i kis mleko i jogurt, nekada pavlaku uz obroke ove ostale,a nekada i nista od toga, kako nam dune...

mislim da ti beba sisa dovoljno mleka, nemlecni obroci izbacuju mlecne i to tako prirodno mora da ide... bez brige

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam mislila da je i kivi citrus :blink: jel nije??

:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad izguglah da jeste :blink:

cisto da sama sebi odgovorim na pitanje :lol:

ja bih onda sacekala jos malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol: Moram da OT ali andjelce,mnogo volim tvoje postove da citam.

:wub: :wub: :wub:

ja sam mislila da je i kivi citrus jel nije??

:huh:

Ja nemam pojma, mislila sam da nije :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da se pohvalim! Dete mi je napokon samo otvorilo usta, bez "aaaaaaaaa", mlataranja flasicom ispred nosa i slicnih ludorija... :)

Izgleda je bitno dobro ga izgladneti, da mu ne bude ni malo do zabave kad treba da jede... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam jedno pitanje.moj sin ima 4mjeseca i 3nedelje,zelim da pocnem da mu dajem neku hranu,on doji,ja mu ponekad dam kasicu od mrkve i jabuke,a sta bih mogla jos da mu dajem osim toga,sta ste vi vasoj deci prvo dali,bila bih vam zahvalna da mi odgovorite,jer bas sam na mukama,on bi svaki cas jeo jer je gladan,pa da olakasm i sebi i njemu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam jedno pitanje.moj sin ima 4mjeseca i 3nedelje,zelim da pocnem da mu dajem neku hranu,on doji,ja mu ponekad dam kasicu od mrkve i jabuke,a sta bih mogla jos da mu dajem osim toga,sta ste vi vasoj deci prvo dali,bila bih vam zahvalna da mi odgovorite,jer bas sam na mukama,on bi svaki cas jeo jer je gladan,pa da olakasm i sebi i njemu...

Trebala si prvo da mu das pirincane pahulje-Milupa i pomesas ih sa svojim mlekom.Ili si mogla i integralni pirinac da obaris,izblendas i pomesas sa svojom mleko.Tako nekoliko dana.Onda sargarepicu,pa krompiric,jabukicu....Onda pravis kombinacije.Ja sam prvo dala pirincane pahulje,pa sam krenula po tabeli ovoj....

http://www.bebac.com/forum/index.php?act=a...ost&id=1229

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do sad smo od mesa jeli piletinu i teletinu, da li da joj uvedem i jagnjetinu? Je li i ona zdrava?

I kad se ponovo radi krvna slika? Mene cisto zanima da li joj spremam dovoljno zdravu hranu. Mislim, ja se trudim, ali eto da provjerim.

Fino pajki, ruca i usi su joj crveno prozirne :rolleyes: Davno su mi rekli da je to jedan od odokativnih metoda za provjeru anemije :rolleyes: Smijte se ako sam lupila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smejem se sto pitas da li jagnjetina zdrava :lol:

Jeste, naravno zdrava, ali pokusaj prvo da uvedes curetinu pre jagnjetine.

KKS se radi kod zdrave dece sa godinu dana opet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam neki čudan strah od uvođenja čvrste hrane prije 6 mjeseca.Kupila sam milupu pirinač,al na njoj piše da se spravlja sa AD mlijekom.Ja ne želim još da joj dajem AD u bilo kom obliku.Šta da radim?

Imam tabelu al mi ne ide još da moj sisavac krene sa hranom.Baš se dvoumim a vidim svi ste uveliko krenuli u 4 mjesecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam neki čudan strah od uvođenja čvrste hrane prije 6 mjeseca.Kupila sam milupu pirinač,al na njoj piše da se spravlja sa AD mlijekom.Ja ne želim još da joj dajem AD u bilo kom obliku.Šta da radim?

Imam tabelu al mi ne ide još da moj sisavac krene sa hranom.Baš se dvoumim a vidim svi ste uveliko krenuli u 4 mjesecu.

Ma sta se bojis ,uymi joj lepo samelji integralni pirinac i pomesaj sa nekom vockicom jabukom ili sa sargarepom ,das joj jednu dve kasike ,pa sutra opet i tako kreni.Posle mozes imati problem kad krenu zubici oko 6 meseca pa nece da jede zbog toga,a ti jos nista nisi uvela?Od pirinca bebe obicno nemaju reakciju skoro nikad,a mozes i da pomesas sa mlekom svojim i tako kreni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam neki čudan strah od uvođenja čvrste hrane prije 6 mjeseca.Kupila sam milupu pirinač,al na njoj piše da se spravlja sa AD mlijekom.Ja ne želim još da joj dajem AD u bilo kom obliku.Šta da radim?

Imam tabelu al mi ne ide još da moj sisavac krene sa hranom.Baš se dvoumim a vidim svi ste uveliko krenuli u 4 mjesecu.

Ja ti preporučujem da NE čekaš da dete ima 6 meseci pa da joj uvodiš hranu.

Kašice koje se rave sa AD mlekom, pravi sa svojim... A ima milupine koje se prave sa vodom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam neki čudan strah od uvođenja čvrste hrane prije 6 mjeseca.Kupila sam milupu pirinač,al na njoj piše da se spravlja sa AD mlijekom.Ja ne želim još da joj dajem AD u bilo kom obliku.Šta da radim?

Imam tabelu al mi ne ide još da moj sisavac krene sa hranom.Baš se dvoumim a vidim svi ste uveliko krenuli u 4 mjesecu.

Ako pise da se prave sa mlekom, onda ih pravis sa svojim mlekom. Napravi retku kasicu id jedne kafene kasicice pirinca. Daj joj 2-3 kasicice kasice, pa svaki sledeci dan povecaj kolicinu za duplo i daj joj naredna 3-5 dana. Videces koliko je zainteresovana ili nije.

Stvarno ne znam cemu tvoja frka od uvodjenja hrane. Tvoja Sofija ce da sisa za svaki podoj jos najmanje mesec do dva dana, dok ne zameni jedan obrok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima.Pokušaću sjutra pa javljam kako je prošlo.Frka mi je jer sam za mjesec dana imala 2 puta mnogo bolan mastitis,pa mi se sve čini dobiću ga opet ako ona zamjeni podoj sa kašicom.Plašim se jer su mi ovi iz UNICEFA rekli da je opasno uvesti prerano čvrstu hranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.