Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Adjelcicu, ne mozes da gledas sta ti jedes sa x godina iskustva u ishrani i sta bi on mogao da jede. To nije isto, veruj mi. To je previse 'kiseline' za jedan obrok. Ako bi mu dala za obrok zitarice sa kiselim mlekom, to bi bila druga prica.

Mmmoj, zito sameljes i kuvas kao kasu. Kuvas i sameljes kao kasu. ;) Ista prica kao i sa svim ostalim integralnim zitaricama. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto ti, Maro, izbjegavas meso?

Samo sad ne kaci neke linkove vege gurua :rolleyes: Interesuje me zasto po Tebi ono nije zdravo?

Ma necu, koga zanima, naci ce sam :P mada ima jedan odlican, sa potpunim objasnjenjem :D

A sto se tice misljenja (tj.licno mog) zasto nije zdravo? Pa, razmislimo sta zivotinje jedu? Hrane se raznim antibioticima, hormonima kako bi meso bilo "ukusnije" a zivotinje sto lepse. I zamislite sav taj otpad (npr.dzigericu, koju viim deca vole) koliko je zdrava? Ali, opet, to je samo moje misljenje... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to mozes da kazes i za voce i povrce. Samo se ono tretira drugim otrovima.

OK, tvoj stav je tvoj stav. Volela bih da se nikada ne pokajes u buducnosti zbog toga. Ljudska bica su svastojedi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to mozes da kazes i za voce i povrce. Samo se ono tretira drugim otrovima.

OK, tvoj stav je tvoj stav. Volela bih da se nikada ne pokajes u buducnosti zbog toga. Ljudska bica su svastojedi. ;)

Pokazace vreme :rolleyes: E, zato Mara sprema svooju basticu sa vocem i povrcem koje nece biti prskano ama bas nicim...pa kako mu bude :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma necu, koga zanima, naci ce sam :P mada ima jedan odlican, sa potpunim objasnjenjem :D

A sto se tice misljenja (tj.licno mog) zasto nije zdravo? Pa, razmislimo sta zivotinje jedu? Hrane se raznim antibioticima, hormonima kako bi meso bilo "ukusnije" a zivotinje sto lepse. I zamislite sav taj otpad (npr.dzigericu, koju viim deca vole) koliko je zdrava? Ali, opet, to je samo moje misljenje... B)

Dooobar argument ;) Pretpostavljam da bi ti uspjela upalu pluca da izlijecis samo toplim oblogama :rolleyes:

Salim se. To je tvoje misljenje i ok. Ja se ne slazem sa tobom jer da gledamo iz tog ugla nista ne bismo ni jeli, ni pili.

Ipak, stakleno zvono je najjaci pesticid :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dooobar argument ;) Pretpostavljam da bi ti uspjela upalu pluca da izlijecis samo toplim oblogama :rolleyes:

Salim se. To je tvoje misljenje i ok. Ja se ne slazem sa tobom jer da gledamo iz tog ugla nista ne bismo ni jeli, ni pili.

Ipak, stakleno zvono je najjaci pesticid :rolleyes:

Pa, citajuci (ogromnu kolicinu) knjiga, vidim da se svaka bolest leci sirovom ishranom. Dosta poznatih je rak izlecilo samo sirovom ishranom, bez ikakvih lekova i zracenja. Npr. ova voditeljka koja vodi emisiju zene?? Njena knjiga je fantasticna! A i Novak Djokovic nije za dzabe izjavio da je poceo da pobedjuje kad je presao u vegeterijance? Mislim da ima istine u tome.

Naravno, u pravu si, svako svoje misljenje ima i ja to postujem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi savet:

Moja bebana ima 8 meseci, skoro smo sve probali i dosta se vrtimo u krug sada.

Živimo na zapadu i ovde nema puno zdrave hrane pa se snalazimo kako znamo.

Za doručak i večeru vrtimo pšenični ili kukuruzni griz (to je sve što možemo naći nehemijsko) + voćka ili pavlaka, a za ručak dva povrća, protein (meso ili žumance) i masnoća (puter ili maslinovo). U poslednje vreme detetu mi se jako povećao apetit i ne mogu je nahraniti. Ubacili smo kompotić i voćni jogurt kao dve užine ali mislim da treba i da joj pojačam obroke pa mi treba savet kako za njen uzrast. Mnoge mame, počev od moje, mi govore kako njihova deca jedu već čorbu od pasulja sa udrobljenom sredinom hleba i sl, kako se ne opterećuju mnogo.... mis'im..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biksna, to je jako malo zitarica, odnosno jako malo vrsta i samo po jedan proizvod od istih. Psenicni griz nije namirnica koja je neophodna jer ne sadrzi skoro nista hranljivo u sebi. Kukuruzni da, ali sigurno da ima da se kupi integralni pirinac, ovas, jecam u zrnu, lan, raz uz zrnu, pa i psenica i kukuruz secerac zamrznuti ili onaj u konzervi. ;)

Koliko kolicinski tvoja beba pojede za jedan obrok?(ne za uzinu)

Vi imate sada 3 obroka i 2 uzine ili sam ja nesto previdela?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U poslednje vrijeme i ja puno razmišljam o uvođenju čvrste hrane.Jeli i jedan od znakova to što beba stalno traži da sisa,i na pola sata?Ja imam puno mlijeka,i poslije nje se izmuzam zbog mastitisa.Al ona nešto brzo "ogladni".

Evo jedan tekst o ovoj temi,meni se čini interesantan.

Žitarice se uvode kao prva namirnica,predstavljaju optimalnu prvu hranu zbog dobre ravnoteže ugljenih hidrata, proteina i masti. Odličan su izvor gvožđa i vitamina B grupe, uključujući folnu kiselinu. Ona je važna za iskorišćavanje proteina, potrebnih za građu mišića, ali i kalorija koje su bebi potrebne za rast i razvoj. Obično su žitarice prva nemlečna hrana za odojče, u čiju se ishranu uvode u uzrastu od četiri do šest meseci. Ukoliko su obogaćene gvožđem, važna su "nadoknađujuća" namirnica u periodu uvođenja dopunske hrane. Prve žitarice koje beba konzumira su pirinač i kukuruz, jer su lako svarljive i izazivaju najmanje alergija, pošto ne sadrže gluten (protein koji se nalazi u pšenici i raži, kod osetljive dece može da izazove bolest - glutensku enteropa-tiju). Posle navršenih šest meseci, detetu mogu da se daju kombinovane žitarice - koje sadrže pšenicu, proso, ječam, raž.

Povrće-preporuka da to bude ono blagog ukusa –krompir,šargarepa,bundeva,grasak,tikvice,karfiol i kelj,kasnije blitva,spanać.Povrće mora da bude dobro kuvano i pasirano,potom gnječeno i

sitno seckano.

Zatim se uvodi voće, u početku pasirano,potom gnječeno i sitno seckano.Daje se prvo sok /jabuka,breskva, potom kaše -jabuka,breskva,kruška,banana. Meso i žumanac se uvode kasnije,u zavisnosti od konc.Hb/da li je odojče anemično /.Prvo se uvodi teleće,potom pileće-belo,ćureće-belo meso,jagnjeće/

Riba posle prve godine kao i celo jaje.

ISHRANA DOJENČETA IZMEĐU 4 i 6 MESECI

Nekada se preferira isključivo dojenje, ali je najnovija preporuka SZO početi sa uvođenjem druge hrane - dohranjivanje. Nova hrana se uvodi u malim količinama (jedna do dve kašičice) postepeno i uvek samo jedna vrsta, u vreme budućih glavnih obroka, a nakon završenog podoja. Navikavanje na jednu vrstu hrane treba da traje jednu nedelju. U nekim slučajevima može se dati i više vrsta hrane istovremeno. U drugim slučajevima problem se javi kod nepodnošenja jedne vrste hrane, a tada je potrebno odrediti koja je to hrana i eliminisati je. Obzirom da se dete susreće prvi put sa novim ukusom hrane ne treba ga prisiljavati da jede, u slučaju odbijanja pokušati narednog

dana, ali sa istom vrstom hrane. Za prihvatanje nove hrane presudno je strpljenje roditelja. Kada se privikne na hranu obroci se povećavaju. Za količinu hrane u obroku dozvoljava se samoregulacija, kada je detetu dovoljno hrane odnosno kada je sito (okrene glavu, izbaci hranu) nije preporučljivo insistirati na jelu.

PRIPREMANJE HRANE

Hrana mora biti dobro očišćena, oljuštena, skuvana, pasirana, sterilno pripremljena, ugodno podgrejana, pomešana sa majčinim mlekom. Ne stavljati kuhinjsku so niti šećer.

IZBOR HRANE

Može se početi kašom od povrća ili voća; odluka je na roditelju ili detetu.

• Voće: jabuka, kruška, kajsija, šljiva, breskva u obliku (kompota ili kaše)

• Povrće: šargarepa, krompir, kaša od žitarica,

• Supa od nemasnog mesa ili piletine,jogurt

• Nakon obroka može piti prokuvanu vodu koliko želi.

Gore preporučena hrana sadrži sve gradivne materije koje su potrebne za pravilan rast i razvoj deteta.

Zbog moguće pojave alergijskih manifestacija ne davati:

• svež paradajiz

• jagodičasto voće (jagoda,malina,kupina)

• citruse (naranča,limun,grejp,mandarina,kivi)

• koštunjavo voće (orah,badem,lešnik)

• čokolada, eurokrem, med, kvasac

• kukuruz,pšenica (hleb,keks,brašno)

• riba,školjke,belance jajeta, kravlje mleko, hranu sa konzervansima

• čaj

Nastavlja se davanje D vitamina.

ISHRANA ODOJČETA IZMEĐU 7 I 8 MESECI

Osnova ishrane je i dalje dojenje (4 do 5 puta dnevno) Povrće i voće se nastavlja, ali rendano ili seckano na komadiće. Nastavlja se vitamin D.

ISHRANA ODOJČETA IZMEĐU 8 I 9 MESECI

Dojenje se i dalje održava ali obrnutim redom. Prvo se daje čvrsta hrana a na kraju obroka se ponudi podoj koliko želi. Uvodi se postepeno nova hrana:

Povrće:karfiol, tikvice, spanać

Mlečni proizvodi: sir,jogurt

Mesni proizvodi: kuvano meso, džigerica, piletina

Supa na vodi od kuvanog mesa

Tvrdo kuvano žumanjce postepeno po četvrtinu više svake sedmice izmešano sa

mlekom.

Hrana se soli ali ne mnogo radi opasnosti od pojave hipertenzije u srednjim

godinama života. Vitamin D vodeni rastvor na kraju obroka.

ISHRANA ODOJČETA PREKO 9 MESECI

Odrzava se dojenje

Dozvoljava se da samo dete jede prstićima čvrstu hranu iz svog tanjira. Dete

jede zajedno sa ostalim članovima porodice, uči se socijalizaciji i

ponašanju.

ISHRANA ODOJČETA PREKO 10 MESECI

Održava se dojenje.

Uvodi se novo povrće: grašak, kupus, luk

Mleveno meso - junetina

Voće u svežem obliku: jabuka, kruška, kajsija, breskva

Vitamin D.

ISHRANA ODOJČETA PREKO 11 MESECI

Doji 2 puta ujutro i uveče.

Preko dana ima 5 do 6 obroka. Uzima svu hranu bez prisiljavanja.

Sastav obroka je raznovrstan.

Voće i povrće mogu biti sveži i prerađeni.

Nastavlja se D vitamin.

ISHRANA DETETA PREKO 12 MESECI

Doji po želji 2 do 3 puta dnevno.

Nema ograničenja u voću, povrću i drugoj hrani, a količina zavisi od

apetita, dnevne aktivnosti i potreba.

Ravnopravno učestvuje u svim porodičnim obrocima.

Tečnost se ne daje u toku obroka. Nakon obroka dete može da pije koliko želi

vode, čaja ili soka bez šećera.

Ne treba da pije više od 500 do 700 mL mleka.

Ne davati koncentrisanu hranu poput čokolade, keksa, bombona. Nije

preporučljiv preterani unos slatkiša.

Pre polaska na spavanje ne treba davati slatke napitke ili slatkiše.

Obavezno prati zube.

Vitamin D se daje u zimskom periodu i posle navrsene 1 godine zivota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh i ja sam htela da ne dajem Vuku nista do sestog meseca. I sta sad? Kako da znam sta je najbolje za moju bebu? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh i ja sam htela da ne dajem Vuku nista do sestog meseca. I sta sad? Kako da znam sta je najbolje za moju bebu? :(

I ja sam tako mislila,a onda sam čitala postove drugih majki,rijetko ko je pristalica toga.Čak sam i naišla na puno oprečnih tekstova na tu temu.Znam kako ti je,i ja se stalno pitam.Al,eto počeću sa pirinčanom kašom po jednu kašičicu kad napuni 4 mjeseca,pa polako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako da bebi dam jogurt? Prvo 3-4 kasicice za probu, to znam, ali posle, da mesam sa ruckom ili vocnom kasicom ako uzinu? I htela bih da joj dam zelje. Da ga skuvam, ispasiram i tako dam, za probu? A posle?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mame koje doje, moj laicki savet vam je da recimo krenete mozda od 5meseci sa nemlecnom ishranom (tek treba da procitam clanak iz blica sa linka koji je gore postavljen, mozda budem i pametnije posle toga :) ) taman toliko da vas ne grize savest da ste prerano krenule. Antitela iz majcinog mleka su ubacena u organizam bebe jos odavno, tako da ste sa te strane pokrivene, a bebac ce svakako nastaviti da sisa vase mleko tako da mu ne uskracujete nista, samo nadodajete nit prerano nit prekasno.

e sad nesto bih da priupitam, sad za praznike su mojoj bebi dali cokoladu da jede kada nisam bila prisutna (da ne ulazim u detalje, ali naravno u pitanju je starija generacija koja je standardno u fazonu STAA?? NE DAJES JOS COKOLADU, PA DAAAJ JOJ VIDIS DA HOCE :blink: ili ONA JE VEC SAD VELIKA DAJ JOJ SVE DA JEDE (mislilo se na sarmu i punjene paprike),,, STAAA? STO JOJ DAJES TAJ VEGETARIJANSKI DORUCAK (ovas i sveza jebuka je to jutro bila na meniju), DAJ JOJ PRAVI DORUCAK (nisam se usudila ni da pitam sta je po njima pravi dorucak, isl..) elem, htedoh malo da se potkujem informacijama o cokoladi, to je jak alergen, zar ne? na stranu sto je sa nutritivne strane gledano totalno nepotrebna u ishrani..

ahh, koga ne mrzi nek procita , sad vidim da sam roman napisala :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko mrzim to petljanje ostalih u ishranu nasih beba... A sto joj ovo dajes, a sto joj ovo ne dajes... :angry: Secer kao secer je totalno nepotreban organizmu, ne samo bebinom vec uopste. Slatko je pa vecina nas voli da ga jede, ali je skroooz nepotreban. U svakom slucaju bebi ne bih davala cokoladu nikako, pa cak i kasnije bih ogranicila njen unos vise zbog secera. I jeste jak alergen koliko ja znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako da bebi dam jogurt? Prvo 3-4 kasicice za probu, to znam, ali posle, da mesam sa ruckom ili vocnom kasicom ako uzinu? I htela bih da joj dam zelje. Da ga skuvam, ispasiram i tako dam, za probu? A posle?

Naravno prvo malo za probu a posle toga moze kao uzina sa vocem ili dorucak sa palentom i jogurtom, ma sta god ti padne na pamet. :) a zelje mozes bas tako kako si napisala, a kasnije da kombinujes sa drugim povrcem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko mrzim to petljanje ostalih u ishranu nasih beba... A sto joj ovo dajes, a sto joj ovo ne dajes... :angry: Secer kao secer je totalno nepotreban organizmu, ne samo bebinom vec uopste. Slatko je pa vecina nas voli da ga jede, ali je skroooz nepotreban. U svakom slucaju bebi ne bih davala cokoladu nikako, pa cak i kasnije bih ogranicila njen unos vise zbog secera. I jeste jak alergen koliko ja znam

a da ne spominjem komentar na ovo daasnje hranjenje (kuvanje povrca, postepeno uvodjenje namirnica, izbegavanje belanca, glutena (do odredjenog uzrasta), doruckovanje zitarica (sa cime god) kao AMERICKI FAZON HRANJENJA, PA ZAR NE VIDIS KAKO SU ONI SVI IZDEGENERISANI, tada je usledio komentar MA DAJ JOJ PRAVI DORUCAK,NE TAJ AMERICKI ... sta li sam trebala , da joj dam pastetu, virslu, gibanicu ?

jel moguce da je ishrana ranije tj sistem hranjenja bio toliko drugaciji pre 20-30 god, da je njima neshvatljivo da ja ne dajem cokoladu bebi od 8-9 meseci ili punjenu papriku?

dali joj obojeno jaje u ruku, ona naravno krenula u usta da trpa i baba i tetka odma ma oljusti joj nek zagrize lepo jaje bez ljuske, ja reko NE JEDE ONA JOS BELANCE.. , "A STOOO???"....

dobro smo mi i normalni ispali, a verovatno su nas sve tako nasumicno hranili sa cim su stizali...

izvinite za OT, ali pod jakim sam utiskom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema diskusije kada se pocinje sa uvodjenjem cvrste hrane. Ona se uvodi izmedju 4. i 6. meseca. Kada cete, u tom periodu, uvesti hranu zavisice od vas i vase bebe. Ako je beba zinteresovana, treba ponuditi. Ako hranjenje ide slabo ili beba uzima samo po 2,3 kasicice, znaci da ipak nije spremna, pa se uvodjenje odlaze za 2 nedelje, sve dok ne prihvati. Izuzetni su slucajevi da beba ne prihvati hranu ni posle 6. meseca kao sto su izuzetni slucajevi da beba ne pokazuje nikakvo interesovanje za hranu.

Ishrana je fizioloski proces svakog zivog bica i treba ga otpostovati kao i svaki drugi fizioloski proces.

Sto se tice rasporeda uvodjenja, postoji raspored i princip jer su bebe danas osetljivije na neke druge namirnice nego pre 20, 30 ili 40 godina. Pazljivo uvodjenje namirnica smanjuje rizik od alergijskih reakcija (savremena bolest!) i smanjuje rizik loseg varenja kod malih beba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Ivana70a slatko sam se nasmejala, nadam se da cu ako postanem baba, tetka, ujna, strina i ostala rodbina biti u stanju da se uzdrzim od takvih komentara i pustim svakoga da svoje dete hrani, stavlja da sedi, stoji i ostalo kad zeli.

Tako da MaraMO ne bih da te ubedjujem ali i ja dajem glas za meso bebama :) Ja ga ne jedem deset godina i bas sam razmisljala sta cu da radim ako on ne bude hteo da jede jer ja ne jedem, a mislim da treba ali muz jede pa se nadam da ce se na njega ugledati :) A kasnije sta voli nek izvoli :)

I jedno pitanje, znam da je svaka beba prica za sebe ali vidim da ima dosta vas koji imate pun obrok cvrste hrane a bebci su tu negde ili mladji od mog ( za 4 dana 7m), mi jedemo vec malo jace od 5 nedelja cvrsto al nikako da pojede dovoljno kase pa da posle ne sisa? Posle koliko bi trebalo to da se desi i kako ja to da pospesim ? Nije da mi se zuri al ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo krenuli sa uvodjenjem cvrste hrane sa 4 meseca. Posle mesec dana smo izbacili jedan podoj i onda krenuli sa uvodjenjem drugog obroka. Od juce ne sisa ni posle tog drugog obroka. Znaci malo manje od mesec dana nam je trebalo da zameni i taj drugi obrok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Ivana70a slatko sam se nasmejala, nadam se da cu ako postanem baba, tetka, ujna, strina i ostala rodbina biti u stanju da se uzdrzim od takvih komentara i pustim svakoga da svoje dete hrani, stavlja da sedi, stoji i ostalo kad zeli.

Tako da MaraMO ne bih da te ubedjujem ali i ja dajem glas za meso bebama :) Ja ga ne jedem deset godina i bas sam razmisljala sta cu da radim ako on ne bude hteo da jede jer ja ne jedem, a mislim da treba ali muz jede pa se nadam da ce se na njega ugledati :) A kasnije sta voli nek izvoli :)

I jedno pitanje, znam da je svaka beba prica za sebe ali vidim da ima dosta vas koji imate pun obrok cvrste hrane a bebci su tu negde ili mladji od mog ( za 4 dana 7m), mi jedemo vec malo jace od 5 nedelja cvrsto al nikako da pojede dovoljno kase pa da posle ne sisa? Posle koliko bi trebalo to da se desi i kako ja to da pospesim ? Nije da mi se zuri al ...

U proseku to bude 4-6 nedelja. E, sad, ako se desi da ga muce zubi bas u tom trenutku, moze to i da se produzi. Posle drugog obroka, obicno bude kraci period, kao sto kaze Vichy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa izgleda da ga muce jer je opet poceo da ne vadi ruke i da sve glodje i da balavi. Ja sam sve mislila da je rano za gornje jer su mu dva donja vec izasla ali pocelo je a kad ce...

A i sa stolicom nismo bas najsrecnije ruke.

Nego sam mu ja dala Milupa pirinac sa 4,5m jer kao dok nauci da jede dok ovo dok ono i on odmah poceo da otvara usta i da juri rukom kasiku i ja usporim mislim se odlicno i proredim pa pocnem povrce posle mesec dana i on i dalje voli da jede al ne pojede bas mnogo. A i u 6m je dobio 200g jer sam ja pametnica tako razmisljala hoce da jede super ne moram da zurim umesto da sam krenula voce i povrce odmah, al dobro valjda cemo uskoro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj prekidati sa klopom, daj bebi svaki dan da jede. Neka on pojede koliko hoce. Teodora sad samo kad vidi svoj tanjiric zna sta sledi. Raduje se samo tako :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, trebalo je odmah praviti raznovrsnost u ishrani jer su vise znatizeljni nego gladni. Vremenom im i prija da jedu kada je neobicno, pa i jedu odbre kolicine. Trebalo bi da pojede za obrok od 200-250ml kasice ili cajnu solju.

Kad su zubi u pitanju, neke bebe odbijaju dojku ili flasicu a hoce vise da jedu na kasicicu,a neke suprotno. To treba ispostovati isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stolica ce se srediti kada pocne da jede vise celuloze, nadam se.

Uvodi sljivu, boraniju, izuzmi sargarepu, jabuku, bananu.

Drugo, dojene bebe obicno imaju nizi hemoglobin pa se savetuje da se proba sa ishranom odmah sa 4 meseca. Organizam trazi gvozdje, pa i tu moze da se dese problemi sa stolicom, imunitetom i slabijom motoikom. Treba se dobro obavestiti o svemu.

Dede, ovo se ne odnosi samo na tebe vec i na malo ranije postove po pitanju kada da se uvede cvrsta hrana. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.