Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

vec smo pisali negde o vodi,a ima i tema o prokuvavanju vode. opet cu da kazem da nisam prokuvavala vodu za pice. Koristili smo Rosu sve vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Padne igracka, podignem je sa poda i vratim je bebi! Necu jos vazduh prociscavati da bih je sacuvala od neke bakterije :rolleyes:

Mi sjutra idemo na kontrolu, mozda mi nasa dr predlozi da joj uvedem svinjsko pecenje ;)

Onda i mi startujemo sa svjezim vocem, ja nisam o tome ni razmisljala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao i inace sto joj spremam, samo je nisam kuvala, ali sam je oljustila. Ja joj jabuku mesam sa onim Milupa pirincano-kukuruznim zitaricama. Mi cemo sutra krusku da probamo.

Samo cepajte!!! Stiglo se do vitamina C :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na cemu, Tanja.

Posto si rekla da ti Milica slabo napreduje, koje su to kolicine mleka po obroku i koje kolicine kasice inace pojede za obrok.

Kad si rekla da slabo napreduje, ja sam se vezala za cvrstu hranu, a sad prebiram po glavi i setih se da si pisala da je ona na Bebelacu. Cudim se da je na Bebelacu slabo napredovala sve vreme. Sta ti je dr. rekao/rekla povodom toga jos pre uvodjenja cvrste hrane? Jel moguce da je sve to zbog nizeg hemoglobina?

Pije izmedju 100 i 150 ml ad mleka po obroku. A kad jede kasice izmedju 150 i 200 gr, poslednjih dana je povecala kolicinu na skoro 200gr.

Milica je pila vise vrsta ad mleka, dok se nismo zadrzali na Bebelacu. Danas sam je pitala, posto je slabije napredovala od ad mleka, da predjemo na Kravicu. Rekla mi je da joj prvo dam jogurt da proba i ako nema nikakvih reakcija, mocice da pije Kravicu 3.2 posto nerazblazenu. I da joj mogu dati i mlevenu plazmu, griz, palentu. Od kada pije Folnak, hemoglobin je bolji i ona bolje jede... A dok ovo kucam, ona me cupa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plazma sadrzi secer, gluten, med itd. sto nije dobro. Ona moze da sluzi malo kasnije kao nesto sa cime ce da cese zube(s vremena na vreme), ali mlevena, kao hrana, po meni, nije ni zdrava ni dobra. Psenicni griz sadrzi gluten i jedna je od 'praznih' preradjevina zita. Nema nikakvu nutritivnu vrednost niti ima dovoljno energetske vrednosti. Integralne zitarice dolaze u obzir, a od griza samo (kukuruzni)Palenta koju vec treba uveliko da jedete.

Naravno, uvedi jogurt, ali ja mislim da reakcija na jogurt moze lako da izostane, a da je na mleko ima. Dakle, uvedi jogurt, pa joj daj posle 3 dana kravlje mleko, opet oko podne kao novu namirnicu ali u vecoj kolicini- oko 50ml- cistog mleka. ukoliko ne bude imala nikakvu reakcuju, ni grceve, mozes da predjes na kravlje iako ja mislim da je bolje ad mleko bas upravo sto sadrzi gvozdje. Razmisli o tome. Zbog hemoglobina moras da mislis da ne unosi previse kalciuma i da uvodis namirnice koje sadrze vitamin C, odnosno da joj dajes sveze voce.

Dobro je da lepo sada jede cvrstu hranu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC imam pitanjce, na nekoj od predhodnih stranica si mi rekla da pahuljice ne treba da prokuvavam nego samo da ih poliujem vrelom vodom da omeknu (kupila sam u maxiju u kesicama posebno ovas, jecam i raz).. e sad, negde posle procitah da si nekoj drugoj mami rekla da se zitarice prokuvavaju pre davanja, pa me to malo zbunilo jer i ovo su zitarice, kupila sam npr integralni pirinac koji znam da treba da prokuvam, on je bio u zrnu pa sam ga mlela .. a ovaj,raz i jecam nisu bili u zrnu nego onako kao listici pa samm i to mlela gotovo u brasno, pa ne znam da li da ih ukuvam kao palentu recimo ili samo da poliujem vrucom vodom... odrasli bi to jeli tako sto bi polili mlekom ili jogurtom da omekne , bez kuvanja, ali to su odrasli... (pritom, vec sam joj dala tako samo poliveno vrelom vodom i sve je ok, smazala je za cas, ali opet ne bih da joj dajem pogresno spremljenu hranu)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pahuljice(musli) se ne kuvaju. One su presovane, instant, kao i ove Milupine i Nestle, samoje celo zrno. Zato se ne kuvaju. A integralne zitarice u celom zrnu koje kupis moras da kuvas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi sutra karfiol, a posle karfiola cu i palentu...ali i dalje to nisu neke zavidne kolicine...a sto voli da glocka svezu jabukuuuu...ja joj prinesem ona bi samo da je glocka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pahuljice(musli) se ne kuvaju. One su presovane, instant, kao i ove Milupine i Nestle, samoje celo zrno. Zato se ne kuvaju. A integralne zitarice u celom zrnu koje kupis moras da kuvas.

da,da,da znaci dobro sam ipak skontala i radila. a reci mi da li mislis da su manje hranljive sada posto su pretvorene u to instant stanje? ili je ista stvar samo drugi oblik?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeli smo narendanu jabuku pomesanu sa bananom... svidja mu se :) a odlucila sam da meso jede jednom nedeljno, a uskoro (mislim tamo posle prvog rodjendana) da izbacimo meso iz upotrebe (nisam napomenula da ja ne jedem meso). Vidim da je drugaciji kada jede obrok bez mesa, i drago mi je :D

Sto se tice vode, koristimo Rosu, naravno neprokuvanu, ali ako bih mu dala neku drugu flasiranu, npr.IVU, jel bi trebalo da je kuvam ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kad mogu uvesti spanac?A sa koliko meseci sme svezu jabuku i slicno?

Danas je Vule malo smanjio obrok i podnevni i poslepodnevni ,hteo je vise da siki.Ima on i takvih momenata :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kad mogu uvesti spanac?A sa koliko meseci sme svezu jabuku i slicno?

Danas je Vule malo smanjio obrok i podnevni i poslepodnevni ,hteo je vise da siki.Ima on i takvih momenata :rolleyes:

Evo ti Yelenin odgovor sa prethodne strane. I ja sam je isto pitala za sveze voce.

Ja sam dala sveze voce posle mesec dana od uvodjenja. To je moje vidjenje stvari. dete mesec dana nije na sterilnim posudama, pije obicnu vodu, pa mi je bilo to dovoljno razloga. Naravno, ne bi trebalo da se daje sa ljuskom jos uvek zbog pesticida, ali ja sam za sveze voce posle mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Vichy!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,da,da znaci dobro sam ipak skontala i radila. a reci mi da li mislis da su manje hranljive sada posto su pretvorene u to instant stanje? ili je ista stvar samo drugi oblik?

Sigurno da su integralen zitarice u zrnu zdravije. Ove presovane su ipak dehidrirane, industrijske, kako bih rekla.

Jeli smo narendanu jabuku pomesanu sa bananom... svidja mu se :) a odlucila sam da meso jede jednom nedeljno, a uskoro (mislim tamo posle prvog rodjendana) da izbacimo meso iz upotrebe (nisam napomenula da ja ne jedem meso). Vidim da je drugaciji kada jede obrok bez mesa, i drago mi je :D

Sto se tice vode, koristimo Rosu, naravno neprokuvanu, ali ako bih mu dala neku drugu flasiranu, npr.IVU, jel bi trebalo da je kuvam ili?

ne treba da kuvas flasiranu vodu.

Mislim da gresis u vezi mesa. Meso i masnoce su jako vazne za razvoj. Meso je jedan od najprirodnijih izvora gvozdja. Vrlo vazna namirnica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bili na kontrolu, za mjesec je napredovala 650 grama. Dr kaze da, iako joj je hemoglobin dobar (119) treba da jede meso svaki dan, a zumance dva dana sedmicno?! Zumance, kaze, ne zamjenjuje meso.

Da poludis od informacija.

Ja, ipak, mislim da cu nastaviti da joj dajem dva dana meso, pa treci zumance itd.

Kupila sam zelenu salatu, za pocetak da joj dam jedan listic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da. za pocetak2-3 zalogaja. ;)

Nama je hemoglobin bio 110 u vasem uzrastu i mi smo jeli za sva 3 obroka meso ili zumance. Posle 6 meseci nam je hemoglobin bio 124.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeli smo narendanu jabuku pomesanu sa bananom... svidja mu se :) a odlucila sam da meso jede jednom nedeljno, a uskoro (mislim tamo posle prvog rodjendana) da izbacimo meso iz upotrebe (nisam napomenula da ja ne jedem meso). Vidim da je drugaciji kada jede obrok bez mesa, i drago mi je :D

Sto se tice vode, koristimo Rosu, naravno neprokuvanu, ali ako bih mu dala neku drugu flasiranu, npr.IVU, jel bi trebalo da je kuvam ili?

MaraMO, ne uskracuj detetu meso!! nema nikakve veze sa ishranom deteta to sto roditelji nesto ne jedu!! helloooouuuuu :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da je vec pisano o tome, malo sam dzarala, ali ne nadjoh.

Da olaksam kuvanje - mogu li da skuvam meso (piletinu, teletinu) za 7 dana da beba ima da jede, pa da podijelim u porcije i zamrznem? Da li dodatno zamrzavanje unistava to zdravo u mesu ili da joj, ipak, dajem svjeze kuvano?

Ako mogu da zamrzavam, u kakve posude? Mogla bih uzeti one Aventove za zamrzavanje mlijeka, ali ako ima, prije bih neke druge jeftinije :rolleyes:

Bas fino srocih sve ovo.

I da, preporucuje li se zamrzavanje npr. kuvane sargarepe i sl, koje kuvam sa mesom? Naravno, nije mi problem da povrce kuvam istog dana, ali eto da pitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uvek spremala meso za 7 dana ili 14 dana, zamrzavala u porcijama u kesama za zamrzivac sa sve supicom od mesa. Povrce nisam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uvek spremala meso za 7 dana ili 14 dana, zamrzavala u porcijama u kesama za zamrzivac sa sve supicom od mesa. Povrce nisam.

Hvala ti! Sjutra cu i ja da skuvam za nekoliko dana, pa onda da dajem meso svaki dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MaraMO, ne uskracuj detetu meso!! nema nikakve veze sa ishranom deteta to sto roditelji nesto ne jedu!! helloooouuuuu :blink:

:unsure: Da ste samo citale sve sto sam ja procitala, i slusala verujem da bi odmah promenile misljenje. Doktori se potpuno slazu da deca vegeterijanci mnogo manje su bolesna, a svaku bolest lakse podnesu...

http://vegekit.sloboda-za-zivotinje.org/default.htm

koga zanima, evo ovde su odlicne stvari za procitati! Zelim da moje dete bude zdravo, a iskreno, jos nisam srela vegetarijanca (u mom okruzenju ih ima dosta) koji je bolestan od neke ozbiljnije bolesti... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mame sta dajete za dorucak i rucak a da ne ukljucuje zitarice? da li takav dorucak/vecera uopste postoji? :rolleyes: ja sad kada pogledam meni se oba obroka sastoje od zitarica, a i za rucak cesto imamo krompir.. da li je to previse? sta davati jos??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:unsure: Da ste samo citale sve sto sam ja procitala, i slusala verujem da bi odmah promenile misljenje. Doktori se potpuno slazu da deca vegeterijanci mnogo manje su bolesna, a svaku bolest lakse podnesu...

http://vegekit.sloboda-za-zivotinje.org/default.htm

koga zanima, evo ovde su odlicne stvari za procitati! Zelim da moje dete bude zdravo, a iskreno, jos nisam srela vegetarijanca (u mom okruzenju ih ima dosta) koji je bolestan od neke ozbiljnije bolesti... :rolleyes:

Uuuu skolska, ni ja se ovde ne slazem sa tobom. Ima vremena kada ce on sam odluciti hoce li biti vegeterijanac ili ne, nikad nemoj nesto sto ti ne volis da nameces njemu da ne voli, najbolje je da sve jede, raznoliko. Ogi ima tek 8m, ako se ne varam, mozda malo vise, preko mu je potrebno kao prvo Fe iz mesa, crvenog mesa, itd... Nemam vremena da iscitam tekst sada, drugi put cu, ali toliko oprecnih misljenja ima na netu u vezi bilo koje teme, kad bi potrazila jos malo verujem da bi nasla i nesto protiv vegeterijanske ishrane, makar kod beba. Na tebi je, nama trenutno treba Fe i trudimo se svuda da ga pokupimo :D Forsiramo i vitamin C, da bi se to Fe vezalo. Da se razumemo samo, moje misljenje je da naravno przeno, premasno itd., meso nije zdravo, ali kuvano, peceno je ok!

KADA BEBAC SME DA JEDE CELO ZRNO GRASKA I KUKURUZA SECERCA, BEZ SKIDANJA OPNE???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuuu skolska, ni ja se ovde ne slazem sa tobom. Ima vremena kada ce on sam odluciti hoce li biti vegeterijanac ili ne, nikad nemoj nesto sto ti ne volis da nameces njemu da ne voli, najbolje je da sve jede, raznoliko. Ogi ima tek 8m, ako se ne varam, mozda malo vise, preko mu je potrebno kao prvo Fe iz mesa, crvenog mesa, itd... Nemam vremena da iscitam tekst sada, drugi put cu, ali toliko oprecnih misljenja ima na netu u vezi bilo koje teme, kad bi potrazila jos malo verujem da bi nasla i nesto protiv vegeterijanske ishrane, makar kod beba. Na tebi je, nama trenutno treba Fe i trudimo se svuda da ga pokupimo :D Forsiramo i vitamin C, da bi se to Fe vezalo. Da se razumemo samo, moje misljenje je da naravno przeno, premasno itd., meso nije zdravo, ali kuvano, peceno je ok!

KADA BEBAC SME DA JEDE CELO ZRNO GRASKA I KUKURUZA SECERCA, BEZ SKIDANJA OPNE???

Videcemo kako cemo... inace, mi nismo jeli bez opne... samo smo lepo u blenderu to sve izmiksali, malo ostane ali nije strasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se odnosi na vodu iz cesme sto pise prokuvana.I zavisi koje mleko koristis.Obicno pise da se pomesa sa vodom zagrejanom na 70 stepeni,cini mi se.

Ni ja ne pijem cesmovacu, tako da je ne dajem ni bebi. Nama kuvam sa cesmovacom, ali njemu sa rosom... Mozda preterujem, ali tu naviku ne mogu da izbacim... :unsure:

Sto se tice igracaka i slicno, one koje zavrse na podu uglavnom se otkuvavaju, a inace sve flasice, kasicice i serpice perem u masini na 70stepeni ili prokuvavam. Jos kratak period cu moci da ga drzim pod staklenim zvonom, ali bar sad dok mogu da kontrolisem i drzim stvari ciste oko njega (dok definitivno ne prohoda i pocne da hvata i gura u usta sve sto stigne) nije mi problem da otkuvavam. Kada bude izgubilo svaki smisao otkuvavanje naravno da cu prestati da otkuvavam, ali igracku sa poda mu sigurno nikad necu dati da stavi u usta pre pranja. Mislim da to nema bas previse veze sa tim sto jede sveze voce i povrce... :unsure:

Sto se flasica od mleka tice, nekako ne mogu da mu samo ispiram vodom, jer se vodim time da ni svoju solju od mleka ne ispiram samo vodom vec je operem pre sledece upotrebe, flasica mi bude nekako masna ako je samo isperem... :unsure:

Ejj i mi svezu krusku.Kako si joj dala jabuku?

Ja Micku dajem svezu jabuku direktno. Isecem jabuku na pola ili na cetvrtine i onda struzem kasikom i pravac u usta. Tako nema sanse da stigne da oksidise, a sto mi je jos bolje nema zezanja oko gnjecenja i slicno... jedna serpica za pranje manje :lol:

Isto i sa kruskom...

:unsure: Da ste samo citale sve sto sam ja procitala, i slusala verujem da bi odmah promenile misljenje. Doktori se potpuno slazu da deca vegeterijanci mnogo manje su bolesna, a svaku bolest lakse podnesu...

http://vegekit.sloboda-za-zivotinje.org/default.htm

koga zanima, evo ovde su odlicne stvari za procitati! Zelim da moje dete bude zdravo, a iskreno, jos nisam srela vegetarijanca (u mom okruzenju ih ima dosta) koji je bolestan od neke ozbiljnije bolesti... :rolleyes:

Ja se ovde totalno slazem sa tobom. Ni ja dugo nisam jela meso, sad ga ubacujem u rucak i jedem rucak sa mesom, ali meso ne volim bas preterano.

Sto se bebe i mesa tice, mm je izrazito protiv mog stava o izbacivanju mesa iz bebine ishrane, tako da nisam ni pokusavala da donesem takvu odluku. Ja imam vise averziju prema jajima, zato ni ne zurim sa uvodjenjem jaja bebi u ishranu, a imam i dobar izgovor jer jaje moze da izazove ozbiljnu alergiju... nikad nisam jela jaja niti ih volim, mogu da ih jedem jedino ako su dobro zamaskirana u hrani... a nadam se da ce i misic po tom pitanju biti na mene :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.