Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Moooram da se pohvalim! Pojeo je vise od 500g kasice! Ne znam sta mu bi??? Spremila sam mu tikvicu, integralni piriac, zelje i pavlaku... ma polizao je ciniju :D a za uzinu je poruckao 2/3 banane sa pola pomorandze... :D jooj sto volim kad ovako lepo rucka... samo da nam ovo ne bude neki izuzetak :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za jedan obrok 500gr kasice? :blink: zezas! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Qq,ni ja ne mogu toliko da pojedem. :lol:

A da nije rano za pomorandzu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yeco, pitanje. Vidim u zdravoj hrani imaju jecam, raz..ociscen, bez ljuspe i neociscen..koji da uzmem, to me buni? A videh i u radnji kutiju jecam ima i raz zitarice samlevene kaze bez dodataka ikakvih, proizvodi zito produkt iz sombora, Vita nesto ? se zovu, 250g kosta 116din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes da uzmes u zdravoj hrani, oljusten. To je celo zrno. Ako mozes da meljes to je najbolje. uzmi svega po 100gr pa probaj. Ja sam uzimala gerslu(jecam) u zrnu u marketu u pakovanju od kg. Uvek imam u kuci. Kako je tebi zgodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala. Mi smo usli u 8mi mes. Juce smo prvi put jeli meso, piletinu. Kad ide zumance? I pretpostavljam da trebam uvesti boraniju i grasak prethodno. Jesmo li zakasnili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niste ni u cemu zakasnili. Vi imate vas ritam. Uvedi boraniju posle piletine pa zumance. grasak ostavi za kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Yeco, ju ar d best ;):lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vule je danas poruckao oko 250ml kukuruzne kase sa dzigericom.Bili smo kod lekala da nam procita rezultate kks i malo je anemican.

Pitala sam doktoricu za reakciju na jogurt i ona mi je slicno rekla kao i ti Yelena,da ne koristim mlecne proizvode,pominjala je do godinu dana i da ako mogu sto duze dojim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslednjih dana mi slabije jede drugi obrok (onaj oko 17h), koji sam joj spremala sa mesom. Pa sam ja, na svoju ruku, za sada zamijenila obroke, pa joj oko 12-13h dajem mesni obrok, a popodne voce ili povrce sa zitaricama (pavlakom ili maslacem) i pojede vise.

Grijesim li? A to sve da bi jela vise mesa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, Tanja, citiram ovde tvoj post.

Koje su to zitarice koje tebi imaju slatkast ukus?

bebe nemaju urodjen osecaj za ukus nego ga mi namecemo. Prema tome, nema brige ako stavis pirinac sa tikvicom, na primer.

Tvoja beba bi trebalo da ima prvo 1 obrok oko 12h dokle god ne pojede kolicinu od 200-250 gr kasice. Pre davanja tog obroka se uvodi neka nova namirnica. Prvi put kasicicu, dve, pa sutradan dupla kolicina sa vec poznatim namirnicama uz taj obrok.

Sustina je da u 12h pojede toliko da ako joj posle tog obroka ponudis mleko da ga ona odbije.

Mora vodu da pije pola sata ili sat posle tog obroka.

Po meni trebalo bi da uvedes boraniju, krusku.

Da li ste radili krvnu sliku sa 6 meseci?

Kakav joj je hemoglobin?

Ona polako povecava kolicinu hrane koju pojede po obroku jer je slabije napredovala od pocetka i pretpostavljam da joj zeludac nije toliko veliki da pojede 200 i vise grama hrane po obroku. Krusku je danas jela 3.dan i svidela joj se. Ok za zitarice, sad cu kombinovati povrce i njih. A meni slatkast ukus ima Milupin cist pirinac. Vodu slabije pije, ali uspem da popije malo posle rucka. Znaci da mogu i boraniju, ok. A kad je najbolje i kako davati voce? Do sada je jela jabuku i krusku, pila sok od sljive zbog stomacica, probala sok od breskve. Mesala sam joj voce sa kasicom od zitarica, popodne oko 18h uglavnom jede. Ja bih joj dala da proba i kajsiju, ali ne znam da li sok ili kasicu. I kombinacije koje je do sada jela, recimo jabuka-sargarepa sokic, kasica.

Krvnu sliku ce joj proveravati posle Uskrsa, kad ce da primi, nadam se, i drugu dozu Infanrix vakcine. Inace, pije folnu kiselinu vec par meseci i hemoglobin se popravio na poslednjoj kontroli, a videcemo za 2 nedelje kakv ce biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vule je danas poruckao oko 250ml kukuruzne kase sa dzigericom.Bili smo kod lekala da nam procita rezultate kks i malo je anemican.

Pitala sam doktoricu za reakciju na jogurt i ona mi je slicno rekla kao i ti Yelena,da ne koristim mlecne proizvode,pominjala je do godinu dana i da ako mogu sto duze dojim.

Treba da dojis sto duze, ali ja bih sa jogurtom probala za 3,4 nedelje. ne velike kolicine. Njihov sistem za varenje sada se razvija jako brzo i vrlo je moguce da nece imati reakcija na jogurt jer nema ni sada na puter. jogurt je vazan jer je prirodan probiotik i zbog toga ga ja ne bih izbegavala iskljucivo od 1. rodjendana vec bih probala da vidim kada ce proci osetljivost.

Anemecnos se 'leci' mesom i zumancetom ponajvise.

Poslednjih dana mi slabije jede drugi obrok (onaj oko 17h), koji sam joj spremala sa mesom. Pa sam ja, na svoju ruku, za sada zamijenila obroke, pa joj oko 12-13h dajem mesni obrok, a popodne voce ili povrce sa zitaricama (pavlakom ili maslacem) i pojede vise.

Grijesim li? A to sve da bi jela vise mesa.

Uvek treba da dajes meso u podne. To je jak obrok i vrlo je vazno da ga bebe jede u prvom delu dana kako bi ga laske svarila dok je fizicki aktivna. Do sada si gresila, sada kada dajes kasicu sa mesom u podne, ne gresis. ;)

Ona polako povecava kolicinu hrane koju pojede po obroku jer je slabije napredovala od pocetka i pretpostavljam da joj zeludac nije toliko veliki da pojede 200 i vise grama hrane po obroku. Krusku je danas jela 3.dan i svidela joj se. Ok za zitarice, sad cu kombinovati povrce i njih. A meni slatkast ukus ima Milupin cist pirinac. Vodu slabije pije, ali uspem da popije malo posle rucka. Znaci da mogu i boraniju, ok. A kad je najbolje i kako davati voce? Do sada je jela jabuku i krusku, pila sok od sljive zbog stomacica, probala sok od breskve. Mesala sam joj voce sa kasicom od zitarica, popodne oko 18h uglavnom jede. Ja bih joj dala da proba i kajsiju, ali ne znam da li sok ili kasicu. I kombinacije koje je do sada jela, recimo jabuka-sargarepa sokic, kasica.

Krvnu sliku ce joj proveravati posle Uskrsa, kad ce da primi, nadam se, i drugu dozu Infanrix vakcine. Inace, pije folnu kiselinu vec par meseci i hemoglobin se popravio na poslednjoj kontroli, a videcemo za 2 nedelje kakv ce biti.

Mozes da joj pravis i kasicu od suvih sljiva. To je jako zdravo. Pravi joj palentu i polako uvodi masnoce tipa putera, pavlake.

Da li bi mogla da mi kazes dnevni raspored vase ishrane i da me ponovo podsetis od kada jedete cvrstu hranu?

koliki joj je bio tada hemoglobin?

Moj Petar je imao problema sa stolicom sve dok nismo dugurali sa hemoglobinom do 118.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

probali smo paskanat...prosao je kao i sargarepa...nikako :D...ma mrljavi ona meni dobrano, ali necu da se predajem...

e sad prema ovoj tabeli nismo probali kukuruz, rotkvu ??? i cveklu, od voca samo jabuku...

sta da joj dam...ovu rotkvu licno ne bih da joj dajem, ona jadna jedva i pirinac svari, a kamoli rotkvu...

ja se nesto razmisljam o zelju, karfiolu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zelje i karfiol su teske namirnice i imaju jaca vlakna pa moze da ima grceve.

Tabela nije striktna. Ona je samo sazeti spisak onoga sto se vec nalazi na temi, iz iskustva svih sa teme do tada.

Ja nisam uvodila hranu kao u tabeli bas, a posto vi imate problem sa stolicom kao i mi sto smo imali, mislim da treba da uvedes:

krusku

kukuruz-palentu

Sljivu

breskvu

mladu boraniju

Posle toga pisi ovde na temi pa cemo se konsultovati. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes da joj pravis i kasicu od suvih sljiva. To je jako zdravo. Pravi joj palentu i polako uvodi masnoce tipa putera, pavlake.

Da li bi mogla da mi kazes dnevni raspored vase ishrane i da me ponovo podsetis od kada jedete cvrstu hranu?

koliki joj je bio tada hemoglobin?

Moj Petar je imao problema sa stolicom sve dok nismo dugurali sa hemoglobinom do 118.

Budi se izmedju 5 i 6 ujutru i pije mleko. Pa oko 9 ponovo mleko. Rucak je oko podneva u rasponu 12-13h. Mleko posle oko 15-16h, zavisi kad ruca. Kasica izmedju 18 i 19h, pa mleko bude oko ponoci povremeno, jer joj kasica drzi sitost. Pocela je da jede cvrstu hranu u petom mesecu i to prvo meseca dana zitarice, jedan obrok dnevno, a kad je napunila 5 meseci i usla u 6ti, poceli smo sa povrcem. Hemoglobin je bio poslednji put 110, to je bilo krajem februara. Sad kaki skoro svaki dan, sotlica je formirana, ali nije tvrda,kad kaki, napinje se, ali ne place, kao ranije sto je bilo. Sta mislis o brokoliju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tanja, vi bi trebali da pojacate ishranu zbog tog hemoglobina. Folnak ce sigurno da pomogne ali ne moze trajno da resi hemoglobin.

Meso za rucak svaki dan, ali crveno meso. To znaci da uvedete teletinu, a posto je piletinu vec jela, onda uvek uzimaj meso od bataka, karabataka, krilca. To je bogato gvozdjem. Zitarice uz rucak sa mesom i povrce. Koliko god da pojede: 1/3 meso,1/3 zitarica. 1/3 povrca.

Povrce: pre brokolija uvedi cveklu, zelenu boraniju, mlado zelje (sad ga ima).

Sto se tice voca, ne znam kako si pravila te sokove, ali bi zbog vitamina C (koji vezuje gvozdje) bilo dobro da uvedes sveze. Mozes i svezu cveklu uvek da mesas sa nekom vockom u sok.

I za vecericu obavezno zitarice.

Nisam bas sigurna da li se dobro secam: vi pijete adaptirano mleko, jel tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za jedan obrok 500gr kasice? :blink: zezas! :lol:

I ja sam u cudu... Eto, prvo sam kukala da nece da jede a sad mi cudno KOLIKO jede :D duusa moja :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nije bilo frke sa stomakom?!

Ako opet tako hoce da jede toliko, podeli tu kasicu na dva obroka da bi se lakse varilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li sa onim milupa pirincano-kukuruznim pahuljicama da stavljam samo jednu vrstu voca/povrca ili mogu i dve?

Yelena, savetovala si cini mi se vaskrsiji da uvede sljivu ili breskvu. Za sljive znam da mogu da uzmem suve sljive, ali gde da nadjem breskve? Ja sam za sada od voca davala samo jabuke. Od povrca smo vise jeli: krompir, sargarepu, bundevu, tikvice, paskanat, karfiol (ovim redom za mesec i 10 dana). Sve se nesto plasim da joj dam bananu ili krusku zbog stolice. Njoj je kaka od kako smo krenuli sa uvodjenjem drugog obroka skroz cvrsta. Ne muci se mnogo mada joj ja cesto pomognem kad vidim da hoce da kaki ja joj nogice malo pritiskam ka stomaku i tako se lepo iskaki. Sta mi savetujes za dalje? Hvala puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelo,moram jos ovo da te pitam.Uskoro bi trebali i da zamenimo liofilizirano meso(ako se tako kaze na nasem),sa onim mesnim kasicama (po savetu pedijatra),rekla mi je na zadnjem pregledu da mu jos ne dajem meso koje ja kuvam (ne znam sto?).Ja ipak mislim da je zdravije meso koje ja spremim nego to iz teglice.Sta ti mislis o tome?I kako da mu spremam ja to meso,sa kojim da pocnem,koliko se kuva,koja kolicina?Izvini ako te gnjavim,ako mozes odgovori kad imas vremena.Hvala ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam breskvu davala u obliku kupovne kasice.

normalno je da je stolica cvrsta i mora da se muci malo dok se ne razrade crevca, samo je vazno da kaki svaki dan.

Ne mora da znaci da ce joj banana stegnitu stolicu. nekim beba,a se stolica steze i od jabuke. ;)

Uvedi krusku.

TanjaMT, tebi mora da su pirincane Milupa pahuljice slatkaste jer su to one sto sadrze ad mleko u sebi.

Ja sam koristila one koje ne sadrze mleko i tu je nastao nas mali nesporazum. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelo,moram jos ovo da te pitam.Uskoro bi trebali i da zamenimo liofilizirano meso(ako se tako kaze na nasem),sa onim mesnim kasicama (po savetu pedijatra),rekla mi je na zadnjem pregledu da mu jos ne dajem meso koje ja kuvam (ne znam sto?).Ja ipak mislim da je zdravije meso koje ja spremim nego to iz teglice.Sta ti mislis o tome?I kako da mu spremam ja to meso,sa kojim da pocnem,koliko se kuva,koja kolicina?Izvini ako te gnjavim,ako mozes odgovori kad imas vremena.Hvala ti.

Za prvi put uzmes pilece krilce, skuvas sa malo vode i skuvas povrce u toj supi. Sutradan skines sa tog krilca meso i jos malo supice sa povrcem i poceli ste da jedete meso. Uvek biraj pileci batak, karabatak i krilce. To je meso puno gvozdja.

Meso u kasicama kod nas je u jako malom procentu i te kasice nemaju dovoljno masnoce koja je vazna za razvoj mozdanih celija. ne znam zasto ti savetuje kupovne kasice. nema nikakve potrebe za njima osim ako i oni tamo ne promovisu industriju bebi hrane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci krusku da mrmamo. Hvala YelenaCarice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego kako. kruska je zakon za crevca! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vule je i danas jeo dzigericu sa povrcem,pojeo 200ml,a kasnije ce zitarice sa vocem.Juce je za drugi obrok pojeo oko 150ml,milupi rizu sam mesala sa kuvanom jabukom i dodala sam cimeta.Sve je smazao.Mislim da je vreme za uvodjenje dorucka.

I Vuk se muci sa tvrdom stolicom,sve mislim da je zbog toga sto ne unosi dovoljno tecnosti-vodu,mada dosta i siki.Moracu nabaviti suvu sljivu pa mu spremiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.