Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Mislim da nije poželjno pre 3 godine zbog salmonele.

Hvala.

Ma,udavi me mama više da sam ja sve živo jela od 6 meseci...

t9409.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ali kaži tvojoj mami da kada smo mi bili bebe nije se ni znalo za izraz GMO :( a takođe i nije postojalo toliko mutiranih bakterija, koliko sad, pa ipak treba biti na oprezu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih spremila sa krompirom i sargarepicom i par zrna graska... Sta mislite? Da nije rano jos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih spremila sa krompirom i sargarepicom i par zrna graska... Sta mislite? Da nije rano jos?

Mislim da bi jedino trebalo da grasak bude bez ljuskice e sad ni meni nije jasno kako da ogulim grasak pa sam Marku davala kupovnu kasicu od graska....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih spremila sa krompirom i sargarepicom i par zrna graska... Sta mislite? Da nije rano jos?

Nije nista rano ako ste prosli drugo povrce, kao sto je boranija, tikvica, brokoli ili karfiol. ;) Grasak moze da izazove grceve i obicno se grasak prvo pasira i odstrane ljuske kada se bebama daje u prvo vreme.

Da bi se beba navikla na celulozu u malo vecem obliku, vrlo je vazno da jede boraniju. Posto je sada ima sveze, navalite na nju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije nista rano ako ste prosli drugo povrce, kao sto je boranija, tikvica, brokoli ili karfiol. ;) Grasak moze da izazove grceve i obicno se grasak prvo pasira i odstrane ljuske kada se bebama daje u prvo vreme.

Da bi se beba navikla na celulozu u malo vecem obliku, vrlo je vazno da jede boraniju. Posto je sada ima sveze, navalite na nju. :)

Jelence ajd mi objasni sad , kako da oljustim boraniju i grasak ?! :

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelence ajd mi objasni sad , kako da oljustim boraniju i grasak ?! :

Sanja grasak mozes da jednostavno potopis malo u vodu i stisnes svaku grasku posebno,sredina ce samo da izleti.Ili skuvas pa kroz krupniju cedaljku da procedis,tacnije u cedaljki ga gnjecis.Dole ce izaci sve ono iz sredine,a gore ce se ljuske odvojiti.Posle izbacis ljuske pograbis ono po cedaljki i tako.Snalazis se,grebes kupis i odvajas.

Pasulj potopis dan pre u topli vodu(najbolje beli)posto bas nabubri i dovoljna je jedna saka.Pasulju se lepo odvajaju ljuske,ljustis ga kao beli luk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije nista rano ako ste prosli drugo povrce, kao sto je boranija, tikvica, brokoli ili karfiol. ;) Grasak moze da izazove grceve i obicno se grasak prvo pasira i odstrane ljuske kada se bebama daje u prvo vreme.

Da bi se beba navikla na celulozu u malo vecem obliku, vrlo je vazno da jede boraniju. Posto je sada ima sveze, navalite na nju. :)

Nismo boraniju probali... Kako se sprema i sa cime je najbolje da se mesa? Tikvicu i brokoli jesmo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mom MArku necu jos da dajem pasulj , i meni je tezak a kamoli njemu ...

Sad sam OT ( izvinjavam se ) ali moram da ispricam , donekle je vezano za ishranu :)

Bili smo u ponedeljak na kontroli za bruh i dr kad sam ga skinula ( on lezi a stomacina ko lopta :D ) pita: Jel on ima redovnu stolicu ? Ja kazem : Da, dva puta dnevno ... A ona mi ne veruje pa lupka po njegovom stomaku da vidi jel ima gasove ili sta , nije joj jasno odkud mu takva lopta :D Pa kaze : Hmmm ... On je ustvari tako debeljuca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mom MArku necu jos da dajem pasulj , i meni je tezak a kamoli njemu ...

Sad sam OT ( izvinjavam se ) ali moram da ispricam , donekle je vezano za ishranu :)

Bili smo u ponedeljak na kontroli za bruh i dr kad sam ga skinula ( on lezi a stomacina ko lopta :D ) pita: Jel on ima redovnu stolicu ? Ja kazem : Da, dva puta dnevno ... A ona mi ne veruje pa lupka po njegovom stomaku da vidi jel ima gasove ili sta , nije joj jasno odkud mu takva lopta :D Pa kaze : Hmmm ... On je ustvari tako debeljuca :D

Samo neka rucka.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelence ajd mi objasni sad , kako da oljustim boraniju i grasak ?! :
Nismo boraniju probali... Kako se sprema i sa cime je najbolje da se mesa? Tikvicu i brokoli jesmo.

Grasak ti je objasnila Cicana. Boraniju dobro operes, ocistis samo peteljkice i vrh, po par milimetara i onda iseckas na reznjeve i kuvas. Mikusjes sa cim hoces,kao ostalo povrce.

boranija, grasak pa pasulj???

Jeste! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Planiram sa 4 meseca da mu uvedem pirincane pahuljice,rekla mi dr. da pravim sa vodom.. Koje vi koristite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Planiram sa 4 meseca da mu uvedem pirincane pahuljice,rekla mi dr. da pravim sa vodom.. Koje vi koristite?

milupine.

isto smo poceli sa 4 meseca. pirinac, i pirinac i kukuruz.

sad, sa 5 i po meseci, jedemo vec i meso. rucka ovo moje dete sta god mu stavim na kasicicu.

stalno hocu da pitam da li je to dobra mera Stefanu rucak bude puna mala cinijica- sto mislim da je 200ml. ne merim ja nista ali uvek tako nekako bude i kad brojim kasicicom kafenom, znam da bude bas punih jedno 7-9. i on sve smaze.

da dodam, uvece u 19h kada je slatki obrok, sad smo poceli i milupine 7 zitarica i to mu mesam sa vocem- to obozava isto. jedino nisam kupila ulje repice, na pakovanju pise da se stavi i ulje repice pa me zanima jel neko stavlja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Planiram sa 4 meseca da mu uvedem pirincane pahuljice,rekla mi dr. da pravim sa vodom.. Koje vi koristite?

Ako ti je beba dojena ja bih ti pre predložila Milupine pirinčane one koje se prave sa mlekom odnosno sa majčinim mlekom. Razlog: beba bolje prihvata poznat ukus pa tako da joj ne bude potpuno strano to što ćeš joj prvi put dati. Em što će joj tekstura biti drugačija pa ajde da bar ukus ne bude puno drugačiji.

Ukolik koristiš formulu onda možeš da tu istu Milupinu kašu (koja se pravi sa mlekom) da praviš sa formulom iz istog razloga (zbog sličnog ukusa manja je mogučnost da odbaci novu hranu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam,inace smo na Humani. Znaci da uzmem milupine pa pravim sa Humanom.. koliko oni jedu kolicinski u pocetku? Mislila sam uvece da mu dajem da se ne budi nocu na 3 sata..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo pre jedno nedelju dana poceli sa uvodjenjem jednog nemlecnog obroka. Pedijtar nam je rekla da to prvo bude pirinac-kukuruz, ima odvojeno a i kombinacija jednog i drugog Milupina. Super je prihvatio tj. prvo sam sizela i kako sam se izjadala dragim forumasicama... eto meni dete jede bez problema :lol: Po savetu pedijtra pridrzavali smo se toga 4 dana, a onda pravili kasicu od krompira i sargarepe i to je super ruckio. I toga 4 dana pridrzavanje valjda da beba prihvati novi ukus. I jedva cekam uvodjenje drugih vrsta povrca kao i uvodjenje voca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage članice samo da vas podsetimo i uputima

Evo i tabele uvodjenja cvrste hrane, po iskustvu sa ove teme.

Ova tabela ne predstavlja nikakav zvanican spisak niti pravilo za uvodjenje, vec smo analizom postojece teme dosli do rezultata.

Uz ovu tabelu, napominjemo da pogledate i teme:

Masnoce u ishrani dece

Principi ishrane dece..

Recepti za bebeZacini u bebinoj ishrani

Sir

Riba

Zacini u bebinoj ishrani

Administartori

A evo i linka ka tabeli TABELA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bile juce kod lekara, i rekla nam je da pocnemo sa uvodjenjem povrca. Ja sam je pitala a sta je sa pirincanom kasicom, posto sam ja cula da uglavnom to prvo uvode, a zatim i svaku novu povrcku ili vocku koja se uvodi bebi mesaju sa tom kasom, a ona mi je rekla da nema potrebe da jede te kasice posto ionako pije dovoljno mleka (pije Novalac 5 x 180 ml) , a kako ce se od toga samo gojiti bezpotrebno.... (ima 8050 grama i 68 cm) i kao da odmah ja povrce krenem :blink::blink::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bile juce kod lekara, i rekla nam je da pocnemo sa uvodjenjem povrca. Ja sam je pitala a sta je sa pirincanom kasicom, posto sam ja cula da uglavnom to prvo uvode, a zatim i svaku novu povrcku ili vocku koja se uvodi bebi mesaju sa tom kasom, a ona mi je rekla da nema potrebe da jede te kasice posto ionako pije dovoljno mleka (pije Novalac 5 x 180 ml) , a kako ce se od toga samo gojiti bezpotrebno.... (ima 8050 grama i 68 cm) i kao da odmah ja povrce krenem :blink::blink::blink:

Ja bih rekla da je težina sasvim u redu za uzrast od skoro 5 meseci! :)

Nije neka greška ni ako poslušaš doktorku i kreneš recimo od šargarepe, ali kašičica i sve sem mleka je za bebu potpuno novo i čudno. Sigurno će lakše prihvatiti novi ukus u kombinaciji sa mlekom, pa bi ti verovatno ipak bilo lakše da kreneš od pirinčanih kašica. A da će se ugojiti od pirinča, to baš ne bih rekla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih rekla da je težina sasvim u redu za uzrast od skoro 5 meseci! :)

Nije neka greška ni ako poslušaš doktorku i kreneš recimo od šargarepe, ali kašičica i sve sem mleka je za bebu potpuno novo i čudno. Sigurno će lakše prihvatiti novi ukus u kombinaciji sa mlekom, pa bi ti verovatno ipak bilo lakše da kreneš od pirinčanih kašica. A da će se ugojiti od pirinča, to baš ne bih rekla.

Da, i mene je zbunila ta doktorka, kao ugojic se......

Ma da je ja nisam pitala, ne bi mi bi rekla da krenem da dajem povrce...... Mi smo bili na moru mesec ipo dana, i doktorka nam je rekla da ne uvodimo nista dok smo tamo zbog eventualnih alergijskih reakcija....sto mi je i logicno, ajde ok, ali juce nista nije ni pomenula, kao super je dete, zdravo, odlicno! I vec kada smo kretali ja je pitam za hranu, i ona mi to eto tako kaze.....

Mene cesto mnogi pitaju u fazonu "gde ti zivis" , ali ja sam stvarno ocekivala da kada dodje vreme uvodjenja hrane, da ce doktorka odvojiti za nas vreme, pa nam reci sve na tenane sta i kako, sta dati prvo, sta drugo, sta trece, koliko kolicincki, u koje vreme, ma bukvalno sve, da ce da mi nacrta! Ja sam to zaista tako ocekivala da ce biti!!! Medjutim..... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li treba ove Milupine zitarice potrositi u roku od 3 nedelje ili se mogu koristiti i duze? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ipak cu ja prvo par dana pirincanu kasicu, pa zatim povrce....nesto me vuce da bas tako uradim :)

A koje pirincane kasice vi dajete svojim bebama> Rekla mi je drugarica da ona daje Hipp i da njena bebica obozava to da klopa, ali ja sam danas trazila u dve prodavnice i tri apoteke i nisam je nasla.....ima Milupa i Humana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ipak cu ja prvo par dana pirincanu kasicu, pa zatim povrce....nesto me vuce da bas tako uradim :)

A koje pirincane kasice vi dajete svojim bebama> Rekla mi je drugarica da ona daje Hipp i da njena bebica obozava to da klopa, ali ja sam danas trazila u dve prodavnice i tri apoteke i nisam je nasla.....ima Milupa i Humana.

ja sam pocela sa milupom..

ja sam tako prvo milupu pa tek onda povrce.. moj mali sve klopa, meso je obozavano u svakom jelu.. danas mu kuvala povrce bez mesa, pojeo je ali je pravio takve face da smo umrli od smeha..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam pocela sa milupom..

ja sam tako prvo milupu pa tek onda povrce.. moj mali sve klopa, meso je obozavano u svakom jelu.. danas mu kuvala povrce bez mesa, pojeo je ali je pravio takve face da smo umrli od smeha..

Joj divno, nema nista sladje nego gledati ih kako klopaju i mrste se, heheheh, ja jedva cekam!!! Prekosutra punimo 5 meseci i tada krecemo u akciju!!! Nadam se da ce moja Jana biti gurman kao i tvoj sincic :)

Sad mi je jos dilema dal sa vodom ili sa mlekom....Videla sam da je Ana* objasnila zasto je bolje sa mlekom........hmmmmmm, ma da, tako cu i da uradim! Samo jos da resim koju firmu da izaberem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.