Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Mozes. ;) Naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, imam sveže filete soma, pa razmišljam da sutra ponudim Vasiliju. Pastrmku je probao pre 2 nedelje, dopala mu se i nije bilo reakcije.

Šta vi mislite, da li da mu ponudim malo i kako da ih spremim? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, imam sveže filete soma, pa razmišljam da sutra ponudim Vasiliju. Pastrmku je probao pre 2 nedelje, dopala mu se i nije bilo reakcije.

Šta vi mislite, da li da mu ponudim malo i kako da ih spremim? :unsure:

Probaj, što da ne. Najbolje možda na pari da skuvaš ili već na malo vode. Naravno, daš mu malko, pa čekaš. Ja uvek predložim da se nova namirnica malo razmaže detetu oko usta. Ako se ne pojavi crvenilo, alergija najverovatnije neće ni biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, imam sveže filete soma, pa razmišljam da sutra ponudim Vasiliju. Pastrmku je probao pre 2 nedelje, dopala mu se i nije bilo reakcije.

Šta vi mislite, da li da mu ponudim malo i kako da ih spremim? :unsure:

barenu sa povrćem,sa puno začinskog bilja....mislimda ti nisam ništa puno pomogla :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam obicno bebi u pirincu mesala isitnjenu ribu.

Eto prosle nedelje je bas jela soma,ali ona je starija malo.

A nisam mogla da se otrgnem utisku da to u stvari nije som nego ta neka riba iz zatrovanih reka koja lici na soma,a to sam citala ovde na forumu u delu o genetski modifikovanoj hrani i kodeksu alimentarijusu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, puno vam hvala! :)

Phoenix, sviđa mi se ovo za testiranje novih namirnica, stvarno je dobra ideja, tako da ću je primenjivati po potrebi! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je glupo pitanje izvinjavam se unapred :unsure: , kako tj sa kojim mlekom pravite griz bebi od 6 meseci koja sisa? I Milupine ili bilo koje pahuljice koje se prave sa adaptiranim mlekom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je glupo pitanje izvinjavam se unapred :unsure: , kako tj sa kojim mlekom pravite griz bebi od 6 meseci koja sisa? I Milupine ili bilo koje pahuljice koje se prave sa adaptiranim mlekom...

Mislim da je najbolje da takve kašice praviš sa svojim mlekom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba i dalje sisa, ima skoro 8 mjeseci. Griz pravim sa Kravicom 2,8 koju prijethodno prokuvam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je najbolje da takve kašice praviš sa svojim mlekom.

Slažem se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se!

Možda išak da pitaš neku patronažnu sestru, doktora, ali, koliko sam ja upućena, majčino mlijeko SE NE GRIJE! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda išak da pitaš neku patronažnu sestru, doktora, ali, koliko sam ja upućena, majčino mlijeko SE NE GRIJE! :blink:

Zašto ne? Šta se onda sa njim radi kad se uzmu zalihe iz frižidera ili zamrzivača? Daš bebi hladno? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda išak da pitaš neku patronažnu sestru, doktora, ali, koliko sam ja upućena, majčino mlijeko SE NE GRIJE! :blink:

Majcino mleko moze da se podgreva,ali nikako da provri tj da se kuva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zašto ne? Šta se onda sa njim radi kad se uzmu zalihe iz frižidera ili zamrzivača? Daš bebi hladno? :blink:

Ja sam mislila da se grije u nekoj posudi sa vrelom vodom. :unsure: Tako sam bar ja radila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila da se grije u nekoj posudi sa vrelom vodom. :unsure: Tako sam bar ja radila.

Baš kako Borjana reče. Ako ga izvadiš iz frižidera ili zamrzivača, ostavi se na sobnoj temperaturi, a onda staviš u šerpicu sa vrelom vodom ili pod mlaz vruće vode. Ja nisam dp sad to radil, nekako sam uvijek uspijevala da ga dojim, ali kad sam tražila po netu, ovo sam našla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš kako Borjana reče. Ako ga izvadiš iz frižidera ili zamrzivača, ostavi se na sobnoj temperaturi, a onda staviš u šerpicu sa vrelom vodom ili pod mlaz vruće vode. Ja nisam dp sad to radil, nekako sam uvijek uspijevala da ga dojim, ali kad sam tražila po netu, ovo sam našla.

Ali i to je sasvim dovoljno! ;)

Inače, na Nestle žitaricama koje mi koristimo, lepo piše da mogu da se spremaju i sa majčinim mlekom, koje odmah nakon izmlazavanja i ne mora da se greje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vezano za "zagrevanje" majčinog mleka iz frižidera-zamrzivača

Odmrzne se, ali se dalje nikako ne sme grejati na šporetu, nego se posudica sa mlekom stavi u veću posudu sa toplom vodom i tako se zagreje malo. Bebe neće odbiti to mleko čak i ako je na sobnoj temperaturi. Ako neko ima one grejače za mleko, mogu se koristiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da pohvalim moje dete juce je prvi put jela cveklu :D izmiksala sam joj jabuku, cveklu, sargarepu, i jednu kajsiju sve je pojela :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oooo bravo za Stasu! Ja je nisam ni pokusala dati Mihailu jer je ja ne volim. I to ce mu ovih dana biti na meniju. :D

A plasila sam se da nece prihvatiti dinju, jer je meni grozna, a on jede u sesnaest!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje,

zivim u berlinu vec par meseci i ovde je sve apsolutno totalno drugacije nego kod nas. imam devojcicu od 5 meseci koja je na moju najvecu zalost na vestackom mleku vec 2 meseca (meni je jednosatvno prestalo mleko). njen pedijatar (inace je vodimo u privatnu klinuku) nam je savetovao da sto ranije krenemo sa kasicama. tako smo mi sa 4,5 meseca krenuli sa sargarepom pa kasnije i sa svim ostalim. jede spanac, tikvicu i krompir, ma skoro sve... kupujemo hipp kasice i na svakoj gde pise za bebe od 4 meseca mi kupujemo. e sad, cesto se savetujem sa drugaricama koje zive u srbiji i kada kazem da je Mila vec jela npr spanac svi mi kazu da nisam normalna. nisam pametna sta da radim :unsure:

procitala sam negde kada dete tj beba pokaze interesovanje za jelom na stolu da je onda i treba ponuditi. tako je nekako i bilo sa Milom. inace ona ''sedi'' vec par nedelja tako da se i to uklopilo.

plasim se posto me je sad i mama zaplasila da joj mogu napraviti neki problem kasnije sa crevima

ja se za sad iskljucivo vodim doktorovim savetima, ali... ne bih volela da joj upropastim nesto ne daj Boze

molim vas ako imate bilo kakvo iskustvo ima li razloga da panicim ili da nastavim kao i do sad

btw, planiram da joj uvedem voce za 2 nedelje i sokic

hvala unapred :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na cemu ;)

I mislim da netreba da panicis, radi kao i do sad ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.