Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

E,eto i mene za nekih par saveta ako nije problem.....moje bebe imaju 7 meseci tj za 9 dana pune 7 ms.,ja njima dajem po 5 obroka i oni meni to super pojedu i naravno kake normalno.Sada me zanima sta bi mogla da im dam za dorucak,htela bih nesto slano jer to kod nas bude uvek ili keks ili palenta ili griz...malo bi promene?I jel smem da im dam zumance i sa cim?Hvala unapred

Evo ti ponovo moj post na istoj stranici. ;) Radi se o Milupa zitaricama 7 corn.

Uglavnom sam mu spremala sa kuvanim zumancetom i jogurtom(dodam persuna ili vlasca) za dorucak, pekla zumnce (sad vec celo jaje) kao omlet sa zitaricama i nekim sirom-uglavnom parmezanom, kao vocni jogurt(slatka varijanta-dodam vanile i malo muscvado secera), stavljam u corbu kad mi je retka i pravim sa kompotom od bilo kog voca(dodam cimeta). Petar nikad nije hteo da ih jede u mleku,pa ih tako ni ne pravim. Ti mozes u mleko i dodas malo vanile, mozda ce hteti tvoje dete. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao ljudi dajte neke predloge za nove kasice , mi smo do sada probali

brokoli, avokado, tikvice, krompir, sargarepu,bundevu

bananu, jabuku, kajsiju, sljivu

kacamak, maslinovo ulje , pavlaku

dajte neke dobre kombinacije ubih ovo dete sa jednim te istim kasicama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde, Fleki, a i ostali aktivni na ovoj temi, malo 'precesljajte' ovu temu unazad. Toliko se postova pisalo na ovoj temi za vise od godinu dana. Bez ljutnje, meni se ucinilo u par navrata da se poprilicno 'ponavljam' sa savetima.

Upravo, u nekom ovom prolecnom periodu je se razvila ova tema, pa mislim da se i spominje sezonsko voce i povrce.

Mozda da ti ponovim: zumance, boranija, meso... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas bili kod pedijatra na kontroli.Savetovao nam je da vec pocnemo sa uvodjenjem mesa u ishranu.Do kraja 5-og meseca,svakog treceg dana po jednu vrstu mesa da barim sa povrcem,ne dajem joj meso,samo tu supu da izblendam sa povrcem,pa kad napuni 6 mes.da dajem i meso.

Otprilike je YelenaC tako i rekla.

Isto tako i za zumance......odmah da ga uvedem.

Rekao je da bi kasica trebala da bude minimum 200gr.jedna slatka oko podneva i jedna slana oko 4 popodne.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa joj mene ova mala pocela da zeza, valjda su zubi , pa jedva stignem da pogledam i ovo poslednje sto ste napisali a kamoli da cesljam unazad...:((( sta da radim

ajde citacu kad budem stigla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas bili kod pedijatra na kontroli.Savetovao nam je da vec pocnemo sa uvodjenjem mesa u ishranu.Do kraja 5-og meseca,svakog treceg dana po jednu vrstu mesa da barim sa povrcem,ne dajem joj meso,samo tu supu da izblendam sa povrcem,pa kad napuni 6 mes.da dajem i meso.

Otprilike je YelenaC tako i rekla.

Isto tako i za zumance......odmah da ga uvedem.

Rekao je da bi kasica trebala da bude minimum 200gr.jedna slatka oko podneva i jedna slana oko 4 popodne.:)

A cekaj a sta izmedju te slatke i slane??? kako ti izgleda dnevni meni? Ja razmisljam da uvedem i rucak jer bas mnogooo hoce da jede

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A cekaj a sta izmedju te slatke i slane??? kako ti izgleda dnevni meni? Ja razmisljam da uvedem i rucak jer bas mnogooo hoce da jede

Pa,on mi je rekao da treca ide od 6-og meseca,jer je dojim,mada ja dajem jednu u 12 slatku,oko 3 dam slanu i oko 7 uvece joj dam zitarice.A ona opet mala kao mis,samo 7kg ima!Danas sam joj dala, uz povrce bareno u istoj vodi u kojoj sam barila meso,malo zumanceta i malo pavlake,bas joj se svidelo.Davala sam joj i zelje i to je bas dobro prihvatila,jesi li ti to probala?

Leka spava odprilike do 9,pa podoj,pa mi vrlo brzo posle toga zaspi,......kad ustane dobije slatku kasicu,pa oko 1:30 je opet dojim,rucak,...do vecere ima barem jos dva podoja,kupanjac,podoj i spavanje oko 9.Jako je muce zubici,pa mi poslednjih dana visi na sisi non-stop :( ,valjda joj je tako lakse...........

Ja uopste ne umem da uobrocim dete,...........barem sto se podoja tice.Nemlecnu hranu joj dajem na vreme,ali sisa kad god me "namirise".Meni to ne smeta,ali ne znam da li je bas dobro.

Jesi li joj davala kasice od sljive,breskve i muskantne tikve?To mi je isto rekao da joj obavezno dajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A cekaj a sta izmedju te slatke i slane??? kako ti izgleda dnevni meni? Ja razmisljam da uvedem i rucak jer bas mnogooo hoce da jede

Sto ti kazes-mnogo hoce da jede-tako isto i moja beka,sva je okrugla,a vaga govori suprotno,...... otisla u duzinu,......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda da ti ponovim: zumance, boranija, meso... :D

pa joj mene ova mala pocela da zeza, valjda su zubi , pa jedva stignem da pogledam i ovo poslednje sto ste napisali a kamoli da cesljam unazad... :( (( sta da radim

ajde citacu kad budem stigla

pa kako da se ne nasmejem??? :lol::lol::lol: Mnogo si mi draga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa koliko meseci ste bebama dale da probaju jagode??? Razmisljam se da li da joj dam jednu da proba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa koliko meseci ste bebama dale da probaju jagode??? Razmisljam se da li da joj dam jednu da proba...

Licno mislim da mozes da joj das. I ja sam Emi dala pre mesec dana i ni najmanje nije odusevljena. Cekam da dodju one "sladje" pa cu da joj ponovo ponudim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jedno pitanje...na koji nacin pripremate pirincano brasno ,konkretno da li ga stavljate u kombinaciji sa povrcem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jedno pitanje...na koji nacin pripremate pirincano brasno ,konkretno da li ga stavljate u kombinaciji sa povrcem?

Uvek sam ga kuvala na puteru zasebno, pa tek onda dodavala skuvano povrce, meso.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na brzom odgovoru,a sad jos gluplje pitanje...kako na puteru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

B. mamu za administratora!!!!!!!! :lol:

Vesna13, istopis malo putera u serpicu, na laganoj vatri, stavis brasno, mesas i dodajes po malo vode. Ovako skuvan pirinac (brasno ili zrno) mozes da kombinujes sa slatkim i slanim namirnicama, a kasnije i sa ribom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo ti zezaj ja sam ovo sve sebi iskopirala, jos cu i knjigu da napisem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske,da se javnem,jer nemam net stalno.Ruckamo dobro,ali opet to mleko i mlecne kasice!!Nece nesto.Slane obroke prosto obozava..i ja sam mu davala izgleda i vise nego sto treba,pa je poceo da bljucka cak i posle 4-5 sati posle rucka.Verovatno treba da mu smanjim.Nego,da pitam,posto mu dajem psenicne mlecne kasice,sta bih mogla da mu uvedem jos od psenicnih proizvoda?Jel mose da gricka hleb?I sta jos da ruckamo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa kako da se ne nasmejem??? :lol::lol::lol: Mnogo si mi draga!

Hehehhe pa znam, sad jos samo da te napijem 15. :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sto je najgore vecina ovih Yecinih saveta je upucena meni, a ja jos dodatno pitam li pitam..o bozeeeee :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sto je najgore vecina ovih Yecinih saveta je upucena meni, a ja jos dodatno pitam li pitam..o bozeeeee :wub:

sad ih imas na gomili :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fleki, ti bi trebala da budes Blanki zahvlana do neba. :lol: A bice i ono 15.

B., ako planiras jos dece, dozvoljavam ti da stampas i da zaradis neku kintu kad vam ja vec nisam uzela. :lol:

Vidim, lepo ste se zabavile, ali cemo morati da brisemo sav Blankin trud posle nekog vremena. ;) Ipak, ovo je forum za sve, a ne samo za nas par i mora da postoji red. Nekako, bas sam ja admin na ovom forumu sa ishranom i uskoro ce se uvesti red i preglednost.

Zato, drage moje, ako imate neke predloge i komentare na ceo forum o Ishrani, molim da se obratite na temi 'nedostatci na forumu'.

I vise ne idemo OT, nego se hranimo ponovo! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i mi da se javimo ovde velike izelice :rolleyes: do sad nema sta ne volimo,jelismo kukuruz secerac,boraniju smo razvalili,probali smo curetinu i sad ruckamo povrce koje se kuvalo sa pilecim batacima,probali smo grasak tako da sam u kasicu stavim i po neko zrno graska!!! spanac i pavlaku tamanimo samo tako!!! poceli smo da koristimo i puter i kasice divno mirisu!!!u slane kasice stavljam mirodjiju i mislim da im lepo prija !!!voce jedemo sveze-krusku,jabuku,sljivu,breskvu,avokado sa malo soka od narandze!!bananu nismo vise pokusavali pa cu probati ponovo za jedno 15-tak dana!!!

zumance jedemo celo sa povrcem!!!obozavamo karfiol i tikvice!!!uspela sam da spremim psenicu po Yecinom receptu i super su je pojeli!!!popodne ruckamo zitarice,griz i mlecne kasice!!! dam im po nekad po jedan neki bebeci keks(integralni) kao uzinicu malo da ostre zube-vise izmrve nego sto pojedu ali nema veze-cisto da se zanimaju!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske,da se javnem,jer nemam net stalno.Ruckamo dobro,ali opet to mleko i mlecne kasice!!Nece nesto.Slane obroke prosto obozava..i ja sam mu davala izgleda i vise nego sto treba,pa je poceo da bljucka cak i posle 4-5 sati posle rucka.Verovatno treba da mu smanjim.Nego,da pitam,posto mu dajem psenicne mlecne kasice,sta bih mogla da mu uvedem jos od psenicnih proizvoda?Jel mose da gricka hleb?I sta jos da ruckamo?

Naravno, koricu hleba, krisku jabuke, sargarepu svezu: to su najbolje grickalice.

Jesi li i ti pregeldala sve sto je B.mama citirala od mojih postova? Hajde provera znanja i vestina. :lol:

evo i mi da se javimo ovde velike izelice :rolleyes: do sad nema sta ne volimo,jelismo kukuruz secerac,boraniju smo razvalili,probali smo curetinu i sad ruckamo povrce koje se kuvalo sa pilecim batacima,probali smo grasak tako da sam u kasicu stavim i po neko zrno graska!!! spanac i pavlaku tamanimo samo tako!!! poceli smo da koristimo i puter i kasice divno mirisu!!!u slane kasice stavljam mirodjiju i mislim da im lepo prija !!!voce jedemo sveze-krusku,jabuku,sljivu,breskvu,avokado sa malo soka od narandze!!bananu nismo vise pokusavali pa cu probati ponovo za jedno 15-tak dana!!!

zumance jedemo celo sa povrcem!!!obozavamo karfiol i tikvice!!!uspela sam da spremim psenicu po Yecinom receptu i super su je pojeli!!!popodne ruckamo zitarice,griz i mlecne kasice!!! dam im po nekad po jedan neki bebeci keks(integralni) kao uzinicu malo da ostre zube-vise izmrve nego sto pojedu ali nema veze-cisto da se zanimaju!!!!

Upravo sam ti napisala komentar na profilu, a da pri tome nisam procitala ovaj post prethodno. :) Bravo! daj im od zacina slobodno bosiljak,biber u tragu,vanilu. Mozes na puteru da im ispeces jabuku i dodas malo vanile...milina. idi na temu "zacini u bebinoj ishrani". Nek uzivaju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au Blanka svaka čast što si sve ovako lepo 'sakupila' na jednom mestu ...a Yelena...pa ti stvarno 'znaš'..još kako ona to lepo sroči ja odmah ogladnim :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vidis Yelena dobro me podseti za te zacine...mi smo probali persun,mirodjiju koju obozavamo i cimet sa pecenom jabukom,ali ovo za bosiljak moram da probam...idem sad da procesljam malo tu temu sa zacinima!!!ljubac za sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.