Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Da dodam,pravi mu naizmenicno slane i slatke kase: sa jogurtom, mlekom, sokovima, pavlakom,sirom...sve ide.

Yecika,nisam bas dobro razumela...mislis da ove Nestle i Milupine kasice dajem naizmenicno,jedan dan npr.slanu a jedan dan slatku?

Videla sam da ima i slanih ali ih jos nisam probala.U svakom slucaju poslusacu tvoj savet. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uzimala uvek neutralne Milupine i Nestle, osim Nestle sa 8 zitarica i kakaom.-te su mi 100 puta bolje od cokolina!

Pravila sam mu vocne jogurte sa neutralnim i dodavala Muscvado secera malo(zdrav je zbog gvozdja) i to bi bila jedna od slatkih kasica.

Slane sam pravila sa sirom, pa dodam neki zacin, tipa bosiljka, vlasca, origana, bibera. Moze i meso da se doda- pilece na primer.

I danas mu pravim ponekad kuvano zumance sa zitaricama i jogurtom, dodam persuna. Milina jedna!

Mislila sam da mu jedno jutro ili vece das slatku varijantu, a drugo slanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama skoro ne prodje dan bez supice. Kad god je pitam sta hoces da jedes odgovor je uvek isti - supice i mesa. Nista lakse,zahvalno dete nema sta :P . Obozava kuvano povrce iz supe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana obozava nar i to ga jede tako u bobicama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi isto..supice sa raznoraznim povćem i obavezno domaćim rezancima od moje mame...prosto ih obožava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jedemo nar u bobicama, pored toga sto je zdrav, izuzetno jak antioksidant (pored svega ostalog) vec deca na njemu i finu motoriku vezbaju.

I ja ga volim jesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobra je ona zamrznuta mesvaina za djuvec. Ona ima u sebi i malo paprike koja ima fantastican ukus. Na taj nacin nece ni osetiti meso.

Tu pecenu papriku koju spominjes joj proprzi sa crnim lukom na puteru i malo vode. Da vidis kako ce da mljacka ;) Ako imas i domaceg soka od paradajza, kapni par kapi i eto ti becar paprikas. :)

Jelena probali smo ovaj recept,ali smo sa malo teletine,ceno belog luka crvena pecena oljustena paprika i malo putera.Uzela sam joj prezindent puter,mislim da je stvarno dobar.Odlicno je jela i sad sam nasla odlicnu kombinaciju sa mesom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,moj sin od prvog dana pije Aptamil 1, nazalost ni kap mog mleka,porodila sam se carskim rezom.Zanima me kad mogu da uvedem cvrstu hranu i koju,inace moj bebac ima 3,5 meseca.Kojim redosledom se uvodi cvrsta hrana ? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,moj sin od prvog dana pije Aptamil 1, nazalost ni kap mog mleka,porodila sam se carskim rezom.Zanima me kad mogu da uvedem cvrstu hranu i koju,inace moj bebac ima 3,5 meseca.Kojim redosledom se uvodi cvrsta hrana ? :unsure:

Pufnice,takav slucaj je bio i sa mnom,iako sam ja rodila prirodnim putem.Nisam imala dovoljno mlijeka.Ja sam Jovani sa 4,5 mjeseca prvo dala sokice od jabuke i mrkve,pa sam joj postepeno uvodila bananu,pa kuvani krompir.S tim sto joj krompir nisam davala sa adaptiranim mlijekom,vec sa obicnim.Mozes mu isto kuvati karfiol,pecenu jabuku,kasu od kukuruznog brasna.Ali moj ti je savjet da pitas prvo pedijatra kad budes bebca vodila na kontrolu.Puno srece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,moj sin od prvog dana pije Aptamil 1, nazalost ni kap mog mleka,porodila sam se carskim rezom.Zanima me kad mogu da uvedem cvrstu hranu i koju,inace moj bebac ima 3,5 meseca.Kojim redosledom se uvodi cvrsta hrana ? :unsure:

Za bebe koje ne doje pedijatri uglavnom savetuju da se sa nemlečnom ishranom krene sa 4 puna meseca. Mi smo počeli nešto ranije, sa 3 meseca i 3 nedelje, a krenuli smo sa pirinčanim ceralijama. Predlažem ti da pročešljaš temu Ishrana beba do 6 meseci, tamo su mame već pisale šta su i kako radile. Evo linka:

Ishrana beba do 6 meseci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena probali smo ovaj recept,ali smo sa malo teletine,ceno belog luka crvena pecena oljustena paprika i malo putera.Uzela sam joj prezindent puter,mislim da je stvarno dobar.Odlicno je jela i sad sam nasla odlicnu kombinaciju sa mesom. :)

Drago mi je!!! Samo nek krka,ljubim je ja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko moze da mi pomogne oko uvodjenja cvrste hrane u ishranu bebe...?U smislu...Sa kojom hranom se pocinje...Kada...mislim u koje doba dana...???Posle koliko beba moze da zameni jedan mlecni obrok nemlecnim i sl...???Mnogo me ovo muci...i molim za bilo kakav savet i pomoc...!!Unapred zahvalna...Moja beba ima skoro 5 meseci i poceli smo sa uvodjenjem zitarica(ovde pedijatri tako preporucuju-a za sve ostalo:kada-koliko-si prepusten sam sebi...)...i svidja nam se...ruckamo...ali ne znam sta dalje...POMOZITE PLEASE!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene...evo ovako....mi imamo skoro 5 meseci...pocela sam da joj dajem pirincanu kasicu...i lepo je prihvatila....svaki dan po malo vise pojede...ali nisam sigurna u kojoj kolicini smem da joj dajem i kada ona i kojom kolicinom moze zameniti jedan mlecni obrok....sada imamo 5 mlecnih obroka dnevno...dojim je i dohranjujem adaptiranim....a kasicu za sada jedemo nesto kao izmedju mlecnih obroka...pa nisam sigurna sta dalje...moze koji dobar savet?????HVALAAA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala punoo....mada ovde vise pricaju o izbacivanju nocnih podoja i to.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Curcic...samo nastavi slobodno i osluškuj djetetov apetit. Slobodno ubaci i sokiće, kao i npr. jabuku i mrkvu...Ja sam u tom periodu oko 12 h davala taj obrok. Pa sam kasnije dodala i oko 16 h...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U skladu sa savetima nutricioniste naša ishrana u 5 i 6 mesecu (ona je počela u 4 mesecu tako da je Jecika ovo važi za ovaj vaš period) je izgledala ovako:

oko 6h podoj

oko 9h podoj + milupa kaša

oko 12h užina sok (ja sam ubacivala svežu voćku)

oko 14h ručak podoj + povrće koje si do sada ubacila u ishranu

oko 16h podoj+voćna kaša

19h mlečna kaša

21h podoj

u toku noći po zahtevu podoj.

Evo da kopiram svoj post možda će nešto pomoći a takodje bih izdvojila i neke postove sa teme Ishrana bebe do 6 meseci a evo i linka http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=84&st=60

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mi imamo skoro 5 punih meseci...prvo smo izmedju mlecnih obroka probali pirincanu kasicu koja se pravi sa vodom...i to nam se svidelo...ali jos nismo zamenili mlecni obrok...onda smo danas probali sargarepicu ali nam se nikako nije svidela :P ...pa sad...nju necemo vise....neko vreme...pa cemo ovih dana probati jabukicu...ali imam dilemu jedino...kada cu moci i da joj mlecni obrok zamenim nemlecnim....sta vi mislite???to bas nekako ....ne znam....ajd neka mi neko pomogne nekim savetom ako moze...PLEASE....!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sam onaj redovni u 12 h zamijenila nemliječnim, odnosno kašicom...imali smo nepunih pet mjeseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja isto. Dakle obrok koji ide oko 12h više nije bio mlečni a sve ostale obroke i dalje su bili mlečni uz kombinaciju još nekok ne mečnog obroka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mi imamo skoro 5 punih meseci...prvo smo izmedju mlecnih obroka probali pirincanu kasicu koja se pravi sa vodom...i to nam se svidelo...ali jos nismo zamenili mlecni obrok...onda smo danas probali sargarepicu ali nam se nikako nije svidela :P ...pa sad...nju necemo vise....neko vreme...pa cemo ovih dana probati jabukicu...ali imam dilemu jedino...kada cu moci i da joj mlecni obrok zamenim nemlecnim....sta vi mislite???to bas nekako ....ne znam....ajd neka mi neko pomogne nekim savetom ako moze...PLEASE....!!!

Kada sam pocela da uvodim ne mlecnu hranu,npr oko podne joj ponudim kasicu sa kojom sam pocinjala,JEDE KOLIKO HOCE,POSLE TOGA JOJ PONUDIM MLECNU FORMULU I JEDE KOLIKO MOZE,i tako svaki dan posle kasice ponudim mleko.SVE DOK JEDNOG DANA,A TO SE DESILO VRLO BRZO,NIJE HTELA MLEKO POSLE KASICE,sto je znacilo da je taj ne mlcni obrok zasitio i zadovoljio njene potrebe,tako sam jedino bila sigurna da mogu zameniti mlecni sa ne mlecnim,a da mi dete bude zadovoljno.Kod vas je vec vreme za to...........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk je sa 6m imao 5 obroka, otprilike ovako:

oko 6h ujutro je imao mleko 210-240ml

oko 10h je jeo voćnu užinu, kašicu

oko 2h je imao slani obrok, povrće

oko 18h je opet imao mleko

oko 22h mleko i spavanje

Sokić sam mu davala između, jer je on jeo na skoro 4h, pa sam mu na nekih 2h od jela nudila sokić!

A zitarice????????????????????????????????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a lilika, svaka ti cast za pastetu!!!

....cisto informacije radi...pasteta kakva je-takva je....ali je isto tako...drage moje mame...puuuna gvozdja!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

....cisto informacije radi...pasteta kakva je-takva je....ali je isto tako...drage moje mame...puuuna gvozdja!!!

Ja se lično ne slažem sa ovim stavom. Mislim da je sveže juneće meso ili još bolje džigerica ćureća ili pileća (ali proverenog kvaliteta odnosno znamo kako je gajena) mnogooo bolji izvor gvožđa od paštete koja je prepuna konzervansa i aditiva. Naravno napominjem da ovde govorim o kupovnoj pašteti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.