Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Nama sutra puna 4 mjeseca.. :baby:  Pa pokusavam da se prisjetim kako sam sa M.. Nije bilo tako davno, ali svejedno.. -_-

Znam da sam joj od povrca prvo uvela krompir i mrkvu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znadem joj...al mi se sve čini da ću iskombinovati ko što reče Hellen svih 100 da dobijem 101-u, sopstvenu neku šemu. Imam vremena da smišljam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

N je probala kinou, bundevu, proso, int. pirinač, crni luk, krušku. Mada, za sada najviše voli tikvicu i palentu.

Inače, za jabuku sam se zeznula, dala joj kiselu :( Nisam razmišljala, drugarica mi letos donela neprskane jabuke s placa, nasekla ih i stavila u zamrzivač, i računam, imam jabuke.

Sutra ćemo probati batat :)

 

Inače, tabelu, koja je bila na forumu sam skinula, pa kome treba, izvol'te :) To je ovaj pdf, a ja koristim ovu tabelu ispod, fyi. Za sada sve gledam po njoj, mada kapiram kada se malo opustim, možda napravim koji kompromis :lol:

 

Btw, danas me dr pita da li smo krenuli s dohranom, rekoh da, pre 3 nedelje. Onda ide nabrajanje šta je N sve probala, na šta će ona : "Super, odlično, sada možete keksić, griz, supicu". Ja rekoh "Važi se" :P

Uvodjenje_namirnica_u_ishranu.pdf

tabelica.jpg

Izmenjeno od strane Ivushka
Margaritta i Munche volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može li pomoć oko spremanja kinoe? Čitala sam da treba da se potopi na nekoliko sati, potom ispere da bi otpale ljuspice i kuva u razmeri 3:1. Ja sam tako spremila, ali nisam sigurna da li su mi te ljuspice otpale. Koristila sam crvenu kinou i kada sam skuvala boja je bila tamno braon/bordo. Sve recepte koje sam gledala, nakon spremanja kinoa bude skoro pa providne boje i vide se klice. 

Jesam li ja negde pogrešila?

Da li neko koristi čia semenke za bebce? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@Mašimoto : Spremala sam kinou do sada nekoliko puta, ali je u pitanju bela. Nisam je potapala, negde sam čitala da treba nekih 15 minuta, a negde ne, nikako, pa sam odabrala tu varijantu. Odokativno stavim vode, mada mislim da sam prvi put stavila u toj razmeri. E sad, meni su se pojavile klice. Možda se javi još neka mama, koja je spremala crvenu.

Zanima me gde si je našla? Biošpajz ili?

p.s. Upravo je spremam :D 

Izmenjeno od strane Ivushka
Mašimoto voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve te žitarice kupujem ili u Biošpajzu ili u dm-u. Više volim dm jer je u biošpajzu uvek ogromna gužva. A dm ima odličan izbor tih žitarica, uzimam i bulgur i amarant pa ga kokičim, jer mi je kuvani nekako odvratan. 

Može neki recept za kinou? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

..kinoa je hrana kojom se hrane astronauti:D

..u zdr.hrani  cena 500gr. 1300din.:mellow:evo sta sa nasla kinoa-deset-predloga-da-uzivate-u-mocnojpostoje i pahuljice od kinoe i odlicne su za dorucak - kupila bih je bebanu

inace mi uveli danas kus- kus.. 

Izmenjeno od strane 727814
Ivushka i Mašimoto volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

..kinoa je hrana kojom se hrane astronauti:D

..u zdr.hrani  cena 500gr. 1300din.:mellow:evo sta sa nasla kinoa-deset-predloga-da-uzivate-u-mocnojpostoje i pahuljice od kinoe i odlicne su za dorucak - kupila bih je bebanu

inace mi uveli danas kus- kus.. 

Sad sam videla da je u biospajzu pakovanje od 200gr manje od 500din. Ja ni ne kupujem veca pakovanja, jer se inace ne trose toliko. To pakovanje kupim pa zaboravim :-)

A gde ima pahuljice, kakve li su? Moja M nije ljubitelj pahuljica, samo ako su u formi kao one milupine pa budu skroz glatke... a to je baš čudno, jer inače ne jede pasiranu hranu već joj gnječim već duže vreme. Proso i ovsene neće da jede jer joj se ne dopada tekstura. A danas sam ugurala proso u čorbu i nije ni primetila, sve smazala :-) 

Inače, super je kinoa sa voćem pa još i malo meda, cimeta, kakaa... milina prava.

Ostao nam samo kus-kus da uvedemo od tih astonautskih :-)

Izmenjeno od strane Mašimoto
Ivushka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mm je našao kinou u nekoj zdravoj hrani blizu ugla Džorža Vašingtona i Bul.Despota Stefana, videh na pakovanju da je Biošpajz, i da to je pakovanje od 200gr, koštalo 420 din. Mi smo probali pre neki dan za ručak, ništa specijalno, ali je valjda zato bebama ok.

N tek isprobava hranu, pa sam je do sada mešala sa kruškom, bundevom i danas, jabukom. Kapiram da će biti potpuniji ukus kada joj uvedem cimet i maslinovo ulje.

Koja je razlika između amaranta i kinoe? Vredi li da ga kupujem, kad joj već dajem kinou? Nešto mi deluju slično.

 

Nikako da odem do DM-a i vidim šta imaju od tih namirnica, a čula sam na više strana da su jako dobro snabdeveni.

I mene zanima gde nabaviti pahuljice od kinoe :)

 

E da, N nešto ne gotivi jabuku. Pasirala sam kuvanu, dala joj danas sa kinoom, nije bila oduševljena. Kruška joj je ok, pa sam mislila sa njom da je mešam sutra i još nekom žitaricom. Dajte neki savet. Ja npr. ne volim kompote, baš su mi bljak, ali sam zato čula da bebe obožavaju. Možda će joj više leći sveža, štaznam.

@727814 : Hajde ponovo postuj link sa receptima, nešto baguje.

Izmenjeno od strane Ivushka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivushka, meni je super amarant, ali kad ga iskokičim, a kad sam ga kuvala bio je toliko odvratan da nisam htela bebani ni da ponudim. Kažu da su sve te žitarice super za poboljšanje hemoglobina (M je hgb 133) i da su generalno jako zdrave. Ja više furam te razne stvari zbog raznolikosti i da bi se navikla na razne ukuse. Klinci od moje sestre su grozni po pitanju hrane pa sam na njihovom primeru shvatila da im treba ponuditi što više stvari pa će valjda naučiti da makar proba hranu. I naravno da neće uvek sve voleti da jede. 

M isto u početku nije htela jabuku (mada je generalno teška za voće). Pokušaj da nađeš one što slađe i mislim da je skroz ok da joj guraš jabuku u ono što voli pa menjati odnos postepeno, a i uz cimet će sigurno ići lakše. Možda i vanilu da joj uvedeš pa će joj biti mirisnije. 

Ivushka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sviđaju mi se ovi krekeri :baby:

A za punjene paprike mogu da zamislim koliko treba kinoe aka parica:lol:

 

Šta bi za pahuljice, gde ih nabavljaš? :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

..pahuljica,(kao i brasno kinoe) ima po nekim prodavnicama zdr,hrane i jos su skuplje tako preradjene:D

Ivushka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda se zadržavamo na običnoj, jeftinoj kinoi :lol:

Btw, kako ste spremale belo kukuruzno brašno? Kao palentu, m?

Mašimoto voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo znas li koliko treba pojesti belog luka da bi smanjio pritisak? Isto koliko i trudnica piva treba da popije da bi unela potrebnu kolicinu b vitamina.

Drugo , beli luk je prirodni antibiotik, dal imali problema i infekcija sa besikom,plucima...ili sa gljivicama na noktima beli luk ce tu pomoci.

Cim malo veca beba ili dete pocne da kija slinavi ili bilo sta drugo, izgnjecite maksimalno taj luk da pusti sve sokove i dajte joj pomesano sa jogurtom, bolje nego da je kljukate sinacilinom,panklavom i ne znam cime sve. Kaoi sirup dajte joj po 2-3 puta dnevno, i deluje kao i sirup posle vise doza, pa bas ako posle 2-3dana nema veceg poboljsanja onda idite kod dr po te ;trove za decu, koji srozavaju imunitet maximalno pa ne mozes posle mesecima da ih povratis. Ne znam kako mi baba ne rece ranije za to. Verovatno mi deca ne bi imala toliko problema zdravstvenih.

Malo kasnim ali hvala puno za savete :-* i hvala Nice 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame, ne znam kako vi, ali ja sargarepu obozavam i stavljam je u skoro svaki rucak. Medjutim, pre neki dan smo isli na pregled kod endokrinologa i on mi sa vrata kaze da je M ponarandzastila. Mada, dan pre toga se razvalila od bundeve. 

Sad sam smanjili ili skoro izbacila sargarepu, a jutros je gledam pa mi i dalje deluje malo zuckasto. 

Da li to moze nesto da bude lose? I kako vi izbegavate ovakve situacije? Meni licno, rucak bez sargarepe nije ni rucak :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Masimoto, nije to nista strasno, samo se javlja kad se pretera sa tim narandzastim povrcima. Ne moras bas svaki dan da joj dajes. 

Mašimoto voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad ste uvele tunjevinu, i koju ste kupovale?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tunjevinu jos uvek nisam davala, kazu da nije preporucljiva zbog zive... Od ribe jede oslica i skusu sto ja spremim, a jede i one riblje hipove kasice. Bas me interesuje sta ce druge mame reci na temu tunjevine :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nismo ni uvodili, jednom sam joj dala da proba dok sam ja jela, ali nije htela. Ima mnogo boljih riba od tunjevine, tako da ne mislim da nesto gubimo. Radije joj dam lososa. Sardine isto voli. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mu prvi put dala kada je imao 17m, ali nije bio odusevljen. Nisam ga ni forsirala. Inace je bila Evina tuna u salamuri ( to je ona bez ulja).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako spremate ribe (te koje dajete deci) ? Prvi put kad ste dali kako je to izgledalo? :)

Ivushka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad se ja ubacujem kao partypooper, ali šta ću :D

Da li je neko spremao pirinčani griz? Sprema se kao bilo koji? Sa čime ste kombinovale isti? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jedemo oslica ili skusu. Ribu umotam u foliju, napravim kao kesicu od nje, stavim malo soli, ulja i ja ubacim svezeg persuna. Pecem u rerni nekih 20 minuta. Nije bio bas odusevljen ali sada je jede. Jedino nece da je pipa rukama, ja ga hranim. Iako sve drugo prepipa cak i supu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mojima jako retko dajem tunjevinu,obozavaju lososa na bilo koji nacin tako da se sa njim igramo..U svakom slucaju je on jedan od najboljih riba. Moji jedu cak i zivog lososa..Mada se sa zivim ne treba igrati ako niste 100% sigurni u ispravnost. Mi imamo odlican organski(irski) koji nabavljamo i moji ga obozavaju..Jedu kao macke-ljudi iz filmova:lol: ne smes ni zalogaj da im uzmes ili se brane:D

Izmenjeno od strane mitko
greska u pisanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.