Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

fleki,mozes i jedno i drugo.Ja sam iz istog razloga pocela prvo sa povrcem jer kad sam mu prvi put davala sok i nezasladjeni caj,sok je pio bez problema a caj nije hteo...i zbog toga sam se plasila da nece hteti povrce posle voca.

Ali opet,sve zavisi i do bebe,nisu sve iste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a kad si pocela sa uvodjenjem hrane? ja izgleda moram da pocnem da radim za 2-3 meseca i mislim da cu morati dojenje da prekidam jer cu puno putovati ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slobodno sokiće sa 4 mjeseca...a kašice sa 5...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a kad si pocela sa uvodjenjem hrane? ja izgleda moram da pocnem da radim za 2-3 meseca i mislim da cu morati dojenje da prekidam jer cu puno putovati ...

Da li postoji sansa de se izmazas,da bi beba i dalje jela tvoje mleko?(ja sam se izmazala 6 meseci)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sto nece Lino proizvode je super samo sto je to tebi malo teze jer time ti se skracuje izbor za dorucak ili veceru. A griz nece cak ni na kascicu da rucka? Probaj da joj spremis malo gusci i to sa mlekom (ako nisi do sada probala). Cak bi mogla i malo kakaa da ubacis cisto da dobije malo smek.

e hvala ti puno probat cu griz sa mlijekom,mozda upali:)ali sam vjerujte izludjena kontanjem sta da joj poudim.da bar hoce bilo kakvo mlijeko na bocicu ali uzalud..hvalaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci za deciju ishranu veoma je vazno unositi omega3 masne kiseline,koje su izuzetno vazne za razvoj i obnavljanje mozdanih celija.P.S.E ovo je svrha ovoga,da izvuces neku pouku!

Omega 3 masne kiseline se nalaze najvise u ribi, tj. u robljoj masti ili ulju.

Imas puno proizvoda na kojima pise da su obogacene Omega 3 masnim kiselinama, pa cak i na margarinima. Iskreno, sve sto je 'obogaceno', a pri tome potpuno nezdravo, ne valja! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e hvala ti puno probat cu griz sa mlijekom,mozda upali:)ali sam vjerujte izludjena kontanjem sta da joj poudim.da bar hoce bilo kakvo mlijeko na bocicu ali uzalud..hvalaa

A sto ti je vazno da pije mleko iz flasice? Ima onih casa sa nepovratnim ventilom. Probaj preko dana da joj dajes vodu ili so, sta vec na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad ste kod Omega 3 masnih kiselina, da vas pitam jos nesto. Gde ih jos ima, osim u ribi? Mi jedemo ribu jednom nedeljno, pa ne znam da li je to dovoljna unos omega 3 kiselina?

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisno koja riba. Uglavnom morska plava riba se inace preporucuje u periodu rasta i razvitka dece.

Inace, malo je namirnica koje sadrze omega 3 masne kiseline, ali evo ti spisak:

namirnica - omega-3 kvalitet

Sjemenke lana - vrlo dobar

Maslinovo ulje, hladno cedjeno ne termicki obradjeno- vrlo dobar

Orasi - vrlo dobar

Losos - vrlo dobar

Haringa- vrlo dobar

Skusa - vrlo dobat

Zrna soje kuhana - dobar

Bundeva - dobar

Tuna - zadovoljava

Pasulj - zadovoljava

A kad pricamo o mastima, (zivotinjska mast, mlecna mast) (biljna mast ne postoji u prirodi! postoji samo biljno ulje), optimalan unos za sve nas je 30%. Bebama do 2 godine je i 40% optimum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Yeco ziva si neciklopedija. Ti i Phoenix ste mi enciklopedija zdrave ishrane ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Omega 3 masne kiseline se nalaze najvise u ribi, tj. u robljoj masti ili ulju.

Imas puno proizvoda na kojima pise da su obogacene Omega 3 masnim kiselinama, pa cak i na margarinima. Iskreno, sve sto je 'obogaceno', a pri tome potpuno nezdravo, ne valja! ;)

E znam za ovo,ali mi uopste nije jasno kako.procitala sam na vise mesta preporucuju za decu sardinu i tunjevinu,a ne smeju konzervirano?Do sada sam joj davala losos i oslic,mislim da je to sasvim dovoljno.Sunjala sam malo po netu,ko bi rekao da su pogotovo za decu u razvoju vazne omega3.Nekada ljudi nisu ni culi za to,pa su deca opet bila zdrava.A ima ih i u spanacu,blitvi,zelju,a mi to ruckamo.(sva se najezim kada cujem da je moj muz sa 4 meseca jeo pasulj i przeni krompir,pa nikada nije bio kod dr,cak i nema zdr.knjizicu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li postoji sansa de se izmazas,da bi beba i dalje jela tvoje mleko?(ja sam se izmazala 6 meseci)

Ma nema sanse jer treba da se selimo van zemlje a moj posao ce biti da putujem tamo - vamo naredne 2godine i bicu odsutna po min nedelju dana...ali se nadam da necu poceti da radim sve dok ne pocne da klopa cvrstu hranu onda ce manje da me pece savest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e da i jos nesto, meni beba nece nista da pije iz flasice (ni vodu ni caj) a i oko mleka kad ostavim je borba- prvo kmeci kmeci pa kad vidi da joj nema druge jedva poklopa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja malena ima 9 meseci. Stalno razmisljam da li joj je hrana dovoljno raznolika...za rucak sam spokojna,dajem joj svasta,bas kombinujem, ali me malo muci dorucak, a jos vise vecera. Sta sve Vi vasim bebama dajete za veceru,onu oko 18-19 h? Volela bih da mi date neki novi predlog. Ja joj za sada dajem uglavnom zitarice,slatke vocne,ili slane sa mladim sirom ili jogurtom ili kis.mlekom. Dajte nam jos neki predlog. Unapred,hvala! :)

Ja mojoj Natasi za dorucak dajem pavlaku,kis. mleko,jogurt,mladi sir, virsle ili pilecu pastetu.Za rucak svasta,uglavnom sta jedemo i mi,osim svinjskog mesa a za veceru plazmu,kasice Lino (frutolino,cokolino), sutlijas,griz.Izmedju rucka i vecere ima vocni obrok kad joj dam sveze voce ili vocni jogurt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto ti je vazno da pije mleko iz flasice? Ima onih casa sa nepovratnim ventilom. Probaj preko dana da joj dajes vodu ili so, sta vec na to.

vazno mi je da pije iz flasice jer je navikla da spava na siki,pa kontam da mog to zamjeniti flasicom..a kakav griz vi koristite jel ima neki poseban ili je svejedno??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vazno mi je da pije iz flasice jer je navikla da spava na siki,pa kontam da mog to zamjeniti flasicom..a kakav griz vi koristite jel ima neki poseban ili je svejedno??

Pazi, kod nas ima baš svakakvih prepakivača i proizvođača. Iskreno možda to jeste sve isto ali ja ipak kupijem od proizvođača Centroproizvod, onaj klasični, plavo bela kutijica sa slikom bebice. I iskreno nije velika razlika pa velika kutijica košta možda 50-60 din. A od drugih proizvođača 20-30 din manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

c107_p553m.jpg

Ovaj, samo što je kod nas u vrećici!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E taj... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pazi, kod nas ima baš svakakvih prepakivača i proizvođača. Iskreno možda to jeste sve isto ali ja ipak kupijem od proizvođača Centroproizvod, onaj klasični, plavo bela kutijica sa slikom bebice. I iskreno nije velika razlika pa velika kutijica košta možda 50-60 din. A od drugih proizvođača 20-30 din manje.

hvala punoo na pomoci..veliki pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sto je vazno da bebci jedu psenicni griz (osim zbog ekonomije, naravno) kad ima toliko dobrih mesavina zitarica sa sjajnim ukusima bez vestackih dodataka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sto je vazno da bebci jedu psenicni griz (osim zbog ekonomije, naravno) kad ima toliko dobrih mesavina zitarica sa sjajnim ukusima bez vestackih dodataka?

Na koje proizvode konkretno mislis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na koje proizvode konkretno mislis?

Mislim na instant zitarice Nestle ili Milupa. Za ostale, iskreno, ne znam sta koje jos sadrze. Neki se kunu u Baby King, ali nisam probala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim na instant zitarice Nestle ili Milupa. Za ostale, iskreno, ne znam sta koje jos sadrze. Neki se kunu u Baby King, ali nisam probala.

A ok,pretpostavljala sam da mislis na njih ali rekoh da pitam za svaki slucaj. :lol:

U kuhinji imam jedan deo koji je pun kutija Nestle i Milupe proizvoda i mogu da kazem da ih bebac obozava.Njih jede za veceru i svaki drugi dan ubacim po malo sveze vocke u kasu.

Koristim i ja griz,ubacujem nekad po 2 kasike u vocni obrok,cisto da ga duze drzi sitim.Kombinujem i sa psenicom,jecmom,pirincom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ok,pretpostavljala sam da mislis na njih ali rekoh da pitam za svaki slucaj. :lol:

U kuhinji imam jedan deo koji je pun kutija Nestle i Milupe proizvoda i mogu da kazem da ih bebac obozava.Njih jede za veceru i svaki drugi dan ubacim po malo sveze vocke u kasu.

Koristim i ja griz,ubacujem nekad po 2 kasike u vocni obrok,cisto da ga duze drzi sitim.Kombinujem i sa psenicom,jecmom,pirincom...

OK, ali mu dodaj ponkeda u kasice zacine tipa vanile,muskatnog orascica, bosiljka, persuna.

Pogledaj temu "zacini u bebinoj ishrani"

Da dodam,pravi mu naizmenicno slane i slatke kase: sa jogurtom, mlekom, sokovima, pavlakom,sirom...sve ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.