Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

E,tu koristim Andjelce sto je navela,inace samo njihove kasice i kupujem,jesu skupe kao vrag ali ja vecinom kuham,samo ponekad kupim gotovu i to ono sto trenutno nema da se kupi npr gore pomenuta sljiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vasa kaki nekoliko puta dnevno formiranu kaku. racunam brz mu metabolizam.

cure, sta cete bebama za novogodisnju gozbu? :)

Luki skuhala krusku i jabuku,ispasirala pa spakovala i to cu ponjeti.I mlijeko njegovo.Mi idemo u goste.Danilu od mm tetka pravi posebno sta on voli najvise a to su makarone <_< Ali,ajde bar ce biti sa mesom pa i nije toliko lose.Meni pravi mantije :) A ja kao dobra i vrijedna snajka cu da kupim krempitu usput :lol:

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cek,cek...nisam u toku. Sta ti znaci ovo?

Inace, moji zasadili bundevu samo za mene :D tako da ce je biti cijele zime da klopamo njami njam

Mraz treba da bude, noćni prvi mraz, ovde u našim krajevima on se dešava otpr.u drugoj polovini oktobra (a poslednji mraz najkasnije polovinom februara, što je ultrabitna informacija zbog obrade zemljišta i pripreme bašte za setvu).

Dakle muskatna tikva je najbolja kad jedan do dva noćna mraza pretrče preko nje. Onda se bere.

Kako spremate ovsenu kasu?Ja sam mojoj dok je bila beba kuvala pa blendala ali ostajala su neka zrnca,i beba je odbijala cak se desavalo i da se zagrcne.Sad je velika,ima 20 meseci,dala bih joj recimo sa jabukom,mozda bi htela da jede.

Dinstam na vodi dok gluten ne veže u pihtijastu masu. Pustim da se ohladi. Dodam sveže ili smrznuto voće i domaće kiselo mleko, možda malo meda ako ide slatka varijanta. Sve pod štapni mikser.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Os da kazes Teusa da ove sad na pijaci nisu dobre? A ja taman htela da uzmem,slava mi u sredu pa da napravim.bundevaru i jos neke kolace sa njoml pih sad sam razocarana. A mozda su iz Sibira :) pa davno dozivele prvi mraz il sa Aljaske :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu li sada da uvedem kukuruz šećerac? Pravila bih kašicu bez opni za sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Os da kazes Teusa da ove sad na pijaci nisu dobre? A ja taman htela da uzmem,slava mi u sredu pa da napravim.bundevaru i jos neke kolace sa njoml pih sad sam razocarana. A mozda su iz Sibira :) pa davno dozivele prvi mraz il sa Aljaske :)

Zavisi kad su sejali.

Može naravno da se bere i ranije, al nije džabe to za jedan mraz. Mislim da tu neka hemija proradi, šta li. Nemam racionalno objašnjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno ni ukus im nije onako socan kao kad pravim zimi . Nije jak toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu li sada da uvedem kukuruz šećerac? Pravila bih kašicu bez opni za sada...

mislim da mozes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste prvi put dali deci pasulj? Koliko? Sa cim ste ga kombinovale?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle godinu dana(sad bas tacno ne znam) ispasirala sa krompirom i sargarepom. Ali pasulj kroz cediljku zbog one kozice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste prvi put dali deci pasulj? Koliko? Sa cim ste ga kombinovale?

oko devet meseci je imao, mlad pasulj iz bašte, skinuta kožica, jeo je po 5-6 zrnaca.

više mu je bilo interesantno da ih odvaja i ganja onu klicu po stolu :)

medenjaci... i NanaKV volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste prvi put dali deci pasulj? Koliko? Sa cim ste ga kombinovale?

Mi smo okasnili sa uvodjenjem pasulja. Bilo leto i one grozne vrucine pa mi se nikako nije kuvao pasulj po tom vremenu. Imala je oko 13 meseci kad ga je prvi put jela i posto je vec bila velika devojka nisam joj skidala opne. Corbica i nekoliko zrna sa sargarepicom i lukom pa viljuskom zgnjecila. Pojela je kao nesto najsladje na svetu i nije joj smetalo za stomacic :-)

NanaKV voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probali juce, isto par zrna sam stavila sa sargarepom i tikvicom, bas se slatko dete najelo :) i sto je bitno, nije je mucila tiba :D

Теуша voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad mogu boranija i grasak? Za pasulj cemo jos malo da sacekamo.

I sa cime ste kombinovale mladi sir, jogurt, pavlaku, k.mleko? Mi sir jedemo samo sa palentom. Popara joj ne prija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad mogu boranija i grasak? Za pasulj cemo jos malo da sacekamo.

I sa cime ste kombinovale mladi sir, jogurt, pavlaku, k.mleko? Mi sir jedemo samo sa palentom. Popara joj ne prija

Boraniju sam kombinovala sa krompirom, šargarepicom i crnim lukom i komadić piletine, dinstala na vodi i superiška ručkić. Sa graškom sam se mučila baš. Kuvala sam ga sa šargarepom i onda kroz cediljku zbog onih ljuspica, na samom kraju dodam malo mirodjije sveže i bilo je preukusno. Medjutim, to je ogroman posao, a na to dodaj da M nije htela ni da ga okusi :-( A onda sam odustala dok nije porasla dovoljno pa ga sad spremam klasično, kao i nama i ona ga pojede sa uživanjem :-)

M nije oduševljena pavlakom pa joj baš retko i dajem, ali zato kiselo mleko obožava i ono nam je vrlo često kao nekakva užinica. Kis.mleko i pavlaka može u spanac ili u povrtnu čorbicu. Šteta što joj ne prija poparica jer je to najbolji način da pojede te mlečne proizvode. Možeš da potpiš ovsene pahuljice u jogurt pa dodaš i malo voća. One 7 corn žitarice takođe možeš da spremaš sa kiselim mlekom i jogurtom. Super je i proso sa sirom (ja ga obožavam, M ne voli).

ddaca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad mogu boranija i grasak? Za pasulj cemo jos malo da sacekamo.

I sa cime ste kombinovale mladi sir, jogurt, pavlaku, k.mleko? Mi sir jedemo samo sa palentom. Popara joj ne prija

Ja sam uvela mladi grasak cini mi se u osmom mesecu, isto tako i boraniju, ne znam tacno, a kiselo mleko sam ponekad kada nisam imala ideja, davala uz makarone, isto tako mladi sir, tako je moje dete naucilo da jede sitno seckanu hranu, tj. da zvace.

Kad moze kakao?

ddaca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavlaku kao legir u corbi, ili uz neko jelo tipa sarma ili musaka. Jogurt uz sve mozes,mladi sir sa makaronama ili pita. A kiselo mleko su jeli sa tikvicama. A sto se tice kakaa mozes poceti al nemoj onaj iz radnhe vec u zdravoj hrani trazi pravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nano, kog uzrasta je bebac?

Nisam sigurna za kakao. Svi ti dodaci u smislu ukusa osim cimeta bih rekla da su 12+.

Znam da je rogač 12+.

Rogač i kakao kupila u Dm-u Alnatura. Kakao još nisam koristila, ali rogač jesam.

Dajte neku ideju za kakao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E super, nije mi palo na pamet da potapam ovsene pahuljice u jogurt, a ja jedno vreme jela musli svaki dan :) Jela ih je do sad samo kao ovsenu kasu, skuvanu u koju je naknadno dodato sveze voce. I proso jedemo sa vocem, bas cu da probam sa sirom.

Za kakao mi jedino pada na pamet da za pocetak malu kolicinu pomesas sa mlekom...

Pricalice, mi smo jos mali za te kombinacije. Sarmu i musaku necemo jos neko vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko kosta pravi kakao? Gdje ga kupujete,i ima li neki poseban proizvodjac?

a sto se tice cimeta moja mladja cerka se i dan danas ospe tj zacrveni joj se predio oko usta kad jede jabuku sa njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakao sam kupila isto u dm-u Alnatura. Ne secam se tacno cene, ali oko 200din je bilo pakovanje.

meni je hitno potreban savet. Sumnjam da M ima kandidu u stolici i znam da se tad ukidaju mlecni proizvodi i slatko. Od slatkisa jede samo voce, pije adaptirano mlekoo ujutru i uvece.

Sta sutra da joj dam da jede, pocev od dorucka, uzine, rucka i vecere. Pojma nemam :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh uh, baš ste bile vredne, dosta štiva za čitanje.

Meni treba povratak osnovama jer sam ostala bez ideja

Strahinja ima 6m i 10d, oko tri nedelje ekperimentisemo sa ch. Isključivo dojen do sada.

Uvela sam pirinač i kukuruz, krušku, jabuku, tikvu, tikvicu, cveklu.

Nekako nam ne ide baš, čini mi se da je stariji lakše prihvatao.Sa njim sam i ranije krenula, u dobi od 6m on je već imao dva obroka ch(doduše, on nije dojeno dete). Bilo koju kombinaciju namirnica da napravim, kako god ga animirala, više od par kašičica mu ne uguram. Čvrsto stisne usnice i tako kmezi i negoduje, te od našeg hranjenja nema ništa. Ni iscedjenu vocku ne želi na flasicu, bolje mu ide kad pokušam sa soljicom mada pola prospemo.

Moje pitanje je dal odustati pa pokušati ponovo za nedelju-dve, da ne stvorim averziju prema kašičici jer nam se svaki pokušaj završi placom?

Edit:lažem, hoće tikva+nešto kombinaciju, al ne mogu tkivu u sve da guram. Ili mogu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko kosta pravi kakao? Gdje ga kupujete,i ima li neki poseban proizvodjac?

a sto se tice cimeta moja mladja cerka se i dan danas ospe tj zacrveni joj se predio oko usta kad jede jabuku sa njim.

Pravog kakaa ima u prodavnicama zdrave hrane,jako je skup ali kazu da vredi...pakovanje od 250 grama je oko 1500-1700 din..to je pravi,sirovi kakao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nano, kog uzrasta je bebac?

Nisam sigurna za kakao. Svi ti dodaci u smislu ukusa osim cimeta bih rekla da su 12+.

Znam da je rogač 12+.

Rogač i kakao kupila u Dm-u Alnatura. Kakao još nisam koristila, ali rogač jesam.

Dajte neku ideju za kakao?

Mislim da kakao nikako ne treba mesati sa mlekom,a pada mi na pamet da nije losa kombinacija u vocnoj kasi na primer...

Mašimoto voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Masimoto, pitam onako, cisto da znam, beba ima 10 meseci, imam neki recept za ovsene keksice u koje ide kakao, pa da proverim kad mogu da ih pravim za dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.