Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

je l dovoljno tri dana supicu (bujon) od mesa da dajem pa da pocnem da joj pasiram. Nesto ne voli tu vodu, pojede lepo povrcke al tu vodu nece, pa racunam ako vec nece vodu (mada cu da nastavim da joj dajem, pa makar po 3 kasike), da joj usitnim meso....

popodne cu da probam malo psenice da joj skuvam

ja bih rekla da je dovoljno, s obzirom da mi nismo tako uvodili meso, nego odmah po manje parcence u kasu i u blender... i prosli smo ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupili smo Nestle :rolleyes: Imamo zaliha do skole. I bas joj se dopalo, mutim ga sa vocem.

Nego, izgleda da sam ja medju rijetkima koji se tooooliko plase da im se dijete ne ugusi od vecih komada. Dajem joj koricu hleba, kojeg obazava, ali non-stop sam pored nje da ne odvoji vece parce. Pokusacu i sa nekom velikom sargarepom.

i ja sam od tih sto se plase, moja je bas brzopleta i nesmirena i zubici su joj toliko ostri da kida sve pred sobom, a cim joj zapadne veci komad ona pocinje da se gusi, a jos joj ni do grla nije stiglo, kao da ne zna sta ce sa tim. Onda ja sednem preko puta nje i pokazujem joj kako da zvace, sve vicem zvac, zvac na sta se ona kida od smeha, misli ja je nesto zezam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

je l dovoljno tri dana supicu (bujon) od mesa da dajem pa da pocnem da joj pasiram. Nesto ne voli tu vodu, pojede lepo povrcke al tu vodu nece, pa racunam ako vec nece vodu (mada cu da nastavim da joj dajem, pa makar po 3 kasike), da joj usitnim meso....

popodne cu da probam malo psenice da joj skuvam

Pa zasto nisi ublendala povrce sa supom nego si detetu davala vodicu od supe? Ublendaj povrce i zitarice i bice zadovoljna. Uvodi mesance slobodno. ;)

Marija, znam da si bila nepovreljiva da cete uspeti. Ovo ti je prvo pravo iskustvo po pitanju toga koliko tvoje odluke uticu na Lenin zivot. Odluke u promenama pri odrstanju donosite vi, a ne bebe. ;)

Bravo za Lenu! Bravo za Vladu,a tebi svaka cast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li smem da ukuvam integralni pirinac u mleku moja kravica i da mu to dam za dorucak.

Malo smo probali po par kasikica ovih dana,a sve me strah da mu dam citav obrok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zasto nisi ublendala povrce sa supom nego si detetu davala vodicu od supe? Ublendaj povrce i zitarice i bice zadovoljna. Uvodi mesance slobodno. ;)

Marija, znam da si bila nepovreljiva da cete uspeti. Ovo ti je prvo pravo iskustvo po pitanju toga koliko tvoje odluke uticu na Lenin zivot. Odluke u promenama pri odrstanju donosite vi, a ne bebe. ;)

Bravo za Lenu! Bravo za Vladu,a tebi svaka cast!

ma jesam i jedno i drugo, od sutra cu da ukljucim i meso

juce sam ukljucila i psenicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu da joj uvedem i drugi cvrst obrok jer smo rucak super savladali.E sad,pitanje je u koje vreme da joj dam?

Nas dan izgleda ovako:

u 8h prvi put pije mlekce i nastavlja da spava

budjenje oko 10 i u 11h ponovo mleko

oko 14 je rucak (cvrsta hrana)

pa opet mleko oko 18 i u 21 posle kupanja pa spavanjac.

Da li mogu da joj dajem u 18h drugi cvrst obrok a da izmedju dva cvrsta obroka nema mleko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, u 18h je najbolje,a onda bez mlekca ;)

Sad bas imate fin raspored, pa ces i dorucak imati u 10h kad budete savladali vecericu. odlicno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A Vuk je danas probao pavlaku da vidimo ima li reakcija i nema,mada sam mu dala malo.Sutra cu povecati i bas se nadam da je reakcija bila samo na kiselost jogurta.Bas me cudi kako mi njegova doktorica nije dala objasnjenje nego odmah da ne uzima mlecno do godinu,pa da uradi test itd,itd.Yelena hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, drami, oni samo sto manje da imaju posla i da su sto manje odgovorni. lakse je reci da ne jede nesto nego da je ti sutra prozivas ako se desi nesto. Mislim heeeeej, dete se nije osulo svud po telu, nije imalo T. nije povracalo i nema proliv. Ima samo tackice po licu gde je bilo u dodiru sa jogurtom. A pri tome jedete puter zar ne?

Mislim, svasta!!!

Ko je probao mladi kajmak? dokle ste stigli, vi drugi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko je probao mladi kajmak? dokle ste stigli, vi drugi?

Ja nisam uvela mladi kajmak,nisam sigurna ni koji mladi sir da kupim i da li da kupim industrijski neki ili na pijaci od neke babe gde nisam sigurna kako stoji sa pranjem ruku? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta dajete za dorucak i veceru?

Ja vise nemam ideja vrtim stalno palentu,poparu,cicvaru,7corn,makarone sa sirom.

Voce nece skoro uopste,sad je malopocela jabuku da jede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na pijaci se sada kupuju samo sirevi koji su prosli sanitarnu inspekciju. Trazis da ti pokaze sanitarnu knjizicu, ako ti je vec frka. Meni je manja frka od toga nego od industrije, pravo da ti kazem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dorucak: heljdine testenine sa prelivom od pavlake, persuna, na primer

zumance- omlet sa zitaricama

kuvana kruska za zitaricama i puterom

Vecera: bareni karfiol sa puterom i malo zitarica

Palenta sa jabukom i cimetom

proja sa zumancima (bez belanaca)

Nestle zitarice sa kakaom i bananom u mleku

Voce mozes da proturis kroz rucak sa mesom, mada je dobro ako uspes da ga das za dorucak, pa makar i kuvano. Jesu probala sveze voce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel mogu od heljdinog brasna da joj pravim kacamak i sta mogu jos od njega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam uvela mladi kajmak,nisam sigurna ni koji mladi sir da kupim i da li da kupim industrijski neki ili na pijaci od neke babe gde nisam sigurna kako stoji sa pranjem ruku? :lol:

Ja kupujem sireve na pijaci, mnogo mi je lepši nego industrijski. Pre neki dan sam uzela neki u radnji, neka manja mlekara i iskreno i na pogled mi je bio ružan, pa sam ga utrapila mužu da jede :) Na pijaci imam ženu kod koje kupujem godinama.

Kajmak nismo uveli, sutra idem na pijacu po to.

Jutros sam joj pravila palentu sa sirom i izrendala dve masline u to. Kontam da su pune soli, ali ne solim joj inače ništa pa reko neće da smeta to malo. To je bilo najbrže jedenje u istoriji Tise Grandić :) Da sam joj dala, tanjir bi olizala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dorucak: heljdine testenine sa prelivom od pavlake, persuna, na primer

zumance- omlet sa zitaricama

kuvana kruska za zitaricama i puterom

Vecera: bareni karfiol sa puterom i malo zitarica

Palenta sa jabukom i cimetom

proja sa zumancima (bez belanaca)

Nestle zitarice sa kakaom i bananom u mleku

Voce mozes da proturis kroz rucak sa mesom, mada je dobro ako uspes da ga das za dorucak, pa makar i kuvano. Jesu probala sveze voce?

Nama je ovo favorit bez premca, samo što umesto mleka ja stavim jogurt. Prvo napravim voćni jogurt, a onda dodajem Nestle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel dajete deci pilceu dzigericu? Sa cim je kombinujete? Ja sam joj do sad davala s krompirom i sargarepom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je najvise jelo dzigu sa zelenom paprikom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a kad bih smela da joj dam papriku?sad jedemo sve i svasta al papriku cekamo da stigne kod bake u basti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je jela grasak sa lhuskom, onda joj paprika nece smetati sto se varenja tice. Paprika nije alergena uopste. Ja sam peri spremala i sa pecenom paprikom iz zamrzivaca pa tako u prvo vreme nije jeo ljusku od paprike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je jela grasak sa lhuskom, onda joj paprika nece smetati sto se varenja tice. Paprika nije alergena uopste. Ja sam peri spremala i sa pecenom paprikom iz zamrzivaca pa tako u prvo vreme nije jeo ljusku od paprike.

nismo jos jeli grasak zbog moje alergije ali cemo ga definitivno probati ovih dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je najvise jelo dzigu sa zelenom paprikom ;)

Kakvo je sada stanje sa džigericom? Hoće li ju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, znam da nije odgovarajuca tema, ali nemam vremena da trazim. Molim vas da mi ispisete sta osim krompira, belog mesa, sargarepe, kuvanih jabuka i banane, keksa, smemo da jedemo kod dijareje, nesto lagano??? Zivimo na ovome nekoliko dana... Bili u bolnici 5 dana... Temperatura, povracanje, proliv... Ja bolesna takodje, ne znam vise sta cu sa sobom, a u nedelju krstenje i vencanje na vece sa 200 gostiju... On je dobro sad, hvala Gospodu Bogu, nema vise bas proliv ali cesce kaki pa nam treba lagano nesto, ne znam sta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U cemu blendate hranicu? Mi jos malo treba da pocnemo sa hranicom pa me interesuje da li neko koristi onaj chop-chop secko? Ja bih uzela to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta dajete za dorucak i veceru?

Ja vise nemam ideja vrtim stalno palentu,poparu,cicvaru,7corn,makarone sa sirom.

Voce nece skoro uopste,sad je malopocela jabuku da jede.

Sta je cicvara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.