Varicella (ovčije boginje)

odgovora

Objavljeno

A sta mislite o vakcini protiv ovcijih boginja? Ja sam zakazala vakcinu za sledeci petak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta mislite o vakcini protiv ovcijih boginja? Ja sam zakazala vakcinu za sledeci petak...

Koliko ja znam ta vakcina nije protiv dobijanja boginja već samo za ublažavanje simptoma ako se boginje dobiju... po meni nepotrebna stvar...

wida voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja deca nemaju oziljke, a ja imam par jedva vidljivih oziljaka iznad obrva, pretpostavljam da su bili veci kad sam bila mala pa su se vremenom ublazili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj Ivi je ostao na bradi, u periodu kad je imala boginje je bila u fazi popni se na krevet,svaki put kad se penjala ocesala bi krasticu i tu joj je mlada i drugacija koza :/ a toliko sam pazila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ja znam ta vakcina nije protiv dobijanja boginja već samo za ublažavanje simptoma ako se boginje dobiju... po meni nepotrebna stvar...

pa to sam i ja procitala, ali dr mi rece da jeste vakcina protiv boginja u fazonu primi sad vakcinu i stekne imunitet na boginje, kao sto je od Priorixa na male boginje oi zauske... :)

a ako stvarno nije protiv boginja, to je onda tesko s**nje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A stvarno nisam bas odusevljena da dobije jos i boginje loliko god bezazlene bile. Pored silnih bakterija, urinarnih infekcija, peska uz bubrezima, alergije na hranu, tvrde stolice i hemoroida, bronhitisa, osipa od kojecega, prosto mi je zapo jos i boginje da ga zakace. Od kad se rodio imam osecaj da je vise bio bolestan nego zdrav, kad mi je dr rekla da je moguce da primi vakcinu protiv njih bas sam bila hepi, a sad sam se bas smorila. A i kad nista od toga nema, mora da ga zadesi "bar" upala grla sa visokom temp. Znaci ni boginje nas nece zaobici. :( a naravno, po Marfijevom zakonu, za sve mora da ima najgore simptome pracene temperaturom do 40, ako je to ikako moguce. :(

sad sam se baaaas smorila. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidi ovako, ako Mika primi vakcinu onda ce mu boginje (ako ih dobije) biti "lake", ako ti je lakse daj mu vakcinu...

enav voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja upišem... po drugi put lečimo varičele, samo sad kod sina...

Dobio je u petak, odjednom, imao temp do juče, ali je danas bolje (peti dan). Manje je osut nego ćerka što je bila.

E sad, saznala sam da se BRUFEN ne daje za skidanje temperature kada dete ima varičele, samo paracetamol. Ja nisam znala, dala sam mu dva puta, jer je efikasniji i baš sam se nasekirala.

Takođe sam mu  sinoć dala Aerius da ublaži svrab i super je delovalo, lepo mi je spavao.

Ako ne bude ponovne tempererature, posle koliko vremena ste dobili zeleno svetlo za vrtić? Ne žurim, ima ko da ga čuva, samo me intersuje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majat, kad prestanu nove da izlaze, a sve su u krastama, dete vise nije zarazno i m

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo kao neko ko je lezao varicelu u 24oj, osecam se kompetentnom da iz licnog iskustva potvrdim ovo sto je Andi napisala. Dakle, kad prestane nalet novih, nisi vise zarazan. Posle samo cekas da ti otpadnu one prokletinje koje su vec izasle i suše se da izadješ, da ne plašiš narod na ulici.

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uopste ne mogu da kucam normalno. Malopre mi je (vidi se iz prilozenog) u sred recenice blokiran editor. Bas me ovo vec nervira. Htedoh ja opsirnije, ali moram sacekati komp.

 

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, ženske!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

majat, samo podsećanje da imunitet opadne posle varičela i da bi trebalo bar još nedelju dana posle potpunog prestanka ojačati imunitet i onda u kolektiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitala sam celu temu, ali nigde ne nadjoh odgovor. Da li beba od 7,5 meseci moze da se macka onom pox clin penom? Procitala sam uputstvo, nema da ne sme, ali nema ni da sme. Vase iskustvo je?

Inace je dojena beba tj i dalje je dojim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da sme. Da je zabranjeno, pisalo bi..

Sanja83 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S su nedavno prošle boginje (sašušili se svi plihovi ostale krastice).Imala ih je baš svuda (stomak,ledja,glava,stopala..)

E sad N su skočile 4 identične i već danima je ostalo samo na te četiri.Ja sad ne znam jel to može samo par da bude i prodje ili nkega tek čeka talas?(kod nje kad je krenulo par,odmah je usledila cela armija)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima dece koja dobiju vrlo malo ospica... mozda ste vi te srece :) ... 

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mozda sam i ja bila jedna od njih...bas cu mamu da pitam sjutra. Mislim da sam imala par tackica...i to se broji, prelezane su?

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda zato što nije primio mmr :lol: On se normalno ponaša,čak ga ovih par boginjica i ne svrbi.Kad ga pregledam tražeći gde još ima buni se sa rečenicom imam vidiš dosta mi je.hahaha

majat, snowhite i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se nadovežem na prethodne postove sa svojim pitanjem....kod mlađe ćerke u vrtićkoj grupi su se pojavile boginje i dosta dece je dobilo....ona se ove nedelje razbolela, imala je jako visoku temperaturu, CRP bio povišen i dobila je antibiotik...to je taman prošlo i ja juče primetim na kuku jednu kao tačkicu koja izgleda kao puknut plih i pregledam je svuda, ali nema ničega...danas je to još tu i nema nigde više...da li je moguće da su to boginja, ali sa samo jednom tom tačkicom...i kako mogu da znam da li je boginja ili ne :wacko: ...a starija ćerka isto nije preležala...i kod nje i dok je bila u vrtiću i školi sad je bilo boginja, ali nikad nije "zakačila"...pitam se da nije i njoj tako prošlo neprimećeno...pratiću narednih dana, baš ne znam šta da mislim :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam pisala nakon posta gde se N pojavilp samo par njih..Jedno jutro mu je buknulo pa su posle tri dana popucale a potom se i osusile.

Ne znam da li je imala boginje ali moji nisu imali temperaturu uopste.Izlazili si napolje svo vreme,nismo ih ni osetili osim tih par dana dok plih ne pukne.

Jedino mozes proveriti onim testom na antitela na varichele ne znam sta drugo..u svakom slucani isprati mozda te iznenadi uskoro..

 

marush voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Paper_moon, hvala na odgovoru...mislim da su definitvno boginje, juče joj je izašlo još jedno ukupno 7-8 po licu i telu...mada su dosta sitne, ja sam nešto to očekivala da bud eveće...računam da je to drugi, od tri tala izbijanja, bar tako kažu....zasad je ne bih vodila kod lekara jer je ovako ok, a i da ne pokupi sad i tamo nešto jer su neverovatne gužve....ali pratiću, pa ću da je vodim ako bude bilo potrebe.

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opušteno,samo ne zaboravi onaj cinkov puder sa anestetikom.One su opasne samo ako se dete češe i gnoj se raširi pa preraste u bakterijsku infekciju.I obavezno tuširanje toplom vodom.Ja sam ih iveče pred spavanje lagano istuširala,stavila taj cinkov puder,i tako dok se nisu sve sasušile pa se nisu ni češkali.

Znam da ima neko verovanje da se deca ne kupaju tri nedelje ali to mi je u ravni crvenog končića,zečje sapice i potkovice mimo zdravog razuma..

marush voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javim pošto će nekom možda značiti informacija...pedijatrica potvrdila da su varičele iako ih ima ukupno ne više od 10...izašla je ta jedna prvo, a potom tih 8-9 ...i to je to...nije bilo neke posebne reakcije ako se ne računa ta bolest neposredno pre izbijanja za koju ne znamo da li je bila povezana sa boginjama...sad čekamo stariju ćerku, pa da i sa tim završimo :)

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda zato što nije primio mmr :lol: On se normalno ponaša,čak ga ovih par boginjica i ne svrbi.Kad ga pregledam tražeći gde još ima buni se sa rečenicom imam vidiš dosta mi je.hahaha

bas oni koji su primili vakcini imaju vrlo malo ospica i skoro neprimetne simptome.

 Ali mmr nema veze sa varicelama :) nego mmrv . A u Srbiji ga retko ko prima. 

Moji su primili mmrv, posto u vrticu imaju decu koja većinom nisu primila tu nego mmr varicele se ponavljaju i moji su ih dobili. Samo sto nisu imali nista od simptoma osim po koju ospica, oboje po svega desetak. A u vrticu svi koji nisu primili su bili odsutni po mesec dana osim nas nekoliko po 10ak dana koji si vakcinisani sa mmrv 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.