Varicella (ovčije boginje)

odgovora

Objavljeno

Onda sigurno nisu boginje, on je zasticen preko tvog mleka.

Uh bogu hvala!

Malo mi je laknulo ali ipak cu ga odvesti kod lekara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Star je 3 meseca

Dojim ga

moguce da je virus, pogotovo sto kazes da mu je po licu izaslo. jer smrkce, slini, kaslje ili nesto jos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moguce da je virus, pogotovo sto kazes da mu je po licu izaslo. jer smrkce, slini, kaslje ili nesto jos?

Kad mu dohvatim nos obicno mu je mokar i pun sluzi sinoc je imao grznicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad mu dohvatim nos obicno mu je mokar i pun sluzi sinoc je imao grznicu

pa onda mu stavljaj dosta fizioloskog rastvora u nos da mui se to izcisti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa onda mu stavljaj dosta fizioloskog rastvora u nos da mui se to izcisti.

Hocu nego ne znam da li su u pitanju boginje ili... ni kada bi se mogao potpuno osuti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu nego ne znam da li su u pitanju boginje ili... ni kada bi se mogao potpuno osuti

pa ako niste dolazili u kontakt sa nekim ko ima bogidnje (mada to ne mozes uvek da znas) i ako ga dojis, ne verujem. mada najbolje da vidis sa dr. u svakom slucaju fizioloski mu nece skoditi ako mu je nos slinav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ako niste dolazili u kontakt sa nekim ko ima bogidnje (mada to ne mozes uvek da znas) i ako ga dojis, ne verujem. mada najbolje da vidis sa dr. u svakom slucaju fizioloski mu nece skoditi ako mu je nos slinav.

Bili smo u kontaktu sa devojcicom koja je dobila boginje dva dana posle toga

Najgore je sto odbija da sisa i sto je mnogo nervozan

an1cMf60g410000MDAwMDI4N2R8MDAwMDExMWRhf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je moja mladja cerka dobila boginje. Opet, nisam sigurna...

Nema temperaturu, normalno se ponasa, mozda malo slabije je rucala ali nista zabrinjavajuce.

Na ledjima ima neki sitan osip, a po stomaku ima par sitnih tackica, kao ujeda od komarca. Danas sam primetila takve tri tackice, a sad posle kupanja i cetvrtu.

I vodene su, ali nisu crvene, vise kao providne i nemaju crvenilo okolo. I ne svrbe je.

Praticu bas u toku noci, da vidim kako se razvija situacija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je moja mladja cerka dobila boginje. Opet, nisam sigurna...

Nema temperaturu, normalno se ponasa, mozda malo slabije je rucala ali nista zabrinjavajuce.

Na ledjima ima neki sitan osip, a po stomaku ima par sitnih tackica, kao ujeda od komarca. Danas sam primetila takve tri tackice, a sad posle kupanja i cetvrtu.

I vodene su, ali nisu crvene, vise kao providne i nemaju crvenilo okolo. I ne svrbe je.

Praticu bas u toku noci, da vidim kako se razvija situacija...

I kod Anastasije je jednom bio baš takav osip kada sam ja bila sigurna da su boginje,a u stvari bio je običan osip od nečega...posle par meseci je dobila prave....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da potvrdimo, jesu boginje.

U toku noci ih je izbilo jos par, sve po stomaku. Onda sam detaljnim pregledom utvrdili da ih ima i u kosi, a dr je videla i u ustima. Sem blage nervoze i temerature od 37 nema drugih znakova. Ne svrbi je i ne cese se.

Kupili smo Pox clin, penu za boginje, svi kazu da je odlicna (ali i skupa).

Ja sam prelezala, tako da za bebu u stomaku nema bojazni.

Ocekujem da ih i starija cerka dobije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim vas za odgovor...Nadji su se pre tri dana pojavile kao bubuljicice,ali onako vodene,malo vece na nozi,mozda tri cetiri i dve da licu.Mislila sam da je ujelo nesto,jer je okolo bilo crveno onako,oko tih bubuljicica.Primetila sam i na glavici jednu.Juce se prosirilo,dobila je jos nekoliko po nogama i na rukici cetiri,pet.Ne znam da li su boginje?Nema temperaturu i malo slabije jede.Od jutros nema nijednu novu.Ali nekoliko njih su bas crvene,a pod ruku kao vodene bubuljice.Molim za odgovor ukoliko neko zna.Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim vas za odgovor...Nadji su se pre tri dana pojavile kao bubuljicice,ali onako vodene,malo vece na nozi,mozda tri cetiri i dve da licu.Mislila sam da je ujelo nesto,jer je okolo bilo crveno onako,oko tih bubuljicica.Primetila sam i na glavici jednu.Juce se prosirilo,dobila je jos nekoliko po nogama i na rukici cetiri,pet.Ne znam da li su boginje?Nema temperaturu i malo slabije jede.Od jutros nema nijednu novu.Ali nekoliko njih su bas crvene,a pod ruku kao vodene bubuljice.Molim za odgovor ukoliko neko zna.Hvala.

Ja ne znam sta bi to moglo biti .Jesi li zvala Halo bebu? Da nije od vrucine?jesu li mozda pocele da se povlace? Molim te napisi sta se desava,bas razmisljam sta li je to .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim vas za odgovor...Nadji su se pre tri dana pojavile kao bubuljicice,ali onako vodene,malo vece na nozi,mozda tri cetiri i dve da licu.Mislila sam da je ujelo nesto,jer je okolo bilo crveno onako,oko tih bubuljicica.Primetila sam i na glavici jednu.Juce se prosirilo,dobila je jos nekoliko po nogama i na rukici cetiri,pet.Ne znam da li su boginje?Nema temperaturu i malo slabije jede.Od jutros nema nijednu novu.Ali nekoliko njih su bas crvene,a pod ruku kao vodene bubuljice.Molim za odgovor ukoliko neko zna.Hvala.

Jesi li je vodila kod lekara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da potvrdimo, jesu boginje.

U toku noci ih je izbilo jos par, sve po stomaku. Onda sam detaljnim pregledom utvrdili da ih ima i u kosi, a dr je videla i u ustima. Sem blage nervoze i temerature od 37 nema drugih znakova. Ne svrbi je i ne cese se.

Kupili smo Pox clin, penu za boginje, svi kazu da je odlicna (ali i skupa).

Ja sam prelezala, tako da za bebu u stomaku nema bojazni.

Ocekujem da ih i starija cerka dobije.

Odlično!!!! Meni je lakše kada je dete manje!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam sta bi to moglo biti .Jesi li zvala Halo bebu? Da nije od vrucine?jesu li mozda pocele da se povlace? Molim te napisi sta se desava,bas razmisljam sta li je to .

Zvala sam pedijatrisku sestru,hitna sluzba isto vece,rekli su mi da svaka promena na kozi mora da se pogleda,da ako nema T da je uspavam i sutra kod doktora.Juce smo bili i kazu nisu boginje,nije ni ujed pauka,nije ni alergija...kao nesto je ubolo,neka bubica i to se siri,ali nista strasno.Evo njoj izlaze nove,a one stare kao prolaze.Rekli su mi da mazem sudokrem,pa cemo videti.Eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvala sam pedijatrisku sestru,hitna sluzba isto vece,rekli su mi da svaka promena na kozi mora da se pogleda,da ako nema T da je uspavam i sutra kod doktora.Juce smo bili i kazu nisu boginje,nije ni ujed pauka,nije ni alergija...kao nesto je ubolo,neka bubica i to se siri,ali nista strasno.Evo njoj izlaze nove,a one stare kao prolaze.Rekli su mi da mazem sudokrem,pa cemo videti.Eto.

Predpostavila sam da nisu boginje,al da od neke bubice bude tako ...dobro je da te stare prolaze,i nadam se da ce prestati i te da se sire.Mozda dok ja ovo pisem,mozda se do sada ,a i nadam se, sve sredilo!Ja se plasim i bubica,tj.najvise ose.kada sam bila mala ubola me osa,i odma su me prebacili u dom zdravlja,jer sam se onesvestila ...tako da kad vodim bebca napolje,cim vidim pcelu,osu,bezanija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo naseg iskustva, nimalo lepog, ali mozda nekom i posluzi ( Ne daj Boze da zatreba ). 30.06. je dobio jedno 10tak ospica, glavnom oko ramena i na glavi. Predvece je imao malo povisenu T i to je to. Sutradan izbija ih vise i T raste, skidala sam paracetamolom. Ali od ponedeljka krece T 39,7, skidala paracetamolom, brufenom, obloge nisam mogla da mu stavljam jer ih je imao svuda, i po tabanima... Jedna ispod oka mu se inficirala i otok je bio do pola obraza, strasno kako je to izgledalo. Od srede pa sve do danas ( subota ) smo morali dva puta dnevno na preglede zbog T, da se ne daj Boze ne bi nesto drugo aktiviralo ( upala pluca, gnojna angina.... ) Imao ih je i po jeziku, i po ustima tako da nista danima nije jeo. Na kraju je dobio AB, hemomicin, s obzirom da su mu se dve pocele gnjojiti dobio je i hloramfenikol mast. Tek jutros se probudio bez T, danas je jeo, a ospice su pocele da se povlace. On ima jako narusen imunitet, vrucine su i eto, kod nas se zakomplikovalo. Sto se tice A, jako sam ponosna kako je to sve podneo, ipak 2 puta dnevno kod Dr, radili nalaze, silu nekih sirupa....a on dusa, miran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au, Legendo, bas ste se namucili....

Kazes da ima narusen imunitet, zasto?

Mi boginje kod mladje cerke nismo ni osetili, danas joj je sedmi dan od izbijanja, samo jedno vece je imala temperaturu, mazemo ih sa penom PoxClin, koja je super, bas lepo hladi i dete se ne cese uopste.

Sad su boginje u fazi krastica...

Cekamo da dobije i starija cerka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh legendo, samo da sto pre prodje!

Kamilice bas sam htela da pitam kako je, kad ona junak pravi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luna ima boginje i visoku T. Sutra idemo kod nje, da se bar malo mazi s mamikom, a cekamo da i Aniti izbiju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacno 14 dana posle mladje cerke, i starija je dobila boginje.

Kod mladje cerke nismo ni osetili, imala je samo jedno vece temeraturu. Nije se cesala, mazali smo super penu POX CLIN.

Sad cemo da vidimo kako ce kod starije da prodju ove dosadne boginje. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacno 14 dana posle mladje cerke, i starija je dobila boginje.

Kod mladje cerke nismo ni osetili, imala je samo jedno vece temeraturu. Nije se cesala, mazali smo super penu POX CLIN.

Sad cemo da vidimo kako ce kod starije da prodju ove dosadne boginje. <_<

E, taman jedna završila, druga počinje...aj da prođe ok kao i sa mlađom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vala je nama mnogo lakse bilo sa mladjom... Luna je danima imala T preko 39, a Anita samo jednom. Anita je jedva cekala sirup, a s Lunom je bila borba... Tu penicu PoxClin i mi koristimo, i to vole i jedna i druga, samo ne znam da li ona ista pomaze, posto njih ionako nista ne svrbi... Taman sam mislila da je sve proslo, kad juce vidim i kod jedne i kod druge nove ospice <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mi da se upisemo ovde...taman 2 nedelje pre MMR dobismo vodene kozice iliti varicele...sutra ujutru idemo kod nase dr jer je danas bila guzva...rekli su nam da mazemo krecno mleko uvece...cekali smo da zaspi i utapkali to pa cemo videti...za sada se ne cese i ne cacka ih...pitanjce jedno za vas koji ste prosli...sestra u dzu je rekla da smemo da je tusiramo, da sme napolje, samo logicno da je ne vodimo medju druge ljude i decu...a svekrva skocila ni slucajno napolje, zatvori prozore da nema promaje, da naglasim da ja promaju kao pojavu ne priznajem, nikako kupanje bla bla...meni je logicno da ne cvarim dete u vodi ali da je istusiram zbog znoja, da ne koristimo nikakve hemikalije tipa sapuna i kupke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mi da se upisemo ovde...taman 2 nedelje pre MMR dobismo vodene kozice iliti varicele...sutra ujutru idemo kod nase dr jer je danas bila guzva...rekli su nam da mazemo krecno mleko uvece...cekali smo da zaspi i utapkali to pa cemo videti...za sada se ne cese i ne cacka ih...pitanjce jedno za vas koji ste prosli...sestra u dzu je rekla da smemo da je tusiramo, da sme napolje, samo logicno da je ne vodimo medju druge ljude i decu...a svekrva skocila ni slucajno napolje, zatvori prozore da nema promaje, da naglasim da ja promaju kao pojavu ne priznajem, nikako kupanje bla bla...meni je logicno da ne cvarim dete u vodi ali da je istusiram zbog znoja, da ne koristimo nikakve hemikalije tipa sapuna i kupke...

Hahhaha,svekrva ko svekrva. Bolje ona zna od lekara... Slobodno sve kao sto ti je rekla ta sestra. To po starom se dete ne kupa i ne izvodi napolje,pa su konacno shvatili da to nema neke velike veze. Logicno da je neces kupati dugo,samo tusiranje. Imas u apoteci pudere koje sadrze mentol sto im prija ako krene svrab jer rashladjuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.