Varicella (ovčije boginje)

odgovora

Objavljeno

Nisu, samo tih 4 tako stoje, ne širi se dalje, hvala Bogu!

Možda je i neki osip u pitanju, šta znam, posumnjala sam odmah na boginje jer je velika verovatnoća da ih je dobila od sestrića... Ovako mi ne bi pale na pamet sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu, samo tih 4 tako stoje, ne širi se dalje, hvala Bogu!

Možda je i neki osip u pitanju, šta znam, posumnjala sam odmah na boginje jer je velika verovatnoća da ih je dobila od sestrića... Ovako mi ne bi pale na pamet sigurno.

a jutros - jel nema ništa? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima ih Ivančice, ali sad sam ubeđena da nisu boginje. Juče je bila kao bubuljica sa plikčićem u sredini, sada nema plikčića i te bubuljice su se smanjile, sad su kao male tačkice. Tih 4 što su bile juče, nisu se nove pojavljivale.

Izgleda da je lažna uzbuna ;) Hvala Bogu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije na odmet biti na oprezu, posebno što ste bili izloženi boginjama. Ako se ne pojavi do 20 dana od dana kada je bila izložena onda se neće sad ni pojaviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mi da se upisemo na ovu temu. Jutros smo dobili boginje. Jos su u fazi izlazenja pa ona nista i ne primecuje mada sam joj ja kao nesto objasnila, sta ce se desavati itd. T nema uopste i nadam se da je nece ni biti. Stize nam puder i emulzija pa kad pocnu a svrbe pa budemo spremni. Molim Boga za debele zivce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mi da se upisemo na ovu temu. Jutros smo dobili boginje. Jos su u fazi izlazenja pa ona nista i ne primecuje mada sam joj ja kao nesto objasnila, sta ce se desavati itd. T nema uopste i nadam se da je nece ni biti. Stize nam puder i emulzija pa kad pocnu a svrbe pa budemo spremni. Molim Boga za debele zivce

E pa sa srećom i što bezbolnije da ih preleži! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja je emulzija u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa sa srećom i što bezbolnije da ih preleži! :)

Hvala,nadam se da me necete posecivati u Lazi :)

Koja je emulzija u pitanju?

Pa ona sto prave u drzavnim apotekama, bas za boginje. Kao ono krecno mleko, znas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kao dete prelezala 2 puta varicele. desila se neka mutacija u medjuvremenu pa me potkacilo. :( Secam se, taj drugi put sam imala 11 godina i dolazila su deca sa necim roze na tackicam od boginja, a mene je mama samo puderom mazala. Nikad nisam saznala sta je to, pa hajd sad da pitam. Mozda je to bio hipermangan, ko ce ga znati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo Luki i Magici kupili sprej za varicelu kad su letos lezali,on je skuplji oko 900-1000din,i sada ne znam bas da ti kazem da li je pomogao,ali verovatno posto se drzi u frizideru hladi i smanjuje svrab...pa ako si u mogucnosti i to da isprobas..ja sam to kombinovala sa krecnim mlekom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kupicu kako da ne, samo cu sacekati da joj prvo izbiju, koliko bude mogla da izdrzi. Vec je pocela da se ceska. Za sad me slusa pa dodje po dogovoru da je ja ceskam. Srecna sam sto nema T, nadam se da ce tako i ostati.

Yelena, znam o cemu pricas. Moslim da to nije hipermangan ali ne znam kako se zove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kao dete prelezala 2 puta varicele. desila se neka mutacija u medjuvremenu pa me potkacilo. :( Secam se, taj drugi put sam imala 11 godina i dolazila su deca sa necim roze na tackicam od boginja, a mene je mama samo puderom mazala. Nikad nisam saznala sta je to, pa hajd sad da pitam. Mozda je to bio hipermangan, ko ce ga znati.

:lol: isti slucaj i ja sam ih imala dva puta. Ne verujem da je hipermangan jer on ostavlja smedj trag na kozzi, verovatno nek preparat pravljen u apoteci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To nam je generacijski izgleda :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kao dete prelezala 2 puta varicele. desila se neka mutacija u medjuvremenu pa me potkacilo. :( Secam se, taj drugi put sam imala 11 godina i dolazila su deca sa necim roze na tackicam od boginja, a mene je mama samo puderom mazala. Nikad nisam saznala sta je to, pa hajd sad da pitam. Mozda je to bio hipermangan, ko ce ga znati.

Eozin. I sad se koristi kod ujeda insekata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, bas ti hvala. tolike godine zivim u neznanju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, bas ti hvala. tolike godine zivim u neznanju. :)

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kad se ne setim da pitam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna da li moze beba od 8 ipo meseci da ima neke posledice (osim dobijanja boginja) ako sisa a majka ima ovcije boginje i da li sme da se doji beba ako u toku boginja majka dobije temperaturu? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U nedelju ce nam biti tacno dve nedelje kako smo bili izlozeni boginjama. Doduse kod te devojcice je tek trajala inkubacija ali videcemo. Bitno je da znam sta da ocekujem. Sta vi mislite? Da se ja namestim u niski start pa da kupim taj puder (ili ako znate neki drugi preparat) ili da sacekam? Kazu isto da ne treba da se kupaju deca - samo brzinsko tusiranje? I kao ne treba ici napolje ako je velika promena temperature da se ne bi povukle unutra? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U nedelju ce nam biti tacno dve nedelje kako smo bili izlozeni boginjama. Doduse kod te devojcice je tek trajala inkubacija ali videcemo. Bitno je da znam sta da ocekujem. Sta vi mislite? Da se ja namestim u niski start pa da kupim taj puder (ili ako znate neki drugi preparat) ili da sacekam? Kazu isto da ne treba da se kupaju deca - samo brzinsko tusiranje? I kao ne treba ici napolje ako je velika promena temperature da se ne bi povukle unutra? :huh:

Puder ćeš najlakše kupiti. Sačekaj - možda ništa ne bude.

Ua kupanje znam da se dete ne kupa kad mu izlaze boginje, i to isto da ne izlazi napolje - i rečeno mi je da se tako suzbija izbijanje boginja. Koliko je tačno ne znam... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Honey ne kupuj nista zeno unapred mozda i nedobije. Ako ti zatreba skoci do mene, nisam ti daleko, ostalo nam je i pudera i emulzije i pene za rashladjivanje. Ja je nisam kupala prva tri dana dok su izlazile posle jesam,svako drugo kupanje je bilo u hipermanganu. Napolje je ne izvodis ako je hladno i da ne bi zarazila drugu decu.

Polakoooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doktori sada cak i preporucuju kupanje da se ranice ne bi inficirale,ali brisanje peskirom da bude pazljivo.Znaci higijena obavezna...

Napolje -ovako ja sam ovu decu sto su mi lezala u maju-junu izvodila ali ne medj decu..mada ko god nas je pogledao mrko nas je pogledao( mi smo bili stvarno puni)..inace i to dr preporucuju izvodjenje na svez vazduh...nismo izlazili samo kad su imali temp.

A ono dete sto je lezalo u zimskom mesecu ono i nije izlazilo...

Tako to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puder ćeš najlakše kupiti. Sačekaj - možda ništa ne bude.

Ua kupanje znam da se dete ne kupa kad mu izlaze boginje, i to isto da ne izlazi napolje - i rečeno mi je da se tako suzbija izbijanje boginja. Koliko je tačno ne znam... :unsure:

Honey ne kupuj nista zeno unapred mozda i nedobije. Ako ti zatreba skoci do mene, nisam ti daleko, ostalo nam je i pudera i emulzije i pene za rashladjivanje. Ja je nisam kupala prva tri dana dok su izlazile posle jesam,svako drugo kupanje je bilo u hipermanganu. Napolje je ne izvodis ako je hladno i da ne bi zarazila drugu decu.

Polakoooo

Doktori sada cak i preporucuju kupanje da se ranice ne bi inficirale,ali brisanje peskirom da bude pazljivo.Znaci higijena obavezna...

Napolje -ovako ja sam ovu decu sto su mi lezala u maju-junu izvodila ali ne medj decu..mada ko god nas je pogledao mrko nas je pogledao( mi smo bili stvarno puni)..inace i to dr preporucuju izvodjenje na svez vazduh...nismo izlazili samo kad su imali temp.

A ono dete sto je lezalo u zimskom mesecu ono i nije izlazilo...

Tako to...

E jesam tenkre :lol: necu nista da kupujem al ja sam od onih, kad znas da ce nesto mozda da bude, budi spreman :P joj, da vidite vi samo moju kucnu apoteku :lol: i sto treba i sto ne treba.

Baco ja malo zaboravila, izvini, odakle si ti? :)

Posto hipermangan imam :lol: to je reseno, a ostalo cu ako i kad bude. Danas me zvala moja kuma. Ona dobila pa ocekuje i da ce bebac da dobije :( al oni su pokupili od nekog drugog izvora. Videcemo, javicu se sta smo i kako smo.

Hvala vam sto ste me spustili malo na zemlju, treba povremeno tako meni jedno samaranje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ukratko naseg iskustva sa boginjama sa cerkicom od 3 g. Od kada je pocela epidemija u nasem vrticu pripremali smo se, cekali, plasili, citali na netu. Na kraju smo shvatili da i dalje vaze brojne predrasude kojih se, kada su boginje i dosle, nismo drzali, sto verujem da nam je dosta pomoglo. Dete smo, posto se dobro osecala a vreme bilo pristojno, izvodili svakodnevno napolje u setnje vodeci racuna da ne dodje u kontakt sa drugom decom (sto ona kaze "na livadu") i sigurna sam da joj je to puno znacilo psihicki a i zbog vazduha. (Osim toga, kako ocekivati da se boginje ne inficiraju ako ne kupate dete?!) Takodje smo je kupali 2 puta dnevno i nismo imali nijednu inficiranu boginju. Sto se nege koze tice, prvo sam negde procitala da puderi nisu dobri jer ne dozvoljavaju kozi da dise,posle cega sam pocela potragu za preparatima pri cemu su mi od najvece pomoci bili strani sajtovi. Svima bih najtoplije preporucila sledece:

gel kupku Dermalibour (A-Derma), umesto hipermangana, sa cinkom i ovsem, za iritiranu kozu, dva puta na dan. Posle toga na boginje ili Cicalfate (Avene), antibakterijski losion na bazi termalne vode, ili Uriage Pririced gel. NISTA je nije svrbelo, ni danju, ni nocu, nije se nijednom pocesala, a boginje su se jako brzo susile i otpadale, bez ikakvih infekcija. Kada smo rekli doktorki sta koristimo, bila je odusevljena, rekla je da sve to jako dobro i da joj je koza zbog toga u tako dobrom stanju (inace, znam da nam nasa doktorka to nikad ne bi samoinicijativno preporucila, zbog cene proizvoda koja je od 1000 - 1400 dinara, ali boginje nam deca dobiju jednom u zivotu). Posle nedelju dana otpale su gotovo sve kraste, a i dalje nam traju i kupka i drugi preparati. na kraju je sve ispalo mnogo lakse nego sto smo ocekivali. Naravno, svaki slucaj je za sebe, ali se nadam da ce jos nekome pomoci nase iskustvo pre svega sa ovim preparatima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas si me obradavala sa ovim postom. Dakle, predrasude su najveci problem, kao i u vecini slucajeva kada je odrastanje u pitanju. Hvala ti sto si podelila sa nama iskustvo. Meni ovo puno znaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.