Varicella (ovčije boginje)

odgovora

Objavljeno

Stefanu sam danas vidjela 2-3 piknice koje bi mogle podsjećati na vodene ospice .... opet bio je bolestan ovih dana može biti bilo šta

Nemam nista protiv da ih preleži samo što se bojim za bratovu ženu, trudna je a ne zna da li je imala ospice a bila je u kontaktu sa stefanom

Zna li neko koji su simptomi osim T u periodu inkubacije?

Mi sada prolazimo kroz to - imamo varicelle. Simptomi su osip i visoka temperatura (ali temperatura ne mora da bude povišena). Drugih simptoma nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OK, hvala ... on je imao i proliv pa vjerovatno to nije to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj moj mis se pika sve vise i vise .... Nadam se samo da je snaha prelezala ospice :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kristal,koji vam je dan,jel ima puno oziljaka?

Meni Magi imala krajem maja i jos je puna tamnih oziljaka,dr kazu izbledece,ali ja sam nesto skepticna.

Jesu rekli tebi nesto da mazes da se smanje oziljci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kristal,koji vam je dan,jel ima puno oziljaka?

Meni Magi imala krajem maja i jos je puna tamnih oziljaka,dr kazu izbledece,ali ja sam nesto skepticna.

Jesu rekli tebi nesto da mazes da se smanje oziljci?

Nisu još ništa, kontrola nam je u petak. Nisu meni flekice problem, već rupice koje su ostale po leđima, na par mesta po nogama i rukama. Za to sam čula da ne prolazi i da će joj zauvek ostati. Jedino me teši da ih nema po licu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu još ništa, kontrola nam je u petak. Nisu meni flekice problem, već rupice koje su ostale po leđima, na par mesta po nogama i rukama. Za to sam čula da ne prolazi i da će joj zauvek ostati. Jedino me teši da ih nema po licu.

I moja nema po licu 2-3,ali zato butine i nadlaktice pune,a i ribica joj je opasno stradala.Pa sta da ti kazem bila je puna.Najteze iskustvo od svih bolesti od sve dece.

Drago mi je da se oporavljate!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su boginje i proliv nevezano došli zajedno :wacko: . Pokupila je u isto vreme stomačni virus kada su krenule varicelle. Kombinacija je užasna, ne verujem da nekome može da se desi nešto slično tako lako.

Hvala vam na lepim željama :) .

Draga moja prije neki dan se nama desila identicna stvar, Stefan je imao toliko jak proliv da sam ga planirala voditi u bolnicu medjutim odjednom je stao da bi se uporedno sa tim osuo, kao boginje na sta sam ja dobila informaciju da uz taj stomacni virus koji je Stefan dobio nužno ide i osip???

E sada ko je ovde lud to niko ne zna!!!

Pretpostavljam da ni doktori nemaju pojma, danas je sve mutirao pa tako i virusi ...

PS. Da li imaju dvije iste teme ili je neko brisao moje postove na ovu temu???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada sam procackala, ima slicna tema, beba i boginje ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani, uz virusna oboljenja može da se javi osip, ali mi smo dobili varicelle. Kod nas je to bilo potpuno nepovezano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Aleksa je definitivno imun na boginje...sva deca u vrtiću su ove dve godine imala boginje, uključujući i poslednju turu od jula meseca...a on ih nije dobio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Aleksa je definitivno imun na boginje...sva deca u vrtiću su ove dve godine imala boginje, uključujući i poslednju turu od jula meseca...a on ih nije dobio.

Samo se ti "nadaj" ;) pa kada vas bude zadesilo biće tebi "imun". Ajde, i bolje je tako, još je mali da bi vas to snašlo ali zato sad na zimu ne bi bilo loše ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i mi smo ih lezali pre mesec i po! Moram reci da smo super prosli sa njima bez svraba, temperature, gubitka apetita, krasta jer su sve ostale male, nisu se punile vodom i pocele su otpadati vec cetvrti dan po izbijanju, nijednog oziljka nema. Peti dan smo vec bili u vrticu.

E sve to dugujemo Rhus Tox-u. Homeopatske kuglice su u pitanju, preporucila nam ih je trijazna sestra kad smo tog jutra kad su izbile zvali za savet. Mislim da ih u zvezde kujem jer ne znam sta bi bilo da ih odmah nismo uveli. Princip kod njih je da se krene oodmah, sto pre i one sve simptome svedu na minimum.

E kako je pocelo- ujutru se probudila sa nekih 15ak komada po ledjima i grudima, par po licu, isto toliko na rukama, 2-3 na nogama. Pocinjale su da je svrbe i ja sam odmah zvala partonaznog i kliniku, klinika mi se prva javila, trk sveki u prodavnicu po RT i klasicnu kremicu za tretman boginja. Kremicu nismo ni otvorili, RT bi poceo da deluje nekih 20min nakon uzimanja i da zaustavlja svrab. Prvi dan bi mu se dejstvo smanjivalo nakon 3.5h a doza se davala na 4. Drugi dan su doze trajale, treci sam vec razmisljala dal da prekinem sa njim jer mi se cinilo da je sve proslo. Ipak sam joj davala puna 4 dana.

Ako imate mogucnosti naci ga to je jedino sto bih ja preporucila kao vise nego dovoljno da se boginje preleze na najlaksi moguci nacin.

a gde mogu da se nabave te kuglice? i kako da ih trazim? pitali su me za jacinu, ocigledno postoje razne koncentracije, u homeopatskoj apoteci jevremovac. hvala na odgovoru!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo krajem oktobra dobili boginje ( tj nase dete je dobilo ) , 3-4 dana pre nego sto su izbile dobila je upalu srednjeg uha i dr. za url mi je rekala da su te dve bolesti cesto povezane. Inace super je sve proslo, bez povisene T, bez oziljaka... koristili smo prasak koji je namenjen za boginj, kupuje se u apoteci tako se i zove ( prasak za boginje)... imala ih je oko 20-30 po telu i pojavljivale su se u tri talasa... nista strasno jedino sto nismo prali kosu 2 nedelje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre dve nedelje je moj sestrić dobio boginje, a tih dana je baš često bio kod nas, a kažu da je najkritičniji period da se prenesu 5 dana pre izbijanja i 5 dana po izbijanju, tako da sam ja odmah bila spremna da ugledam tačkice na Sari, jer je on pre toga bio kod nas. Jutros kad sam je presvlačila vidim par kao bubuljica, sa malim plikčićem u sredini, na prevoju butina, gde je toplo a tu najčešće izbijaju. Ne znam da li da sačekam još malo, da vidim da li će izbiti još neka, da budem sigurna da su boginje ili da je odmah vodim Dr, da joj daju taj tečni puder što se maže ili šta već...?

T nema, sad sam joj merila, ali kažu da čak i ne moraju da imaju T...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po tvom opisu pretpostavljam da je to...Koliko ima tih bubuljica i da li je imala prije?

T se može kasnije javiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po tvom opisu pretpostavljam da je to...Koliko ima tih bubuljica i da li je imala prije?

T se može kasnije javiti...

Ima 3,4 komada. Čudno mi je što su izbile tu, a na leđima, stomaku nema ništa... Možda su ipak samo neke bubuljice, ali velika je verovatnoća da su boginje :(

Pratiću situaciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ja znam, inkubacija varicela traje 3 nedelje. Treba pratiti. U vasem uzrastu tackice, bubuljice, osip su normalne stvari. Boginje treba ispratiti. Mislim da je i T kod varicela u pocetku normalna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

T se javi dan-dva pre samog izbijanja a iskreno i ne mora i tad. Jedino što možeš jeste da budeš u pripravnosti i ako se u toku današnjeg dana javi još neka, mislim da je to-to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čekam sada da se probudi pa idemo kod dr, i onako nam je DZ na 2 min.odavde, bolje da mi ona potvrdi ili još bolje da kaže da nisu boginje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čekam sada da se probudi pa idemo kod dr, i onako nam je DZ na 2 min.odavde, bolje da mi ona potvrdi ili još bolje da kaže da nisu boginje...

uh... ja to ne bih radila jer u DZ je garant haos i gužva pa ako je i zdrava tamo tek ima da pokupi neki virus. A jel imaš tlf od vašeg pedijatra da se konsultuješ preko tlf-a? Ili pozovi Halo bebe?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh... ja to ne bih radila jer u DZ je garant haos i gužva pa ako je i zdrava tamo tek ima da pokupi neki virus. A jel imaš tlf od vašeg pedijatra da se konsultuješ preko tlf-a? Ili pozovi Halo bebe?!

Ako kaže da sumnja na boginje, staviće ih u izolaciju, tj. u neku posebnu sobu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako kaže da sumnja na boginje, staviće ih u izolaciju, tj. u neku posebnu sobu...

E to nisam znala. To je dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr nije bila tu pa ćemo ići sutra, ali privatno kod ove Dr kod koje idemo je je u DZ stvarno haos, puno je baš dece prehlađeno :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel izašla još neka "bubuljica"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr nije bila tu pa ćemo ići sutra, ali privatno kod ove Dr kod koje idemo je je u DZ stvarno haos, puno je baš dece prehlađeno :(

Kad je guzva u DZ ( a uvek je) ja predam knjizicu i pitam sestru za koliko da dodjemo. Ona mi kaze kolko ih ima ispred nas, pa kaze otprilike koliko treba vremena doktorki da ih pregleda. Mi dodjemo posle, kad sestra kaze i tad ne cekamo dugo, obicno budemo sledeci na redu.

Pitaj sestru da li je tako nesto moguce i kod vas.

Jel su joj jos izasle boginje? Trebalo bi da ih ima sad jos vise, naravno ako su uopste boginje u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.