Varicella (ovčije boginje)

odgovora

Objavljeno

Kada sam ja bila mala prelezala sam varicele sa dve ospice,tako da je i to moguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam ja bila mala prelezala sam varicele sa dve ospice,tako da je i to moguce.

Naravno da je i bez vakcine to moguće, malo redje, ali je moguće. Sve zavisi od stanja organizma, izloženosti itd... 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesmo li imali ovde slucaj da dete dobije boginje dok je mama trudna (a prelezala iste)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da jeste Marija Mara, i znam sigurno moja sestra. Sve je ok, ako je mama prelezala.

 

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, sad se setih Mare, Mila je pred kraj njene trudnoce dobila. Duja jos nije dobio, ali njegov bas dobar drugar jeste za vikend, pa rizik postoji da i on zakaci. Ja sam vadila antitela, sigurna sam da sam prelezala, ali opet mi nije svejedno. U kom mesecu je tvoja sestra bila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, sad se setih Mare, Mila je pred kraj njene trudnoce dobila. Duja jos nije dobio, ali njegov bas dobar drugar jeste za vikend, pa rizik postoji da i on zakaci. Ja sam vadila antitela, sigurna sam da sam prelezala, ali opet mi nije svejedno. U kom mesecu je tvoja sestra bila?

Bez brige. Moja sestra je bila treci mesec, dr je rekla da ako je bolovala, nema opasnosti. 

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mardz, imala je A kad sam ja bila trudna, mislim da je bio peti mesec trudnoce. Zaboravila sam. Enivej, sve ok. Ne brini. Bilo bi skeri da nisi prelezala, ovako ok. ;)

(rekoh li pupupupupuppu cestitam :)  )

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, hvala vam, smirile ste me. Možda i ne dobije, ali za svaki slučaj ja da pitam, nešto sve što sam čitala je u fazonu opustite se ako ste preležale, ali uvek postoji rizik.

andjelita i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel se zezas da ne vidis da se zezam :lol:

dok ja skontam da si to ti :lol:

Jesmo li imali ovde slucaj da dete dobije boginje dok je mama trudna (a prelezala iste)?

Imala sam ja sada slučaj , sredinom trudnoce, letos su mi oboje dobili varicele. Moja mama nije sigurna bila koje sam prelezala pa sam odmah uradila analizu, oni su mi proverili samo akutno , ne da li sam prelezala nego da li sam ih sada dobila. I sve je bilo u redu. 

Margaritta i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.