Alergija Na Majcino Mlijeko

odgovora

Objavljeno

Neato sam cackala po netu. Po nekim istrazivanjima postoji odredjeni procenat djece koji su alergicni na majcino mlijeko.

Sta mislite da li je to uopste moguce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neato sam cackala po netu. Po nekim istrazivanjima postoji odredjeni procenat djece koji su alergicni na majcino mlijeko.

Sta mislite da li je to uopste moguce?

Mislim da se na to radi neki test, valjda kad beba ima 2 nedelje, ne secam se vise kako se zove... Sto ne bi bilo moguce? Svega ima na ovoj kugli zemaljskoj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije direktno alergicno na majcino mleko nego na ono sto majka jede

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije direktno alergicno na majcino mleko nego na ono sto majka jede

ovo i ja mislim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mariji su preko testova krvi utvrdili da joj se tijelo bori sa nekom jakom alergijom. Prvo su mislili da je refuks jer bljuca i povraca moje mlijeko sada su joj radili nalaze i utvrdili da postoji neka alergija sa kojom se bori. Ona je do sada samo sisla moje mlijeko i nije mi jasno odakle tolika alergija. Stefan je imao samo jednu trecinu visoke te neke parametre pa je djete primalo inekcije jer se gusio....

Ja zaista pazim sta jedem ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mariji su preko testova krvi utvrdili da joj se tijelo bori sa nekom jakom alergijom. Prvo su mislili da je refuks jer bljuca i povraca moje mlijeko sada su joj radili nalaze i utvrdili da postoji neka alergija sa kojom se bori. Ona je do sada samo sisla moje mlijeko i nije mi jasno odakle tolika alergija. Stefan je imao samo jednu trecinu visoke te neke parametre pa je djete primalo inekcije jer se gusio....

Ja zaista pazim sta jedem ....

Da ne koristis mozda nesto od kozmetike sto bi moglo da joj smeta? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neato sam cackala po netu. Po nekim istrazivanjima postoji odredjeni procenat djece koji su alergicni na majcino mlijeko.

Sta mislite da li je to uopste moguce?

Da, moguće je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mariji su preko testova krvi utvrdili da joj se tijelo bori sa nekom jakom alergijom. Prvo su mislili da je refuks jer bljuca i povraca moje mlijeko sada su joj radili nalaze i utvrdili da postoji neka alergija sa kojom se bori. Ona je do sada samo sisla moje mlijeko i nije mi jasno odakle tolika alergija. Stefan je imao samo jednu trecinu visoke te neke parametre pa je djete primalo inekcije jer se gusio....

Ja zaista pazim sta jedem ....

A da daš svoje mleko na analizu? I šta kažu lekari na sve to? Možda nije hrana u pitanju...

Topaz voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Topaz, pa koje simptome ima tvoja devojcica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako su lekari dosli do toka da je bas alergija na mleko, mozda je nesto drugo u pitanju :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pitanju je nesto sto unese u sebe jer bljuca i iizbacuje moje mlijeko. Da je alergija na moje mlijeko, koliko sam citaal na netu obavezno bi se pojavila krv u stolici a sto kod nas Bogu hvala nema.

BMama nisu oni jos ustanovili nista.

prvo su mi rekli da je refuk a sada su dosli do alergije ..... vjerovatno ce ona "sama od sebe da prekine da bljuca" i bice nesto u fazonu - nije bitno sta je bilo bitno da je prestalo.

Kada sam dr pitala da li je refuks ili alergija dobila sam odgovor da nije lako doci do dijagnoze <_< sto i nije laž. Do sada sam je dojila i dohranjivala sa hippovim anti refuks mlijekom pa mi je sada rela da joj do petka jedan obrok u toku dana dajem anti refuks mlijeko da vidi da li i njega povraca.

Temu sam onako postavila, to nije definitivna dijagnoza jer sam se iznenadila kada mi je spomenula to kao jednu od mogućih dijagnoza ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je Luka jako puno bljuckao dok je samo sisao, sve se smirilo kad smo uveli hranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne mora da ima krvi u stolici, mozde da puno povraca, da ima proliv, nenapreduje u tezini, ekcem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja ćerka je puno bljuckala, bukvalno posle svakog podoja. Najvažnije je napredovanje u težini, ako je to ok, onda bljuckanje nema velikog značaja. Ako ne dobija u težini, onda treba razmatrati varijante alergija, refluksa i sl. Mislim da ne može biti alergična na tvoje mleko, ali može na nešto što ti jedeš. Ovde prvo izbacuju mlečne proizvode iz ishrane, pa gluten, itd., ali to je posao iskusnog gastroenterologa. Znam da ti nije lako, iako si iskusna majka..... Srećno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima breast milk alergy.Ona je imala proliv,pa se pojavila krv u stolici.Kad sam počela s propisanom dijetom proliv je prestao ali krv joj se pojavljivala na svakih 7 dana i póred dijete.Drugih simptoma nema,nema ekcem,nije povraćala,super napreduje,po njoj nikad ne bi rekao da joj nešto smeta.Dr kaže da je to potpuno benigno i da će prerasti tu,u stvari intoleranciju na nešto što jedem. Od kako jede čvrstu hranu ne vidim da ima krvi,ali je kaka sad malo teža za pregledanje :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Topaz, koliko ti je stara beba? Koliko ima popiskenih pelena u toku 24h? Kako se ponasa posle bljuckanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pitanju moze biti da je mama nesto pojela i da bebi to trenutno ne godi i eto alergije-a toliko toga ima sto bi mama morala izbaciti iz ishrane upravo da preko mleka ne bi doslo do bebe..

POMOC-kako postaviti temu na ovom "novom"BEBAC.COM-u :)) ?

Imam neke bolove pa trazim odgovore :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Topaz, koliko ti je stara beba? Koliko ima popiskenih pelena u toku 24h? Kako se ponasa posle bljuckanja?

Beba ima tri mjeseca i 15-ak dana. Drugi na treci mjesec je napredovala svega 350 grama da bi nakon 4 dana, na novoj kontroli izgubila jos 50 grama. Od kada je dohranjujem sa ovom anti refuks formulom napredovala je 150 grama za 5 dana. Ona i dalje bljucka moje mlijeko ali ja joj poslije svakog dojenja ponudim i ovo tako da ostane nesto u stomaku.

Sutra imamo kontrolu pa cu vidjeti sta je u pitanju. Insiostiracu da joj uradim UZ da ustanovimo ili izbacimo jednu od mogucih dijagnoza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da, trazi UZ to ti je prvi korak...ako UZ pokaze da je sve ok ti izbaci mleko i mlecne proizvode na 15ak dana pa ces pratiti kako se situacija odvija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel kad bljucne trazi jos da siki, da li place?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.