Ovo Mi Je Škola I Drugi Puta Ću Pametnije

odgovora

Objavljeno

Gdje ste pogrešili, tj. gde ste videli da ste pogresili i sta iz toga naucili, bilo da je u pitanju da ste bebu naučili da spava sa vama ili ste kupili nepotrebnu a skupu opremu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf... da počnem :)

1.prvo i osnovno, dozvolila sam sebi da mi tuđe mišljenje bude važnije od mog, hiljadu puta sam poslušala druge a ne sebe i svaki put sam pogrešila... stalno sam se pravdala zašto ovo radim ovako ili ono onako... to i sada ponekad radim.. i to mi pokvari dan i to sledeći put neću dozvoliti...

2. naučila sam je da spava sa mnom u krevetu

3. ne hranim je u hranilici već je jurim po kući sa kašičicom

4. nisam je dovoljno vodila u goste, skoro sam se sabirala i provalila sam koliko puta nisam otišla negde jer kao kako ću sa njom, mala je :)

ima još sigurno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf... da počnem :)

1.prvo i osnovno, dozvolila sam sebi da mi tuđe mišljenje bude važnije od mog, hiljadu puta sam poslušala druge a ne sebe i svaki put sam pogrešila... stalno sam se pravdala zašto ovo radim ovako ili ono onako... to i sada ponekad radim.. i to mi pokvari dan i to sledeći put neću dozvoliti...

2. naučila sam je da spava sa mnom u krevetu

3. ne hranim je u hranilici već je jurim po kući sa kašičicom

4. nisam je dovoljno vodila u goste, skoro sam se sabirala i provalila sam koliko puta nisam otišla negde jer kao kako ću sa njom, mala je :)

ima još sigurno

Potpis :rolleyes: Mada ima malo i ovog prvog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf... da počnem :)

1.prvo i osnovno, dozvolila sam sebi da mi tuđe mišljenje bude važnije od mog, hiljadu puta sam poslušala druge a ne sebe i svaki put sam pogrešila... stalno sam se pravdala zašto ovo radim ovako ili ono onako... to i sada ponekad radim.. i to mi pokvari dan i to sledeći put neću dozvoliti...

2. naučila sam je da spava sa mnom u krevetu

3. ne hranim je u hranilici već je jurim po kući sa kašičicom

4. nisam je dovoljno vodila u goste, skoro sam se sabirala i provalila sam koliko puta nisam otišla negde jer kao kako ću sa njom, mala je :)

ima još sigurno

Ovo prvo sam se i ja uvjerila.Samo što na kraju ipak nisam poslušala druge,al sam dozvolila da mi pokvare dan.Navikla sam je da spava sa mnom u krevetu,iako sam sebi rekla da to no-no,al se nimalo ne kajem,i opet ću :) Vodila sam je svuda,mislim da sam malo i preterala.Prelazila je i granice,i prevoozna sredtva,i čini mi se da zbog toga nema neke navike u ishrani.Al opet bih išla s bebom svuda jer sam tip koji ne može na jedno mesto.E više ne znam šta sam pogrešila,ako se setim javljam se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gdje ste pogrešili, tj. gde ste videli da ste pogresili i sta iz toga naucili, bilo da je u pitanju da ste bebu naučili da spava sa vama ili ste kupili nepotrebnu a skupu opremu?

Cesto sam znala da precenim svoju snagu i svoje mogucnosti , da pomeram u glavi svoje granice izdrzljivosti ... pa kad mi dodje dusa u nos onda shvatim da sam pogresila ... Jako cesto mi se to desavalo . Kad me neko pita : E jel bi ti mogla/znala / htela da.... ? Moj odgovor nikad nije negativan , i ono sto ne znam ja zelim da pokusam i zato nikad ne kazem nikome ne . Dosta novih i korisnih stvari sam tako naucila ali dosta puta sam sebi natovarila i brigu na vrat ... Mislim da moje najvece greske u zivotu proizilaze bas iz toga . Mada ja svoj zivot ne bih menjala uopste . Greske koje sam pravila su bile i bice moj ucitelj za ceo zivot i ne bojim se cak ni novih promasaja jer kako kaze moj omiljeni pisac : " Bilo je toliko stvari u zivotu kojih smo se bojali , a nije trebalo . Trebalo je ziveti . "Ja svoj zivot zivim u skladu sa svojim greskama i nosicu ih na ledjima dok ne padnem na kolena . Kad padnem ako mogu ustacu , ako ne mogu puzacu , jer to je moj zivot ja drugi nemam ...

Markova mama i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cesto sam znala da precenim svoju snagu i svoje mogucnosti , da pomeram u glavi svoje granice izdrzljivosti ... pa kad mi dodje dusa u nos onda shvatim da sam pogresila ... Jako cesto mi se to desavalo . Kad me neko pita : E jel bi ti mogla/znala / htela da.... ? Moj odgovor nikad nije negativan , i ono sto ne znam ja zelim da pokusam i zato nikad ne kazem nikome ne . Dosta novih i korisnih stvari sam tako naucila ali dosta puta sam sebi natovarila i brigu na vrat ... Mislim da moje najvece greske u zivotu proizilaze bas iz toga . Mada ja svoj zivot ne bih menjala uopste . Greske koje sam pravila su bile i bice moj ucitelj za ceo zivot i ne bojim se cak ni novih promasaja jer kako kaze moj omiljeni pisac : " Bilo je toliko stvari u zivotu kojih smo se bojali , a nije trebalo . Trebalo je ziveti . "Ja svoj zivot zivim u skladu sa svojim greskama i nosicu ih na ledjima dok ne padnem na kolena . Kad padnem ako mogu ustacu , ako ne mogu puzacu , jer to je moj zivot ja drugi nemam ...

jako lepo!!!! ja bi ovo stavila u citanke!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf ima mnoooogo toga.

Spavamo u istom krevetu

Trcim sa kasikom za njima

Nece da zaspu dok svi u kuci ne legnemo spavati

Stefan je picajlza cim malo smoci ili ufleka maicu trazi da mu je presvucem.

Bukvalno zamnom idu u toalet ....

Ima jos 100 stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh ja da se priklljucim onima kojima dete spava s njima, definitivno ce ovo drugo biti vise u svom krevecu...iva sada spava na velikom krevetu sama ali mrzi krevetac...sto rece Sanja necu precenjivati svoje mogucnosti i sebe stavljati na poslednje mesto, kad neko ponudi pomoc necu reci da ne treba i da mogu sama...necu se nervirati zbog svekrvinih komentara jer ako sam jedno odgojila ni drugom nista nece faliti...drugo dete ce odmah na nosu cim pocne da sedi i odmah cu kupiti autosediste jer puno znaci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gdje ste pogrešili, tj. gde ste videli da ste pogresili i sta iz toga naucili, bilo da je u pitanju da ste bebu naučili da spava sa vama ili ste kupili nepotrebnu a skupu opremu?

Pogresila sam sto sam u pocetku dosta slusala druge i sad se vide posledice toga.Polako ih ispravljam,ali to je dug proces. Dozvolila sam da mi se dete navikne na obroke van stola i tek otkako je krenula u vrtic to se sredjuje.Ranije sam je ljuljala dok ne zaspi,ali kad su ruke pocele da mi "otpadaju" prestala.Zato je sad stavim pored mene u krevet,zagrlim je i brzo zaspi.Posle je prebacim u krevetac.Kajem se i sto sam nekima dozvolila da daju detetu slatkise i sokove kad oni misle da treba,sad i to ispravljam. Meni je veliki problem sto sam ostavila dete sa babom i dedom kad sam pocela da radimi vise vremena ta 3-4 meseca provodila sa njima nego sa mnom.Zbog toga se najvise kajem! Uzasno su je razmazili.I sad kad joj ne dozvoljavam nesto,ona trazi da ode kod njih.E,pa ne moze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gdje ste pogrešili, tj. gde ste videli da ste pogresili i sta iz toga naucili, bilo da je u pitanju da ste bebu naučili da spava sa vama ili ste kupili nepotrebnu a skupu opremu?

Nigde nisam pogrešila :D

viki77 i Dzo volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam pogrešila što sam dete stavila da spava sa mnom. Ako i drugo bude tako htelo, opet ću ponoviti.

Jedino gde sam verovatno pogrešila jeste što nisam bila čvršća u nekim odlukama.

Pogrešila sam što sam popustljiva, pa sam previše dozvoljavala gledanje tv-a i slično.

Ali svakako mislim da mi greške u vezi deteta nisu bile velike, tako da se i ne kajem previše zbog njih.

Kao mlađa je trebalo da budem više opuštena i da se ne plašim tuđih reakcija i predrasuda.

Schveca i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nigde nisam pogrešila :D

Moj čo'ek... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dete mi je zdravo, nasmejano, aktivno, radoznalo, lepo rucka i dalje siki. Ja mislim da sam za sada na pravom putu ;)

Spava sa mnom u krevetu jos uvek, nosila sam ga dok je bio beba, spavao mi je na grudima i nije puno plakao. I sto je najvaznije niiisam slusala druge (mislim na bapske price). A sreca moja, nije ih puno bilo!!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sad ne smatram da sam pogresila nigde ali vreme ce pokazati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam pogrešila što sam dete stavila da spava sa mnom. Ako i drugo bude tako htelo, opet ću ponoviti.

Jedino gde sam verovatno pogrešila jeste što nisam bila čvršća u nekim odlukama.

Pogrešila sam što sam popustljiva, pa sam previše dozvoljavala gledanje tv-a i slično.

Ali svakako mislim da mi greške u vezi deteta nisu bile velike, tako da se i ne kajem previše zbog njih.

Kao mlađa je trebalo da budem više opuštena i da se ne plašim tuđih reakcija i predrasuda.

Pratim tvoje postove i mislim da si ti dobra majka, a i osoba!

ivana70a voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.