Strah Od Nove Trudnoće

odgovora

Objavljeno

Ja sam trudna, sutra ulazim u 13. nedelju. 

Ali moji se strahovi svakim danom samo povećavaju. 

Mislim da mi je ipak potrebna pomoć psihologa. Nadala sam se da ću se izboriti sama, ali ipak ne mogu. 

Da li neko ima iskustva ili preporuku za dobrog psihologa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Marg, i meni je trudnoca sa V prosla u strepnji i brojanju dana... 

Trudila sam se da okupiram misli drugim stvarima, tv, knjige, i starijim sinom, pa smo dosta vremena provodili u druzenju, citanju, slusanju muzike... 

Ne znam da je neko od clanica bas isao kod psihologa, ali su sve u slicnoj situaciji imale isti strah.  

Mislim da u normalnim zemljama zdravstvena ustanova obavezno organizuje pomoc psihologa u bilo kojoj stresnoj situaciji. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marg, strah je bio prisutan tokom cijele trudnoce, pogotovo tokom sedmice u kojoj sam u prethodnoj trudnoci saznala da su bebe mrtve, 15.sedmica, a 15.sedmica sa ovim malim mi se potrefila na 27.februar, vtp sa blizancima. Tada kad umrla nisam :(

Zbog straha i panike su mi radjena 2extra UZ-a samo da bi me umirili i ubijedili da beba zivi i da je dobro. Bas u 15.sedmici me primili hitno na UZ jer sam umislila da je beba mrtva. Expertni mi je radio doktor specijalista(inace ga radi babica)...i tako...cesto me hvatalo ubjedjenje da imam mrtvu bebu u stomaku...plakala sam, mirovala satima cekajuci da osjetim bebine pokrete...Bude malo lakse kad se beba pocne vrtiti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam trudna, sutra ulazim u 13. nedelju. 

Ali moji se strahovi svakim danom samo povećavaju. 

Mislim da mi je ipak potrebna pomoć psihologa. Nadala sam se da ću se izboriti sama, ali ipak ne mogu. 

Da li neko ima iskustva ili preporuku za dobrog psihologa?

Uzmeš uput za klinički centar odsek za psihijatriju (tamo su svi sjajni).Preporuka za Bobu Pejović Nikolić.

neca79 i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam predlog,samo da napisem da sam crkavala pre svakog uz-a od straha,pre svakog rezultata d-dimera...Izmedju sam funkcionisala normalno,stezuci srce i ne radujuci se,cak sam i stomak mazila na brzaka,kao krisom,od sebe se krijuci...Opustila sam se malo kada sam usla u drugu polovinu trudnoce...

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je veceras prvi put uhvatio strah od nove trudnoce..do sada sam jedva cekala ubedjena da ce mi to potisnuti tugu..jos sam sa mm lezala i mazio mi je stomak i iskreno nije mi prijao dodir na stomaku..odmah sam pocela da placem. Sama pomisao da krecem od nule opet i cekam i strahujem me je najezila..hocu li ikada biti bolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoćeš. Samo toliko imam da ti kažem. Ono što je kod tebe pomešano je tuga zbog prethodne trudnoće i strah od nove. Sačekaj, daj sebi malo vremena da odboluješ, nije mnogo prošlo. Naći ćeš već način da smestiš to gde treba. 

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ti treba vremena, a bices boljw sigurno...

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neca79 polako gde zuris jos ti se organizam nije oporavio, sacekaj bar 6 meseci.Mozsa da odes na  neku psihoterpiju nekoliko puta mesecno u pocetku. Ja sam od ove trudnoce imala strasan strah da me ne uhvati postporodjajna depresija jer sam se sa depresijom srela 2012 kad mi je cerkica imala tri godine.I dalje imam taj strah, on ne prolazi i ja kao pisem plasim se porodjaja a ne pisem  koliko strahujem za posle porodjaja.Imam od psihijatra i ginekologa odobrenje da popijem bensedin bas kad me panika uhvati.Sto je veci strah sve se losije beba razvija.Zato bistre glabe da udjes u trudnocu, strah sigurno nece skroz da nestane ali iz podrsku dobrog psihijatra, psihologa to ces da prevazidjes.I nemoj da klones ti si dozivela ogroman stres i treba ti vremena da ojacas psihicki.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah gde zurim...ne znam...sve mislim tako cu lakse preboleti...ustvari kako nocu citam forume shvatam da je isto.kod svih..jedva cekaju novu trudnocu i ujedno je se plase..valjda su mi ova osecanja normalna. Razmialjam da potrazim pomoc strucnog lica.

Znam da treba vremena za sve ali bolja sam u savetovanju drugih nego u primeni istog kod sebe :(:(

I da znate volim vas sto vas imam..

Vuciguraj, leni i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco,strah ce uvek biti prisutan i to je normalno,ali njegov ce se intenzitet smanjiti...

Sama najbolje znas sta mozes da podneses i koliko,slusaj svoje srce i sve ce biti u redu...

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tei je strah od nove trudnoce, ja sam u strahu od trenutne, svasta sam videla svojim ocima i dozivela i ne nam ni kako sam se odlucila za trece dete...

pomoc uvek mozes da potrazis, lake ce ti biti kada sa nekim razgovaras...nemoj mnogo da zuris, dva do 6 meseci nista u zivotu ne cini...znaces kad je vreme!

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, to sto osecas je potpuno normalno. 

Meni je tesko bilo, jer sam ja najvise bila tuzna zbog bebe, svi moji najblizi su bili srecni sto sam ja prezivela (bilo o koncu)...i onda sam plakala krijuci, da ih ne brinem, oni ipak nisu mogli osetiti moju tugu i prazninu... 

Ti si sve jako hrabro i razumno podnela i samo polako, bice lakse sigurno:wub:

leni i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, to sto osecas je potpuno normalno. 

Meni je tesko bilo, jer sam ja najvise bila tuzna zbog bebe, svi moji najblizi su bili srecni sto sam ja prezivela (bilo o koncu)...i onda sam plakala krijuci, da ih ne brinem, oni ipak nisu mogli osetiti moju tugu i prazninu... 

Ti si sve jako hrabro i razumno podnela i smo polako, bice lakse sigurno:wub:

bas tako i ja placem samo kad sam sama i retko kad pred mm...on je jos osetljiviji od mene a ne pokazuje to i gledam da ga postedim. 

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, strah kakav imas sada bit ce jos veci kad opet zatrudnis, ali prezivi se. Ja sam u novoj trudnoci svako malo umisljala da mi je beba mrtva, trazila da mi rade UZ-ove tek toliko samo da vidim otkucaje srca, kisu suza isplakala.... sve je to normalno nakon gubitka kroz koji smo prosle.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.