Buvljak/ Second Hand, Razmena I Jevtina Prodaja:-)

odgovora

Objavljeno

Posto je vecini zakucala kriza na vrata ili prosto neko racionalnije gleda na neke stvari, nije zgoreg da otvorimo temu na kojoj mozemo razmenjivati stvari (garderobu, kucne sitnice idr.), prodavati, poklanjati polovne stvarcice.

valentina i natadjuro volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto je vecini zakucala kriza na vrata ili prosto neko racionalnije gleda na neke stvari, nije zgoreg da otvorimo temu na kojoj mozemo razmenjivati stvari (garderobu, kucne sitnice idr.), prodavati, poklanjati polovne stvarcice.

Priča meni tetka koja živi u Edmontonu,da ljudi već odavno izađu subotom na ulice,pa iznesu stvari koje ima više ne treba.Mjenjaju se,kupuju..Meni je to sasvim ok.I sa i bez krize.

valentina, malagarava i Fox volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Priča meni tetka koja živi u Edmontonu,da ljudi već odavno izađu subotom na ulice,pa iznesu stvari koje ima više ne treba.Mjenjaju se,kupuju..Meni je to sasvim ok.I sa i bez krize.

Pa šta znam za ulice, al ovde se svi nekako znamo, pa stvarno nekome može da pomogne i znači. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ideja je odlična! Ljudi koji imaju mnoooogo novca odavno se tako snabdevaju. Ne kaže se za džabe da "svaka roba ima svog kupca". Ja sam pred prvi porođaj otišla u Austriju i raspitivala se tamo kod drugarice gde šta od opreme da nabavim. A ona mi došla sa novinama i linkovima za sajtove gde se prodaje polovna oprema. Za mene je to bilo ravno uvredi. Pa gde bre da svom prvorođenom detetu kupujem polovnu opremu! A kod njih je vrlo uobičajeno. I ne sažaljevaju one koji kupuju polovno, nego im se dive kad naprave neki dobar "pazar". E, da mi je tad bila ova pamet, ostalo bi mi čitavo bogatstvo. Naravno, ima stvari koje nikada ne bih kupila polovne...

Inače, upravo sada čekam da mi dopreme ugaonu garnituru koju sam kupila od drugarice. Njoj je prevelika, a meni idealna. Dve godine stara, savršeno očuvana, jedva korištena, kao iz radnje, a za četvrtinu originalne cene. Kožna, sa opcijom za spavanje. Boja se savršeno uklapa u naš ambijent. Taman da se ne nerviram ovih par godina dok su deca mala. Baš me briga ako je umažu ili oštete, kad sam je jeftino kupila.

Srećno svima! Sad ću i ja da razmislim šta bih mogla da prodam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otvorili smo temu za deciju opremu i garderobu,a ovo je za nas.

Ja sam prvo imala u vidu da neko ima gomilu garderobe sa kojom ne zna sta ce jer ne moze vise da obuce,a nekom bi mozda trebala. Isto tako, neko je mozda za vencanje dobio dupi toster ili mikser, pa hoce da ga menja za nesto, mozda se neko presao u kupovini cipela....ne znam...sve sto vam padne na pamet. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista me ne moze oraspoloziti (kada je rijec o materijalnom), kao kad sebi mogu da priustim dobre cipele, torbu ili neke mindjuse.

Isto tako, i kad mi je pun novcanik, nista sladje mi nema od dzaranja po Second hand radnjama. I toliko garderobe imam upravo iz tih radnji. Nesto novo, nesto polovno, a uglavnom unikat :)

Nego, odoh s teme.

Da ste mi blize, tj. da sam ja u Srbiji, bila bih presrecna da se ukljucim u ove akcije - razmjena, davanje...

Mada, naravno, to mogu raditi sa mojim sudrzavljankama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, u vasem slucaju to treba da se resi sa nekom agencijom odvade koja vozi za Ljubljanu,a ne da ti vuces hranilicu i da naletis na nekog histericnog vozaca. ;)

meni je Secer iz Atine poslala torbu stvari igracaka prosle godine tako sto smo otsili do agencije koja vozi buseve do Atine, platili transport 20 ili 30E ne secam se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.