Sveže Začinsko Bilje

odgovora

Objavljeno

Imate li u saksijicama neke začine?

ja imam zamenu za kari, bosiljak i peršun, i lavandu, ne znam da li ona spada u začinske biljke..

volela bih da posadim vlašac, korijander, kapar, majčinu dušicu i još neke...

kako zimi održavate biljčice? jel ima među začinskim biljkama jednogodišnjih, dvogodišnjih biljaka? šta sa njima? mislim nemam pojma ja se prvi put bavim ovim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ti ne bih znala nista o tome reci. ;) Ali bih voljela jednog dana, kad bih imala kucu i malo vise prostora da se time bavim.

Nego, mene vise zanima koji se zacini stavljaju u koja jela...recimo, mirodjija, majcina dusica,ruzmarin, lovorov list...dala mi ih je sestra ali ja ne znam gdje da ih stavljam(mislim na one u kesicama,seckane)

Mozda i postoji tema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ti ne bih znala nista o tome reci. ;) Ali bih voljela jednog dana, kad bih imala kucu i malo vise prostora da se time bavim.

Nego, mene vise zanima koji se zacini stavljaju u koja jela...recimo, mirodjija, majcina dusica,ruzmarin, lovorov list...dala mi ih je sestra ali ja ne znam gdje da ih stavljam(mislim na one u kesicama,seckane)

Mozda i postoji tema?

Možeš i na terasi u stanu da ih gajiš... :D

Miva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, da, ali da su pitanju normalne terase...ja imam dvije, nego su toliko male da se covjek nema dje okrenuti...a jos je u pitanju visoko prizemlje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja to držim u stanu, u malim saksijicama i stoji na prozoru... planiram da uzmem one veće duguljaste pa po par biljčica u jednu... samo ne znam šta ću zimi :D verovatno ću ih poređati na frižider, pa ću oprezno sa zalivanjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama redovno sadi to u one obicne plasticne case ( kao od pavlake ) zimi drzi u prozoru samo sa unutrasnje strane i cele godine ima ...

A lovorov list koristim svuda ! :D Samo u supu ga ne ubacujem :D Kada pecem nesto , kuvana jela sva ... ma svuda ide odlicno i da bas lepu aromu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno imam mentu, vlasac, bosiljak, majcinu dusicu i ruzmarin. koristim i suve zacine dosta.

Sveze mi stoje u saksijama, uvek unutra, na kuhinjskom prozoru jer su mi onda na dohvat ruke, a zalivam ih tusiranjem kako ne bih morala da ih perem pre seckanja. ;)

Bosiljak je jednogodisnja biljka, ali ja uvek imam seme od prethodnog, pa sejem u februaru/ martu ponovo.

Ove godine sam ostavila seme chery paradajza, pa cu da probam u saksijama. No, to nije zacinska biljka.

Zacine stavljamo svuda.

mirodjiju uvek u grasak i tikvice, bosiljak uvek sa gljivama, belim lukom, suvim mesom, piletinom, majcinu dusicu najcesce sa gljivama i dzigericom, vlasac obavezno uz supe/ corbe, lovor uvek uz junetinu, sarmu i pasulj....Ruzmarin uz svinjetinu i ribu uglavnom.

Miva i Megi. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nemam zacinsko bilje.. nikako da se resim da kupim

ali imam anegdotu sa deverom i njegovom devojkom jer su oni prepametni;

kupili su nekoliko saksijica zacinskog bilja i ostavili ga da se osusi jer boze moj, tako treba da se koristi :D :D :D:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=Ivana :)' timestamp='1349039112' post='519127]

ja nemam zacinsko bilje.. nikako da se resim da kupim

ali imam anegdotu sa deverom i njegovom devojkom jer su oni prepametni;

kupili su nekoliko saksijica zacinskog bilja i ostavili ga da se osusi jer boze moj, tako treba da se koristi :D :D :D:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bosiljak,ruzmarin,persun,celer,paskanat,majcina dusica,mirodjija,vlasac imam u vrtu,dvoristu.

Za zimu cuvam tako sto sve iseckam i ostavim u plasticne posudice u zamrzivac.Kad mi treba vadim po prstohvat.

Markerom napisem sta mi je sta :D

Maki-D voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde se u Bg-u kupuj zacinsko bilje u saksiji? Ne secam se da sam to negde videla, pa me interesuje gde bih mogla da potrazim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bosiljak,ruzmarin,persun,celer,paskanat,majcina dusica,mirodjija,vlasac imam u vrtu,dvoristu.

Za zimu cuvam tako sto sve iseckam i ostavim u plasticne posudice u zamrzivac.Kad mi treba vadim po prstohvat.

Markerom napisem sta mi je sta :D

Like!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde se u Bg-u kupuj zacinsko bilje u saksiji? Ne secam se da sam to negde videla, pa me interesuje gde bih mogla da potrazim.

ima u Tempu, Metrou, Maxiju... stoji kod povrća i voća u malim saksijicama... nije ni skupo, oko 100ak dinara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U/uz koja jela najlepše ide vlašac? Puna mi bašta ove biljčice a ne znam šta da radim sa njom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U/uz koja jela najlepše ide vlašac? Puna mi bašta ove biljčice a ne znam šta da radim sa njom

Uf, pošalji meni malo. :)

Ide dobro sa svim i svačim, ali recimo baš baš ide sa mladim sirom, sa salatama, umacima i prilozima koji sadrže pavlaku, sireve, jogurt, variva od krompira, razne čorbe....

Megi. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf, pošalji meni malo. :)

Ide dobro sa svim i svačim, ali recimo baš baš ide sa mladim sirom, sa salatama, umacima i prilozima koji sadrže pavlaku, sireve, jogurt, variva od krompira, razne čorbe....

Megi mi takodje gajimo vlasac u velikim kolicinama isto kao i obican crni luk.Koristim ga u iste svrhe .Pera takodje i sve isto kao i obican.Ne vidim nikakvu razliku osim malo u obliku lukovice i malo je ljubicast,nista drugo.Tako da kao i crni luk ,rokaj ga u sve.Samo sto ga ja stavljam manje nego crnog,jer je kao jaci.

Megi. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila na lišće od vlašca za ovo gore što sam navela.

A meni je lukovica od vlašca slabija od crnog luka, hehe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vlasac rules! To mi je omiljena zacinska biljka. Meni ide uz sve, a slabiji mi je od luka i lakse mi padne na stomak. Odlicno ide i uz pecurke! :)

Megi. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.