Debeljuce


odgovora

Objavljeno

Marge :wub: sad videh fotkice...ali ti si bas lepo smrsala, nema nista da visi, ma super covece izgledas

Margaritta i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marg wow! Zaista si se stesala sto bi se reklo.

Marina zao mi je zbog mame. :(  Super za svaki skinuti kilogram, cekamo sliku!

Ja sam sebi rekla ne zelim da udjem u srednje godine i da budem sva oklembesena, zaista mi je predivno kada vidim majke vec malo vece dece kako su negovane, zategnute. Zato od sada redovno vezbam, i sama sebi lepse izgledam. A lakse i ustajem, potrebno mi je manje sna.

 

Margaritta i Voljena žena volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Helen, ali ipak je u to telo bilo upakovano 25 kg više, ne može da ne visi kad se "ispuva". Grudi su mi bogu plakati, butine onako pihtijaste... Ali dobro, s obzirom da uopšte ne vežbam, nemam pravo da se žalim. 

Koliko ti (smatraš da) imaš viška? Već sam ti rekla da ja to na tebi ne primećujem, tako si bila vitka i lepa trudnica, i sad si mi skroz skladna. Moja mama je tako građena, sve joj ide samo u stomak a nožice tanke, tanane... Uvek sam joj zavidela jer tako višak može bolje da se sakrije. 

 

Brezice, sve se razumemo...

Brezica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se divim vama koje ste našle motivaciju za vežbe od kuće. Obožavam da vežbam, ali kod kuće nema šanse, to mi je sve neudobno, ispod mene komšiluk, sad ću ja tu da đipam... Prosto ne mogu da se opustim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margarita, bravo, bravo! Struk k'o praziluk! :wub: 

Baš htedoh da pitam kakva ti je koža, jer sam i ja ostala bez 25kg posle porođaja, a ambalaža ostala xxl. Kako prolazi vreme na pregibima izgleda kao slonovska, nekako naborana, izduvana, džaba muskulatura ispod toga. :(

Ne znam šta s tim raditi?! Mada sam sada na putu da je popunim. :) Zezam se, merim se 3x dnevno i za sada sam na +2, što je meni super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam 10kg viska, po mojim arsinima..nisam se ugojila mnogo u drugoj trudnoci, da. Malo po malo sam ja to skupljala...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix,bravo.

Marg,sto si ti zgodnaaa!:P 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Magarence, ima viška, ima i strija, ali šta znam, nije to nešto nepodnošljivo. Meni je koža generalno kvalitetna, ja to ništa ne negujem, pa koliko je zapostavljam, dobro ona mene služi. Ja se sve nadam kad počnem da vežbam da će se to manje videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Covece sta cini visina Marg, ja ti na drugoj slici ne bih dala vise od 55 kg :huh:

Inace bih se slozila da imas jako lepu gradju, na prvoj slici ne izgleda da imas niti približno toliko kila koliko si navela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Motivacija za vezbe kod kuce-mm koji preti da ce prodati kucni bicikl ako ne vezbam. :D Plus mi meri serije trbusnjaka koje radim, kao Hitler je. Tako da me on bas podstice i zahvalna sam mu na tome, uvek se posle vezbi osetim super. Bicikl je glavna stvar, ovako vezbe same po sebi tesko da bih radila.

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da je lakse sakriti visak ako su noge tanke a gornji dio tijela krupan, ali neka meni mog struka i ravnog stomaka a kile cu jednog dana skinut i riba sam :D

Takodje, ni meni se ne djipa iznad komsija :lol: Zamisli dzoging nekom iznad glave, a to je tek zagrijavanje.

Da mi neko kucne u plafon i opomene me za lupanje, ako mu sidjem dole moro bi poginut :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

auuuj Margarita kako izgledas ! Kao devojcica ! Svaka cast !

Za stomak ima odlicnih vezbi na yt mozete pogledati. Ko zeli da proba neka krene sa "4 minutes abs for woman"

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MarinaM jako mi je zao zbog tvoje mame, kad procitam pomislim samo da smo zdravi i zivi a sve ostalo ce lako :(

Ja sam indentican slucaj kao Ehinacea. Visoka 165, ostsla trudna sa 52 kg. Ugojila sam se 30kg. Sada imam 57, smrsala sam 15 ali mi smeta 5kg viska jer je sve oko stomaka. Ruke tanke, ramena i lice, a oko stomaka pojas i dalje. Dala sam sebi malo oduska i sada sam opet u ratu sa poslednjim kilogramima. Nije to bog zna sta ali jako zelim da ne moram da sakrivam stomak...Ocekujem da to ode za mesec dana ako se budem pridrzavala ishrane...najveci problem je jer mi je sve tanko osim stomaka pa svi misle da sam trudna a masti na tom delu tela meni su simptom da moram i zdravlje da pripazim...

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo napred,sve se moze uz jaku volju. Al nista lepse nego kad se u uvuces u farke kosnisi mogla obuci godinama :D

Na youtube women six pack ima klip pa sam to radila mesecima,svaki dan. Inace imam i ja problem sa strukom i stomakom,nekako trockavo.

Pokusavam ubaciti klip al ne mogu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da zavirim i ja ovde :) 

Vidim nenadjene, Brezu..hmm hmm promenite naziv teme u "Mačke i po!" 

Fox spomenu te štapove od nogu i šlauf oko struka,i mislim diastasis. Eto tog vraga i ja imam. A s tim je malo nezgodno s vežbama,neke smeju a neke mogu samo da pogoršaju stvar. Zna li koja koje vežbice smemo tad da se ti mišići vrate,i jel to uopšte moguće? Kažu da trbušnjake nikako ne bi trebale da radimo sa dijastazom trbušnih mišića. A kod mene je baš to, i proverila sam onom tehnikom, upadaju prstići.. izjutra je stomak donekle ok, čim štagod pojedem, ko što neko reče DINJA u donjem delu trbe. :o :D

Voljena žena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam dijastazu ovaj put, posle prvog porodjaja se bilo sve vratilo, sad stoji rupcaga..

Ima ovde par vezbica koje smeju da se rade

 

crunchfreeabs.jpg?w=640&h=662

Crnokosa, imas i na youtube-u gomilu clipova bas za te vezbe, nego treba to raditi svakodnevno, duzi period, ja sam kao pocela, pa jedan dan radim a tri preskocim, nemam kad, ne setim se, proleti mi vreme u haosu i frci..mada nisam ni sigurna da li pomazu, ali ajde..nije na odmet.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne mogu da opisem koliko meni smeta moj visak.

Jos vise me frustrira sto nista ne preduzimam po tom pitanju. Uzasno sam inertna, a sve to opravdavam izgovorom "nemoj da si povrsna, nece te s'ebati tih nekoliko kg viska"

Imam i tu neku blokadu da krenem da mrsam i da se unistim, jer ne znam za granice i onda se teglim sa ovim salom pustim oko struka.

I kukala bih ovdje, mozak da vam probijem, ali znam da nema smisla, jer generalno i objektivno gledano nemam nekih problema sa tezinom, vec sa psihom i karakterom.

Mi se trudimo da se zdravo hranimo i kod mene nije problem vrsta namirnica, koliko nacin na koji jedem, sabijajuci hranu, uguravajuci je u sebe po nekom automatizmu, vrijeme kad tako jedem, okolnosti u kojima jedem... Ne sjecam se kada sam poslednji put uzivala u nekom obroku.

Bijesna sam na sebe sto ne preduzimam kontrolu nad nekim tako jednostavnim stvarima kao sto su raspored obroka i uobrocavanje.

I ova moja pisanija je mozda vise za temu depresija, ali mi je lakse da se deklarisem kao debeljuca i obecam da cu jednog ponedjeljka ili mozda od sjutra pokusati da povedem racuna o sebi :)

Jer, nije sve ni stvar izgleda, koliko u samom osjecaju da svoj zivot i svoje zdravlje drzis pod kontrolom, da imas neki kontinuitet i stabilnost.

I ohrabrise me postovi clanica sa pozitivnim iskustvom i sa ostvarenim rezultatom. Svaka cast!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellen, hvala :) 

Ni kod mene se ne obećava neki kontinuitet,nego da znam šta mogu kad mi dođu ti minuti da učinim šta god samo da ne ostane tako. 

Ja sam igrom slučaja posle trudnoće trebala da dodam koje kilo, a inače sam uvek imala višak, pa sam pokušala da to bude na zdraviji način. I evo za 3mes sam dodala 6kg, to mi bar ide od ruke i sad bih da stane dodavanje,ali videćemo. S tim što sad gledam da jedem zdravije, što manje slatkiša, vode i dalje dosta pijem po navici iz trudnoće,al da bih ispoštovala to ostaje mi nada da sam sebi dala pravo da jedem i nezdrave stvari za slave,rodjendane i sl. Tu mislim na suhomesnate proizvode, čipseve, krofne, napolitanke, torte i ostala zadovoljstva. I zadovoljna sam što se ovih 5kg rasporedilo svuda,a ne ko pre kad sam ih dodavala kad su išli samo u stomak. Da rešim još ovo dinjče u stomaku i ženska i po sam :D   

Brezica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crnokosa, ti si vec zenska i po! I duhom i tijelom! 'Te ljubim! :wub:

crnokosa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se pridružim. Komentare sta cu ja na ovoj temi ne dozvoljavam iako ne dolazim s namerom da smrsam :D

Ja sam osoba kojoj genetika po pitanju linije nije naklonjena, metabolizam mi je takav da se nedelju dana malo opustim sa hranom i kilu sam u plusu, tako da svoju liniju isključivo dugujem svojoj disciplini. Ono sto ja hocu od ove teme je da izbegnem te povremene pluseve od kilu dve u kratkom roku zbog te neke potrebe da se opustim i dozvolim sebi da jedem vise. Drugim rečima hocu nekako da tu svoju ishranu izbalansiram da nemam potrebu za tim nekim pauzama od pravilne ishrane. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nice, ja taj balans nisam uspela da nađem. Ne znam kakva je kod tebe situacija, ali mislim da je to do navika dosadašnjih, karaktera, odnosa prema hrani i životu uopšte. Ja nikada nisam bila čovek "od mere", kod mene je to sve ili ništa. Tako da se sada većinom odričem, pa kad mi dođe, isteram želju jedno par dana i sada se bez problema vratim na restrikciju, nekada to nisam umela. Najbolje bi bilo svaki dan sebe častiti po malo, a naći neki balans, ali mislim da ljudi koji to imaju - imaju oduvek, ne znam nikog da se u tom smislu sredio "pod stare dane". 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

plodovi zemlje , ovaj tvoj post kao da sam ja pisala alibpre dva meseca , identicni osecaji i razmisljanja! Trpas u sebe bez cilja , posle si besna na sebe , osecas se kao krme koje ne moze da se odupre jednoj moči npr ... Kao da ti je pred tebe neko izneo nesto sto nikad vise u zivotu neces imati prilike da probas . A ustvari si to sama napravila i mozes da napravis kad god pozelis ponovo a ti si je jela u 22h i onda legla da spavas ... E taj osecaj ... Ja sam upravo sada pojela pun , do vrha zaravnjen tanjir slatkog kupusa sa puuuuuno junetine , susene i nesusene ... Dva parceta tonusa , 5 kiselih krastavcica ... Ma masakrirala sam se koliko sam pojela ali nemam taj los osecaj jer je sve sto sam pojela zdravo ... Slatki kupus na maslinovom ulju i bez zaprske ... Kiseli krastavcici moji , bez konzervansa , tonus hleb znamo svi kakav je i od cega ... Ma milina . Treba se samo odvici od pripreme hrane na nezdrav nacin i kilogrami odose . Tri obroka dnevno , bez i jednog griza bilo cega izmedju , sokove izbaciti , slatkobuopste ne mora da se izbaci , ali odredi sebi dan kad ces jesti slatko i kad nesto pozelis reci sebi e necu to danas , ne smem ali cu jesti u nedelju npr .... Videces kako ces se lepo osecati ... Ispunjeno , ponosno a i sito ! To su principi UNDIET ili UN dijete kako je kod nas zovu . I uopste ne gladujes . Ne moras u kuhinji da imas konjsko kopito za zacin ni mleko od Dodo ptice ... Sve namirnice su one koje i inace koristis samo na malo drugaciji nacin . A jos ako se odlucis da ides da vezbas malo ... Ima sve da puca od samopouzdanja !

plodovi zemlje i Strelac84 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ljudi koji mogu da pojedu kockicu čokolade i popiju jednu kafu dnevno su moji idoli :D Inace sad radim na tome da smanjim kafu, pijem tri soljice na dan, cilj su mi dve. Ne mislim da je kafa nesto bogzna štetna vec mi u zadnje vreme prosto ne pase, nekako sam od nje razdražljiva :D a opet radje uzmem kafu kad mi energija padne nego nesto slatko <_< Slatko sam inace puno smanjila u zadnje vreme, kao i preradjenu hranu, dakle kupljene salame, kobasice, ista s aditivima je na minimumu. E sad problem mi je doručak, sta jesti a da nije preradjeno, slatko a da bas nisu jaja svaki dan. Pahuljice i voće sam probala i nije to za mene jer sam opet gladna posle pola sata, a na mlecne proizvode ne mogu zbog intolerancije. Imate li kakav predlog a da mi ne oduzme dva sata za pripremu :D

Ehinacea i Voljena žena volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nice,kada pomenu kahvu.Ja oduvjek znam kako je stetna,nije dobra za srce i sl,a tu skoro sam na nekom sajtu procitala istrazivanje kako je ustvari kahva dobra za srce i krvne sudove naravno ako se piju po 2-3soljice max.Da li je to istina pojma nemam.

Ja pijem isto 3soljice kahve i to izjutra cim ustanem,negdje oko podne i posle vecere (e ova mi najbolje "legne":D).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je kafa za beg od grehova :D Recimo kad vidim da neko drugi jede i da ga boli uvo za kilca,i to jede ono sto ja bas volim i ja poželim da se momentalno parkiram pored i smažem mu sve,ja kažem "A da popijem kafu..?" Ono što sam ja primetila otkako vodim računa je da kad sam gladna,razmišljam "Šta bi sad bilo mudro da pojedem?" I ako je večera recimo pojedem kuvana jaja (jer su bokte zdravija od prženih) a ostali razmišljaju recimo "Šta mi se sad jede?" :) 

I to je ono što me nervira,što sve moram da svedem na ono šta bi trebalo a ne na ono što mi se tad jede. Takođe evo za Novu godinu javno tražim od deda Mraza da mi donese moć da nađem taj balans čuveni. 

Kad dođe dan tipa slava ili rođendan il otkud znam, preteram za sve pare! Naplatim sve što nisam jela a jelo mi se. Tog dana ni cigaru čini mi se ne palim,samo jedem :D A sutradan jednu za drugom uz misli "A što mi je to trebalo..kad sam fino onako...uh uh" :D

i tu propadnu svi moji napori za zdravijim načinom ishrane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.