Debeljuce


odgovora

Objavljeno

Tako se osecam. :D Ozbiljno, bas mi smeta taj visak. Mozda nije veliki, ali osecam ga. Mozda sto sam ceo zivot vezbala, pa proteklih 5 godina nisam i mnogo mi nedostaje. I od kad imam dvoje dece vise ne zvacem. Toliko zurim i jurcam da samo gutam hranu, kao noj. Verujem da je i to doprinelo. <_< Takodje, slatkisi su mi porok, kada kazes da si izbacila slatko i testo ja ti se stvarno divim, sve mogu, ali bez cokolade makar stangle dnevno ne mogu da zamislim dan. Najvise mi prija uz popodnevnu kafu, to mi je takav merak. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehi, evo i meni ostalo malo viška posle porođaja. Ostala sam trudna sa 55, na porođaj otišla sa 75, kući se vratila sa 65. Danas imam 61. Visoka 166.

Znam da nisam debeljuca i nije ovo ne znam kakav problem i višak, ali razumem Ehi. Meni smeta jer ja ama baš nikad u životu nisam varirala s težinom, od 7.osnovne imam 55 kg. Ovih 6 kg viška mi smetaju, kao da nije moje telo. Ali naravno, sići će, polako ili brže, samo treba strpljenja, a možda i malo discipline  (i ja se kljukam slatkim, šta ću ). 

Sad dok dojim ne planiram nikakvu dijetu, ali ljudi moji, koliko meni fale treninzi, neopisivo! Biće i toga (samu sebe hrabrim).

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah, kako razumem taj osecaj "Debeljuca zauvek". Ja sam imala bas probleme sa tezinom, pa skoro citav svoj pubertet i kasnije, sve dok se nisam odselila iz roditeljske kuce. Citaj, dok mama nije prestala da me hrani sa svojim djakonijama, preteranim testom i slicno. Ne smem ni da napisem koliko sam imala kilograma i kakva sam bila. I to mi je i do dan danas ostalo, da ja spadam u debele osobe. 
Pre neki dan mi sestra predlozi da mi da neku njenu haljinu, ona je uvek bila zgodnica, ja joj  kazem da ne mogu ja to da obucem, pa ja sam debela! Ona se zacudi i kaze, pa nisi odavno. Medjutim, to je nesto psiholoski, tesko je pobeci od tog osecaja ma koliko se doveo u red. 

A da, i kad sam smrsala, onda je problem sto ti svi govore da si propala, da si bolesna, da nesto nije u redu... Cesto uhvatim sebe kako se pravdam da me je dete iscrpelo, a ne znam ni zasto se pravdam. 

crnokosa i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje ... Pa ja ne znam gde bijem kako nemam vremena ali verujte da je odlazak na trening mesto i vreme kad ja dusu odmorim od svega .

Pre 5 meseci mi je umrla mama . Onako iznenada , kao da mi je neko ukrao ... Mislim da ce mi taj osecaj ostati dok god se jednog dana ne sretnemo ponovo . Bas danas joj je rodjendan . Jutros ustala u 6 umesila njene omiljene kiflice , sinoc tortu ... Tata kuva riblju corbu pece ribu za rucak . Isli na groblje , posle kod tate da pripremim sve . U 17h opet tamo a vcrs u 21h mi je trening ... Ja od svega sto sam spremila sebi kuvam krompir paprikas ... Znaci nista to ne jedem . I tako mi je svaki dan . Tati kuvam perem peglam , sredjujem kucu jednom u 10 dana ... Kuci dvoje male dece , 3 vrste jela kuvam svaki dan i ipak stizem na trening . A kuci ( u garazi) imam i sobni bicikl i traku al to nije to ... Odlazak na trening mi je nirvana ... Uzivam u svom vremena na taj nacin ... Muz ostaje kuci sa decom , telefon ne nosim ... Ma mojih sat vremena skroz . I ja sam mislila da ce mi to biti opterecenje na sve obaveze koje imam ali ne , da nije toga ja bih tih sat vremena potrosila na gluposti u kuci ....

 

a to debeljuca u srcu :D pa naravno . Verovatno cu umreti gladna ako ne umrem debela ! Ja od sendvica napravim spektakl ... Uzivam u jelu , i pripremi i konzumaciji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

divno za pilates za trudnice, sigurno ce ti prijati a i olaksati porodjaj ... Ja sam pola moje druge trudnoce prelezala . Ogromna sam bila , pa visok pritisak pa konstantni bolovi ... Posle carski rez , taman kao malo dosla sebi od trudnoce i porodjaja i kad mi je cerkica imala 4,5 meseca desi mi se to sa mamom . Ma raspad sistema totalni . Osecala sam se kao da sam izgubila kontrolu na svim mogucim stvarima u svom zivotu . A mama je bila ta koja mi je non stop drobila za kilograme a ja odmahivala rukom , pa pre 50ak dana odlucim da joj jednu po jednu zelju ispunim koje nije stigla sama da ispuni . Skidanje kg izmedju ostalog , valjda mi zato ovako dobro i ide . Za 52 dana nisam imala ni jedno moguce brljanje a bilo je i krstenja i rodjendana i svakakvog slavlja . Izmedju ostalog i svoj rodjendan sam proslavila bez da sam liznula tortu . Sve se moze kad se hoce . A ko nece , naci ce hiljadu opravdanja i izgovora .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marina, žao mi je što si izgubila majku. To je jedan veliki gubitak u životu, a tebi svaka čast što si to na taj način primila da ispuniš mamine želje. Otići će ti kilogrami dole, jer nisi izabrala neku brzu dijetu, već si očigledno izmenila način života. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marina, zao mi je.. :(

U vezi ovog sto ste rekle da se osecate debeljuce i kad niste, kod mene izgleda obrnuto. Ja sam bila mrsavo dete a kasnije normalnu tezinu imala..do pre 5-6 godina.

Tad se malo ugojila, i od tad malo po malo dodavala stalno i sad vucem taj visak a ni ne smeta mi preterano ako cemo iskreno pa nisam rigorozna u odricanju..tacnije ono sto rece Marge da imam samokontrolu da pojedem na slavlju parcence sira samo..ja ni ne zelim tako da zivim. Nego na duge staze po malo da skidam..gledam da se generalno hranim zdravo, izbacila sam gomilu stvari iz ishrane. Ali izuzeci su izuzeci..jedino sto ce ovako ici dosta sporije..

Tangerine i MarinaM volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marina, isplakah se na tvoje postove. Jako mi je žao. 

Helen, ni ja ne želim tako da živim. Ali nažalost, moram. Povremeno, naravno, dopustim sebi opuštanje, jedem ja i neke nezdrave a lepe stvari, ali otprilike jednom u dve nedelje, nakon čega se obavezno vraćam na svoj strogi režim. A meni jeste strogo ovo kako se sada hranim. Ipak, pošto ne mogu da nađem ravnotežu, kod mene je sve crno ili belo, ja sam izabrala da u tom novom i rigoroznom uživam, nađem zadovoljstvo i ugađam sebi koliko mogu. I stvarno mi prija lakoća koju imam od kada se tako hranim, kao i osećaj da nešto dobro činim za sebe. A i neke zdravstvene probleme sam tako rešila. 

Kate Kapetanica i Hellen volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima... :)

Da li me primate u grupu?170cm visina a 97kg :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde , ajde nema plakanja . Ja volim da zasmejavam ljude i tako ce i ostati .

Nego da cujem sta ste izbacile i da li pazite na kombinaciju hrane ... Ono sta sa cime nikako ne sme i to ? I koliko vode pijete dnevno ? To je najvaznije u regulisanju kilaze a ja se na to najteze nateram :-\

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanjice bas mi je zao sto si izgubila mamu. Drago mi je sto si resila da se pozabavis i kilazom, ne znam da li zene znaju kolika si lepotica u stvari.:wub:

 

Ja sam jos veca katastrofa nego sto sam bila, sto rece Tangerine uvek mi je neko drugi kriv jel`te:mellow:

Meni jeste problem to sto sam uvek bila mrsavica, i sto u mojoj glavi i dalje nemam predstavu kolika sam sad u stvari. Pa kad raskrstim sama sa sobom, onda cu valjda nesto i da promenim

MarinaM i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Letos sam našla u ormaru pantalone koje sam nosila kad sam imala 75kg!! Probala sam ih i slikala se u tom momentu sa 53kg. Zaista deluje nestvarno. Sad sam na oko 51kg. Nikad više sebi neću dozvoliti da se ugojim kao svinja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strelac ❤ hvala na komplimentu :-*

Phoenix to je taj osecaj kad ti se zgadi da budes debela , ustvari bolje reci zapustena . Surovije je :D Ja sam zadnjih pet godina provela zapustena , debela i nikad vise ! Ali trebalo mi je puno do tog klika ! Vazno je da do klika dodje jednom . Da se ne sili vec uziva u svom preobrazaju . E to je onda prava stvar . Ja trenutno uzivam a kad se stesem dodacu vam sliku da vidite kakva sam zgodna macka :D

Moja pesmica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde , ajde nema plakanja . Ja volim da zasmejavam ljude i tako ce i ostati .

Nego da cujem sta ste izbacile i da li pazite na kombinaciju hrane ... Ono sta sa cime nikako ne sme i to ? I koliko vode pijete dnevno ? To je najvaznije u regulisanju kilaze a ja se na to najteze nateram :-\

Ja sam izbacila u potpunosti belo brašno, šećer, suncokretovo ulje, svinjsko meso. Dogodi mi se ponekad da prekršim, ali ovo je osnovni princip kojim se vodim. Inače jedem sve od voća i povrća, pa čak i mahunarke i skrob. Doručkujem žitarice i voće. Sve jedem punomasno, tu ne štedim. 

Trudim se da se hranim prirodno, sve sama spremam. Mislim da se niko neće ugojiti ako jede, npr., ozloglašeno meso i krompir, sve dok jede u normalno vreme i normalne količine. Zato ne pazim na kombinacije namirnica, to me opterećuje, već više na princip da sve bude domaće, prirodno. Industrijski prerađenu hranu sam svela na minimum. 

Vode popijem oko dva litra dnevno u proseku. I toliko kafe. :D

Phoenix voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Feniks, tako bi i meni moje sad stajale. Trenutno nosim neke farmerke iz srednje škole - neprocenjivo.

bikica85, Ummu, Tangerine i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, tako sam i ja ušla u farmerke koje sam nosila sa 20 godina. Sjajno sam se osećala.

Margaritta, Mejja i Strelac84 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix !!! Ako tebi tako stoje od 75kg do 51kg kako li ce meni moje koje sam sa 93kg ( na visinu od 162 ) nosila kad spadnem na 60 !? Ova slika je super motivacija ! Jedva cekam i ja da se slikam tako :D

Kod mene je slucaj malo zjb ... Ja kad se gojim , gojim se svuda jednako pa sa 10kg + i - ja ulazim u iste krpice . Koliko je to dobro toliko i nije . I ne primetim ako ne pratim . Tako da kod mene mora uvek biti prisutna redovna kontrola inace ode mast u propast :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sad variram po 1kg gore dole. Čim spadnem ispod 51, svi me pitaju zašto sam tako "propala". A kad se popdnem na 52kg, samo mi stomak iskoči, jer imam i diastasis, pa deluje kao da dinju držim u stomaku.

Marina, ima i prednosti kad se gojiš svugde. Meni uvek prvo ide u stomak i oko struka, a noge i ruke ostanu ko neki štapovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marina, daj neku sličicu od ranije i sad. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

 

Evo moje pre i posle slike. Sad imam jos 3-4 kg manje, ali to nisam namerno izgubila, ovde sam bila vec ok sa samom sobom. Na prvoj slici imam oko 90 kg, na drugoj 68. Kao što vidite, od tih 20 i kusur kg, bar deset je otišlo iz sisa. 

 

Izmenjeno od strane Margaritta
Tangerine, BgB, Hellen i 18 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margaritta, cestitam! A moram da primijetim da imas lijepu gradju, struk, butinu, grudi, sve zenstveno i kako treba i u debelom i u mrsavom izdanju. Toliko toga mogu da potpisem iz tvojih postova... Prvo, iste smo visine. I idealna kilaza nam je ista, samo sam ja trenutno ova tvoja  lijeva slika :lol: Prije prve trudnoce 63 kg, mjesec nakon druge trudnoce 83. Sad pred porodjaj sa drugim djetetom imala sam 93, taj ti je gabarit takodje poznat. Slicnu i gradju imamo, jaaako slicnu, samo ja imam manje grudi ^_^ I jos nesto imamo zajednicko, sto nikad nikom nisam uspjela da objasnim a vidim da ti to kontas.

To je ono "sve ili nista". Ili jedem kao prase, ili ne jedem i zainatim se. U stanju sam kutiju Minjon kocki da pojedem sama u roku pola sata. Muz se jos nije navikao :lol: Isto tako mogu leci na spavanje gladna kao pas, trpiti glad kako hoces, samo kad se naljutim i zainatim. Jednom sa mojih 19 godina jedan poznanik sreo je mene i mog tadasnjeg momka i prokomentarisao "vidi njega, ko stapic kraj tebe!". Auuuu, jesam se naljutila....

U roku 28 dana smrsala sam 12 kila :ph34r: Iz farmerki 32, u 29.

Ali tada sam imala 72, pa nakon tog komentara dosla na 60. Najveca su mi inspiracija bili ti duhovitikomentari, ali sad sam u nekoj fazi kad mi svejedno. Da mi je opet onu volju vratiti...

Tebi zelim sve najbolje i ne daj se pokolebati, ne slusaj komentare. Covjece, na drugoj slici izgledas i deset godina mladja!

Ko god komentarise negativno neciju vitkost, taj je ljubomoran. Imaj to na umu. Ja cu do tada crpiti inspiraciju iz tvojih postova i samo dok mi bebac malo, malo poraste bacam se na restrikciju!

Mejja i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam pretrazila slike i ne mogu da nadjem ni jednu boziju sliku gde se vidim cela . Vec pet godina bezim od foto aparata ali valjda cu naci nesto valjano pa cu dodati .... Trazim i dalje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene to nije ekstremno, ja farmerke broj vece nego inace nosim. Nisu mi noge debele, niti struk nesto specijalno, ali stomak mi je najveci problem, i gornji deo tela svuda po malo..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.