Debeljuce


odgovora

Objavljeno

U koju teretanu ides i s kim je T za to vreme?

Otvorila se pre dve nedelje nova, tu kod mene na uglu D.Kiša i Gogoljeve, pa mi je to i bio povod da krenem jer mi je blizu, tri zgrade od mene. A Tisa u to vreme džonja sa tajom :D Mm inače radi od kuće, pa mi je sve laganica da organizujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad cu ja kao nesto da pricam, ali mogu vam dati jedan dobar savet, tj. ovima sto krecu na trcanje.

Ukinite unos oko 250 kalorija kroz hranu, i toliko istrosite na traci. Naravno, odnosi se na dnevnnu potrosnju kalorija. Otprilike oko 500 kalorija dnevno. Najdolje je da trcite ujutro i to na prazan stomak. Par puta nedeljno mozete dizati tegice i raditi neke druge vezbe za zatezenje. Pokusajte ne jesti nista posle sest sati,a ako je moguce izbacite hleb i slatkise, hleb pogotovo. Mrsavite polako, znaci nije dobro naglo prestati jesti. Tad se kg mogu vratiti kao bumerang, ili mozete prebrzo smrsaviti i razboleti se, moze ostati visak koze itd, a to vam ne treba.

Ako je moguce zamenite traku sa orbitekom, ili elipticnim trenazerom. Kod njega se ne opterecuju toliko zglobovi, a potrosnaj kalorija je malo veca. Pokusajte namestiti masinu tako sto cete minut trcati najbrze sto mozete, a minut lagano. Sa ovim nacinom vezbanja kalorije pice kao lude, telo se bolje zateze jer tad reaguju svi misici, i sve u svemu ucinkovitije je.

Izvini te na neurednom postu, ali nadam se da sam mogla pomoci i da ste me shvatile.

Ja prvo pičim brzo hodanje desetak minuta, i onda upravo ovo što kažeš. Minut najbrže, pa minut lagano. Tako mi baš odgovara.

Kod mene u teretani ima samo traka i bajs od tih kardio sprava, a u drugu teretanu mi je daleko da idem, tako da za sada ostajem na traci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otvorila se pre dve nedelje nova, tu kod mene na uglu D.Kiša i Gogoljeve, pa mi je to i bio povod da krenem jer mi je blizu, tri zgrade od mene. A Tisa u to vreme džonja sa tajom :D Mm inače radi od kuće, pa mi je sve laganica da organizujem.

Oooo pa divota!! Kod mene u blizini ima teretana, ali ja nikako da se nakanim da krenem... Jos ti ovde zdravstveno placa jedan deo clanarine... Nego se ja sve izvlacim kako sam preumorna od dece kad mm dodje kuci, oko 19h, a preko vikenda opet necu da zakidam vod zajednickog vremena... I opet, to su sve izgovori -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo jos jednog velikog pomaka..

jutros na vagi 69,7kg

ja ne pamtim kad sam toliko imala. kad smo mm i ja poceli da zivimo zajdno imali smo oboje ispod 60kg, pa 60kgi onda i malo preko. ubrzo se on vratio na 60kg i drzao se a ja sam nastavila da "rastem". znam da sam imala preko 70kg mislim 75kg kad sam ostala trudna sa L.

mm sad ima 67-70 varira, a meni je zelja da budemo na istoj kilazi.

MatroNadja, Mishie i C*I*C*A*N*A volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kad bi se ravnala sa mm imaa bi stotku :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kad bi se ravnala sa mm imaa bi stotku :lol: :lol:

:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=Ivana :)' timestamp='1349425729' post='522831]

evo jos jednog velikog pomaka..

jutros na vagi 69,7kg

ja ne pamtim kad sam toliko imala. kad smo mm i ja poceli da zivimo zajdno imali smo oboje ispod 60kg, pa 60kgi onda i malo preko. ubrzo se on vratio na 60kg i drzao se a ja sam nastavila da "rastem". znam da sam imala preko 70kg mislim 75kg kad sam ostala trudna sa L.

mm sad ima 67-70 varira, a meni je zelja da budemo na istoj kilazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Ivana!

Ja sam ove nedelje uspela da smanjim obroke. Gazirano ništa popila nisam. Od ponedeljka ću da počnem da vozim sobnu biciklu :)

Moj skuplja prasinu u garazi :P A kad sam se udala za mm on je imao onu malu kucnu teretanu , jedna na masina , koja ima vise funkcija ,mogla je da se podesi za vezbe za noge , ruke, ledja i klupa za trbusnjake da bude . Ja sam to off course prodala preko neta :P Sad bi mi dobro dosla :P Mada sam lencuga . Razmisljala sam da uzmem od sestre traku za trcanje koja njoj takodje za dz drezdi u stanu jer i ja traku i trcanje volim , al bojim se platicu prevoz masine iz NS u Zabalj za dzabe :P Mozda je ipak donesem ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije skup prevoz. ja sam pre nekako kupila preko neta elipticni trenazer i prevoz iz obreno9vca je kostao 400din,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene da se upisem na ovu temu. 175cm 88kg (sad vec mozda i 90 :wacko: ) Pisem istoriju mog debljanja kad mi bebana zaspi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E evo moje price...

Ja sam ceo svoj zivot mislila da sam debela, ali sad vidim da sam bila u velikoj zabludi i da sam bas lepo izgledala. Imam siroke kukove i to me je uzasavalo i mislim da sam imala kompleks zbog toga. Do pre 5 godina najveca kilaza mi je bila 65kg. Tad mi je to bilo mnogo, ali to je moja idealna kilaza, vidim sad. Prestajem da igram folklor, odjednom, nakon 10god aktivnog igranja, 3x nedeljno probe u trajanju od 2-3h, koncerti, turneje, odjednom sve to prestaje a ja polako pocinjem da se gojim. Za dve godine ja se ugojim oko 10kg, znaci na 75, sto opet nije bilo bas toliko strasno. Prosle godine u aprilu se udam i za 4m se ugojim 7kg, na moru sam bila kao prasica, a muz i ja skoro pa isto mozemo da pojedemo, gojili smo se u paru. E onda ostajem trudna sa 82kg, otisla na porodjaj sa 95. O kako ovo izgleda tek sad vidim. Skoro 100 kila. Sad bi isao izbeceni smajli ali pisem sa tel pa nemam :-) Ne znam koliko mi je spalo na porodjaju, ali ja mislim oko 10. Uglavnom manji mi je bio stomak kad sam se tek porodila nego sad. Prve dve nedelje apetit nikakav, e onda kad sam se malo oporavila krece prezderavanje. Svako vece kad beba zaspi ja opustosim frizider,a slatkisi mi dodjose glave. Pre trudnoce sam mogla nikad da ne jedem slatkise, u 6-om mesecu sam pocela da ih zderem. Lice mi se izoblicilo, to nisam ja, kolena me bole od tezine, stopala, ruka mi je kao muska. E sad ne vidi se to toliko, msm vidi se ali ja sam visoka i krupna sama po sebi pa ovih mojih 90kg nisu kao na nekome ko ima 160cm. Moram da smrsam zbog zdravlja, zelim da trcim za mojom bebom kad prohoda, sad kad krenemo u setnju lipsam posle 10min, a kad se penjem uz brdo mislim da ce mi srce iskociti. lenja sam po pitanju svog zdravlja. Svakog ponedeljka ja izbacujem hleb i slatkise, al taj ponedeljak nikako da dodje. Nemam podrsku od mm, on mi stalno prica kako me voli ovakvu, kako sam mu lepa itd, ali ja ne volim sebe trenutno, ovo nisam ja. bila bih zadovoljna kad bih skinula na 70. Sad dojim bebu pa nema vezbanja i dijeta, razmisljam kad ona prestane da sisa da uradim test intolerancije, jer ja da bih se pridrzavala treba mi crno na belo sta smem sta ne, dijete sam 100 puta pokusavala da drzim, al ne mogu brate mili ja tad postanem opsednuta hranom i nikad ne izdrzim duze od 3 dana.

Eto ukratko to je to. Ako pronadjem stare slike u mom starom kompu kod mojih postavicu nekad i sad. Mada sad i nemam nekih slika jer mi se slosi kad se vidim na fotografiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kad bi se ravnala sa mm imaa bi stotku :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: i ja 110, ne daj, Boze!

Ma, i ja otkad znam za sebe kuburim sa tim kilama. Mene testo i slatkisi ubise...a i ovaj moj, koji samo to donosi kao hrcak...i kako ja da ne jedem kad je ispred mene i mirise...

Sad sam mu rekla da bi mogao malo da me podrzi i prestane da kupuje te gluposti, pa da oboje skinemo po koju (10-15) kila. Inace, ja imam 82kg, a visoka sam 172 i smeta mi puno...za 2 godine sam otisla sa broja 38 na 42...uzas :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu biti presrecna kad budem skroz izbacila hleb.... Parce dnevno pojedem obavezno pa me posle grize svest :(

Ma nije greh pojesti parče hleba dnevno... do 15h možeš da jedeš testo i voće, do 16-18h slatkiš, a večera bez ugljenih hidrata (najbolje neka piletina od mesa ili riba i povrće zeleno). Ovo je po hrono ishrani.

Mishie voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam na un dijeti prije 2.5god.. Pisala sam vec o tome, ali posto sam obrisala profil i postovi su nestali. Smrsala sam oko 14kg za 2 mjeseca, meni je to bilo dosta pa sam prekinula. Kilogrami se nisu vratili, i dan danas imam istu kilazu, ali se posle dijete nisam prezderavala, vec sam nastavila da jedem sve ali umjereno ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanjalice :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam na un dijeti prije 2.5god.. Pisala sam vec o tome, ali posto sam obrisala profil i postovi su nestali. Smrsala sam oko 14kg za 2 mjeseca, meni je to bilo dosta pa sam prekinula. Kilogrami se nisu vratili, i dan danas imam istu kilazu, ali se posle dijete nisam prezderavala, vec sam nastavila da jedem sve ali umjereno ..

Драга моја од срца ти честитам на тикерчићу :))) Баш си ме обрадовала :)
sanya_ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Драга моја од срца ти честитам на тикерчићу :))) Баш си ме обрадовала :)

Hvala ti draga Lilith :wub:

Lilith voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Debeljuce ima li vas ?

Setih se ove teme ... Ismejah se slatko dok sam je citala

... Ja sam od zadnjeg posta nabacila jos desetak kg pa mi se svasta nesto lose izdesavalo u zivotu i odlucih da ga promenim . Evo na dijeti i vezbama sam vec 50 dana , rezultat -12 kg ... Dok ne spadnem na 60 kg dijetu ne prekidam a mislim da cu vezbati ceo zivot , opasno sam zagrizla ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo, Marina, navijam za tebe! 

Ja se ne javljam jer već neko vreme nisam debeljuca, bar ne fizički. U srcu i duši ću zauvek biti debela, to je moja sudbina. Ali sada sam našla neku ravnotežu. Na moju visinu od 175 cm imam 65 kg, što je od mene dosta. Ovim i zvanično završavam rat s kilogramima, jer je to moja idealna težina, po mojim standardima. Pa kad zatrudnim, jovo nanovo. Šalim se, valjda neću. 

Ovde sam da vas podržim, dam savet ili podršku samo. Mene sad svi živi smaraju kako sam preterala, kako sam suva, nikakva, bolesna... A do juče sam bila "unakažena i debela". Sad svi govore - e nemoj više da mršaviš, baš ti nije lepo - kao da ih neko pita. Hoću reći - ljudi su nikad zadovoljni. Nisam se obazirala kad su mi govorili da sam bucko, smršala sam kad je meni bilo dosta da stenjem i brekćem dok vezujem pertle. Ne obazirem se ni sad, jer sam zadovoljna sobom u glavi i u ogledalu. Volela bih da mogu da budem kao one prokletnice :lol: što samo jedu i ostaju tvigi, ja posle dva dana prejedanja već osećam da se gojim, ali nikada to neće biti tako. Zato ću celog života morati da pazim i biram - hrana ili izgled. Ali ti izbori će uvek biti moji. Zato ja i dalje pripadam ovoj temi, jer, kao što rekoh - debelost je nešto što ću uvek vući za sobom kao senku, i uvek ću se s tim boriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marge, ja sam krenula kao sa onim rezimom ishrane, ali stalno mi upadaju neki rodjendani, slavlja, pa onda za dan-dva nadoknadim sve, tako da nisam nista smrsala..smrsala 2kg za 2 nedelje pa za 2 dana sve vratila..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Helen, novi nivo samokontrole je kada uspeš da na slavljima piješ vodu i pojedeš samo parče sira. :) 

To je za crni pojas u mršavljenju, kada stekneš iskustvo. Sada pokušaj sa malim ciljevima. I manjim porcijama. :) Meni nikad nije išlo to sa smanjivanjem porcija, ja sam išla na sve ili ništa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marge, jel možeš negde da utefteris 'lajk' jer su mi misteriozno nestali, odnosno istrosila sam ih na temi sa dečijim slikama?Definitivno sam trebala pročitati pravila foruma :P

Razumem šta pišeš, debelost ću uvek nositi sa sobom bez obzira što ja to realno odavno više nisam. Odnos prema hrani je problem, to sam iz kuće ponela. Moja mama je svoje emocije uvek izražavala izmedju ostalog i kroz hranu, spremajući razne đakonije za svoju porodicu. Ja ne umem drugačije nego tako jer eto-time pokazujem da brinem, da volim. Poseban problem je stres u kome ili uletim u cokoladu ili u paklu cigara. Volim da verujem da su visoko emotivne osobe sklone prejedanju :P

Sad sam dvostruki roditelj i svaki moj izbor utiče na Moje dečake, pa radi njih menjam pristup hrani i kuvanju. Nadam se da ću uspeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja bih da se upisem ovde. Visoka sam 165cm i pre prve trudnoce sam imala 52 kg. Svi kazu da sam bila premrsava, ali ceo zivot sam igrala balet i folklor, organizam mi se navikao na stalnu vezbu tako da sam jela kad sam htela i sta sam htela i uvek sam bila vitka. Posle prve trudnoce nisam nista dobila. Ugojila sam se posle tokom dve godine dojenja, u drugu sam usla sa 55 kila. Sada imam 60. I to sam dobila nakon druge trudnoce. Ovako se i ne vidi ta promena, ruke su mi i dalje tanke, noge isto, manje vise samo se na stomaku vidi, ali dobar izbor garderobe to prikrije. :) Poenta je kako se ja osecam, nervira me tih 5 kg viska, a najvise mi fali vezba. Sve se tesim, jurim za decom, dovoljno je, ali nije. I tako pocela sam pre mesec dana da vezbam. Doneo mi je muz kucnu biciklu. Vozim je tri puta nedeljno po pola sata, posle toga radim i trbusnjake. Osecam se odlicno, toliko mi je falila vezba sve ove godine, tek sad sam svesna. Cim deca legnu, ja se bacim na vezbe, inace ako uzmem nesto drugo da radim posle nemam snage. Volela bih da se vratim na svojih 55 kila, to bi mi bilo idealno. Ovako nacelno jedem manje, na poslu samo ovsenu kasu ili musle, jedino cega ne mogu da se odreknem jesu slatkisi. Mislim da je taj crni pojas u samokontroli o kome Mardz prica za mene nedostizan, meni je pravo zadovoljstvo da lepo pojedem na proslavama i rodjendanima. Osecaj da je neko drugi nesto skuvao, a ne ja, da mi je posluzio, mmmm, nezamenljivo. :) Shvatila sam da za odlazak u neku teretanu nemam ni vreme ni zivce, ali kucna bicikla je super stvar. Nadam se da cu se u neko dogledno vreme javiti sa zeljenih 55 kg. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehi, na pogrešnoj si temi, nemoj da jediš žene ovde. Tih tvojih 5 kg ja izgubim kad se ošišam, nemoj da se šališ sa mnom. :D Koja debeljuca si ti? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.