Da li vam se deca bave sportom

odgovora

Objavljeno

Drage mame , ne zelim da slusam osudjivanja kako sam mama koja je preambiciozna ili sta vec, da je to cisto bacanje para itd.... vec zelim da cujem da li ima mama koja ima isti stav kao ja i da je dete od 2,5 godine upisala na neki sport? Obzirom da znam da postoji plivanje za bebe vec od 6 meseci zanima me da li neko zna da li ima neka ritmicka gimnastika, balet ili tako nesto za devojcicu, upisala bih svoju cerku pa ako neko zna gde primaju tako malu decicu volela bi da mi kaze.... Hvala puno i pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imaš puno adresa raznih sportića u Vodiču za roditelje, znaš onaj časopis sa spiskovima vrtića, školica, igraonica, što ga dele besplatno..... Vetovatno ima i na njihovom sajtu. Zovi i pitaj, ko upisuje decu tog uzrasta...

A što bi neko imao loše mišljenje o tome što upisuješ svoje dete na sport? Ti je najbolje poznaješ i znaš šta joj treba... I koliko je zrela za odredjenu aktivnost... P. S. Javi nam kako je prošlo....

buhla voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad nije ni rano ni kasno upisati dete na sport. Oni nju ne mogu terati da radi stvari koje nije sposobna da radi. Ako već primaju decu tog uzrasta onda moraju imati i program sačinjen na osnovu njihovih mogućnosti. Ja ću sad ćerku upisati na balet ali ona ima četiri godine tako da neće biti problem oko upisa. Meni je super da su deca aktivna u bilo kom obliku.

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ugledni profesor fakulteta za sport mi je rekao da deca pre 4. godine nemaju koncentraciju da uce od trenera ma kakav sport roditelji izabrali. Sve skolice koje nude bilo kakve sportske ajtivnosti pre tog uzrasta su cisto otimanje para.

ja sam htela dete da upisem na plivanje, a odmah zatim na gimnastiku i sve se svelo na ovaj odgovor: od 4. godine.

Da, ima bazena za bebe od 6 meseci( mada nisam proveravala kakav je kvalitet vode u bazinima jer previse hlora steti malim bebama), ali to se svodi na rekreaciju sa roditeljima, ne na realno sportsku aktivnost. deca do 4. godine imaju puno fizickih aktivnosti vezbajuci krupnu motoriku da je uz to dovoljno vezbanje sa roditeljima, bracom i sestrama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje prijateljice cerka trenira tenis od svoje druge godine , u pocetku je to bila igra , a vec od tri i po je pobedjivala tatu :D Secam se da su se zezali treneri sa njom kako joj bekhand ne ide ali zato reket baca kao profi kad se iznervira :D Mislim da to sto strucnjaci kazu ne moze da vazi za sve sportove kao ni za svu decu . Ona je sad drugi razred osnovne skole i velika nada naseg zenskog tenisa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Planiram da upisem dete na balet ili folklor do polaska u skolu. A kasnije cu je usmeriti na neki sport-odbojku ili rukomet. To je ono sto,za sad,ima kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Planiram da upisem dete na balet ili folklor do polaska u skolu. A kasnije cu je usmeriti na neki sport-odbojku ili rukomet. To je ono sto,za sad,ima kod nas.

Svidja mi se kako razmisljas ;)

Meni se cini da i ova moja ima smisla za ritam, ples...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odbojka je po meni sport koji najlepse razvija telo ! Pogotovo za devojice , ja sam sestrinu cerku vodila na prve treninge pre 4-5 god i evo trenira jos uvek i stigla je tetku po visini :D ( mada to i nije velik problem :D ) Misici su joj tako lepi , vretenasti , noge duuuuuge , kao da nije nasa :D Jeste da je Marko mali jos ali cim za to bude uslova upisujem ga na odbojku .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Planiram da upisem dete na balet ili folklor do polaska u skolu. A kasnije cu je usmeriti na neki sport-odbojku ili rukomet. To je ono sto,za sad,ima kod nas.

Htedoh tebi da odgovorim pa odlutah s teme :D Nemoj rukomet ako Boga znas ! :D Odbojka je divan sport za devojcice ! Ja sam trenirala rukomet , uzasno grub sport i za decake a kamoli za devojcice ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj Marko je krenuo na taekwondo pre dve nedelje, voli da ide ali nema koncentraciju da isprati ceo cas malo radi sto i svi a malo luta po sali i zeza se, trener kaze da je to ok i da ce vremenom da nauci da prati cas, on je najmladji u grupi...... a najzanimljivije je sto covek koji to drzi i koji trenira sve radi besplatno a jedini cilj mu je da deci stvori zdrave navike i da ih skloni sa ulice :rolleyes:

Neuhvatljiva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snowhite,pa nisu one dzabe bliznakinje! :)

NSanja,ja sam trenirala rukomet do 7.og razreda pa sam presla na odbojku i nemam negativnih iskustava. :) Odbojka je definitivno najlepsi sport,ali ne bi valjalo da ova moja preraste i tatu i mamu. Onda ce morati da trazi nekog novog Divca za decka! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snowhite,pa nisu one dzabe bliznakinje! :)

NSanja,ja sam trenirala rukomet do 7.og razreda pa sam presla na odbojku i nemam negativnih iskustava. :) Odbojka je definitivno najlepsi sport,ali ne bi valjalo da ova moja preraste i tatu i mamu. Onda ce morati da trazi nekog novog Divca za decka! :lol:

Nemam ni ja negativnih iskustava , ja sam dete iz sportske porodice i volim vecinu sportova ( ne volim kosarku jedino ) nego ako si trenirala moras priznati da je velika razlika izmedju rukometa i odbojke ... Kao nebo i zemlja :D U rukometu je kontakt pa cak i bezobrazluk pola igre a u odbojci toga nema . Drugo zasto sam vise za odbojku nego za rukomet je to sto u rukometu imas svakako gradjenih ali bas svakako , neke kad vidis ne bi rekao da su se u zivotu bavili nekim sportom , a odbojka ih daje sve zgodne i vretenaste kao po kalupu :) Ma nisam ja kompetentna da pricam o ovim razlika mnogo sam bre subjektivna :D Naprosto obozavam odbojku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavle ima 2 i po godine, trenutno nema ni jednu fizicku aktivnost ... Sad kad ga pitam sta ce da bude kad poraste, kaze sportista i da ce da igra kosarku :lol:

Trenutno ne planiram da ga upisem ni na jedan sport... Mozda do godine na plivanje, rekreativno (kod nas u osnovnoj skoli ima bazen i tek od 5 godina primaju decu), a kasnije kad pokaze interesovanje za nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam ni ja negativnih iskustava , ja sam dete iz sportske porodice i volim vecinu sportova ( ne volim kosarku jedino ) nego ako si trenirala moras priznati da je velika razlika izmedju rukometa i odbojke ... Kao nebo i zemlja :D U rukometu je kontakt pa cak i bezobrazluk pola igre a u odbojci toga nema . Drugo zasto sam vise za odbojku nego za rukomet je to sto u rukometu imas svakako gradjenih ali bas svakako , neke kad vidis ne bi rekao da su se u zivotu bavili nekim sportom , a odbojka ih daje sve zgodne i vretenaste kao po kalupu :) Ma nisam ja kompetentna da pricam o ovim razlika mnogo sam bre subjektivna :D Naprosto obozavam odbojku :D

Ja sam pak neutralna :D i vise mi se svidja odbojka, upravo iz ovih razloga koje si pomenula. Uf, kad samo vidim kako se sve povredjuju u rukometu...ne bih voljela da gledam svoju Andjelu u takvom nekom "sparingu" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj Marko je krenuo na taekwondo pre dve nedelje, voli da ide ali nema koncentraciju da isprati ceo cas malo radi sto i svi a malo luta po sali i zeza se, trener kaze da je to ok i da ce vremenom da nauci da prati cas, on je najmladji u grupi...... a najzanimljivije je sto covek koji to drzi i koji trenira sve radi besplatno a jedini cilj mu je da deci stvori zdrave navike i da ih skloni sa ulice :rolleyes:

Ovako je i moj trener dok sam trenirala kajak :) I uvek nas je terao da mu donosimo knjizice, da ne bude da smo zbog sporta popustili u skoli...

Luna se ne bavi nikakvim sportom, ali mislim da ce definitivno morati. Toliko je puna energije (kao uostalom i vecina dece njenog uzrasta), a i dosta njih nam je reklo da ima bas sportsku gradju i da jako dobro suta loptu. Tako da ce je mama upisati na fudbal jednog dana :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ugledni profesor fakulteta za sport mi je rekao da deca pre 4. godine nemaju koncentraciju da uce od trenera ma kakav sport roditelji izabrali. Sve skolice koje nude bilo kakve sportske ajtivnosti pre tog uzrasta su cisto otimanje para.

ja sam htela dete da upisem na plivanje, a odmah zatim na gimnastiku i sve se svelo na ovaj odgovor: od 4. godine.

Da, ima bazena za bebe od 6 meseci( mada nisam proveravala kakav je kvalitet vode u bazinima jer previse hlora steti malim bebama), ali to se svodi na rekreaciju sa roditeljima, ne na realno sportsku aktivnost. deca do 4. godine imaju puno fizickih aktivnosti vezbajuci krupnu motoriku da je uz to dovoljno vezbanje sa roditeljima, bracom i sestrama.

to jeste istina, ali opet sve zavisi od deteta i njegovog interesovanja...te prve skolice su uglavnom baziraju na vezbama razgibavanja i jednostavnim motorickim vezbama...ja sam pocela da idem na ples sa 3 godine jer sam sama trazila i znacilo mi je puno...po mom misljenju, na osnovu svega onog sto smo ucili na faxu i sto sam videla na praksi decu je najzdravije upisati na neki bazican sport koji podjednako razvija sve grupe misica, poput plivanja,atletike i gimnastike jer su oni osnova za dalji razvoj... kada dete bude dovoljno fizicki razvijeno da pokaze talenat onda je vreme za neki kompleksniji sport..moja Iva je vec sad hiperaktivna, planiram da je upisem negde na plivanje cisto da negde istrosi energiju a kad bude malo veca neka sama bira sta bi htela..ima odlicne fizicke predispozicije za atletiku jer je krakata ali o tom potom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj trogodišnji sin je pre mesec dana krenuo na sportić. Kombinuju elemente gimnastike, atletike, sve kroz igru i poligone. Vidim da mu ide sjajno, trener hvali njegovu spretnost, međutim izgleda da ipak nije zreo za praćenje instrukcija, odnosno -- ako mu se neka vežba ne radi, on jednostavno počne da trči po svom nahođenju, ili napusti trening, ili dođe kod nas.

Neće sam da ostane u sali, insistira da unutra bude jedno od nas, što u suštini ometa trening jer onda još manje sluša trenera i njegovo istrčavanje ometa drugu decu. Ne znam šta da radimo. Trener fantastično radi sa njima, moj muž je oduševljen, vidim da se i sinu sviđaju treninzi i pogotovo poligoni, ali nikako da se navikne da radi što i ostala deca i da ostane u sali bez roditelja.

Ne bih volela da ga ispišemo, ali pre par časova smo se baš izdeprimirali jer nije hteo ni da uđe a kamoli da učestvuje. Mi nismo bili u fazonu da ga prisiljavamo, ali kad je trener rekao da se sasvim lepo snalazi (osim što neće uvek da sluša i što su nam otvoreno rekli da roditelj smeta unutra) i kad smo videli da, nakon što uđe, u času zaista uživa, bilo nam je žao što ispada da moramo da ga teramo da uđe. Ako jedno od nas ne uđe, on neće ni da čuje da uđe sam, a ako izađemo u toku treninga, izađe i on čim skonta da nismo tu (mada ja to nisam ni radila jer smatram da je još gore da uđemo zajedno pa da se iskrademo). Kad sam unutra, non-stop gleda u mom pravcu i jako se raduje kad ga pohvalim.

U jednom trenutku sam konstatovala da možda nije trening ono što je trenutno u njegovom najboljem interesu ili ono što mu je najpotrebnije, da mu je možda važnije da bude sa nama i da se jurimo, igramo zajedno... Imaće on kad da trenira... Baš nisam pametna. Žao mi je da ne trenira jer ima fantastičnu koordinaciju, reflekse, brzinu, spretnost, ravnotežu, čak i koncentraciju (komplikovane vežbe skonta iz prve i zapamti ceo poligon tako da ništa ne moraju da mu dodatno pokazuju), a ide zima i nećemo moći da mu drugačije obezbedimo da se izjurca i iskače.

Igraonice ostaju kao opcija za trčanje, skakanje, veranje, ali to nije isto. Na plivanje smo ga takođe vodili nekoliko puta, to mu se mnogo više sviđa, ali se ne usuđujemo da ga vodimo sad kad je hladno. Juče se izjasnio da želi da trenira borilačke veštine (?). Jedino da ga damo na rvanje...

Bas je mali Tang. Nema sanse da trogodisnjak slusa instrukcije :) Borilacki sport trazi vise discipline i mozda bi trener uspeo da ga usmeri ali ne znam da li iko radi sa tako malom decom. A i moze da izgustira pa da kasnije ne bude zainteresovan. Pogledajte da li negde ima dzudo za predskolce, ne bih ti preporucila karate, tekvondo ili aikido za tako malo dete. I mm i moj brat su se dugo godina bavili borilackim sportovima pa sam ponesto zapamtila, a i moja je zelja iz detinjstva bila da naucim da se makljam :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, kontam. Nasi prijatelji su zato sina upisali na dzudo, ali on je veci. Oni se zezaju da moraju da ga vode na istrcavanje, kao da je dalekobilo pas, toliko ima energije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tang, pa sta kaze trener?

Jesu li sva deca starija od njega? Naravo, ako je iskren, i ne gleda samo brojno stanje dece, mozda da mu iskreno saopstis svoje dileme, on ce najbolje proceniti kako dalje.

U krajnjoj liniji, za svaku aktivnost ima neki period adaptacije. Imala sam i ja decu na kursu koja nisu htela da se odvoje od roditelja na pocetku, pa posle nisu hteli da idu kuci :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.