Zracenje U Kuci


odgovora

Objavljeno

A to za te električne stubove je i dokazano da zrače, ne znam jeste li gledale onaj film Erin Brokovich koji je baziran na istinitoj priči, ta zračenja su jako opasna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja opet procitah tvoj prvi post i shvatih da nisam pogresila temu.

Bunar u kuci sam navela kao eto nesto neobicno.

Stvarno nisam zelela biti gruba,vec sam na fin nacin pokusala reci da ne verujem u tu nauku,kako god da se ona zvala.

Amin!!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na nasem placu koji smo uzeli za kucu postoji elektro stub ne znam tacno koliko je jacine struja tamo ali jaci neki malo posto je dupli, za sad smo malo stali sa radovima sigurno i sledecu godinu da vidimo kako cemo i sta cemo sa tim jer su nam iz elekra rekli da postoji neko zracenje koje on proizvodi, najjverovatnije ce biti izmesten, ali kalkulisemo da opstina to uradi na svoj trosak jer smetaju neke grane od jabuke vec udaraju u njega, a oni ne smeju nasu jabuku da izvade :D

Eto ja znam za ta zracenja od struje jer su nam ljudi iz te oblasti tako rekli..

Kod mene u kraju ima jedan odličan plac....i dalekovod na njemu. Plac je na prodaju ali niko neće da ga kupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj tako je i nas drezdo pa ga uzesmo mi, ali smo bili svesni i znali smo, i da platimo da ga izmeste kako god okrenes isplatilo nam se :)

Super je ako možete da izmestite, ovde mislim da nema šanse da se tako nešto dogodi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za mene to uopste nije naucna fantastika, moj jako dobar prijatelj je doktorirao kvantnu fiziku u san francisku, tako da ovo o cemu NSanja govori itekako postoji, sto kazu i naucno je potvrdjeno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana, pa i meni je komp odmor za dusu kad Vuk spava, nisam ja protiv njega, ödmah da se razumemo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja, nisam bas razumela da li mislis na podzemne vode ili na zracenja uopsteno, ne vezano ni sa cim spec. Nemam pojma sta bih ti rekla. Znam par osoba koje su u krajnoj muci zvali te sto kao pronalaze podzemne vode, ali koliko tu ima veze i pomoci nemam pojma. Inace, sto se tice generalno zracenja, od struje, telefona itd. pa verujem da ima sigurno neke stetne doze, ali u kojoj meri nemam pojma. Negde sam cak citala i da decije igracke na baterije sisaju deciju energiju, pa sad ti vidi... :D

Ono u sta sigurno sumnjam su one antene sto su ih postavili kod Barajeva- Harper, ili kako se vec zovu. Kazu da ih ima jos na tri mesta u srbiji.

Nemam pojma, naucna fantastika...

Mislim na zracenje generalno , pa i na to koje proizvode podzemne vode , a ne proizvode ih sve ... To su prirodna zracenja protiv kojih se ne moze boriti osim koliko mozemo da se sklonimo od njih a tehnicka (ona koja prave aparati ) vec mogu da se regulisu na neki podnosljiv nivo ...

za mene to uopste nije naucna fantastika, moj jako dobar prijatelj je doktorirao kvantnu fiziku u san francisku, tako da ovo o cemu NSanja govori itekako postoji, sto kazu i naucno je potvrdjeno :)

Mnogo zanimljiva tema cak i za nas laike , a mogu misliti do kakvih saznanja je tek on dolazio ! Bolje da ne znam ..

Evo jednog primera zastite od nuznog zla koje nam je doneo 21. vek ...

PET NACINA DA SMANJITE OPASNO ZRACENJE MOBILNIH TELEFONA

Pojedini naučnici najozbiljnije upozoravaju da će upotreba mobilnih telefona uroditi nizom zdravstvenih problema. Vjerujete li im?

Za svaki slučaj poduzmite razumne mjere zaštite, a prije nego se odreknete mobilnog, pogledajte par korisnih savjeta kako da smanjite opasno zračenje.

1. Ne koristite mobilni umjesto budilnika

Ovo bi valjda trebalo biti jasno. Koristite li mobilni kao budilnik vjerovatno ga postavljate blizu kreveta. A mobilni emituje zračenje čak i ako ne razgovarate putem njega. To znači da ste dodatno izloženi zračenju cijelu noć. Jednostavno kupite običan alarmni sat.

2. Umjesto kratkog razgovora, radije pošaljite poruku

Naviknite se na SMS, a duge razgovore ostavite za susrete na kafi. Dugo pričanje na mobilnom telefonu je upravo ono što najviše zabrinjava doktore. Volite li dugo pričati radije koristite fiksnu liniju, internet mogućnosti video prenosa i druge oblike komunikacije koje vas neće ozračiti.

3. Ne nosite mobilni telefon u džepu

Tumor mozga nije jedina bolest koja brine doktore. Preliminarna istraživanja ukazuju da muškarci koji cijeli dan u džepu nose telefon ugrožavaju plodnost. Po istom principu žene koje ne žele nositi torbice i nose mobilni telefon u grudnjaku ili bikiniju možda povećavaju rizik od raka dojke. Ako je moguće držite telefon što dalje od sebe dok ga ne koristite, barem za svaki slučaj. A dok se krećete u torbi ili kaputu.

4. Koristite slušalice sa mikrofonom

Ovo je najjednostavniji način da smanjite izloženost glave radijaciji. Mobilni tako može biti na stolu ili negdje dalje od glave. Pomaže i ako uključite zvučnik ili ako koristite bluetooth slušalice, no kod bluetooth metode glava će ipak apsorbovati dio radijacije.

5. Novčano ograničite upotrebu mobilnoig telefona

Ne uzimajte pretplatu (ili izaberite najjeftiniju opciju) nego kupujte vaucere. Unaprijed odredite koliko ćete vaucera potrošiti i tako ograničili vrijeme koje provodite razgovarajući mobilnim telefonom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milar , podzemne vode ne zrace , ali neke od njih prave zracenje. Zracenje od kompa je u zadnjoj deceniji svedeno na minimum ali npr vecina nas ukljuci komp u produzni kabel umesto da napravi uticnicu sa 2,3,4,5 stekera ako treba ... Jer je produzni kabel zlo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja kako sam ja promasila temu ,kad sam pisala o bunaru ispod kuce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad si me zaintrigirala. Podzemne vode koje zrace, to su one sto nas ometaju i mi zbog njih moramo pomeriti krevet, npr. ? Po cemu se te vode sto zrace razlikuju od ovih sto ne zrace, sem u zracenju, naravno :D ? Imaju previse zive, ili neceg drugog ?

Ne ... podzemene vode koje prave veliko trenje probijajuci se kroz zemlju one tim trenjem ustvari proizvode zracenje . Nivo zracenja je razlicit i zavisi od trenja ustvari , voda kao sama voda nije problem .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li bunar u kuci ima negativan uticaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicko , tako sto bunara kao bunara ima svuda , ali ako ti spavas na mestu , znaci ispod kreveta ti je cvorsite podzemnih voda koje proizvodi zracenje i tu ti provodis u proseku godisenje 122 dana koliko covek prosecno provede spavajuci to ima los uticaj kad se pomnozi sa godinama spavanja na takvom mestu. Covek ne spava zato sto voli , nego zato sto covekovo telo i organi u njemu moraju da se "odmore" . Kad spavas srce, krvotok , disanje ... sve se uspori , telo odmara ,T pada , ne funkcionise na svom najvisem nivou kao kad je u budnom stanju i kad se tako reci i moze boriti i sa zracenjem izmedju ostalog. Zato je stetno spavati na takvim mestima , a na bunaru mozes sedeti budan ceo dan , nece ti skoditi . Eto to je najprostije moguce kako sam mogla da objasnim . Nadam se da si me sad razumela sta sam htela reci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da meni samo mora prostim jezikom,jer se ja ne razumem u nauku. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da meni samo mora prostim jezikom,jer se ja ne razumem u nauku. :D

Nisam ni ja Ajnstajn , prenosim reci strucnjaka , bas sam ga pomno slusala kad nam je pricao , a pricao je skoro dva sata ! Toliko logicnih stvari o kojima nikad nisam ni razmisljala a tu su nam pred nosom svakodnevno <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogle bi i mi da pocnemo da kopiramo tekstove sa neta pa da postanemo pametne. :D .

Aj cao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogle bi i mi da pocnemo da kopiramo tekstove sa neta pa da postanemo pametne. :D .

Aj cao!

Stvarno si cudna Cicana !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno si cudna Cicana !

Lajk! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogle bi i mi da pocnemo da kopiramo tekstove sa neta pa da postanemo pametne. :D .

Aj cao!

CICANA zašto to radiš?NSanja se potrudila da nešto podeli sa nama,ja sam npr rekla da meni stvarno ne smeta da spavam,i ne vjerujem u te stvari.Ali,zar nije malo preterano na ovaj način nekome nešto reći?

Ko zna možda to zračenje na neke ljude stvarno utiče,na mene npr ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok je, ja sam na Cicanu takvu navikla , ja nju volim zbog njene iskrenosti i kad pretera isto tako volim da joj kazem , jer to i ja ocekujem od onih koji me vole , zarad mog dobrog ... Nisam ja htela da pametujem nego cisto eto da podelim sa vama nesto o cemu do pre par dana ni ja nisam imala predstavu ...

Ne znam Sanja, nisam sigurna da li vam je taj lik to adekvatno objasnio. Ni ja se ne razumem, a volela bih da cujem nesto vise o tome, zaintrigirana sam. Realno, u zemljinoj kori, tacnije u svim njenim korama se konstantno desava nesto, znaci u svakom nanosekundu zemljina kora se pomera i dolazi do raznih vrsta pokreta. Zasto bas te vode, zasto su one toliko bitne? Nije mi nekako ubedljivo. Pokusacu da nadjem nesto vise o tome na netu, nije me do sad zanimalo.

Evo ja vec tri dana citam o tome :D Ima da se nacitas ! :D Jeste da se stalno desava ali te vode su tu na 2.3.5 metara ispod , sad lupetam ... ali eto otprilike . Sto se tice npr Kosmickog zracenja , ono postoji oduvek ... S tim sto su magnetni polovi i ozon to zracenje drzali na zdravom odstojanju a posto nam je ozon ko potrosena zenska carapa , sad je druga prica ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego, zar ne bi onda to trenje trebalo ustvari da nas masira? Znas, kao one fotelje sto legnes na njih pa te masiraju. :P Salim se malo :D

:D Da da , i elektricna stolica bi onda trebalo da masira ustvari ! :D Ne znam sto od nje ljudi beze !? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

backtothetopic.png

I molim bez ličnih karakterisanja članova, za to postoji tema.

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OOOO Stigo police man ! :D Ma kul je sve , nema ovde nikakve svadje , nic ne brini , puska je zakocena ! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja generalno imam odbojnost prema svakome ko bi nešto da meri, bilo u kući, bilo u telu (osim ako nije lekar). Svako od njih ma koliko se trudio da ne izgleda tako, u nekom trenutku će pokušati da ti uvali neki ekstra mega giga super proizvod. Mm-a su saleteli na ulici, kao promocija nekog novog velnes centra, da dođe da mu izmere neke parametre bla bla bla. On iz zezancije otišao, ispalo je da mu je organizam katastrofa i da sve može rešiti određenim xxxx proizvodima. Inače, čovek je totalno fit za razliku od mene :) Neposredno posle toga smo oboje išli na generalku kod lekara, standardne godišnje provere i oboma nam je sve savršeno.

Meni su ti parametri koji pišu na papiru dobijem od lekara i iz laboratorije jedini relevantni.

Isto tako mi je jedino relevantno to kako se moja porodica i ja osećamo u stanu, a ne da li mi je neko izračunao da me zezaju podzemne vode i slično. E sad mišljenja sam da kako se neko oseća, zavisi od karaktera, međuljudskih odnosa, tolerancije, ljubavi etc :)

Nisam videla niti iskusila da postoji ili ne postoji, pa ne mogu ništa da tvrdim, kao što ne mogu da tvrdim da ne postoji bog, ali su to stvari o kojima ne razmišljam i koje ne utiču na moj život.

ptičica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na sestom spratu. Moracu da pitam komsije da li su oni radili ta merenja podzemnih voda, pa pretpostavljam da ta merenja onda vaze za celu zgradu ili bar za one stanove jedan ispod drugog.

Zar ne? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.