Zracenje U Kuci


odgovora

Objavljeno

Nadam se da sam temu postavila u dobar deo foruma ako nisam selite je gde pripada ..

Da li ste ikada radili ispitivanje zracenja u svome domu , na mestima gde spavate ?

Da li znate ista o uticaju zracenja na vas , a pogotovo na organizam deteta u razvoju ?

Imala sam otprilike predstavu o tome ali nisam tome pridavala neki veliki znacaj . Jutros sam slusala predavanje o ove tri vrste zracenja i obavljeno mi je merenje istih u kuci...

Svemu sam prisla vise da izadjem u susret poznaniku koji od toga zivi ali posle merenja sam se debelo zapitala iako kod nas nije tako starsna situacija u kuci ali sama cinjenica da ti dete spava na cvoru zracenja od podzemnih voda i tehnickih zracenja mi je digla svaku dlaku na telu !

Evo jednog od tekstova o tome , pa kometarisite i pisite svoja iskustva na tu temu ...

http://www.zracenja.ozdravljenje.net/Detekcija/detekcija.html

Kod nas je slucaj da krevetac ne stoji kako treba i dobili smo savet gde je najbolje mesto za njega , takodje je krevet u Mitinoj sobi zahvacen delom pa nam je savetovano da ga samo malo pomerimo , promene nisu velike ali evo iz mog primera se secam da kada sam se doselila u ovu kucu bracni krevet je stajao na mesto gde je pravi uzas od cvorova , ja to tad nisam znala ali sam jako lose spavala , sve sam to pripisivala trudnoci , losem duseku , posle porodjaja i kupovine novog duseka i dalje sam lose spavala i sasvim slucajno mi je dunulo da premestim bracno krevet na drugo mesto i evo sad posle merenja se ispostavilo da je to mesto odlicno za spavanje a i odkako spavamo ovde mnogo bolje spavamo.

Covek koji nam je radio merenje kaze da u pojedinim zeljama kao sto je npr Svajcarska ne mozes dobiti dozvolu za gradnju bez predhodno obavljenog ovakvog merenja . Jer ako pola populacije oboli do npr 40 godine starosti , sto je dobar deo zasluge zracenja , pola polulacije ce biti drzavi na teretu , sto je i logicno objasnjenje za uvodjenje ovakvih mera. Jeste da se oni bave prodajom proizvoda tipa magnetne natrukvice , prekrivaci za krevete i fotelje koji imaju svojstvo da ublazavaju ove uticaje evo kod nas je covek sam rekao da nam nista od toga nije potrebno jer imamo resenje . Promenom rasporeda u kuci resicemo problem . Nije strasno kad je problem negde gde ne se ne provodi vise sati svakodnevno ali kad se to desi na mestu kreveta gde svaku noc spavas to vec jeste problem koji se akumulira 6-8 godina i posle tog vremena kulminira nekom bolescu , koja nije dosla niodkuda ... Kod odraslih ljudi to i nije tako strasno koliko kod dece u razvoju . Kada organozam deteta usled uticaja ovakvih zracenja oslabi , on nije u stanju da se pravilno razvija i onom brzinom kojom bi trebao pa zato posebno treba obratiti paznju na mesta gde vam deca spavaju .

Cipelic i vaskrsija volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam nikad merila to zračenje, čula sam, ali pogotovo kad mere neki ljudi koji uz to hoće nešto da prodaju, nekako sam skeptična. Kakvo objašnjenje ti je ponudio za to, od čega potiče to zračenje, je li to zračenje iz unutrašnjosti planete Zemlje, zašto su baš podzemne vode toliki problem...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam nikad merila to zračenje, čula sam, ali pogotovo kad mere neki ljudi koji uz to hoće nešto da prodaju, nekako sam skeptična. Kakvo objašnjenje ti je ponudio za to, od čega potiče to zračenje, je li to zračenje iz unutrašnjosti planete Zemlje, zašto su baš podzemne vode toliki problem...?

Podzemne vode su problem jer stvaraju trenje dok se probijaju kroz zemlji ili odredjeni materijal kroz koji se vec probijaju , od tog trenja se stvara zracenje .Kosmicka zracenja postoje oduvek ali je problem u zadnje vreme veci jer je ostecenjem ozona smanjen uticaj magnetnih polja koja su ta zracenja ublazavala. Tehnicko zracenje najvise stvaraju produzni kablovi. Aparati koji se ne koriste treba da se istekaju iz zida a ne samo ugase jer ako su ustekani u zid zrace isto kao i da su upaljeni. I ja sam bila skepticna , posle sam pomislila svasta , da nisu u pitanju neki lopovi koji smeknu kuda se mze uci i proci , pa sam zvala i mm-a da prisustvuje ... Nista slicno , nista nam nije nudio da proda jer kazem eto mi smo imali resenje , samo blagom rotacijom decijih kreveta . A posto sam mu rekla da sam sa mesta gde je ocitao uzasna zracenja ja sama pomerila krevet , rekao mi je da se nije iznenadio i da su zene "vestice " po tom pitanju i da cesto srece slicne slucajeve gde zena radi kao i njegov aparat za merenje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam odavno za ovo. Kod nas se niko ne bavi tim merenjem, ali bih volela da vidim kakvo je stanje kod nas.

Mada iskreno kada bi morala da postujem to, feng sui i ostale stvari vezane za uredjenje doma, verovatno bih siznula od svih tih pravila, mada sam zainteresovana da mi neko izmeri nivo zracenja tu gde spavamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Firma koja je nama radila merenje je iz ZR ... mozda mozes naci na netu neke ... A on ce dolaziti opet kod nas za dve nedelje jer je ocitao u zidu od kuhinje neko s..nje sa strujom pa ga je mm zamolio da dodje za dve nedelje opet sa tim aparatom jer ima neki kvar sa strujom tu pa ce mm pokusati da otkloni a da ovaj bude to da bi lakse nasao sta je ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Sanja. Znaš, ja se bavim egzaktnom naukom, uvek zahtevam logično objašnjenje za sve :D Tebi on možda nije hteo da proda ništa jer se poznajete kako sam shvatila, a verujem da većini drugih gleda da proda :D U zračenja koja dopiru iz unutrašnjosti Zemlje naravno verujem jer su naučno dokazana činjenica, ali osim na tim sajtovima što prodaju koješta ne nađoh da su toliko štetna, osim u područjima gde su baš visoka na nekim mestima (Brazil, Indija, Kina), ali tamo su baš previsoka i to bez uticaja čoveka.

paper_moon i majat volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, nemam vremena da razmisljam o ovim stvarima. Nemam nikakvo misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, nemam vremena da razmisljam o ovim stvarima. Nemam nikakvo misljenje.

Ti ako provodis toliko vremena za kompom koliko provodis, treba da razmislis ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, nemam vremena da razmisljam o ovim stvarima. Nemam nikakvo misljenje.

:blink: Hvala ti na ovom objasnjenju ...

Nisam ja opterecena ovim ali postoji logicno objasnjenje za sve ovo... Ne znam da li ste citali o zracenju mob telefona ... Iili mozda gledali snimak gde ukrstaju tri zracenja mob telefona a u sredistu kukuruz kokicar koji se koka od zracenja koje je ravno mikrotalasnoj pecnici ... Ako vas to ne brine zbog vaseg zdravlja moralo bi da vas brine zbog zdravlja vase dece jer ste dirketno odgovorni za njih .

Takodje povezuju sve cesce probleme sa sterilitetom kod muskaraca zbog nosenja mob telefona tik do j..a ?! Pa kako ko shvati ... nekad ne treba puno da se uradi da bi dugorocno pomogli sebi i svojoj porodici ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, jeste. I tv i komp i mobilni i aparati po kuci, ma sve zivo zraci i kada bi iskljucili bar tri stvari sto zrace iz upotrebe bilo bi bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto zanimljivo je da komp i ne zraci toliko jer svi oni koji nisu stariji od 10 godina imaju tu neku zastitu od zracenja ali uglavnom nam svi kablovi od kompa zavrsavaju u produznom koji najvise zraci ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro, svako ima svoje mišljenje, niko od vas ne zna koliko ja ili neko drugi ima uključenih kablova po kući, možda ih držim isključene kad mi ne trebaju. Nije lepo prozivati nekoga da ne misli na zdravlje svog deteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti ako provodis toliko vremena za kompom koliko provodis, treba da razmislis ;)

nemam nista od toga da razmisljam. :) kad ne budem morala da provodim ovoliko vremena za njim, necu. Koristim sve prilike da odem u prirodu.

:blink: Hvala ti na ovom objasnjenju ...

Nisam ja opterecena ovim ali postoji logicno objasnjenje za sve ovo... Ne znam da li ste citali o zracenju mob telefona ... Iili mozda gledali snimak gde ukrstaju tri zracenja mob telefona a u sredistu kukuruz kokicar koji se koka od zracenja koje je ravno mikrotalasnoj pecnici ... Ako vas to ne brine zbog vaseg zdravlja moralo bi da vas brine zbog zdravlja vase dece jer ste dirketno odgovorni za njih .

Takodje povezuju sve cesce probleme sa sterilitetom kod muskaraca zbog nosenja mob telefona tik do j..a ?! Pa kako ko shvati ... nekad ne treba puno da se uradi da bi dugorocno pomogli sebi i svojoj porodici ...

Ako mi verujes imam knjigu o zracenju mobilnih telefona. Dao mi brat. I on eno, kupuje telefone sa niskim nivoOm zracenja. To su ovi telefoni novijih generacija bla bla.

Jeste, jeste. I tv i komp i mobilni i aparati po kuci, ma sve zivo zraci i kada bi iskljucili bar tri stvari sto zrace iz upotrebe bilo bi bolje.

ako cemo tako, gasite sijalice. zivimo u mraku. uzecemo fenjere i svece, i krecicemo kucu svakih 6 meseci zbog chadji xD

nista lose, samo hocu da vam kazem da sveee zraci danas.

Pa dobro, svako ima svoje mišljenje, niko od vas ne zna koliko ja ili neko drugi ima uključenih kablova po kući, možda ih držim isključene kad mi ne trebaju. Nije lepo prozivati nekoga da ne misli na zdravlje svog deteta.

bas tako, kad dodje bebac, promene se stvari.

Ako neko ima ukljucenih stvari u stanu imam ja. Komp koji radi 24/356 (sluzi kao mini server, zbog posla) i muz i ja imamo po dva lptp, na kojima radimo.. naravno nije to sve ukljuceno. Ali stoji u stanu.

Sto se tice kablova, takodje kad sam bila kod mojih za ove 24 godine, u moju sobu se jedno vreme nije moglo uci od kablova (Razvlacili smo mrezu interneta po kuci, zbog satelitske televizije) sve to zraci. 21. vek.

B.mama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemojte me pogresno shvatiti , ne kazem ja da neko ne misli na zdravlje svog deteta niti znam ko koliko ima produznih kablova u kuci ... Niko nisam htela da uvredim , ako jesam , izvinjavam se , nije mi bila namera . Naravno da ne treba da zivimo u mraku , ali evo npr , lampa samostojeca ... palis je jednom u nedelju dana ali ti je stalno ustekana u zid , bez potrebe ... ok to sto mora i st cesto koristis , kao tv, sporet, dvd i slicno ali te neke stvari koje su bespotrebno ustekane a koriste se retko , na to sam mislila da nije lose iskljucivati ih .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jasno jasno.. nista lose :D samo diskutujemo :D;)

Miva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pored svih obaveza ne mogu jos o tome da razmisljam.

Miva nekome je mozda boravak pred kompom dok deca spavaju,neka vrsta odmora,kao npr meni.

Kad god zapalim duvan,cuknem da vidim sta ima i sam tim se malo opustim

Sledeca stvar je to da u mojoj kuci svaka stvar ima tacno svoje mesto i svaka stvar stoji tacno na svome mestu.

Idealna postavka namestaja je samo onako kako ja zelim,postavka koja u meni ne izaziva negativne vibracije,koja je funkcionalna.

Necete verovati.U mojoj kuci gde sam se ja rodila ,ima bunar.

Deda je jednostavno napravio kucu na bunaru.Bunar je tacno ispod kupatila i zahvata i kuhinju.

Tata je napravio jos davno poklopac od mermera u boji plocica,da se ne vidi.I mi tu samo skinemo poklopac,malo zavucemo ruku i bokalom zahvatimo vode.

Mama redovno zaliva tom vodom.Pumpu spusti,a crevo razvuce kroz hodnih i napolje. :lol: Odatle se napaja i bazen ispred kuce.U njega non-stop curi po malo vode iz bunara,jer tako mora.Inace od vlage ne bi moglo da se zivi.Voda mora non-stop da izlazi da bi se odrzavao odgovarajuci nivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma Sanja, nema frke, nisam ja ništa shvatila pogrešno i lično, ovde smo da diskutujemo i tema je dobra, slažem se. Ja znam da se maksimalno trudim da svoje dete zaštitim od svega čega mogu ali zračenje Zemlje je,u uz dužno poštovanje, ipak viša sila i ne vidim kako bi me drugačije okrenut krevet zaštitio od njega. Ti aparati koje koristimo svi zrače, opet tačno, ali šta da radimo, da prestanemo da ih koristimo? Ja lično zbog posla sam prinuđena da sedim za računarom veliki deo dana, kao i milioni drugih ljudi na planeti. Da ne moram,verovatno ne bih, barem ne u toj meri. Zabrinuta sam zbog mnogih stvari, šta mi dete jede svaki dan, kakav vazduh udiše, kakvu vodu pije, a mnoštvo toga nije moja krivica. Zabrinuta sam kako da ga vaspitam da se snađe u ovom surovom svetu da ga sutra ne maltretira ko god stigne. I nikako ne mogu da se otmem utisku da neko namerno radi na tome da ljudima ciljano unosi neke strahove koji nemaju veze sa životom.

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam iskustva sa ovim! Išla sam u osnovnu školu kad je mama nabasala na nekog bioenergetičara koji nam je ceo stan obišao i utvrdio ta loša zračenja. Posle toga su sestrin i moj krevet premestili na bolje mesto a mamin i tatin pošto je bio smešten u jednoj baš maloj sobi gde nije imalo mesta za drugačiji raspored su zaštitili alu folijom(ispod dušeka je bilo postavljeno nekoliko slojeva folije). Tu malu sobu smo do tada zvali šok soba jer ko ode tamo da legne bukvalno nema šanse da se sam probudi a od tada je spavanje bilo normalno.

Razmišljala sam da nađem nekoga da mi proveri sadašnju kuću jer mm jako loše spava(mada mu i roditelji imaju nikakav san).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idealna postavka namestaja je samo onako kako ja zelim,postavka koja u meni ne izaziva negativne vibracije,koja je funkcionalna.

C*A*R*I*C*A :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A meni samo nije jasno sto odgovarate na teme koje vas ne interesuju? Kazete da nemate vremena i onda dodjete i raspravljate o necemu sto je za vas budalastina. Zasto bih trosila svoje vreme da kazem nekome kako je to sto se njemu svidja/veruje/misli potpuno beznacajno za mene. Samo na kraju ispadne neki "okrsaj".

Slazem se sa onima koji kazu da su neki aparati potpuno bespotrebno ustekani u struju. Npr ves masina u kupatilu uglavnom ljudima stoji ukljucena, a ne peru ves svaki dan. I koliko jos drugih stvari. Ovo polazim od svoje kuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pored svih obaveza ne mogu jos o tome da razmisljam.

Miva nekome je mozda boravak pred kompom dok deca spavaju,neka vrsta odmora,kao npr meni.

Kad god zapalim duvan,cuknem da vidim sta ima i sam tim se malo opustim

Sledeca stvar je to da u mojoj kuci svaka stvar ima tacno svoje mesto i svaka stvar stoji tacno na svome mestu.

Idealna postavka namestaja je samo onako kako ja zelim,postavka koja u meni ne izaziva negativne vibracije,koja je funkcionalna.

Necete verovati.U mojoj kuci gde sam se ja rodila ,ima bunar.

Deda je jednostavno napravio kucu na bunaru.Bunar je tacno ispod kupatila i zahvata i kuhinju.

Tata je napravio jos davno poklopac od mermera u boji plocica,da se ne vidi.I mi tu samo skinemo poklopac,malo zavucemo ruku i bokalom zahvatimo vode.

Mama redovno zaliva tom vodom.Pumpu spusti,a crevo razvuce kroz hodnih i napolje. :lol: Odatle se napaja i bazen ispred kuce.U njega non-stop curi po malo vode iz bunara,jer tako mora.Inace od vlage ne bi moglo da se zivi.Voda mora non-stop da izlazi da bi se odrzavao odgovarajuci nivo.

Cicana , malo si promasila temu :D Zracenje na koje ja mislim nije vezano za verovanja i neverovanja u njega , nije to nikakav vudu nego nauka i bunar nema ama bas nikakve veze sa tim , losa zracenja ne prave podzemne vode , nego trenje koje one prave i ukrstanja .

Nice , slazem se sa tobom da je vreme takvo da ce nas jos malo biti strah da uberemo jabuku sa grane i pojedemo je ... Samo sam htela da cujem jos necija misljenja o ovome kao sto je eto M@rino misljenje koja je imala iskustva sa time . Kako se svet i vreme u kom zivimo menja tako, sve vise verujem u to , moramo i mi , bar ja tako razmisljam . Nikad pre nisam mislila da cu traziti crvljivo voce za svoje dete i sebe umesto velikih , sjajnih plodova , pa eto i to je doslo na red <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A meni samo nije jasno sto odgovarate na teme koje vas ne interesuju? Kazete da nemate vremena i onda dodjete i raspravljate o necemu sto je za vas budalastina. Zasto bih trosila svoje vreme da kazem nekome kako je to sto se njemu svidja/veruje/misli potpuno beznacajno za mene. Samo na kraju ispadne neki "okrsaj".

Slazem se sa onima koji kazu da su neki aparati potpuno bespotrebno ustekani u struju. Npr ves masina u kupatilu uglavnom ljudima stoji ukljucena, a ne peru ves svaki dan. I koliko jos drugih stvari. Ovo polazim od svoje kuce.

Ja nemam opciju da je isključim jer nije klasična utičnica već je kabal ugrađen u zid ;) A osim toga, sve teme ovde su za diskusiju a ne za aminovanje, tako da, ko god pokrene temu, treba da očekuje različita mišljenja. Po mogućnosti argumentovana, i ja ovde ne vidim nikakav okršaj :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam opciju da je isključim jer nije klasična utičnica već je kabal ugrađen u zid ;) A osim toga, sve teme ovde su za diskusiju a ne za aminovanje, tako da, ko god pokrene temu, treba da očekuje različita mišljenja. Po mogućnosti argumentovana, i ja ovde ne vidim nikakav okršaj :huh:

Cekaj polako, tek je otvorena tema :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na nasem placu koji smo uzeli za kucu postoji elektro stub ne znam tacno koliko je jacine struja tamo ali jaci neki malo posto je dupli, za sad smo malo stali sa radovima sigurno i sledecu godinu da vidimo kako cemo i sta cemo sa tim jer su nam iz elekra rekli da postoji neko zracenje koje on proizvodi, najjverovatnije ce biti izmesten, ali kalkulisemo da opstina to uradi na svoj trosak jer smetaju neke grane od jabuke vec udaraju u njega, a oni ne smeju nasu jabuku da izvade :D

Eto ja znam za ta zracenja od struje jer su nam ljudi iz te oblasti tako rekli..

Da , da ... bas o tome pricam . Samo je u vasem slucaju to zracenje ogromno cim je doslo do zastoja radova zbog toga .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.