Ostaviti Decu

odgovora

Objavljeno

Prelistavajući teme *Kakav je osećaj postati majka* i *32 stvari koje se promene kada dobijete dete*, pa naše postove tokom trudnoće, o porođaju i nakon porođaja, strahovima i svemu ostalom što prati roditeljstvo palo mi je na pamet šta to treba da se desi da bi majka ostavila svoje dete/decu. Imam dva primera iz života svojih prijatelja u kojim je žena otišla da živi sa drugim čovekom i ostavila muža i sina od 5 godina i drugi gde je žena zarad drugog muškarca ostavila muža i decu od 4 i 2 godine.

Mogu da shvatim da brak zapadne u krizu, da prestane ljubav, da neko nov probudi strast ili ljubav u ženi koja nije zadovoljna svojim životom ili bilo koji drugi razlog zbog koga može doći do razvoda braka ili raskida veze, zajedničkog života...Svesna sam da ima i mnogo primera zlostavljanja svih oblika u braku, porodičnog nasilja i slično ali to je već druga tema.

Zanimaju me vaša mišljenja o tome šta to treba da se desi u srcu i mozgu jedne majke koja zarad nekog muškarca ostavi svoje dete?

PS: Izvinjavam se ako već postoji ovakva tema, nisam videla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam i ja par takvih slučajeva. Nisam to razumela ni kad nisam imala dete, sad pogotovo ne razumem. Šta može da se desi u glavi, pa ne znam, gledajući takve žene uglavnom mi prolazi kroz glavu da pre braka nisu nešto mnogo proživele, ili možda i jesu ali su se udale jer im se nije dalo više slušati priče kad ćeš više da se udaješ i sl. Znači, ako žena u brak i stvaranje porodice uđe iz nekog pogrešnog razloga onda se lako desi ovako nešto, valjda upoznaju nekoga pa vide (ili misle) da je to s mužem samo navika, ovaj drugi ih mazi, pazi i bla, bla, zatelebaju se, ne razmišljaju više glavom i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To bi mogla da ti odgovori samo mama kojoj nije stalo do svog deteta.A takve mame na ovom forumu nema :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanimaju me vaša mišljenja o tome šta to treba da se desi u srcu i mozgu jedne majke koja zarad nekog muškarca ostavi svoje dete?

Neznam sta se desi u mozgu zene koja zarad "drugog muskarca" ostavi dete/decu, ali po meni tu ne postoji ni trunka nikakvog opravdanja za tu zenu, krajnji sebucluk. Ne marim da vidim takve zene, ali na zalost ima ih mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedino objasnjenje za takav postupak je po meni samozivost ! Da izvinete ( mnogo sam besna kad cujem za takve slucajeve ) zbog q.... ostaviti svoje rodjeno dete ?! Strasno ! Donekle bih i razumela da je zena zlostavljana pa pobegne kod drugog muskarca od kog bi mogla dobiti zastitu pa se odatle boriti za svoje dete ali otici i nikad se ne vratiti , ma to mi je strasno ! Moja prijateljica je upoznala majku nedavno . Ona ih je ostavila jer im je otac bio alkos koji je maltretirao . Otisla je kod drugog coveka koji joj je stavio da bira ili on ili deca i ona je izabrala njega i nikad vise nije pitala za svoje cerke . I ta moja drugarica kad je dobila dete pozelela je da vidi majku i upozna svoje dete sa bakom . Svi smo iscekivali neku srceparajucu pricu , medjutim kad se vratila kaze da bolje da nije ni isla. Totalna hladnoca i sa jedne i sa druge strane , mama ima svoju decu iz tog drugog braka a deca uopste ne zanju da imaju jos dve sestre ... Ma uzas zivi !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da razumem mozak te zene koja moze da se odrekne nekog koga je nosila 9 meseci u sebi,osecala kako raste,poradjala se... I posebno da sve to uradi zbog nekog drugog?!!! Moj svekar je ostavljen kao malo dete,majka ga je jednostavno zaboravila. Nikad nije pitala za njega. Ima jos jedno dete sa muzem broj 75674903285 i pravi se da ovaj nikad nije ni postojao. On se i dan-danas rastuzi kad se ona spomene iako tome ima vise od 50 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se u vrtiću susrela sa jednim takvim slučajem. To je bilo pre par godina. Majka je ostavila dete da živi sa ocem. Kada ih je napuštala rekla je meni u životu ne trebaju felerični ljudi da me vuku na dno. Inače dete je imalo problema sa vidom i sluhom ali se vremenom to naravno ispravilo. Ja sam toliko bila besna kada sam to čula da mislim da sam bila u stanju da je zadavim sopstvenim rukama. To nisu ljudi to su monstrumi. Ja verujem da se ta žena rodila zla, a ne postala zla. Ostaviti dete je nešto najgore što majka može da uradi. Uh kako se iznerviram kada čujem ovako nešto!!! Pa ništa me ne bi odvojilo od moje dece, nikada!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se u vrtiću susrela sa jednim takvim slučajem. To je bilo pre par godina. Majka je ostavila dete da živi sa ocem. Kada ih je napuštala rekla je meni u životu ne trebaju felerični ljudi da me vuku na dno. Inače dete je imalo problema sa vidom i sluhom ali se vremenom to naravno ispravilo. Ja sam toliko bila besna kada sam to čula da mislim da sam bila u stanju da je zadavim sopstvenim rukama. To nisu ljudi to su monstrumi. Ja verujem da se ta žena rodila zla, a ne postala zla. Ostaviti dete je nešto najgore što majka može da uradi. Uh kako se iznerviram kada čujem ovako nešto!!! Pa ništa me ne bi odvojilo od moje dece, nikada!!!

Joj strasno stvarno ... Ne znam dali se secate one emisije "Plesom do snova " Kada poznati pomazu bolesnima , nemocnima pa i ostavljenoj deci ... Decak iz Kosovske Mitrovice , zaboravih ime .. Isto ga je majka napustila , od rodjenja je imao neke probleme sa vidom i skupljalo se za njegovu operacju , kako je to tuzna prica bila ali hvala bogu sa srecnim krajem ! Jedan divan i human covek mu je kao nepoznat donator platio operaciju i oporavak i sagradio pristojnu kucu , za njegovu baku , njega i oca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ono sto je najstrasnije je to sto svi koji su ovde komentarisali izgleda imaju u svom nekom krugu poznanika takvu pricu ... imam je i ja ... uzas.

Zaista je strašna činjenica da takvih primera zaista dosta ima. Sa poznanicom koja je ostavila sina sam prijatelj na jednoj društvenoj mreži, kaže srećna je sa novim mužem, ima sinčića od nepunih godinu dana, prvog sina viđa nekoliko puta godišnje...A tuga me uhvati kada pomislim da su ga prvi dan u školu vodili baka i deka ( sa mamine strane ) i tata jer je sad krenuo u prvi razred i kako će se to dete osećati dok bude pravilo čestitku mami za 8-mi mart... :(

PS: pesma je "jeziva"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne ostavljaju samo majke decu i ocevi to rade. naprave pa se predomisle u medjuvremenu...

znam zene koje su iz ciste samozivosti ostavljale decu, ali i one koje su godinama bile zrtve nasilja... moja komsinica konkretno... on je pajkan u malom mestu i nema sanse da bi ga dobila na sudu ili ista uspela da uradi. kad god je zelela da vidi decu nakon sto je otisla on i njegovi su ih naprasno odvodili negde.

a opet ima tako poremecenih porodica da mi nije jasno zasto to dete/decu nisu u startu dali na usvajanje nekom ko bi bio zainteresovan da se roditeljstvom bavi.

svega ima... najlakse je osudjivati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svega ima... najlakse je osudjivati...

Ja koliko sam razmela temu rec je o zenama koje ostave decu konkretno zbog "drugog muskarca". Po meni te zene su i te kako za osudjivanje, ja takvim primerima ne mogu da se nacudim. Moja komsinica iz sela je pre mnogo godina ostavila muza i dva deteta, pricali su da je muz maltretirao fizicki i psihicki, donekle sam mogla da razumem da je morala da pobegne, ali zasto nikada vise nije potrazila svoju decu? Hajde dok su bili mali pa joj kao taj muz nije dozvoljavao, ali zasto ne kasnije kada su odrasli? Ne, ona ih je ostavila i udala se za drugog coveka sa kojim ima jos tri deteta, a ove nije dosla da vidi ni jednom. Druga komsinica je ostavila svog sina i presla u "komsiluk" za drugog coveka koji je udovac i ima petoro dece, gleda njegovu decu a svoje je zaboravila. Pa jel to normalno? Ima primera gde su zene ostavljale decu ali godinama se borile da ih na bilo koji nacin vide, takve zene zalim i to je neka druga prica. Kad bi mi neko na silu uskratio moju decu ja ne bih to mogla da podnesem, ali znam da ne postoji osoba (posebno ne neki muskarac) na ovom svetu zbog koje bih svesno otisla i ostavila decu, i jos ih i zaboravila, pa to je van pameti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koliko sam razmela temu rec je o zenama koje ostave decu konkretno zbog "drugog muskarca". Po meni te zene su i te kako za osudjivanje, ja takvim primerima ne mogu da se nacudim. Moja komsinica iz sela je pre mnogo godina ostavila muza i dva deteta, pricali su da je muz maltretirao fizicki i psihicki, donekle sam mogla da razumem da je morala da pobegne, ali zasto nikada vise nije potrazila svoju decu? Hajde dok su bili mali pa joj kao taj muz nije dozvoljavao, ali zasto ne kasnije kada su odrasli? Ne, ona ih je ostavila i udala se za drugog coveka sa kojim ima jos tri deteta, a ove nije dosla da vidi ni jednom. Druga komsinica je ostavila svog sina i presla u "komsiluk" za drugog coveka koji je udovac i ima petoro dece, gleda njegovu decu a svoje je zaboravila. Pa jel to normalno? Ima primera gde su zene ostavljale decu ali godinama se borile da ih na bilo koji nacin vide, takve zene zalim i to je neka druga prica. Kad bi mi neko na silu uskratio moju decu ja ne bih to mogla da podnesem, ali znam da ne postoji osoba (posebno ne neki muskarac) na ovom svetu zbog koje bih svesno otisla i ostavila decu, i jos ih i zaboravila, pa to je van pameti.

Apsolutno se slažem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu mozda i da probam da razumem da ako zena ostane trudna kao posledica nasilja mozda nece hteti da zadrzi dete i dace ga po rodjenju na usvajanje. U oba slucaja, bolje i da dete daju nego da izvrse abortus.

Po meni je bolje u takvim situacijama abortirati nego nositi ga 9 meseci i posle dati nekom... mislim da je manje bolno...

Ja koliko sam razmela temu rec je o zenama koje ostave decu konkretno zbog "drugog muskarca". Po meni te zene su i te kako za osudjivanje, ja takvim primerima ne mogu da se nacudim. Moja komsinica iz sela je pre mnogo godina ostavila muza i dva deteta, pricali su da je muz maltretirao fizicki i psihicki, donekle sam mogla da razumem da je morala da pobegne, ali zasto nikada vise nije potrazila svoju decu? Hajde dok su bili mali pa joj kao taj muz nije dozvoljavao, ali zasto ne kasnije kada su odrasli? Ne, ona ih je ostavila i udala se za drugog coveka sa kojim ima jos tri deteta, a ove nije dosla da vidi ni jednom. Druga komsinica je ostavila svog sina i presla u "komsiluk" za drugog coveka koji je udovac i ima petoro dece, gleda njegovu decu a svoje je zaboravila. Pa jel to normalno? Ima primera gde su zene ostavljale decu ali godinama se borile da ih na bilo koji nacin vide, takve zene zalim i to je neka druga prica. Kad bi mi neko na silu uskratio moju decu ja ne bih to mogla da podnesem, ali znam da ne postoji osoba (posebno ne neki muskarac) na ovom svetu zbog koje bih svesno otisla i ostavila decu, i jos ih i zaboravila, pa to je van pameti.

Slažem se sa tobom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao i vecina zaista ne mogu da dam odgovor na ovo pitanje. Mogu, mada i to samo donekle, da razumem zene koje u teskim okolnostima rode dete i daju ga na usvajanje, jer (barem tako ja razmisljam o tome) one verovatno ne vide svetlu buducnost za to dete i nadaju se da ce imati bolji zivot ako ga daju. Znaci, one to rade za dobrobit deteta, valjda. Mogu mozda i da probam da razumem da ako zena ostane trudna kao posledica nasilja mozda nece hteti da zadrzi dete i dace ga po rodjenju na usvajanje. U oba slucaja, bolje i da dete daju nego da izvrse abortus.

Medjutim, ovo, da zena nadje coveka, stvori porodicu, rodi dete (ili, jos gore, decu) i onda da posle odredjenog broja godina napusti sve njih i zaboravi ih kao da nikada nisu postojali ... za mene je to monstruozno. Te zene su psihicki osakacene, mislim da im ni godine redovne psihoterapije ne bi pomogle. A razni to mogu da budu problemi, od narcisoidnosti i samozivosti, do totalnog manjka svog nekog "ja" i nekog sindroma u kom ona mora da se povinuje odluci nekog tamo 'jakog' frajera ... Ma, ko li ce to iole relativno normalan da razume i zna?

A ono sto je najstrasnije je to sto svi koji su ovde komentarisali izgleda imaju u svom nekom krugu poznanika takvu pricu ... imam je i ja ... uzas.

Ne mogu a da ne postavim ovu pesmu, svaki put kada je cujem me dirne negde duboko u dusi:

Nisam nikad čula ovu pesmu,al me baš rasplakala..Ne želim da znam šta je u glavi takvih žena.Ne želim ni da osuđujem.Možda imaju probleme psihičke prirode,drugi razlog ne vidim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Читам шта пишу ове као праве мајке и чудим се чуду. Ево ја сам 31.01.2022. оставила супруга и две ћерке, нисам желела да преварим мужа у браку и отворено сам рекла њему и деци да сам се заљубила и да их остављам јер желим да пробам нову љубав са другим човеком. Децу виђам кад хоћу и имам кад такође и бившег мужа. Једини проблем је у томе што он неће више да води љубав самном а мени дође до тога. Каже да он то не може , ваљда је љут што сам се заљубила у Циганина али и он је човек има 41 годину момак не жењен и ако бог да и њему ћу да родим. А бивши нек чува ћерке његове су. Поздрав за Вас праве мајке које не знате да се заљуби те и нико не неће

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.