Šampon Za Kosu

odgovora

Objavljeno

Koji šampon za kosu koristite?

Ja odavno koristime Pantene Pro V 2u1, onaj ljubičasti, za tanku kosu, i savršeno mi je odgovarao, sve dok pre nekog vremena nisu promenili ambalažu. A od tada, skroz bzv. Kad operem i osušim kosu imam želju da je opet operem. Ne znam kako da objasnim, ali kao da mi je šampon umasti. Znam da treba povremeno menjati šampone, ali ja nisam imala potrebu, ovaj mi je eto do nedavno bio savršen. Inače, ne mogu se baš pohvaliti kvalitetnom kosom, vlas je tanka, pa iako je ima dosta, deluje retko. Inače mi je kosa zdrava, relativno oporavljena od trudnoća i dojenja. Ne farbam se. Može li neko da mi preporuči šampon? Možda ima neka frizerka na forumu???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neki iz ove kolekcije + balzam Nivea za kovrdžavu kosu.

20637crop.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neki iz ove kolekcije + balzam Nivea za kovrdžavu kosu.

20637crop.jpg

Ništa bolje :) Preporučujem.

Frizer mi je jednom davno rekao - da skupi firmirani šamponi uopšte nisu dobri za kosu. A da je jako važno da je šampon ređi i da nema prejak miris, kao i da ovi jeftiniji bolje neguju kosu, od firmiranih i skupih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Teško je da bilo kome neko drugi preporučuje šampon, svačija koža i kosa je drugačija, jednostavno se mora probati više pa videti šta odgovara. Slažem se da cena nije garancija da je proizvod dobar, ovi šamponi koji se agresivno reklamiraju meni su prejaki. Najbolje su mi se pokazali pojedini šamponi za bebe ili neki medicinski koje sam nabavljala u apotekama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bas tako, ja sam probala apsolutno sve i mogu da kazem, ako nemate para daza sampon date i oko 20eura, bolje kupite litarsku koprivu ili jabuku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, isto sam negde pročitala da na dobrom šamponu mora da piše pH vrednost. Pogledajte na koliko ih piše pa će vam sve biti jasno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su se najbolje pokazali ono 'litarski' i najjeftiniji šamponi...

vesna13 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetima!

Evo, ja sam zvanično odustala od Pantena. Oprala sam kosu nekim šamponom od piva što mi je još pre par meseci poklonila drugarica iz Češke. Kosa lepršava, sjajna! Konačno! Kad ovaj potrošim, isprobaću ostatak bebećeg Kosili-ja, a posle redom te "litarske" breze, koprive, jabuke i sl. U međuvremenu, možda "uleti" i neki od ovih firmiranih. Javljam rezultate :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto ranije sve i svašta kupovala. Sad najobičniji šampon od koprive koristim. Ako ništa drugo, bar najmanje hemije ima u njemu.

Miva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristila sam sve i svašta, ali mojoj kosi trenutno najviše odgovara Johnsons baby.

Bojana_bubi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je biomelem odgovarao jedno vreme, sad imam önaj obicni" 100din litar :D

Ali moram da pohvalim revlon masku za kosu, kosta oko 1000 dinara i stvarno se od nje oporavi kosa.

Baby samponi mi nesto ne odgovaraju, ne znam sto.

Moja baba je kosu prala kisnicom i sircetom, pogadjate da je imala savrsenu kosu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je biomelem odgovarao jedno vreme, sad imam önaj obicni" 100din litar :D

Ali moram da pohvalim revlon masku za kosu, kosta oko 1000 dinara i stvarno se od nje oporavi kosa.

Baby samponi mi nesto ne odgovaraju, ne znam sto.

Moja baba je kosu prala kisnicom i sircetom, pogadjate da je imala savrsenu kosu...

I ja sam jedno vreme koristila biomelem...u stavri primetila sam da mi u poslednje vreme kosa već nakon nedelju-dve 'traži promenu',tako da u poslednje vreme koristim dečiji šampon,pa biomelem,pa 'litarski',ove sve masovne brendove izbegavam u širokom luku.....nekada sam probala i sa skupljim.profesionalnim šamponima ali nisu dali nikakav bolji rezultat....moram još da probam sa potpuno prirodnim kojih ima kupiti u prodavbicama zdrave hrane!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo jedan odlican recept za sampon..... ja to koristim godinama : nirel sampon ( medicinski, kupuje se u apoteci) pantenol rastvor i ad kapi vodene...... sve se pomesa, malo je vodenasto ali odlicno peni..... garantovano zdrava koza glave i zdrava kosa koja brzo raste.

Bojana_bubi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma bilo koji sampon da stavim meni je kosa posle ko vuna,moram regenerator da stavim,a ne farbam se evo vec dvije godine...ma i ja sam svasta probala,sad trenutno koristim Elseve Nutri Gloss Cristal i nisam zadoovoljna uopste,e sad bih da promijenim al ne znam sta bih uzela...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma bilo koji sampon da stavim meni je kosa posle ko vuna,moram regenerator da stavim,a ne farbam se evo vec dvije godine...ma i ja sam svasta probala,sad trenutno koristim Elseve Nutri Gloss Cristal i nisam zadoovoljna uopste,e sad bih da promijenim al ne znam sta bih uzela...?

Koprivu :) veruj mi, kupi obican neki sampon, jeftin, a kupi neku dobru, skupu masku za kosu ili pakovanje, nemoj regenerator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, ja koristim te John Frieda kreme za kosu, neku protiv elektrisanja :D imam trenutno, ok mi je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, kog ne mrzi da pravi sam pakovanja za kosu (maslinovo ulje, zumance i ostali sastojci) to je uvek najbolje resenje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

schwarzkopf-gliss-hair-repair-oil-nutritive-shampoo-with-liquid-keratin.jpg

detail_spray.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni recimo odgovara ovaj ;)

product_740.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo zadovoljna sa ovim

garnier-sampon-si-balsam-cu-ulei-de-argan-si-merisor.jpg

I ja to koristim i prezadovoljna sam...kako je kosa lepa i mekana...a tek miris...mmmmm

M@r@ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.