Bolovi U Ledjima-Kicma

odgovora

Objavljeno

Imam problem sa kicmom,naime imam bolove u donjem delu ledja (kicmi) i to vec par meseci. Moram da napomenem da sam imala dve trudnoce u malom razmaku (11 meseci razmaka) i da cesto nosim dete na rukama. Zbog ovih razloga nisam nikad toliko pridavala znacaja ovom bolu ali sve je cesci i jaci. Da li neko ima slicno iskustvo ili zna da mi da neki savet? Citala sam na internetu da se bol moze javiti zbog dugog sedenja ali ja zaista nemam vremena za sedenje pored dva mala deteta.

Postajem zabrinuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Savet br.1 - u DZ po uput za fizijatra!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam problem sa kicmom,naime imam bolove u donjem delu ledja (kicmi) i to vec par meseci. Moram da napomenem da sam imala dve trudnoce u malom razmaku (11 meseci razmaka) i da cesto nosim dete na rukama. Zbog ovih razloga nisam nikad toliko pridavala znacaja ovom bolu ali sve je cesci i jaci. Da li neko ima slicno iskustvo ili zna da mi da neki savet? Citala sam na internetu da se bol moze javiti zbog dugog sedenja ali ja zaista nemam vremena za sedenje pored dva mala deteta.

Postajem zabrinuta.

ako imas samo bol u ledjima to je onda pocetak ledjnih problema i zaista je najbolje da se javis u dz po uput za ortopeda ili fizijatra, kod nas u dz ne daju odma uput za fizijatra nego te tamo salje specijalista......i taj problem se uspesno sanira vezbama za ojacavanje ledjnih misica, ako nemas vremena da ides tamo na vezbe mozes i kod kuce da ih radis ne oduzimaju mnogo vremena najvise 15 minuta. nemoj da zapostavljas taj bol jer zaista moze da se iskomplikuje. javi sta si uradila!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja te bolove imam godinama vec ... U 9om mes. trudnoce su me toliko savladali da me mm dizao za ruku sa kreveta ili ako njega nema skotrljam se sa kreveta na kolena pa tek onda ustanem . Sad me boli isto kao i pre trudnoce , kad se jako umorim u toku dana i drugi dan ciklusa ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene boli kicma vec danima,a tek sam usla u 4ti mesec...Ne verujem da je zbog trudnoce,ali donji deo ledja me bas ubija :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sigurno je od trudnoce , ako pre nisi imala problema , nema sta drugo biti ... Ja sam u trudnoci dobila od Dr neki gel da mazem al sad da me ubujes ne secam se imena :( Pa pitaj svog dr da li moze da ti preporuci neki koji smeju trudnice da koriste ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam operisala kicmu i sad posle porodjaja osecam bol u dodjem delu kicme ali vezbe pomazu.tako da fizijatru se javi za vezbe ...veruj da pomazu...11 god ih radim i doosta pomazu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam operisala kicmu i sad posle porodjaja osecam bol u dodjem delu kicme ali vezbe pomazu.tako da fizijatru se javi za vezbe ...veruj da pomazu...11 god ih radim i doosta pomazu

zasto si operisala kicmu? ja imam diskus herniju izmedju dva prsljena u lumbalnom delu i trebalo bi da operisem, a bas mi se ne ide pod noz :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni su sa 8 godina otkrili da imam visak prsljena izmedju 4-og i 5-og prsljena i zato su mi odstranili taj prsljen...i sada sam hvala Bogu super,samo sam morala na CR da se poradjam ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni su sa 8 godina otkrili da imam visak prsljena izmedju 4-og i 5-og prsljena i zato su mi odstranili taj prsljen...i sada sam hvala Bogu super,samo sam morala na CR da se poradjam ...

jaaaooo zar i to moze da se desi, i jos tako mala si operisala kicmu.... bitno je da si super..... a za carski pa i nije tako strasno i ja sam imala dva i ne zalim sto nije bio prirodan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imala sam 3 operacije sa 8 godina,dosta rizicne koje su trajale od 8 ujutru do 13h...zaista su to bili jaki bolovi,ali sam bila hrabra...mada,sada sam super.inace toliko su bile operacije rizicne da je malo falilo da ostanem invalid,ali uz Boziju volju operacije su bile uspesne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo primera za koji ja znam licno , devojka je rodjena sa nekim deformitetom kicme i njene roditelje su pripremili na to da ce do tinejdzerskih dana biti u invaldiskim kolicima , sad se ne secam tacno sta je bilo u pitanju . Receno im je da je jedino sta moze da joj odlozi ( ne izleci) taj deformitet je plivanje ... Upisali su je sa 3 godine i od tad se intenzivno bavila plivanjem do dan danas... Kad sam je ja upoznala , imala je vec 20ak , naravno zdrava je i prava ali ceo zivot pliva i tada je bila i trener u skoli plivanja na SPENSu :) mislim da je jos uvek trener , zgodna ,lepa i vedra devojka koja je spojila lepo i korisno ... Pa eto , plivanje,plivanje , plivanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,i ja sam plivala zbog jacanja prsljenova ali vezbe su vezbe :) bas mi je drago sto je ok cura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja vec mesecima idem na terapije sa vezbama u bazenu, to su klasicne vezbe za jacanje ledjnih misica ali se obavljaju u bazenu.... super mi prija ali mi ne pomaze mnogo, imam bas jaaaaaake bolove 24h dnevno, ni lekovi, ni inekcije nista mi ne pomaze :( al sve obavljam oko dece kao da mi nije nista, oni to ne primecuju, idemo i u setnje i potrcim i igram fudbal i nosakam kolica, pa dokle izdrzim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga,odmah idi za uput i resi to ...sto da se mucis...nadam se da ti je moj primer pomogao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja vec mesecima idem na terapije sa vezbama u bazenu, to su klasicne vezbe za jacanje ledjnih misica ali se obavljaju u bazenu.... super mi prija ali mi ne pomaze mnogo, imam bas jaaaaaake bolove 24h dnevno, ni lekovi, ni inekcije nista mi ne pomaze :( al sve obavljam oko dece kao da mi nije nista, oni to ne primecuju, idemo i u setnje i potrcim i igram fudbal i nosakam kolica, pa dokle izdrzim ;)

Nije ti to dobro da ides preko bola , svaki bol u telu je alram za nesto koji nas opominje, trebaces ti tvojoj deci zdrava i prava jos dugo godina i zato se baci na posao i uradi nesto dobro za sebe a samim tim i za njih . Za pocetak otidji kod lekara a plivanje ti ne moze odmoci ...

Plivanje je odlicno jer ne opterecuje zglobove i tetive a jaca i aktivira sve misice na telu. Jacanjem misica oko kicmenog stuba smanjicete pritisak na kicmu tj misici ce preuzeti veci deo posla i samim tim ce kicma manje trpeti ali to je proces koji traje i treba biti strpljiv. U svakom slucaju je bolje od noza ako moze tako a eto zato i napisah svetao primer ove devojke koja je bila osudjena na invalidska kolica od samog rodjenja i svoju borbu pretvorila u ljubav prema plivanju i zivotni poziv .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ko ima posla sa kicmom tesko njemu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam odradila sve preglede jedno vreme sam kampovala po bolnicama, lecim se trenutno kod neurologa i idem kod fizijatra na te vezbe, pod nadzorom ih radim, a odlozila sam operaciju dok mi lena malo ne poraste, ne bojim se ja operacije nego mi je problem oporavak...... al necem da kukam, jos uvek se mrdam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam odradila sve preglede jedno vreme sam kampovala po bolnicama, lecim se trenutno kod neurologa i idem kod fizijatra na te vezbe, pod nadzorom ih radim, a odlozila sam operaciju dok mi lena malo ne poraste, ne bojim se ja operacije nego mi je problem oporavak...... al necem da kukam, jos uvek se mrdam :)

Aaaa ok onda , ja sam pomislila da ti to tako guras bez konsultacija , zelim ti oporavak bez operacije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije ti to dobro da ides preko bola , svaki bol u telu je alram za nesto koji nas opominje, trebaces ti tvojoj deci zdrava i prava jos dugo godina i zato se baci na posao i uradi nesto dobro za sebe a samim tim i za njih . Za pocetak otidji kod lekara a plivanje ti ne moze odmoci ...

Plivanje je odlicno jer ne opterecuje zglobove i tetive a jaca i aktivira sve misice na telu. Jacanjem misica oko kicmenog stuba smanjicete pritisak na kicmu tj misici ce preuzeti veci deo posla i samim tim ce kicma manje trpeti ali to je proces koji traje i treba biti strpljiv. U svakom slucaju je bolje od noza ako moze tako a eto zato i napisah svetao primer ove devojke koja je bila osudjena na invalidska kolica od samog rodjenja i svoju borbu pretvorila u ljubav prema plivanju i zivotni poziv .

super si objasnila, e zato ja sve vezbe odradjujem u bazenu

Aaaa ok onda , ja sam pomislila da ti to tako guras bez konsultacija , zelim ti oporavak bez operacije :)

hvala ti , i ja se nadam nekom cudu da ce proci bez noza....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ti zelim da te brzo brzo prodju ti bolovi i da nam budes kao nova :))

Markova mama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.