Pismo Ponosnog Tate Svome Sinu

odgovora

Objavljeno

За вас који имате родитеље,

За вас који сте родитељи,

За вас који сте имали родитеље,

За вас који знате оне који имају родитеље

И за вас који познајете нечије родитеље!!!

Драги сине/кћерко,

Сада још нисам остарио, а када ме будеш видео таквога, буди стрпљив са мном и покушај ме разумети.

Ако се запрљам у време ручка, и ако се не могу сам оденути, буди стрпљив.

Сети се сати које сам ја потрошио, док сам те томе научио.

И ако у разговору понављам исте ствари увек поново, немој ме прекидти, саслушај ме.

Када си био мален, морао сам исту причу читати увек поново пре но што си утонуо у сан.

Ако се не будем желео купати, не исмејавај ме и не вређај.

Сети се како сам те морао ловити и измишљати хиљаду разлога, да би ти ушао у каду.

Кад опазиш моје непознавање нове технологије, дај ми времена и немој ме гледати с подсмехом на лицу.

Ја сам тебе научио много ствари: правилно јести, правилно се обући, суочити се са животом.

Ако некад у разговору заборавим или изгубим нит разговора, дај ми мало времена, да се присетим, и ако ми то не пође за руком, немој се узнемиравати.

Није ми најважнија ствар на свету наш разговор, већ то, да сам с тобом и да ме знаш слушати.

Ако не будем желео јести, немој ме присиљавати да једем.

Сам знам најбоље,када ми је храна потребна а када не.

Када ми уморне ноге више неће дозвољавати да ходам,прузи ми руку једнако као сто сам је ја прузао теби, када си правио прве кораке.

И ако ти једном казем, да више не желим живети, да желим умрети, не љути се на мене, једнога дана ћеш ме разумети.

Једном ћеш спознати, да сам ти упркос свим учињеним грешкама,желео само најбоље и покушао сам те припремити на путовање живота.

Не жалости се, не љути се и не осећај се беспомоћан, када ме будеш гледао поред себе таквог.

Буди поред мене и покушај ме разумети и помоћи ми тако као што сам ја помагао теби, када си почео живети.

Сам знам најбоље, и покушао сам те припремити за путовање живота.

Буди ми ослонац, помози ми завршити путовање с љубављу и стрпљивошћу. Вратићу ти осмехом и неизмерном љубављу, коју сам одувек чувао за тебе.

Волим те, дете моје.

Твој тата!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sine moj, rodjen si pre 3 dana, rodjen si kao plod ljubavi tvoje mame i mene.

Ti si postao moja zvezda vodilja u zivotu, gde precrtavam sve dosadasnje ciljeve i moj jedini cilj od sada pa dok sam ziv je da ti i tvoja mama budete najsrecniji u zivotu.

Tvoja mama te je donela na ovaj svet, resio si da izadjes pre vremena, kao sto smo se ti i ja dogovorili dok si jos bio u maminom stomaku, gde smo nas dvojica pricali, smejali se i uzivali.

Ali pozurivao sam te, jer nisam mogao da docekam da te vidim. Nije bilo fer da samo mama uziva sa tobom, hoce i tata da uziva sa tobom. Izgleda da si i ti resio da izadjes ranije :).

Ne buni se mama, bitno je samo da ste mi Vas dvoje dobro i zdravo. Nista vise u zivotu me ne zanima. Jos ste u bolnici, nestrpljivo Vas cekam da mi javite da dodjem po Vas.

Tata ti je sinoc do kasno spremao tovju sobu, tvoj novi dom, da kad dodjes mozes da uzivas u ljubavi kojom cemo mama i ja da te obasipamo.

Posto sam ja najsrecniji otac sad, moj zadatak je da imam i najsrecnijeg sina i najsrecniju mamu.

Da budemo najsrecnija porodica.

Zelim da u zivotu uzivas kao i ja kad sam cuo da si se rodio. Zelim da budes lep kao tvoja mama, a od mene samo da ne pokupis tatinu filozofiju :).

Zelim da budes pametan, zelim da budes srecan i sto se mene tice, ucinicu sve da ti ispunim sve zelje.

Ucinio si me ponosnim, ucinio si me srecnim, ucinio si me zadovoljnim, i zbog toga ti obecavam da cu ti uciniti isto tokom celog zivota.

Ti si sad sa svojom mamom mog razlog za zivot, ti si ono sto sam cekao citavog zivota, i znao sam da ces doci, onda kad si mi najpotrebniji, jer najlepse stvari se desavaju kad su najpotrebnije.

A koliko si mi bio potreban saznaces u sledecim godinama, onim godinama gde cu biti tu da te vidim da prohodas, da progovoris, da se nasmejes, da podelim sa Vama sve radosti ovoga sveta.

Videces da ces imati najboljeg tatu, a tvoja mama najboljeg muza, jer ste mi Vas dvoje podarili najvecu radost u mom zivotu, i sada dok god sam ziv ne mogu da Vam se oduzim, ali obecavam da cu ziveti za Vas dvoje.

Sine moj, jos jednom veliko hvala i tebi i tvojoj mami na ovom poklonu.

Tvoj tata

buhla, M@r@, Empress i 37 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ove tate umeju da me rasplacu...

Star, krpi i Miva volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno! Cestitam od sveg srca i vec vidim da cete biti jedna prelepa, srecna porodica. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cestitamo!!! da ste nam zivi i zdravi 1000 godina!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitki za sinceto prekrasno pismo me rasplaka,SREKNI se i tvojata sopruga i tvojot sin sto TE imaat veliki pozdrav za site trojca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam! :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: :wub:

Cestitam od srca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam!!! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooooj suze!!! Cestitam!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tvojoj ženi i tvom sinu,ti si jedan divan čovjek i dobra duša :)

Empress voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam tebi i tvojoj supruzi rođenje sina, njemu želim da bude zdrav i sretan, vama dvoma da se volite i poštujete, jer ćete mu tako biti najbolji uzori u životu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo velike cestitke i tebi i mami i sinu i sva sreca i ljubav ovog sveta da vas prate :)

Ti si jos jedan primer da postoje normalni muskarci puni osecanja ,oni koji se ne plase svojih osecanja...citala sam kroz suze svom muzu a i njemu su krenule suze....

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj sva sam se najezila.Cestitam vam,ti si stvarno jedan od retkih koji se ne stidi svojih osecanja.Ovako nesto ne moze da napise svaki tata!

Zelim vas svu srecu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam....divno,suze same teku....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, pa znaš šta. Evo plačem, baš dirljivo. Čestitam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo tata! Budite srecni!

Porodica je covjekova sudbina!

Evo jedna pjesmica za vas:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke! Da i tvoj sin na ovaj nacin izaziva suze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) divno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sine moj, mama te upravo hrani pored mene. Sad mi prolaze slike kroz glavu sta mi se sve izdesavalo u ova 2 dana otkako ste stigli kuci. Prvi put sam te drzao u nasoj kuci. Svi su rekli da si poranio, da si mali, a ja im svima kazem da si ti veliki mali covek koji je samo pozurio da bi ranije usrecio svog tatu i svoju mamu. Ti se vec pravi covek, nisi ti beba, ti si samo beba za one neznalice koje nemaju pojma o zivotu. Za mene ti si neko za koga ja zivim. Preksinoc sam te prvi put uspavao, mama je bila u kupatilu, a ti si poceo da places. Samo sam te uzeo u ruke, a ti si prestao, samo si slusao svog taju koji je ponavljao Vas ritual dok si jos bio u stomaku, I slusao si ga, nisi plakao, nego si zaspao za par sekundi, a tvome taji su krenule suze, i sad mu idu suze dok ti pise. Ali su ovo najradosnije suze koje covek moze da ispusti, i najsrecnije suze koje postoje. Suze koje teku za mojim malim misom, mojim malim covekom koji je svojim rodjenjem meni dao novi smisao za zivot.

Hvala ti jos jednom sine, hvala i tebi i mami sto ste mi ucinili zivot vrednim svakog udisaja vazduha moji disem, koji disem za vas dvoje sine moj.

Jutros sam te prvi put kupao. Kazu to je tajin posao, a ne kapiraju da je sve tajin posao. U stvari to nije ni posao, to je najlepse zadovosljtvo koje tvoj taja ima u zivotu. Pohvalila je tvog taju danas patronazna sestra da sam te lepo kupao, a samo ti i ja znamo da je to ono nase sto mi imamo jos od momenta kad si izasao na ovaj svet. To je onaj nas interni dogovor koji cemo graditi dok budes odrastao, kad neki nestasluk zajedno precutimo mami, nesto sto samo ti i ja znamo. Danas nam je i to kupanje bio deo naseg dogovora, nisi uopste plakao, nisi se bunio, znao si da te kupa tvoj taja, a znas da si u njegovim rukama sigurniji nego igde, znas da tvoj taja nece dozvoliti nista lose da se desi ni tebi ni mami.

Danas te tvoj taja i hranio, kao i u poslednjih par dana, ustajao pet puta u noci samo zbog tebe. Nije mi bilo tesko, bilo mi je drago samo dok te gledam, dok vidim i tebe i mamu tako srecne i lepe.

Vi ste moji andjeli, vi ste sve moje.

Sad ce taja da ide da te presvuce, da nastavimo nas interni razgovor, pa ce taja da nastavi da ti pise pismo, napisace taja i roman za svoje malo pile, da vidis kako i taja koji je uvek ozbiljan je podetinjio, ali to ce biti samo nasa mala tajna sine moj.

Voli te tvoj tata.

P.S. da se zahvalim svima koji ovo citaju i pozitivno komentarisu, ovo planiram da bude moj dnevnik koji ce biti za mog sina. Hvala svima na podrsci.

Tranquilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

P.S. da se zahvalim svima koji ovo citaju i pozitivno komentarisu, ovo planiram da bude moj dnevnik koji ce biti za mog sina. Hvala svima na podrsci.

Tranquilo :)

Za to postoje blogovi. Ovde moze da se desi da neki drugi tata pise isto svom detetu. Za to sluzi forum. Sta ce se desiti ako neko bude komentarisao negativno na ovom forumu nesto sto pises? hoces li onda i dalje ovde pisati ili ces ignorisati temu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sine moj, dugo me nije bilo ovde, bas dugo, suvise sam zauzet sa nasim zivotima, tobom i tvojim sekama da bih stigao ovde da pisem, ali evo da odvojim malo vremena, mada sad ovo sve sto pisem je posveceno vama troma, a nije samo tebi, posto smo vec naucili da sve treba da delimo sa sekama, jer su one nase, i mi treba da ih cuvamo ceo zivot, ja kao tata, a ti kao stariji bata njihov.

Sta da ti kazem sem da ste divni, da mogu samo Bogu da zahvallim sto me nagradio sa ovakvim blagom, da ste svo troje ispunjenje tatinih snova i da nam niko ne moze vise stati na put. Bio si svedok u ovih godinu ipo dana kako nam seke rastu, kako uce da sede, da hodaju, da same jedu, da se igraju sa nama, puno toga si ih naucio, puno toga si ti naucio. Verovatno se neces secati ovog perioda svog zivota kad porastes, ali zato tata i pise ovde, da mozes ukratko da vidis kakvi ste bili kao mali, koliko vas volimo, koliko nas cinite srecnim, koliko nas zasmejavate.

Sada trenutno spavas kod dede, uspeo si da se izboris da ostanes, Mina je Miri slomila prstic vratima, pa sad nosi zavoj i ponosno se sepuri sa povredjenim prstom, a ti si bio tu i ljubio je dok je plakala kad je bolelo, i cim si poceo da je ljubis prestala je. Nadam se da cete se ovako voleti i kad porastete, da cete biti slozni ovako i pametni i divni, ne znam vise koje epitete da upotrebim sine moj, jer nema reci kojima bih opisao koliko vas volim i koliko sam ponosan na vas.

Spremamo vam ubrzano paketice za novu godinu, foliramo te i dalje da ih donosi deda mraz, mada vec naslucujes da mi stojimo iza toga hahaha, necemo moci jos dugo da te foliramo, ali nema veze, zeli tvoj tata da sto duze mozes budes bezbrizno dete, a mama i ja cemo se truditi da sve to tako i bude. Spremamo se polako za selidbu, u tvoju Beinu, iz koje ni sad ne zelis da se vracas ahhaha, nagovorili smo mamu napokon da idemo tamo, ali je tata morao da obeca mami sve, da imate veliko igraliste u dvoristu, da imate i bazen za kupanje veliki,pa sad tata smislja kako da izvede da tu bude topla voda, da mozete i zimi da se kupate i uzivate.Spremicemo svakome po sobu, da svako ima uskoro svoj kutak, da i tata moze malo da se sakrije od vas haha.

Nagovaram cak mamu na jos jednog batu, cak di i ti trazio, nadam se da cemo uspeti, mada ako bude i seka, onda ces biti ti jedini bata, ali najstariji, da ih cuvas, da ih ucis svemu, da ih volis samo onako kako ti znas, decije, iskreno i bez ikakve zlobe. Vas troje ste me naucili sta je bezgranicna ljubav, to je ljubav deteta, koje ti nikada nece dati lazan osmeh ili se lazno obradovati ili naljutiti, vi ste me naucili sta je zivot, sta je zelja za zivotom i napredovanjem za svoju decu.

Pokusacu kroz citav zivot da vam se oduzim za to, svojom ljubavlju, da vas sve naucim sto znam, a kad to postignete, da me uveliko presisate i budete dobri ljudi kad porastete, sto se iskreno i nadam da cete biti, jer ako ovako nastavite ne sumnjam u vas.

Na svu srecu naucili ste sta je zajednistvo, gde nema ljubomore, nego samo kako cete pomoci, kako dajete jedni drugima igracke, hranu i sve, doduse Mira malo zeza pa zakida i dere slatko, ali hoce i ona da podeli, jer je naucila od tebe sine moj, ti si joj idealan primer starijeg brata, bica koje ce da voli najvise na svetu pored svoje sestre. Sutra da mi se nesto desi znam da cete biti dobrii dok god je tata ziv trudice se da to ostvari, a da vi ostvarite svoje snove koje cete sanjati uskoro, da krenete u skolu, da krenete da se zabavljate sa stvarima koje volite, da ucite sta je zivot i sta on nosi, mozda sam predaleko i otisao, ali tako brzo rastete da je to strasno, kako je proletelo ovih godinu ipo od mog pisanja, bojim se da ce sve to jos brze leteti, pa se bojim da cete odrasti brze nego sto bih ja zeleo.

Sledeci put cu se truditi da pisem vise, ipak ide tata polako na spavanje, seke ce ga rano probuditi pa da ne bude puno zevanja, a u nedelju se vidimo da vezujemo mamu, da dobijes onaj mac sto ti je obecala.

Voli vas tata andjeli moji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sine moj, 

 

evo upravo citam poslednji posto, od kojeg je proslo skoro godinu dana, i mogu ti reci da nam se sve obistinilo sto smo i prizeljkivali, preselili smo se, svako je dobio svoju sobu, bazen ce malo da saceka, ali najbitnije sto smo prizeljkivali je stiglo.

Dosao nam je bata Luka. Pre 12 dana mama ga je donela na svet, pre 12 dana tata je dobio poker, tj vas cetvoro najsjajnijih zvezda koje moze da ima. Sad gledam kako smo prizeljkivali batu, tako da smo sada zatvorili krug ja mislim, i da nas sestoro sada mozemo da vedrimo i oblacimo u tvojoj Beini hahaha.

Posle 35 godina, tata ti se najzad oseca potpuno srecnim i ispunjenim, sa vama, sa mamom, uopste sa zivotom. Sad je uhvatio i malo slobodnog vremena dok ste vas troje u vrticu, tata vam ovde sprema i sredjuje da sve bude potaman za vas.

Tata je jako ponosan na vas troje sto pomazete tati, sto pomazete oko bebe, sto slusate, sto pustate mamu da odmara sada od porodjaja, sto pustate batu da lepo i mirno raste. Tata je ponosan i na mamu jako, i na bebu takodje, jer su se tesko izborili da budemo zajedno, sada mi njima treba to sve da olaksamo da se oni sto pre oporave i onda da uzivamo jedni u drugima, da mozemo da se opustimo kao lepa i velika porodica. Tata je cak i posao prebacio sada kuci kad smo se preselili, tako da mozemo nonstop da uzivamo zajedno, da odrastamo zajedno, ma sve da radimo zajedno, jer ste tati ispunili sve snove koje je sanjao jos odavno.

Sada citam svo ovo moje pisanije sine, i vidim kako mi ovo sluzi kao neki podsetnik kako je sve pocelo, a pocelo je od tebe jos pre 5 god, pre nego si se i rodio mi smo se uveliko druzili, pa za ovih 5 godina koliko se svega lepog izdesavalo, One ruzne stvari smo naravno i zaboravili, jer to nikada ne sme da nam pokvari ovo uzivanje koje imamo, a znam da svi uzivamo, vidim to svaki dan po vasim osmesima, po vasoj radosti, po vasim pricama, gde ste uvek puni utisaka, emocija i svega.

Divni ste svo cetvoro sine moj, a beba Luka nam je isti ti kad si bio mali, mali, ali borac, bori se i raste svakim danom, i likom ste jako slicni, a koliko vidim i karakterom. Pa ako sam dobio manju verziju tebe, onda sam jos srecniji, jer znam sta me ceka i kakav ce smeker postati na svoga batu. Sada ste vas dvojica tu da cuvate seke, pa kad porastete da cuvate sve nas, da uzivate sa nama koliko i mi uzivamo sa vama. Ostalo je tati ovde da ispuni jos par obecanja koja sam vam dao, da sredimo igraliste za vas, i taj veliki bazen da napravimo sine, i ti ces pomoci tati da to napravi, jer si vec veliki decak koji nam jako pomaze. Nece vas tata slagati nikad, bice i igralista i bazena, samo da sacekamo malo lepse vremen sada, poremetilo nas je malo ovo sredjivanje kuce, pravljenje soba, plastenika, dvorista, poremetilo nas je sto se mama mucila dok nam nije rodila Luku, tako da smo to tatino obrecanje samo malo pomerili, i znam da me razumete, i hvala vam neizmerno na tome, potrudice se tata da to sto pre napravimo, da mozemo zajedno da uzivamo po ceo dan kada dodje leto, da ne morate da razmisljate ni o cemu sem o tome da lepo i srecno odrastate, jer ste to i zasluzili, a mi cemo da se potrudimo da to bude sto bolje i bezbriznije, jer to nam je najvazniji posao koji mama i tata imaju, a to ste vi. Mislim, niste vi nama posao, daleko od toga, ali ste nesto cemu tata i mama moraju najvise paznje i ljubavi da posvete, da budete ono sto i treba, nasa zlatna deca na koju smo ponosni na svakom koraku. Ne mogu da ti opisem koliko je tata ponosan kada te vidi da vodis seke i drzis za ruke kada idemo u vrtic, koliko je tata ponosan kad se grlite i ljubite, kada se igrate zajedno, kada se igrate sa nama.

Samo vi i dalje budite lepa i dobra tatina deca, tatin genije, Mina tatina princeza, Mira tatin lalegator, a Luka nasa mala i slatka beba, a sve ostalo ce tata da resi i da se potrudi da budete to sto i jeste, nasa divna deca.

Voli vas tata pilici moji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.