Pokrivanje?

odgovora

Objavljeno

Dragi roditelji,

Potreban mi je savet u vezi sa pokrivanjem: naime, naše, još malo pa dvogodišnje pile, spava jako nemirno. Vrti se, vesla po krevetu, obrće naglavačke i čas je uz uzglavlje, čas popreko… Sve to nije strašno(osim kad udara u ogradicu), ali pokrivači svih vrsta koje smo do sada isprobali ne žele da ga prate kroz san. Pokušali smo sa vrećicom, ali ga ona namuči još više, jer se uvrti i sputava ga, pa pokušava da je očupa i oslobodi se. Isto je i sa čaršavima, frotirskim, vunenim ili pamučnim ćebadima. Dobili smo i neke kaiševe kojima se sa strane uhvati prekrivač kako ne bi spadao sa bebe, pa prolaze ispod krevetića, , ali to se nismo ni usudili da stavimo, jer je on toliko pokretan, da bi mu se onda u većem delu noći ćebe nalazilo preko glave. Osim toga, ne prija mu ni previše toplo, jer se odmah preznoji. Zato nam je leto odgovaralo, nismo ga ni pokrivali. A sada će biti i previše hladno noću i ne znamo šta da radimo.

Da ne zaboravim: bilo donji delovi odeće sa stopalima su nam rešavali problem prethodne zime, ali smo sada toliko veliki da ih ne prave više u odgovarajućoj veličini.

Ne želim da mu obuvam čarapice, da mu ne stežu noge dok spava, ali mi jedina preostala ideja da kupimo neke veće (koje bi bile labave), ali će mu one spadati…

Da li neko ima neku bolju ideju?

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako i moje dete spava :D Ajd redom da ti kazem kako sam ja resvala te probleme pa ti iskoristi sta ti odgovara

Carape : Deo na carapama koji ima gumicu nataknem na teglu i ostavim da odstoji tako dan dva da se gumica opusti i te carape mu koristim samo za spavanje ... A uskoro planiram da odem da kupim 2 metra pamuka i sasijem mu donje delove pidzama sa zatvorenim delom na nogicama .

Carsav ispod njega : Vezujem mu krajeve ispod duseka a na one sto su mali i bas za krevetac sam usila gume koje idu ispod duseka i tako carsav drze na mestu

Otkrivanje : Tu nema resenja ako nece dzak , Ja ga zimi dobro obucem za spavanje i to je to , a kad god neko od nas ustane redovan je obilazak i pokrivanje pa dokle traje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin takodje ne trpi pokrivanje, ali uopšte . Jedno vreme smo koristili vreće za spavanje, a onda ni to. Kada je hladno, obučem ga malo bolje u one pidžamice sa nogavicama koje su dole zatvorene. Ne vidim koliko ti je staro dete, ali znam da to prave i do veličine 3-4 godine . Moja kuma je oblačila svoju ćerku tako do četvrte godine. Takodje mislim da, ako je baš hladno, oni se neće otkrivati... To vidim po ćerki, ona se nikada ne pokriva ni sada, ali kada joj je hladno, što je btw, par puta godišnje, onda se ne otkriva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk se otkrije dok ja izadjem iz soobe. Nema sanse da ostane pokriven, jedino resenje je vreca ili deblje oblacenje. Ja sam probala da uzmem veliki pokrivac i da ga dobro ususkam, nista, Onda sam pokusavala da uzmem veliki pokrivac i da ostavim sa strane dovoljno prostora da ima fore da se okrece ali da ostane pokriven, ma kakvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin ima skoro 2 godine, ali je jako krupan. Tražila sam svuda bilo šta sa stopalima u veličini (oko 104, koliko bi nam trebalo) i prodavačice me gledaju zbunjeno, kao da smo jedini sa tim problemom.

Uopšte ne razumem zašto je to problem napraviti i u velikim brojevima???

Ako neki dizajner čita forume, evo mu ideja, jer ima nas baš dosta sa ovim problemom, koliko vidim.

A za sada ću da kupim nekoliko pari većih čarapica i zašijem ih na pidžamice :).

Zbogom pokrivanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prosle godine preko neta narucili dve pidzamice iz jednog dela sa tim zatvorenim delom na stopalima jer nigde nismo mogli naci u toj velicini takve , Na etiketi pise disney , mogu ti poslati link preko kog smo narucivali , bilo je i vecih ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niste sami - ja samo mogu da potvrdim da moja djevojcica sa svojih 19 mjeseci ne znam dal ukupno pola sata bude pokrivena po noci na stranu to sto se ona baca i ima nevjerovatne polozaje tijela ona ne podnosi pokrivac .Prosle zime i nekako ove ne znam kako cemo razmisljam u skafanderu da spava hahaah.Carape ne podnocsi ,vrecu za spavanje takodje kad je pokrivam samo preko guze taj dio i to osjeti pa skine jedino mi ostaje neka varijanta neka svemirska pidzama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima!!!Moja beba ima 25 dana i ne znam da li treba da je ususkavam ili je dovoljno pokriti je samo njenim cebencetom? Rodjena je u 36. nedelji!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prosle godine preko neta narucili dve pidzamice iz jednog dela sa tim zatvorenim delom na stopalima jer nigde nismo mogli naci u toj velicini takve , Na etiketi pise disney , mogu ti poslati link preko kog smo narucivali , bilo je i vecih ...

Da, molim te, ako ga imaš, pošalji. Treba mi veličina 104, da preguramo do sledećih toplijih dana, a posle kad, otopli, nije važno i ako su bose none.Stvarno ne razumem zašto je našima teško da to naprave...A inače, kod nas i jeste prilično toplo u stanu, ali je nezgodno što temp. opada, pa ako je kad zaspi oko 25 (kao večeras), oko zore bude 20,21... pa su mu baš ledene i noge i ruke...Zato ja malo-malo pa ga jurim sa nekim prekrivačem (to je ili obično pamučno platno ili tanki pamučni žersej, dakle sigurno mu nije vruće ispod toga), i za mene nema spavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi mucimo muku sa pokrivanjem, istog momenta kada ga pokrijem sledi otkrivanje, ali istog! A ako odmah pokusam opet da ga pokrijem i budjenje... Cini mi se zimus ce mi biti lakse, naoblacim ga i kraj, sada mi je za pizamu jos uvek vruce, a za bodic hladno, ma haos. A dzak ne dolazi u obzir, jer katastrofa nezgodno spava- glava na jastuku-glava na mestu za noge i tako 10x u toku noci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi mucimo muku sa pokrivanjem, istog momenta kada ga pokrijem sledi otkrivanje, ali istog! A ako odmah pokusam opet da ga pokrijem i budjenje... Cini mi se zimus ce mi biti lakse, naoblacim ga i kraj, sada mi je za pizamu jos uvek vruce, a za bodic hladno, ma haos. A dzak ne dolazi u obzir, jer katastrofa nezgodno spava- glava na jastuku-glava na mestu za noge i tako 10x u toku noci!

ista stvar... ne znam kako da je obučem da joj ne bude ni vruće ni hladno a otkrije se odmah... o vreći i nema ni govora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.facebook....&type=3

evo pidzamice sa stopalima , dva komada za 1785 din :)

Imam ih u planu :D Valjda 3kom su ove na slici? A ima i sa 2, gledala sam, cini mi se?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam ih u planu :D Valjda 3kom su ove na slici? A ima i sa 2, gledala sam, cini mi se?

Da tri :D Ma samo sam uletela da dodam link jer znam da su se trazile ovde :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.facebook....&type=3

evo pidzamice sa stopalima , dva komada za 1785 din :)

Ja se baš sad dvoumim dal da ih poručim ili ne... Nikad nije spavao sa čarapicama, osim kad je bio baš beba. Pitala sam dal imaju one bez tih stopala ali nemaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve ste već opisale. Kao da ste pisale o mom detetu. ;)

Ja mu ne obuvam čarapice, ali sam se trudila da mu urolam pelenu ili neki tanji peškirić makar preko stomaka.

To sam tim nekim kaiševima ili zatezanjem prekrivača ili vezivanjem istih mene bi dovelo do toga da te noći ne spavam. :D

Obično je prekrivač šutnut, ali sam primetila kad ga pokrivam onim jako dugačkim i širokim peškirima, da onda makar neki deo tog peškira ostane na njemu čak i kad pravi sve moguće i nemoguće piruete.

natawyyy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se upisem da moja nece da spava sa carapicama i da mucimo muku sa pidzamama iz jednog dela jer pokusava da se izuje tako da kupujemo samo dvodelne pidzame bez ^noga^ a pokrivamo se sa cebence ili mali jorgancic,dok je pre u dzakce jer to ovde preporucuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nick, da li si ti svestan da je tema stara vise od tri godine? Mislim da su verovatno vec resili problem, malisan se i ozenio do sada. Nadam se da prodaja ide bolje od reklame. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BgB,evo ja imam isti problem sa curom od 5,5 godina ;) mogu se na glavu nasadit,sve pobaca sa sebe,za vreću je velika,imamo doduše neku sa prorezima za noge,al kad ide na wc noću :rolleyes:....samo mi fali da se  tome splete i razbije onako pospana.....
umotavaj,pokrivaj,ovako,onako-niš koristi.....pidžama,koliko god debela,nije mi baš da samo u njoj bude,nije mi noću toliko toplo....čarape skida....bah....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se patim sa mladjom na ovu temu <_<

Ne da dijete da se pokrije pa makar <_<

Nije ni starija dala do neke 2.,3.godine, onda je pocelo "mama, pikij" :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.