Fontanela

odgovora

Objavljeno

Uradi kako ti kaze mama dy i menjaj dom zdravlja pod hitno. Tu tvoju doktorku je trebalo snimati na svakoj kontroli i pustati u medije.Ona nije lekar a kamo li pedijatar. Na kraju, pedijatrijske sestre bi morale da mere visinu, teznu i obim glave.

U kartonu bebe mora svakog meseca da se upisuju ove vrednosti kako bi se znalo kako je beba napredovala.

zao mi je Marijachi sto imas takvo lose iskustvo, ali pod hitno menjaj dom zdravlja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradi kako ti kaze mama dy i menjaj dom zdravlja pod hitno. Tu tvoju doktorku je trebalo snimati na svakoj kontroli i pustati u medije.Ona nije lekar a kamo li pedijatar. Na kraju, pedijatrijske sestre bi morale da mere visinu, teznu i obim glave.

U kartonu bebe mora svakog meseca da se upisuju ove vrednosti kako bi se znalo kako je beba napredovala.

zao mi je Marijachi sto imas takvo lose iskustvo, ali pod hitno menjaj dom zdravlja!

Zato kod nje uvijek ima mjesta :angry: Sad sam izmjerila,obim glave je 42,na porođaju je bio 34.Dok ne odem kod druge dr,a to je velika procedura :( može mi neko reći jeli to ok?

Ja sam tražila pre mjesec dana kod druge dr,ali su mi rekli da nema mjesta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je sasvim dobro. Nemam vremena da ti sad nadjem tabelu, ali postoji tebla za obim glave...prosek. Probaj sama da nadjes.

Da, dr, je ocigledno dosla tu po politickoj liniji, pa joj guraju pacijente. Ne bi trebalo da je procedura. ja sam menjala DZ tako sto sam napisala zahtev na jednom papiru da se Petrov karton prebaci u drugi DZ. U roku od 3 dana je bio prebacen.

Bilo bi dobro radi tvog mira da nadjes nekog privatnog pedijatra da uradi Sofiji kompletnu kontrolu i da sa takvim dr. porazgovaras o svemu. kod vas sve ide preko veze pa mozda moze taj privatnik da ti pomogne da prebacis karton.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi pogledaj ovde. Samo ubaci njene podatke i proveri da li je ok.

Marija77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi pogledaj ovde. Samo ubaci njene podatke i proveri da li je ok.

Sada sam pitala druge devojke iz škole za trudnice ni njihovim bebama nijesu mjerili obim glave :blink:

Izgleda da to ovdje nije praksa.

U crvenoj je zoni,znači da je ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na kraju, pedijatrijske sestre bi morale da mere visinu, teznu i obim glave.

U kartonu bebe mora svakog meseca da se upisuju ove vrednosti kako bi se znalo kako je beba napredovala.

Kod nas ne mjere obim glave, osim po rodjenju. :blink: Fontanelu su mu par puta pipali, i rekli da je sve ok.

Izgleda da to ovdje nije praksa.

Izgleda ni ovdje. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je sasvim dobro. Nemam vremena da ti sad nadjem tabelu, ali postoji tebla za obim glave...prosek. Probaj sama da nadjes.

Da, dr, je ocigledno dosla tu po politickoj liniji, pa joj guraju pacijente. Ne bi trebalo da je procedura. ja sam menjala DZ tako sto sam napisala zahtev na jednom papiru da se Petrov karton prebaci u drugi DZ. U roku od 3 dana je bio prebacen.

Bilo bi dobro radi tvog mira da nadjes nekog privatnog pedijatra da uradi Sofiji kompletnu kontrolu i da sa takvim dr. porazgovaras o svemu. kod vas sve ide preko veze pa mozda moze taj privatnik da ti pomogne da prebacis karton.

Njen muž je ministar <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je mjerenje i pipanje fontanele obavezno. Mojoj komšinici je zarasla u 6 mjesecu skroz, znam da je išla na razna ispitivanja i mjerenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom sinu je fontanela brzo "srasla". Tu je vrlo vazno da se prati redovno obim glave bar do godinu dana recimo, ukoliko raste po "propisanom" onda nema brige uglavnom, kosti glave su mekane i sire se, poenta je da mozak mora da ima mesta da raste, i na taj nacin se najbolje prati. Ne mogu da verujem da kod vas to ne mere, kao i da je dr rekla to Marijaci, ne znajuci mere!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, moj beban ima 2 meseca i 20 dana, jutros kada smo isli na redovnu kontrolu i vakcinu, dr nam je rekao da bebi malo brze srasta fontanela, ( inace je rodjen kao krupna beba sa 4550gr i bio je tezi prirodan porodjaj), kada sam pitala sta to znaci rekao je nije nista strasno nemoj da se sekiras, mora samo da se proprati da se na svakoj sledecoj kontroli meri obim glave i to je to... medjutim vidim na forumima da svasta nesto pise o tome a opet nisam pronasla nikakvo resenje, sta da radim, kome da se obratim, ne mogu mirna... :(

Hvala unapred....

Izmena od strane admina: ceo tekst ne sme biti boldovan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa 2 meseca ne moze ni doktor da ti kaze da srasta brze i da ce srasti u roku od nkoliko dana. Mozda se fontanela znacajno smanjila od rodjenja do sada, ali niko ne moze da ti garantuje da nece ostati tako do 2 rodjendana. Prema tome, bespotrebno brines, a ni ne mozes nista da uradis, osim da ne preterujes sa vitaminom D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa 2 meseca ne moze ni doktor da ti kaze da srasta brze i da ce srasti u roku od nkoliko dana. Mozda se fontanela znacajno smanjila od rodjenja do sada, ali niko ne moze da ti garantuje da nece ostati tako do 2 rodjendana. Prema tome, bespotrebno brines, a ni ne mozes nista da uradis, osim da ne preterujes sa vitaminom D.

Meni su rekli da dajem po 3 kapi vitamina D,jeli to ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su rekli da dajem po 3 kapi vitamina D,jeli to ok?

Ja dajem vigantol kapi i to jednu kap,tako su mi rekli.Sada ne zam koliko se to razlikuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dajem vigantol kapi i to jednu kap,tako su mi rekli.Sada ne zam koliko se to razlikuje.

To je zapravo vitamin D3 bez vitamina A,jer su se vodile neke polemike oko davanja vitamina A bebama.Ali,u upustvu piše savetujte se sa pedijatrom,samo što je moja izgleda pretjerala :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je zapravo vitamin D3 bez vitamina A,jer su se vodile neke polemike oko davanja vitamina A bebama.Ali,u upustvu piše savetujte se sa pedijatrom,samo što je moja izgleda pretjerala :blink:

Nama na otpusnoj listi iz porodilista pise da dajem vigantol kapi,jednu kap.Pedijatar u ambulanti kada je procitala otpusnu listu samo pitala da li dajem kapi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi a jel ti pise nesto u otpusnoj listi za vitamin D?

Kako je svuda razlicito...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi a jel ti pise nesto u otpusnoj listi za vitamin D?

Kako je svuda razlicito...

Sad sam našla,piše 1x3 kapi :unsure: AD3.Moguće da je Vigantol 1 kap.Od sada joj dajem jednu kap Vigantola jer tako piše..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

D3 do 6 mes ide po 2 kapi bar kod nas...

Svuda različito ! pa ti budi pametan.Najbolje po jednu kap.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi uzimamo jednu kap Vigantola,a tako pise i na otpusnoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su rekli da dajem po 3 kapi vitamina D,jeli to ok?

1 kap!! I ta jedna kap je preventiva a ne lek! Cim pocne suncano mi nismo ni uzimali D vitamin.

20 minuta na suncu i ne treba D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nekad i zaboravim da dam taj vigantol,zapravo ne vidim da je toliko opasno ako se ne da.Pre sam izvodila bebicu na sunce,i u tijelu se sam stvara vitamin D,kao što svi znamo pa joj nisam ni davala.

A ona ga uvijek ispljuje ne znam ni koliko popije.

Otići ću kod stručnjaka za frontanelu pa javljam šta mi je rekla!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

D3 do 6 mes ide po 2 kapi bar kod nas...

I meni su rekli po dve kapi AD3 kapi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni su rekli po dve kapi AD3 kapi.

AD3 je jedno,Vigantol je drugo.Ako daješ AD3 moraš dati više,a ako daješ samo D3 odnosno Vigantol onda manje.Mada postoje polemike da li bebama davati vitamin A.Ko će ga više pohvatati..sve nekakve studije i tako dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I sta sada da radim? <_< da li ce oko necega da se sloze? Dajem po 2 kapi AD3 na dan. Da menjam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinjavam se sto pisem u ovoj temi,ali obzirom da postoji nesto slicno,nisam htela da otvaram novu. Admini,prebacite slobodno ukoliko smatrate da ovom postu nije mesto ovde.

Danas mi je bila komsinica sa detetom koje ima 18 meseci i nekoliko dana i jos uvek joj nije srasla fontanela. Moje dete je 2 nedelje mladje,ali fontanela joj je srasla pre 6-7 meseci,mozda i pre. Mene je malo zabrinula,mala je inace jako sitna,ima svega 10 kg,slabo jede. Dr.joj je rekla da je to kao u redu,srasce.

Imate li neko misljenje,slicnu situaciju? Sta da joj kazem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.