Kada su deca pocela da uce slova?

odgovora

Objavljeno

Uspela sam da nabavim poster sa abecedom i poster sa azbukom.

Zabavno je da prepoznaje razlike. Nije tako zbunjen kao kada sam mu pokazivala pisanjem ili u knjigama jer posteri imaju slike.

Uglavnom sad definitivno zna sta je azbuka a sta abeceda. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se secam da su mama i tata uvek zezali moju stariju sestru da ja sve naucim pre nje dok ona sedi i uci a ja se igram tu negde okolo pa koliko ponavlja udje i meni u mozak :D Npr engleski sam znala bas dobro kad sam krenula vec u prvi razred a jedino gde sam se susretala sa njim je to sto cujem dok sestra uci ... I sad ga znam mnogo bolje od nje . Gledam sad Marka ... Mita je u fazi ucenja slova i ima ovu tablu drvenu img1552.jpg Pa dok on uci i Marko se gura i prstom pokazuje na slova i govori : Te , Be, Me, Ve.... sa sve naglaskom :D NAravno lupeta i kopira Mitu , kad je sam tabla ga ne zanima uopste :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad naletih slucajno na ovo :D

560399467042879983988916.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D :D :D Njasvi!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Njuska su hteli stvarno da kazu?

A kakva je ovo azbuka sa 32 slova... neka zezancija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cija je ovo azbuka? Kakvo je ono latinicno c ( c kao cilim) i ono neko 3 sa kvacicom???

Sad videh na fb sliku... kazu CRNOGORSKA AZBUKA... ne znad dal je zajebancija ili stvarno! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocela sam da saljem Luni subliminalne poruke dok ucimo slova, i izgleda da pali! :D Napisala sam joj slova na kartoncice pa ih nosimo kad idemo u parkic i to joj je sad glavna zanimacija. I tako npr. izvuce slovo J, a ja je pitam: "KoJJJJJJe JJJJJJJe to slovo? JJJJJJJe l' znas?" i ona vikne: "J!", onda izvucemo Z (kao zaba), pa ja pitam: "ZZZZZZeno BoZZZZZZija, sta je tu naZZZZZvrljano?", ona vikne: "Z!", ali kad smo izvukle DZ :lol: to je bilo veselo :lol: Srecom setih se: "A DZaba ga bilo, sta je to?" i opet je skontala :lol: Videcemo da li ce nesto tako i zapamtiti :rolleyes:

buhla i Moja pesmica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix,bravo za sina.

Meni je moj trazio da uci slova,kad je video da citam knjigu bez slika :) Mislila sam da je rano da pocnemo,ali vidim da mozda i nije,posto je to njegova zelja. Probacemo pa kako bude islo. Ja sam znala slova rano,rano sam znala da citam,i tako mi je prvi razred bio smor..a tek kad je posle dosla latinica...i nju sam znala,pa sam se dva puta smarala... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko je detetu od 3 godine potrebno da nauci slova ako je ozbiljno zainteresovano?

Petru je trebalo 8 dana. Sada zna i azbuku bez zbunjivanja. u pocetku ga je mnogo bunilo cirilicno " i ", naravno cirilcno " v " i " h". Sad je sve leglo.

Za rodjendan je dobio prvi engleski recnik, pa sada kapira sta je engleska abeceda a sta nasa. tata mu je veceras rekao da ce mu kupiti bukvar sa objanjenjem da je to knjiga za ucenje azbuke i trazio je da mu obecam sutra da cemo je kupiti.

Ako ima neko neki predlog sta da trazim nek mi javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko je detetu od 3 godine potrebno da nauci slova ako je ozbiljno zainteresovano?

Petru je trebalo 8 dana. Sada zna i azbuku bez zbunjivanja. u pocetku ga je mnogo bunilo cirilicno " i ", naravno cirilcno " v " i " h". Sad je sve leglo.

Za rodjendan je dobio prvi engleski recnik, pa sada kapira sta je engleska abeceda a sta nasa. tata mu je veceras rekao da ce mu kupiti bukvar sa objanjenjem da je to knjiga za ucenje azbuke i trazio je da mu obecam sutra da cemo je kupiti.

Ako ima neko neki predlog sta da trazim nek mi javi.

Pa cekaj, on vec zna sva slova? Sto da mu onda kupujete udzbenik za ucenje slova? Luna obozava Slovaricu, to su kao kartoncici podeljeni na dva dela-dole je slovo a gore je slicica reci koja pocinje tim slovom. Pa onda te kartoncice mozes da slazes u reci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, eto, bukavr ima sadrzaj...otkud znam... on je sada opcinjen slovima,a citanje ga jos ne interesuje niti kapira, pa ne forsiram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, eto, bukavr ima sadrzaj...otkud znam... on je sada opcinjen slovima,a citanje ga jos ne interesuje niti kapira, pa ne forsiram.

Aaaa to je onda kao fora-da on ima KNJIGU sa slovima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da. da. Pogotovo sto mu je tata objasnio da je to knjiga za skolu :blink: Ludilo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, dobio je za rodjendan taj deciji recnik engleskog.

"Moj prvi ilustovani recnik engglesko-srpski", izdavac Evro Giunti

Naucio je par englrskih reci, ali posto zna englsku abecedu, sad dajemo akcnat na nasa oba pisma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce smo bili u knjizari koja je imala samo jedan bukvar. Petar je uzeo knjigu, pitao da sedne na pod ( sto mu je bilo dozvoljeno jer smo i ovako bili na igralistu) i listao knigu gotovo 20 minuta. Ljudi su ulazili, komentarisali kako je sladak itd., a meni tek tad sinu da mi je bolje da ga vodim u biblioteku ^_^ Bukvar mu nisam kupila.

Baca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, dobio je za rodjendan taj deciji recnik engleskog.

"Moj prvi ilustovani recnik engglesko-srpski", izdavac Evro Giunti

Naucio je par englrskih reci, ali posto zna englsku abecedu, sad dajemo akcnat na nasa oba pisma.

Mi imamo takav ilustrovani rečnik i engleskog i ruskog jezika...super je za učenje... :)

I Yelena, na Brdu u biblioteci besplatno članstvo za decu do 2. razreda osnovne...mi smo redovni posetioci.

Baca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kao cekam zimu da ga vodim u biblioteku. Mislim mali je pa ne moram da zurim. Hvala za info!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svim mamama :D

Moj stariji sin, sad ima 3 godine, je pre druge godine znao alfabet, azbuku i da broji do 100. Izmedju druge i trece godine je spelovao engleske reci i poceo da cita prvo poznate reci od 4-5 slova a sad vec i nepoznate duze reci :angel:

Ipak, sto se razgovora tice spaja proste recenice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj nije takav genije.pa slova ne zna a zna da broji cak do 4. 

Nije zainteresovan,ne forsiram...ima vremena kao sto je sve naucio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svim mamama :D

Moj stariji sin, sad ima 3 godine, je pre druge godine znao alfabet, azbuku i da broji do 100. Izmedju druge i trece godine je spelovao engleske reci i poceo da cita prvo poznate reci od 4-5 slova a sad vec i nepoznate duze reci :angel:

Ipak, sto se razgovora tice spaja proste recenice...

A kako decak napreduje u drugim razvojnim oblastima?  Moj sin 3g i4m isto vec pre sto je sklapao recenice znao je da broji i preko 100, sva slova zna, cita isto krace reci , mnogo voli knjige,uocava detalje,dosta je temeljan i uporan, voli da nesto secka i sklapa, lepi, ali zato npr. nikad se obuci, uvek ceka na mene, kod jela isto stalno mu pomazem,casu najradije da neko drzi a on da pije.. Uglavnom kazu da oko 4g se sve manje vise izjednaci a i da dete u nekim oblastima uvek bolje napreduje.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Moje najstarija je sa 2,5 vodila sa nama razgovore, recitovala, oblacila se sama. Slova latinice naucila sa 5 a slova cirilice sa 6,5 kad je krenula u skolu. Nisam je ucila citanje i pisanje do skole.

A treca...ima 3 god 2 mes i tek od trece godine zna neke pesmice, raspoznaje i imenuje boje. Sa decom koliko radis, toliko dobijes, samo je pitanje sta zelis da razvijes kod svog deteta i sta prepoznajes kao vazno.

Izmenjeno od strane leni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćerka je počela da uči slova azbuku sa 3 godine sada sa 5 ipo zna i da čita i da piše a uči i cirilicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.