odgovora

Objavljeno

Kako kaznjavate stariju decu?

Kako im dajete do znanja da su pogresili i da ne smeju to vise da rade?

Mi smo izgleda prerasli kazne tipa cosak ili idi u sobu, to njoj nista vise ne znaci. Ukidam joj gledanje crtaca, ali se ni tu nesto ne potresa previse...

Neke ideje i iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi od deteta do deteta,a i od situacije.U skorije vreme je bilo da je ispavljala svoje greske,isla da se izvini.I sad trenutno pali zabrana izlazenja na ulicu,da se igra sa decom.U prvih sat vremena ume da bude u fazonu bas me briga,al kako vreme prolazi teze joj pada i onda je i moja doslednost na ispitu velikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja ćerka je sad velika, ali kod nje je palilo to sa zabranom crtaća ili oduzimanjem omiljene igračke. I meni se činilo da se ne potresa, ali ja bih je podsećala na kaznu, tipa, kao slučajno prebacim na crtać baš kad je omiljen i kažem: Jao, pa ti si kažnjena, danas nema crtaća. Slično i sa igračkom, podignem da je vidi ali ne dam da se igra. Ili zabranim sladoled na jedan dan, a onda prokomentarišem kad vidim da neko drugi jede. Kada bih joj u tom uzrastu nešto uskratila, ona bi to brzo zaboravila, ali ako bih je "slučajno" podsetila, e to bi imalo efekta. I gledala sam da kazne budu takve da se mogu brzo ostvariti.

Probaj, možda upali. Meni je npr bilo grozno kad me pošalju da budem sama u sobi, a ona je to volela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama jeino pali ukidanje sladoleda.Stlno pita koliko dana proslo?

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam se setila jedne moje rodjake. Ona bi otisla sa devojcicom u setnju (mala je tad imala oko 4, 5 godina), i odvela bi je npr. u Delta city. Kad bi prosle pored one decije igraonice, samo bi je potsetila kako je tamo super ali ona tamo ne moze jer je kaznjena.

Hm... Zanimljivo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je jos uvek dovoljno da kazem :" ja sam ljuta" mada je bilo par incidenata kada je oteran u sobu i zatvorim vrata. To traje sve dok sam ne izadje i ne kaze "izvini, mama."

Uglavnom manje incidente resavam pogledom za sada. Kako ce biti, pojma nemam.... cekam da vidim kuda ide faza "necu" i "necu bre!" :D

Honey i majat volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.